Şimdi Ara

[Beşiktaş 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (4662. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131.649
Cevap
183
Favori
3.021.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 46604661466246634664
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fernando!

quote:

Orijinalden alıntı: Taarin

Takımda minimum 4 stoper olması lazım önümüzdeki sezon.Marcelo,Mitrovic ve 1 stoper alınacak gibi duruyor.4. isim için bonservis bedeli ödemeden 1.25 milyon euroya Tosic performansı verecek isim önermeden Tosic eleştirisi komik kaçıyor.Kim alınsın buyurun söyleyin madem

Abi geç bunları yaw Gençlerbirliği uzatmamış Avrupa'da batırmış adamı neye arıyacam. Sırf şampiyonluk yolunda moral olsun diye opsiyonu kullanır 950k'dan 1 sene daha uzatırım.

Peki 33 yaşındaki 4.stoperin 1,25 Milyon Euro alırken ilk 11'e transfer etmek istediğin eli yüzü düzgün adamın en az 2 Milyon Euro alacağını inkar edebilir misin bana??

Gençlerbirliği uzatmamış değil Tosic bizle anlaştığı için Gençlerbirliği uzatamadı. >> Kaynakhttp://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2015/05/27/ilhan-cavcav-tosic-besiktasa-hayirli-olsun
    Kaldıki Tosic rahatlıkla sözleşme bulur Türkiye'de.Biz almasak Ersun Yanal Trabzon'a götürecekti zaten.Hala da istediğine dair haberler var aratırsan rahatlıkla bulursun.

Bu yönetimin geldiğinden beri en çok üzerinde çalıştığı konu maaş dengesi.Bu sezonun tamamı için ideal ilk 11 yapsan Fabri 1.4,GG 1.7,Marcelo 1.4,Tosic 900,Adriano 1.7,Atiba 1.5,Oğuzhan 1.5,Talisca 1.5,Quaresma 1.7,Cenk 1.5,Aboubakar 3.3 gibi bir tablo var.Burada göze batanlar hangisi ? 1 Aboubakar'da ki fazlalık 2 Tosic'deki eksiklik yanlış mı ? Yeni sözleşme yapacaksan Tosic ile o miktarı arttırmak zorundasın.Bugün Akhisar bile 700 bin euroya sözleşme imzalamış Mustafa Yumlu'yla.Koray Günter 800 bin euro alıyor Galatasaray'dan.Oyuncu bu rakamları görüp kabul eder mi aynı parayı ? Zorunda değiliz elbette Tosic'e ama iyi kötü katkı verirken bonservis ödeyip yenisini mi arayacağız ?

Yönetimin maaş politakasından tam olarak memnun değilim zaman zaman büyük hatalar yapıyorlar.Ama Tosic bunlardan biri değil.Tosic'ten fazla para alıp 10da1i katkı vermeyen Aras,Veli,Pektemek gibi oyuncular varken Tosic'e laf edilmez.Mitrovic'in maaşı da çok mesela.Ama mecbur kalıyorlar muhtemelen terör olayları vs.Fener,Gs'nin de yabancı transferleri farklı değil belli ki zorlanıyorlar ikna etmekte.

Şu da bir gerçekki başarı geldikçe bu maaşlar artacak.Oğuzhan,Tolgay'ın yeni maaşları 2 civarı olacak.Biraz da mecbur kalıyorsun bak Trabzon 3 civarı vermiş Tolgay'a.Oğuzhan bugün serbest kalsın Fener falan 3.5 rahat teklif eder.Kıstas onlar değil kabul ediyorum ama senin oyuncuların onları örnek gösterip fazlasını da ister bu da bir gerçek

Genelde bunları düşünüp yorum yapardın ama son 2-3 aydır bir kinlenme görüyorum sende.Belki haklı sebeplerin vardır ona yorum yapamam ama bu konuya yansıtılacak bir yanı olmamalı bence.Mitrovic'e 4.2 verip nasıl yedek oturtursunuz dersin sonuna kadar arka çıkarım veya Olcay'ı nasıl 200bine gönderirsiniz diye.Ama Tosic'in 2 sene önce tamamen rotasyon oyuncusu olarak planlanıp 900bin maaşı ilk11 oyuncusu haline gelince 1.25 oldu diye eleştiri bence komik kaçıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryad Boudebouz

Ntvsporun 11'ine göre ideal 11'le çıkacakmışız Pazar Günü Atiba Oğuzhan Talisca

Normal hem derbi maç hemde haftaiçi değil mecbur ideal 11 olmalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok basit mitrovici almayıp, tosici aynı maaşından opsiyonuyla 1 sene uzatmak.
  • Taarin T kullanıcısına yanıt
    Tosic Gençler'den max 600 alıyordur, sen kendin diyorsun Tosic'i önümüzdeki sene 4.stoper olarak düşünüyorum diye. Kaldı ki geçen sene stoperde bile 5-6 maçı var bu adam 1 TAM SEZON as olarak oynamamışken alel acele as stopermiş gibi düşünüyorsun.

Tosic'e 950k versen beğenmiyor mu? Opsiyon zaten bunun için var değil mi? Burdan gidip de bu maaşı kazanacağı 5 kulüp söyler misin? Gideceği yer max Kızılyıldız Partizan veya Anadolu kulüpleri.

Maaş dengesine bakıyorum yedek Tolga Zengin 1,3'ten fazla alırken Fabri 1,15'e oynuyor. Yedek Gökhan Inler 1,8 alırken Atiba 1,5 alıyor. Aras falan oynamayıp oynayandan fazla aldı gerisine girmeyeyim. Bizim maaş dengemiz zaten bozuldu, Quaresma 2,8 istiyor. Biz oyuncular yaşlandıkça daha fazla para veriyoruz Gs Fb ile kıyaslaya kıyaslaya bizde artık onlar gibi olduk. Onlar gibi 30+ oyuncularla dolduk uzun süreli artan sözleşmeler yaptık.

Kirlilik muhabbetini beğenmedim abi üzüldüm bunu senden okuyunca belirtmek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fernando!

Tosic Gençler'den max 600 alıyordur, sen kendin diyorsun Tosic'i önümüzdeki sene 4.stoper olarak düşünüyorum diye. Kaldı ki geçen sene stoperde bile 5-6 maçı var bu adam 1 TAM SEZON as olarak oynamamışken alel acele as stopermiş gibi düşünüyorsun.

Tosic'e 950k versen beğenmiyor mu? Opsiyon zaten bunun için var değil mi? Burdan gidip de bu maaşı kazanacağı 5 kulüp söyler misin? Gideceği yer max Kızılyıldız Partizan veya Anadolu kulüpleri.

Maaş dengesine bakıyorum yedek Tolga Zengin 1,3'ten fazla alırken Fabri 1,15'e oynuyor. Yedek Gökhan Inler 1,8 alırken Atiba 1,5 alıyor. Aras falan oynamayıp oynayandan fazla aldı gerisine girmeyeyim. Bizim maaş dengemiz zaten bozuldu, Quaresma 2,8 istiyor. Biz oyuncular yaşlandıkça daha fazla para veriyoruz Gs Fb ile kıyaslaya kıyaslaya bizde artık onlar gibi olduk. Onlar gibi 30+ oyuncularla dolduk uzun süreli artan sözleşmeler yaptık.

Kirlilik muhabbetini beğenmedim abi üzüldüm bunu senden okuyunca belirtmek istedim.

Bak şimdi anlaşıyoruz ama hala farklı noktadan bakıyorsun.Tosic'i önümüzdeki sezon 4. stoper olarak düşünüyorum ama Mitrovic'i as stoper olarak düşünemiyorum.Oysa Mitrovic'e direkt as stoper parası verildi.Yani diyelim ki Tosic gönderildi fakat Mitrovic as stoper olacak performansı gösteremedi.Bu sefer ne olacak yeni getireceğin stoperin ekstra bonservis ve yıllık maliyetinin yanında 4. stoper pozisyonuna düşen Mitrovic'e Tosic'in yeni maaşından verip 4.2 bonservis harcamış olacaksın.

Yani burada sorun Tosic'e verilen yıllıktan ziyade soru işareti bir stopere 4.2 bonservis verip 1.2 yıllık bağlamak.Eleştirilmesi gereken nokta da bu.Takımda Tosic rolünü üstlenebilmek için çok lüks oyuncu Mitrovic.Maaşlarda bir hata varsa da bu Mitrovic'in maaşında Tosic'in değil.Umarım anlatabilmişimdir yazarak bu kadar oluyor.

Öte yandan Tolga Fabri mevzusuna falan katılıyorum %100 zaten.Takımın ilk 11 oyuncusu Tosic'in 1.25e yükseltilmesi tartışılıyor senede 3-4 maç bile katkı veremeyen Aras,Tolga,Veli,Pektemek gibi adamlara tomarla para ödeniyor oysa.

Şuan verdiğimiz paranın karşılığını alamadığımız Pektemek,Tolga,İnler,Veli,Aras,Rhodolfo,Milosevic,Pedro gibi adamlar mevcutken ve bunların yerlerine katkı verenleri almak için bonservis ödeyecek olmamız aşikarken 300 bin euroluk maaş arttırımıyla katkı veren oyuncuyu kadroda tutmak mantıklı hamledir ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

Kirli demedim aman kinli dedim onu da kötü niyetle söylemedim ama bir anda bu kadar keskin fark yorumlarında öyle durdu valla.Yoksa şu forumda 5 kişinin mesajlarını takip ediyorsam biri sensin

• Yaptığım yorumlar mevcut kulüp yapısı için geçerli tabi.Gönül isterki adam gibi bir sportif direktör,altyapı sorumlusu,gözlemci ekibi olsun Fransa ikinci liginden 20 yaşında stoper getirelim 1 milyon bonservis 500 yıllığa hem Tosic katkısı alalım,hem üzerinden para kazanabilelim.Ama bu kapasite ne yönetimde ne Şenol hocada var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papa Het

Tosicle sozlesme imzalamis olmamiz sozlesmesi bitene kadar takimda kalacak demek degildir beyler. Sozlesmesinin uzun olmasi oyuncuya taliplerin olmasi halinde kulubun elini guclendirir. Hem takimda kalsa bile zaten yine 1 yili opsiyonlu. Yani özde sadece 1 sene uzatmis olduk sozlesmesini. 34 yasinda olacak 2 sene sonra da. Artik gunumuzde 35-36'ya kadar oynamak mumkun. Ben zaten hep tosicin yedekten ote olamayacagini soyluyorum 1.2 de tosic gibi bir yedek icin gayet makul. Neyi elestiriyorsunuz anlamiyorum. Mitrovici daha yaninda marcelo adriano arkasinda fabri ile oynamadan komisyon transferi oldugunun iddia edilmesi de basli basina sacma. Adam tas gibi stoper cikacak belki ? İzlemeden boyle sonuclara varmayin sirf elestirmek olsun diye. Ama simdi bunlari yazdik diye fikret orman sporlu olucaz yine.

talip olsa kim olacak ki arkadaş sanmıyorum kim bizim kadar para verebilir kalitesi belli alacağı max 1 senelik 500 bin euro bu seviyedeki topçunun üstelik adam istanbulda 3 büyüklerde oynuyor bu paraya hiç bir avrupa klübünde oynayamaz 950 bin 1 milyon üstü

• Taarin T kullanıcısına yanıt
    Kinli değilim abi gereksiz saçma sapan işler olduğunu düşünüyorum, yani benim kendi şirketim olsa yapmam mesela. Herkes terör var derken 1,5'a Talisca geliyo mesela mükemmel iş değil mi? Demek ki isteyince oluyor bunları herkes görüyo güzel işleri herkes övüyo ama yanlış işlere kimse ses çıkarmıyor. Galatasaray 4 sene full stad Şampiyonluk CL TR kupası alırken bu şekilde battı ama biz ilk şampiyonlukta paraları saçıyoruz daha. Geçenlerde kredi çektik Denizbank'tan, 3 aydır ödenmeyen personel maaşlarını ödemişiz durum buyken bizim daha tutarlı olmamız gerekiyo Gs ve Fb gibi olmamız değil. Dortmund söylemi ile başladık biz 2013'te Gs Fb'yi hedef alsaydık ona göre herkes konuşurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fernando! -- 3 Şubat 2017; 17:8:25 >
  • Şenol haca mecbur kalıp kullanmasaydı tosiç ingiltere'ye gidiyordu adamın hala piyasası var
  • mevcutların en iyisi marcelo-tosic ikilisi. üstüne söylenen çok şey var adamın. elde tutulmak istendi belli ki güven sağlanmak istendi daha çok. zarar yok iyi adam kalsın uygun koşulda satılır ya da kiralanır.
  • Fikret orman bile bu kadar kafa yormuyor sizin gibi

• Buradan 10 kişiyi transfer komitesinin başına koy seneye 1 tane oyuncu alamazlar. Barcelona yız sanki o kötü bu kötü şunu alalım bunu alalım.

• Lisans çıkmış.

[Beşiktaş 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Quaresma'nın sözleşmesi de uzatılmış:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10 Numara -- 3 Şubat 2017; 17:41:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akabey_55

kardeşim ;
    yeni işinde başarılar dilerim,

İNŞALLAH pazar günü kazanacağız..

Cok tesekkurler dostum iyi forumlar.
  • içerde iyi oynasakta ne bileyim cenk tosun güvenilecek bir aday değil 1 forvet şarttı kanserli maçlarımız olacak ben güvenemiyorum iç sahada taraftar ve saha avantajıyla oynuyoruzda deplasmanda güvenmiyorum bunu karabük maçında göreceksiniz 1 forvet şarttı
  • quote:

Orijinalden alıntı: impact_24

Buradan 10 kişiyi transfer komitesinin başına koy seneye 1 tane oyuncu alamazlar. Barcelona yız sanki o kötü bu kötü şunu alalım bunu alalım.

https://twitter.com/hbrkarakartal/status/827509899181563907

Tabii ki hocam buradakiler kadar olamayız

• 5-1 de olsa fark etmez. Ciddiyetin, hırsın, isteğin, liderliğin, adamlığın yüze vurmuş hali.

ŞENOL HOCANIN ASKERLERİYİZ

• quote:

Orijinalden alıntı: selates

Lisans çıkmış.

1983 doğumlu Quaresma'ya 2020 yılına kadar sözleşme verilir mi hiç !!!!!

Bu fiko iyice çığrından çıktı artık...

• quote:

Orijinalden alıntı: kendi0

quote:

Orijinalden alıntı: selates

Lisans çıkmış.

1983 doğumlu Quaresma'ya 2020 yılına kadar sözleşme verilir mi hiç !!!!!

Bu fiko iyice çığrından çıktı artık...

37 yas nedir lan

• Q7, 37 yaşına kadar bizlerle.

• 
Sayfa: önceki 46604661466246634664
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.