Şimdi Ara

[Beşiktaş 2015/2016 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (1792. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55.581
Cevap
127
Favori
1.134.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler forum desteğe mesaj attım. Belli bir sayıda bloklanan kişiler forumdan ihraç edilsin diye. Bi umut işte olur mu olur siz de yazın da sesimizi duysunlar lütfen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

quaresma'nın takımı batırdığı falan yok, fakat bizim sol kanat transferinden beklediğimiz katkı bu olmadığından tatmin olamıyoruz. geçen seneden hücum rotasyonu olarak tek farkımız demba yerine gomez'in olması... sol kanata quaresma'nın alınması hataydı. gökhan da, quaresma da ayağına top isteyen, topsuz oyunda varlığı 0'a yakın oyuncular. dünyada hiç bir takımın sahada bu tipte oyuncuları aynı anda 2 tane bulundurma lüksünün neredeyse bulunmadığı adamlar. anca 2. ligkırmızı gruptan falan bi takımla oynarken bulundurabilirsiniz ikisinide.

buna rağmen taraftarın gönlü alınmak istendi, ucuza kaçıldı artık ne yapıldıysa gidildi quaresma alındı. quaresma ile gökhan'ın aynı anda sahada bulunmasının takım oyununu ve akıcılığını zedelemesinden dolayı sadece birisi oynuyor, diğer kanatta yine olcay'ı izlemek zorunda kalıyoruz. olcay da zor anlarda fark yaratabilen bi adam değil. haliyle geçen seneden bi farkı yok şu an takımın ofansif rotasyon açısından. hatta tolgay gibi bi eksik var.

halbui farklı tipte, quaresma gibi uç bi oyuncudan ziyade takım oyununa daha yatkın birisi alınsaydı durum böyle olmıcaktır. birbirinden farklı 2 üst düzey kanatımız oluca (gökhan+olmuş olmasını dilediğim transfer), olcay ise yedek oturucaktı.

geçen; tolgay geldiğinde orta sahanın atiba-tolgay-oğuzhan yapılıp, bi kanatta sosa; diğer kanatta da gökhan-q7 ikilisinden birisinin oynaması gerektiğini söylediğimde bana çemkirenleri azıcık düşünmeye davet ediyorum.

Hemen hemen aynısını sezon başında ve ara ara bende belirttim. Q17-Töre benzer tip oyuncular ve takım savunmasını da düşünürsek bunlardan biri kesik yer. Haliyle Olcay genelde ilk 11'de başlar.
    Çünkü senin dediğin gibi, bu iki oyuncu topsuz oyunda yoklar. Hele Q18 Töre'ye göre hiç yok. Töre gene boş koşular yapıp geriden top çıkartabiliyor. Olcay ise yetenekleri sınırlı olsa da, savunmaya katkı vermekte. Şayet, Q17 yerine takım savunmasına katkı veren ve hücumu dediğin türden oynayan biri gelseydi durum daha farklı olabilirdi. Bence Q17'nin alınması Töre'nin dengesini de bozdu. Çünkü duruma göre ikisinden biri yedek kalıyor ve yedek kalınca mental anlamda düşüş görülüyor.

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Atiba dışında orta alanda oynatacağımız başka bir oyuncu şuan yok. Necip bir var bir yok, Oğuzhan ve Sosa o bölgenin oyuncusu tam değiller. Bu yüzden Tolgay-Veli'nin biran önce takıma dönmeleri şart. Geç dönecekler ise bu bölgeye transferde şart.

Görüldüğü gibi yedek stoperimiz de yok! Eleştirdiğimiz Ersan'ı bile arar durumdayız. Sol bek için eldeki oyuncular ile idare edilmekte. Fakat orada direk oynayacak biri alınmalı.
    İyi bir kalecide şart.

Kısacası yönetimin az aklını kullanıp devre arası en az 2 transfer yapması gerek. Yoksa sezon sonu durumumuz geçen seneler ki gibi olabilir. Zorlandığımız ve gol sıkıntısı yaşadığımız maçlarda bizi kurtaracak tek şey savunma. Hiç olmazsa 1-0 ile maçı bitirebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pitx1

quote:

quaresma'nın takımı batırdığı falan yok, fakat bizim sol kanat transferinden beklediğimiz katkı bu olmadığından tatmin olamıyoruz. geçen seneden hücum rotasyonu olarak tek farkımız demba yerine gomez'in olması... sol kanata quaresma'nın alınması hataydı. gökhan da, quaresma da ayağına top isteyen, topsuz oyunda varlığı 0'a yakın oyuncular. dünyada hiç bir takımın sahada bu tipte oyuncuları aynı anda 2 tane bulundurma lüksünün neredeyse bulunmadığı adamlar. anca 2. ligkırmızı gruptan falan bi takımla oynarken bulundurabilirsiniz ikisinide.

buna rağmen taraftarın gönlü alınmak istendi, ucuza kaçıldı artık ne yapıldıysa gidildi quaresma alındı. quaresma ile gökhan'ın aynı anda sahada bulunmasının takım oyununu ve akıcılığını zedelemesinden dolayı sadece birisi oynuyor, diğer kanatta yine olcay'ı izlemek zorunda kalıyoruz. olcay da zor anlarda fark yaratabilen bi adam değil. haliyle geçen seneden bi farkı yok şu an takımın ofansif rotasyon açısından. hatta tolgay gibi bi eksik var.

halbui farklı tipte, quaresma gibi uç bi oyuncudan ziyade takım oyununa daha yatkın birisi alınsaydı durum böyle olmıcaktır. birbirinden farklı 2 üst düzey kanatımız oluca (gökhan+olmuş olmasını dilediğim transfer), olcay ise yedek oturucaktı.

geçen; tolgay geldiğinde orta sahanın atiba-tolgay-oğuzhan yapılıp, bi kanatta sosa; diğer kanatta da gökhan-q7 ikilisinden birisinin oynaması gerektiğini söylediğimde bana çemkirenleri azıcık düşünmeye davet ediyorum.

Hemen hemen aynısını sezon başında ve ara ara bende belirttim. Q17-Töre benzer tip oyuncular ve takım savunmasını da düşünürsek bunlardan biri kesik yer. Haliyle Olcay genelde ilk 11'de başlar.
    Çünkü senin dediğin gibi, bu iki oyuncu topsuz oyunda yoklar. Hele Q18 Töre'ye göre hiç yok. Töre gene boş koşular yapıp geriden top çıkartabiliyor. Olcay ise yetenekleri sınırlı olsa da, savunmaya katkı vermekte. Şayet, Q17 yerine takım savunmasına katkı veren ve hücumu dediğin türden oynayan biri gelseydi durum daha farklı olabilirdi. Bence Q17'nin alınması Töre'nin dengesini de bozdu. Çünkü duruma göre ikisinden biri yedek kalıyor ve yedek kalınca mental anlamda düşüş görülüyor.

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Atiba dışında orta alanda oynatacağımız başka bir oyuncu şuan yok. Necip bir var bir yok, Oğuzhan ve Sosa o bölgenin oyuncusu tam değiller. Bu yüzden Tolgay-Veli'nin biran önce takıma dönmeleri şart. Geç dönecekler ise bu bölgeye transferde şart.

Görüldüğü gibi yedek stoperimiz de yok! Eleştirdiğimiz Ersan'ı bile arar durumdayız. Sol bek için eldeki oyuncular ile idare edilmekte. Fakat orada direk oynayacak biri alınmalı.
    İyi bir kalecide şart.

Kısacası yönetimin az aklını kullanıp devre arası en az 2 transfer yapması gerek. Yoksa sezon sonu durumumuz geçen seneler ki gibi olabilir. Zorlandığımız ve gol sıkıntısı yaşadığımız maçlarda bizi kurtaracak tek şey savunma. Hiç olmazsa 1-0 ile maçı bitirebiliriz.

q7 ve töre'nin eksikliklerinin benzer olmasının yanı sıra, hücumsal anlamda oyuna kattıkları da çok benzer. ıkıside birebir oynamayı seven, açılması zor defanslara karşı büyük oranda çalım güçlerini kullanabiliceğimiz, "delici" dediğimiz tarzda, dribling yetenekleri ile öne çıkan isimler. hücumda zekilik ve pasörlükten ziyade bireysel ve topa yönelik olan yeteneklerini kullanan oyuncular.

biraz daha farklı biri olsaydı çok daha iyi olurdu. keşke demeyi hiç sevmem ama transfer döneminin başında adı geçen danny (ki q7 ile aynı yaştalar) veyahut cucak daha iyi olabilirdi. hatta danny olsaydı muhtemelen attığımız gol sayısı şu an 25 değil 33-34 falandı.

• bence besiktas bu macı da kaybetmedıyse bır daha kolay mac vermez.
    Haftaya burda macı zor gorunuyor ama kolay gecer sızın ıcın bursa les

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • he ama bak bunun soyle bi avantaji olabilir; eger gokhan senenin geri kalaninda iyi performans gosterir ve sene sonu reddedemicegimiz dolgun bi teklif gelirse, satilmasi halinde planlamada onun yerine koyucagimiz isim en azindan 1 2 seneligine quaresma olabilir.

cunku gokhan'in satilmasi halinde 27 28 yasinin altinda ve gokhn tipinde bi oyuncu bulmak biraz zorlasir ve maliyetli olur. fakat farkli tipte bi oyuncu rahat bulunabilir, gokhan'in gorevini de q7 ustlenir.

quaresmanin da hakkini yemeyelim yani gayet dinamik ve kendine iyi bakan bi oyuncu olmus, eski halinden eser yok. sezon boyu 90 dakika oynatsan zorlanmaz su haliyle. 32 yasinda oldugunu bilmesem tipinden en fazla 27 28 oldugunu falan dusunurum. yaslandigini belli etmeyen bi oyuncu olmus.

• quote:

he ama bak bunun soyle bi avantaji olabilir; eger gokhan senenin geri kalaninda iyi performans gosterir ve sene sonu reddedemicegimiz dolgun bi teklif gelirse, satilmasi halinde planlamada onun yerine koyucagimiz isim en azindan 1 2 seneligine quaresma olabilir.

cunku gokhan'in satilmasi halinde 27 28 yasinin altinda ve gokhn tipinde bi oyuncu bulmak biraz zorlasir ve maliyetli olur. fakat farkli tipte bi oyuncu rahat bulunabilir, gokhan'in gorevini de q7 ustlenir.

quaresmanin da hakkini yemeyelim yani gayet dinamik ve kendine iyi bakan bi oyuncu olmus, eski halinden eser yok. sezon boyu 90 dakika oynatsan zorlanmaz su haliyle. 32 yasinda oldugunu bilmesem tipinden en fazla 27 28 oldugunu falan dusunurum. yaslandigini belli etmeyen bi oyuncu olmus.

etiketlemeyi unutmusum

• Beyler Tolga'ya gereksiz yere yüklenmişsiniz. Yenilen 3 golde de bırakın Neuer'i, Neuer+Courtois yan yana olsa da gol olmasını engelleyemezlerdi.

1. golde Eren kaleye 10 metre uzaklıkta markajın m'sinden uzak şekilde yaradana sığınıp tavana asmış.

2. golde Donk elini kolunu sallaya sallaya topu 20 metre sürüp şut çekiyor. Şut zaten knuckle ball, havada 2-3 kere yön değiştiriyor.

3. golde de Eren güle oynaya altıpastan uzak direğe vurmuş.

İlk gol %80 milosevic, %20 ismail,

İkinci gol %50 milosevic, %30 oğuzhan, %20 rhodolfo,

Üçüncü gol %60 rhodolfo, %40 milosevic hatası.

Kaldı ki Tolga çoğu yan topta çıkıp tehlikeyi uzaklaştırdı. Defans bugün rezaletti.

Mersin maçını dışarıda bırakırsak kalan haftalardaki Tolga'yı kesebilecek bir kaleci almaya gücümüz yetmez. Devre arasında alırlarsa yatırım amaçlı 18-20 yaşlarında bir yabancı alırlar.

• Şu "Eren" takma isimli DH üyesi karakteri neden iyi sonuçlardan sonra göremiyoruz? Neden?

Adamların vurdukları gol oldu kardeşim.. 4 kere geldiler 3'ü gol.. Hatta Donk'un golünde gelmediler bile! O fultbolcu (Donk) hayatı boyunca daha kaç tane o vuruşla gol bulacak bugünden sonra sorarım size? Senede toplam 5 gol atar, hayatının golü bize denk gelir! Tövbe tövbe! Bu takımlar bizim maçlara yürek yiyerek çıkıyor arkadaş, ben bu takımı Fener maçında da izledim böyle değildi. Hayır bu kadar değildi, mübarekler neredeyse Tolga'ya pres yapacaklardı dün.. Neden diyorum geçen hafta Antalyaspor'da böyle başlamak istedi maça ama hem hakem izin vermedi; ilk 3 dakikada 2 sarı kartla aldı Antalya'nın havasını, hemde orta saha oyuncuları Kasımpaşa kadar kaliteli değildi. Velhasıl kelam, zevkli maç oldu, bir türlü öne biz geçemedik hep kovaladık. Motivasyonları hep üst seviyede kaldı ayrıca şu ana kadar oynadığımız en kaliteli kadroya sahip Anadolu takımı Kasımpaşa, helal Rıza hocaya. Bu takıma 3 gol atıyorsun, bir o kadar kaçırıyorsun ama yeniliyorsun! Biraz da kısmetin olacak.

Helal olsun Kasımpaşa'ya helal olsun Rıza hocaya. Oyunun gereğince mücadele ve sertlik yaptılar. Aşırıya kaçmadılar. Yine yatmalar, yuvarlanmalar oldu ama o ladar olacak. Abartmadılar. Oyunun hakkını verdiler en azından. Birde çok iyi oyuncuları var, Adem, Eren, Castro, Donk o iki stoper.. Yırttık dostlarım, dün resmen ...ğın önünden donsuz geçtik :) Ama umarım bize ders olmuştur. her kuşun eti yenmez..

• l.moscow maci tivibuda mi verilecek yoksa trt mi

• quote:

Orijinalden alıntı: [Eren]

Seçimde oy pusulama Olcay defolsun yazacağım. Herkesi böyle yapmaya davet ediyorum. Bu dünya ancak Olcay'siz güzel olabilir.
    Ayrıca iddia ediyorum Olcay ruh emicidir. Adam Beşiktaş'in tüm güzelliğini alıyor soğuruyor. Çiçeklere Olcay Olcay diye fısıldayin solmazsa adam değilim.

Akpli arkadaşlar "Uzun adam bizi Olcay'dan kurtar" yazarlarsa sonuç alacaklardır.

• 1 puan aldıkÖnemliydi.
    Karalar bağlamaya gerek yok.Kasımpaşa çok dirençli diri bir takım olmuş.İyidir puan..

İlk yarı Atiba geldiğinden beri en kötü oyununu oynadı bence.Bunun nedeni ise Kasımpaşa'nın pres yapması.Atiba-Necip etkilendi .Sosa girince 20 dk yine bildiğimiz Beşiktaş geldi.Burada ne Atiba ne Necip eleştirmek yersiz..

Yine son 10 dk boyunca hiç ama hiç birşey yapamadık.Nedeni ise Atiba orta alandan çıkmış idi.Cenk girdikten sonra orta alan iyice boş oldu çıkamadık ! Kasımpaşa'nın da atmaktan çok zaman geçirmeyi düşünmesi sonuncunda yemedik de.Eğer çıkabilseydik ama bu maç 3-3 değil 4-3 biterdi kazanırdık belki de. Bunda Tolga'nın oyuna top sokma konusunda eksikliği de etkili oldu.Cordoba olsa kesinlikle pozisyonlara girerdik mesela.

Bizim en büyük sorunumuz Q17-Töre ikilisi.. Bu 2 sorunu halledersek UEFA çeyrek final sonrasını görürüz.
    Takımdan ayrılar.Özellikle Q17.. Çok kopuk oynuyor.Kendi halinde..Böyle olmaması lazım.Takım zarar görüyor. Sosa-Ozi-Olcay-Atiba-Gomez(Cenk) uyum içinde hemen yanlarında Töre-Q17 onlar başka dünyada.O bölgedeki trafik alt üst oluyor böylece.

Beck için yine bir takım abuk sabuk eleştiriler yazılmış ancak gülüyorum.

Ersan Ersan diyip duruyordunuz aha gördünüz olmayınca ne oluyor.Gerçi Milo 'nun tek gol hariç direk bir hatası yoktu ama Ersan olsa en azından 2 gol yerdik diyebilirim.Çünkü Milo ilk maçıydı uzun zaman aradan sonra.Fazla iyi oynayamamasını doğal karşılamak lazım..

Sol kanat için bir şey yazmıyorum çünkü İsmail'den fazla bir şey beklemiyorum.Hata yapmasın yeter.Mottavari hatalar yapmasın yeter.

Herşeye rağmen Veli-Tolgay geliyor.Şenol hoca hızlı stoper istiyor o gelecek.
    Katkı alabilrsek bu isimlerden herşey yolunda...

Bundan sonraki en zayıf rakibimiz hangisi bilmiyorum ama Atiba-Beck biraz dinlense iyi olacak sanki..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçtiğimiz günlerde önümüzdeki 2 maçı kopararırsak şampiyon oluruz diye düşünmüştüm. İlk maçta takıldık ve ikinci maç da zorlu Bursa maçı. Kaderimizi belirleyecek maç olarak görüyorum. En azından beraberlikle dönmemiz gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Pueblo Unido

l.moscow maci tivibuda mi verilecek yoksa trt mi

Trt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Q17 ve Gökhan Töre'nin takım içi huzursuzluk çıkardığını düşünüyorum hele Gökhan Töre'nin geçen sene ile alakası yok.
  • Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama oyuncular beraberliğe çok çok üzüldü penaltıdan sonra direk santraya koştular bu iyiye işaret bence veli bu ay dönse artık biraz rahatlasa atiba
  • Besiktas JK icin hayırlı olan avrupadan elenmektır.bu kadro ancak ligi kaldırır yoksa aralık gibi falan oyuncular error verır yorgınluktan.tabiii simdi burada suclu fikret oluyor sen gel o transferleri yapma.Besiktasın basına rüzgar sagnak gelmeli tek care.

Ayrıca bir anneanne tarafından rus olarak zor mac diyorum loko tam bır deplasman takımı cok ıyı kapanacaklar besıktas konteradan gelen ataklara dikkat etmeli.

• Bizim stad ne zaman bitecek.
    İkinci yarıya yetişecek mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: tarafsizyorumcunuz

Besiktas JK icin hayırlı olan avrupadan elenmektır.bu kadro ancak ligi kaldırır yoksa aralık gibi falan oyuncular error verır yorgınluktan.tabiii simdi burada suclu fikret oluyor sen gel o transferleri yapma.Besiktasın basına rüzgar sagnak gelmeli tek care.

Ayrıca bir anneanne tarafından rus olarak zor mac diyorum loko tam bır deplasman takımı cok ıyı kapanacaklar besıktas konteradan gelen ataklara dikkat etmeli.

+1 hocam almanyadan dayım aradı moskova çok güclüymş bu bjk yi havada karada yenerler derhal rüzgar sağnak yada serdar adalı takımı toplamalı gaz vermeli yoksa fark kaçınılmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

Bizim stad ne zaman bitecek.
    İkinci yarıya yetişecek mi acaba?

Aralık 2016 deniyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: tarafsizyorumcunuz

quote:

Orijinalden alıntı: Kevin De Bruyne I7

Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama oyuncular beraberliğe çok çok üzüldü penaltıdan sonra direk santraya koştular bu iyiye işaret bence veli bu ay dönse artık biraz rahatlasa atiba

Dikkatimizi cekmedi tesekkurler

"Dikkatimizi" diyerek çoğu kullanmışsın, ama şahsen arkadaşın söylediği benim dikkatimi çekti. Bundan sonra saçmalıklarına çoğul eki kullanıp bizi de saçmalıklarına ortak etmezsen sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.