Şimdi Ara

[Beşiktaş 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (6456. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
131.649
Cevap
183
Favori
3.021.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 64546455645664576458
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • junis kullanıcısına yanıt
    Talisca balondur.Bu sene oyun olarak gerilememizin tek sebebide talisca.25 milyon veren enayide cikmaz.En fazla united verir orda da gider 2 mac oynar sonra swensea ye falan kiralanir.O bile basari bence.Bu fizikle tr liginde bile top indiremezken epl de silindir gibi ezerler.Şimdi git otede yasa bas blogu gorme yazilarimi.Cunku ben oyle yapicam.Senin gibi sekil meraklisi adamlarla diyaloga girmek bile darliyo beni

• https://twitter.com/umex/status/866605688532946945

Eğer hoca cidden dediğiniz gibi takımı geri yaslasaydı görseldeki futbolcularımız geriye dönüp tempoyu düşürürdü. Bunu yerine dikine hücum ederek tempoyu artırdık, 4-1 yenmemize rağmen hoca geriye yasladı diyorsanız e helal olsun hocaya geriye yaslamış hali 4 gol atmış bi de hücum etsek ne olacaktı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fernando! -- 22 Mayıs 2017; 16:0:3 >
  • qlobaLww kullanıcısına yanıt
    Talisca 10 numara olmasının yanında gizli santrafor görevi de yapıyor ama size cidden küçük maçlarda başarılı olan 10 numara Tolgay müstehak, adam 3 yıl önce Liverpool'a bir gol attı o kadar.

Talisca 15 gol attı 6 asist yaptı (6 gol attırdı) diyoruz hala takımı beslemesi gerekiyor diyorsunuz, futbol skora dayalı bir oyun, bazen sahada görünmesen de attığın goller takımı galibiyete taşır ama size bal yapmayan arı lazım ne diyelim.
  • Taliscaya balon diyen gitsin ötede oynasın, şaka mısınız siz anlamadım. Takımda dikine pas veren dikine top süren ve uzaktan etkili şut çeken tek adam taliscadır. Tabiki de eksik yönleri var ama bu onu balon yapmaz

• talisca ya balon diyenleri görüyorum trollmüsünüz kafanız mı iyi
  • Urfa'da öğretmenim Antep maçına gitmek istiyorum. Biletler ne zaman satışa çıkar bilen var mı ? Ya da Antep kısmından almak istesek tarafsız passo kartına verirler mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: junis

quote:

Orijinalden alıntı: maykılscofield

quote:

Sosa 2015/2016 sezonu, 41 maç, 9 gol, 14 asist

Talisca 32 maç, 15 gol, 6 asist OTUZ İKİ MAÇ ON BEŞ GOL ALTI ASİST

Talisca'ya balon diyen çarpılır, adam Sosa'nın asistinden fazla gol atmış, altı tane de asisti var, üstelik 9 maç eksik oynamış, Talisca'nın aldığı süreleri bile hesaplamadım, Sosa her maç neredeyse 90 dakika oynuyordu Talisca mutlaka her maçta erken çıkıyor.

Zaman zaman aynı mevkilerde oynayan Tolgay balon falan desen anlarım ama sana daha ilk sezonunda sanki santrafor gibi 15 gol atmış tekniği tartışılmaz bir oyuncuya balon dersen senin futbol bilgin sıfırdır.

Kimse nankörlük yapmasın, bazı pozisyonlarda ağar kaldı diye veya bir kaç pas hatası yaptı diye Talisca'yı gömmek nankörlüktür.

Aynen ben futboldan anlamiyorum sen taktik dehasisin.Gecen sene avrupa da oynamadigimiz icin lig icinde kucuk bi karsilastirma yaparsak eger

1- Sosa 30 mac 7 gol 12 asist(19) Talisca 20 mac 11 gol 2asist(13) gole etkiler 13x1.5 dersek=19.5 ayni

2-Sosa kilit pas mac basina 2.1 Talisca kilit pas mac basina 1.2

3-Adam geçme,maç basina kotu top kontrol gibi oranlarda sosa nin daha olumlu istatistikleri var hepsini yazamiycam.

4-Top çalma ve top kesme gibi istatistiklerde sosa cok onde

5-Sosa mac basina 48 pas Talisca mac basina 33 pas zaten bu durum olayi ozetliyo.Adam oyun icinde hayalete bu yuzden donusuyomus.

6-Sosa 30 macta 7 kez macin adami olmusken Talisca 20 macta 1 kez.

7-Taliscanin ustun gozuktugu istatistikler elbette var ama su sekilde mesela talisca ara pas 0.2 sosa 0.1 o yuzden yazmadim.Net ustun istatistikleri yazdim.

Tabii ki baska seylerde var.Mesela atiba gibi adam taliscanin arkasini toplamaktan çöktüve pasli oyunda cok kotu butun sistemi bozdu.En iyi yaptigi is olan frikikleri abisi q7 bey gucenmesin diye kullanmamasi olayi daha vahimlestiriyo.

Lig bazinda kucuk bi karsilastirma yaptim.Cunku sosa avrupa da oynamadi.Fakat yigidi oldur hakkini yeme talisca avrupada cok iyi oynadi o yuzden herhangi bi sitemim yok.Ben sadece mevcut durumda seneye bu kadar rahat sampiyon olamiyacagimizi belirterek gercek bi 10 numarayla yola devam etmemiz gerektigini soylemeye calismistim.3 kurusluk aklinizla kimsenin futbol bilgisini sinamayin komik oluyosunuz.

Sen Talisca'ya balon, çöp dersen tabiki senin futbol bilgini sorgularım. Birde yazmışsın oraya sanki Başakşehir maçını Talisca yüzünden kaybetmişiz gibi Sosa olsaydı maçı kazanırdık falan, takım 18 dakika da 3 gol yemiş nasıl oluyorsa sanki sorumlusu Talisca'ymış gibi Sosa olsaydı şampiyonluğu kutlardık diyorsun.

İkincisi, Sosa'nın ilk geldiği sezonlara bak bakalım geçen yılın istatistiklerini yakalıyor mu, bir defa Talisca çıktığı tüm maçlarda neredeyse ortalama 60-70 dakika falan oynadı Sosa nerdeyse her maç 90 dakika oynuyordu, buna rağmen adam 9 maç eksikle 15 gol ve 6 asist yapıyor balon diyorsun, balon diyeceksen takımda o kadar balon oyuncu var ki.

Biri diyor Kasımpaşa maçındaki golü Talisca yüzünden yemişiz, Talisca orda oyuncuyu bozamazdı ancak faul yapar kart yerdi, o adamın önünde şut çektirmeyecek o kadar oyuncu var ki Talisca'ya bahane buluyorsunuz, napsın adam 10 numara pozisyonunda oynuyor durduğu yerde normal, gitsin kale ağzına kadar girsin mi, kim topu sürecek dağıtacak.

Talisca yeteri kadar beslenmiyor bu takımda, istediği topları alabilse + 7 gol daha fazla atabilirdi, evet takım oyununda şu an için biraz yetersiz gibi görünüyor ama bunu zaten kritik maçlarda attığı gollerle kilit paslarla telafi edebiliyor, yeni sezonda çok daha iyi olacaktır.

sosa ile taliscada neyin kıyaslamasını yapıyorsunuz. sosanın oyun bilgisinin yarısı taliscada olsaydı barca ya da real de olurdu zaten. tamam taliscada iyi oyuncu tabi ama 2 topa vurmakla iyi futbolcu olunmuyor. taliscanın baskı pres yaptığını ne zaman gördünüz sırf gölge presi yapıyor. sosa direkt kaleciye bile koşarak gidip baskı yapan ve top çalan bir oyuncuydu.

• Boşver hocam habire Şenol hocaya pısırık korkak diye sallayıp duruyorlar.

Oğuzhan-Tolgay-Talisca
    Quaresma-Babel

maça başladığı kadro bu. bu adamlardan hangisi defansif resmen saldırmak için çıkmış.

Vitör pereira'nın 23414 dos ile maça çıktığını hatırlıyoruz
  • Beyler ben az önce fenerbahçenin euroleague şampiyonluğunu kıskanıp hasetimden çatladım benden başka başına bu durum gelen var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Psman

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Oğuzhan satılırsa 7-8 tane FB Basket takımı kuracak kadar para gelir.

https://twitter.com/mambathewhite/status/866035428301967360

O kupayla, ödülle oğuzhan'ın senelik maaşını karşılayamazsın Sonuçta Şampiyon takımın şampiyon oyuncusu, ligin müzmin 4. 5.lerinin adını ağzına alırken iki kere düşünmesi lazım.

müzmin 4. 5. ne la en kötü zamanımızda bile 4. 5. olmuyoruz. müzmin 3.ye bak sen iyi ki bi şampiyon oldu nasıl kendini bişey sanıyolar

• quote:

Orijinalden alıntı: Fr1xsivE

quote:

Orijinalden alıntı: m0Ni

bu eurolig finalini kaç kişi seyretti bilen var mı 1 milyar 2 milyar diyen fbliler var

Dünya genelinde 50 milyar tekil kisinin izledigi söyleniyor fakat ülke icine baktıgımızda survivorin bile gerisinde gözüküyor henüz net bir bilgi yok

el clasico bile 600 700 milyon aralığında izleniyor :ddd 1 milyonu 1 milyarla karıştırmışlardır ddd

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield.

Beyler ben az önce fenerbahçenin euroleague şampiyonluğunu kıskanıp hasetimden çatladım benden başka başına bu durum gelen var mı ?

olsun sizin eurochallenge'nız var
  • junis kullanıcısına yanıt
    Tolgay zaten 10 numara değil ki hocam. Zaten o mevkiyi oynayamaz o.

Oyuna daha fazla katılan, pas istasyonu olan, bol bol al-ver yapabilcek asistçi ve frikikçi bir oos bulduğumuz zaman Talisca'yı çok arayacağımızı düşünmüyorum.
  • Sosa ile Talisca kıyaslaması yapmıyorum, Sosa iyi bir 10 numara ve oyun kurucu olarak öne çıkarken Talisca da daha çok skora katkı sağlayan tekniği yüksek gizli santrafor görevi yapan bir oyuncu.

Tartışma Talisca'ya balon denmesi, bu takım Talisca'yı alsın da öpsün başına koysun demiyorlarda Talisca balonmuş, merak etmesinler zaten bu oyuncuyu bize yar etmezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maykılscofield

quote:

Sosa 2015/2016 sezonu, 41 maç, 9 gol, 14 asist

Talisca 32 maç, 15 gol, 6 asist OTUZ İKİ MAÇ ON BEŞ GOL ALTI ASİST

Talisca'ya balon diyen çarpılır, adam Sosa'nın asistinden fazla gol atmış, altı tane de asisti var, üstelik 9 maç eksik oynamış, Talisca'nın aldığı süreleri bile hesaplamadım, Sosa her maç neredeyse 90 dakika oynuyordu Talisca mutlaka her maçta erken çıkıyor.

Zaman zaman aynı mevkilerde oynayan Tolgay balon falan desen anlarım ama sana daha ilk sezonunda sanki santrafor gibi 15 gol atmış tekniği tartışılmaz bir oyuncuya balon dersen senin futbol bilgin sıfırdır.

Kimse nankörlük yapmasın, bazı pozisyonlarda ağar kaldı diye veya bir kaç pas hatası yaptı diye Talisca'yı gömmek nankörlüktür.

Aynen ben futboldan anlamiyorum sen taktik dehasisin.Gecen sene avrupa da oynamadigimiz icin lig icinde kucuk bi karsilastirma yaparsak eger

1- Sosa 30 mac 7 gol 12 asist(19) Talisca 20 mac 11 gol 2asist(13) gole etkiler 13x1.5 dersek=19.5 ayni

2-Sosa kilit pas mac basina 2.1 Talisca kilit pas mac basina 1.2

3-Adam geçme,maç basina kotu top kontrol gibi oranlarda sosa nin daha olumlu istatistikleri var hepsini yazamiycam.

4-Top çalma ve top kesme gibi istatistiklerde sosa cok onde

5-Sosa mac basina 48 pas Talisca mac basina 33 pas zaten bu durum olayi ozetliyo.Adam oyun icinde hayalete bu yuzden donusuyomus.

6-Sosa 30 macta 7 kez macin adami olmusken Talisca 20 macta 1 kez.

7-Taliscanin ustun gozuktugu istatistikler elbette var ama su sekilde mesela talisca ara pas 0.2 sosa 0.1 o yuzden yazmadim.Net ustun istatistikleri yazdim.

Tabii ki baska seylerde var.Mesela atiba gibi adam taliscanin arkasini toplamaktan çöktüve pasli oyunda cok kotu butun sistemi bozdu.En iyi yaptigi is olan frikikleri abisi q7 bey gucenmesin diye kullanmamasi olayi daha vahimlestiriyo.

Lig bazinda kucuk bi karsilastirma yaptim.Cunku sosa avrupa da oynamadi.Fakat yigidi oldur hakkini yeme talisca avrupada cok iyi oynadi o yuzden herhangi bi sitemim yok.Ben sadece mevcut durumda seneye bu kadar rahat sampiyon olamiyacagimizi belirterek gercek bi 10 numarayla yola devam etmemiz gerektigini soylemeye calismistim.3 kurusluk aklinizla kimsenin futbol bilgisini sinamayin komik oluyosunuz.

Güzel yazmışsınız.

Talisca şu an 23 yaşında olduğu için potansiyeli var.
    Ama 25-26sında da bu eksiklikleri olursa hiç öyle büyük takım oyuncusu olamaz.

Talisca zaten hiç bir zaman Sosa tipi oyuncu da olamayacaktır.
    10 numarada shadow-striker rolü oyuncusu. 2.forvet tipi bir oyuncu.
    2.forvet bile olsa daha çok top kapması, koşması, boğuşması şart oğlu şart.

Sosa da 23ünde güçlü değildi 30lara yaklaştığında ise sertlik konusunda üst düzeye geldi.
    Talisca o sertliği, gücü kazanmak zorunda.
    Oyunda da top kayıplarını azaltmalı. Pasa çıkma konusunda daha aktif olması gerekiyor.

Frikik atıyor diye oyuncu oynatan takım pek başarılı olamaz. Ligte şampiyon oluruz da Avrupa'da yetmez.
    Talisca büyük yeteneğe sahip o yüzden gömmek istemem ama Sosa'dan çok eksiği var şu an. Abartmanın manası yok.
    Bursa maçı 1 an bile aramadık Talisca'yı.

• qlobaLww kullanıcısına yanıt
    Tolgay'a 10 numara demedim zaten ama bir çok maçta 10 numara pozisyonunda da oynadı bu oyuncu, benim eleştirim o değil, Tolgay bu takımda yıllardır oynuyor tek hatırladığımız golü 3 yıl önce Liverpool'a attığı gol, başka da gol atamadı, bir maç çok iyi oynarken bir maç dökülen yokları oynayan bir oyuncu.

Ayrıca fark etmez, koy Talisca'yı kanada yine gol atar, koy Tolgay'ın mevkisine yine gol atar, defansa koysan da köşe vuruşlarında kafaya çıkar golü yine atar bu adam.

Talisca'nın farkı bu yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rakkasi

quote:

Orijinalden alıntı: Fr1xsivE

quote:

Orijinalden alıntı: m0Ni

bu eurolig finalini kaç kişi seyretti bilen var mı 1 milyar 2 milyar diyen fbliler var

Dünya genelinde 50 milyar tekil kisinin izledigi söyleniyor fakat ülke icine baktıgımızda survivorin bile gerisinde gözüküyor henüz net bir bilgi yok

el clasico bile 600 700 milyon aralığında izleniyor :ddd 1 milyonu 1 milyarla karıştırmışlardır ddd

İroni yapmıstım zaten hocam Avrupa nufusu 800 küsür milyon adamlar avrupada 2 milyar kisi izledi diye ortada dolasıyor

• Talisca ya balon diyen ya futbolun f sinden anlamıyordur. Yada trollük yapıyordur.
  • 
Sayfa: önceki 64546455645664576458
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.