Şimdi Ara

Beşiktaş 2013/2014 Sezonu Genel Tartışma Konusu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.304
Cevap
11
Favori
43.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi trt3 ü izliyorum fenerbahe' nin 2 yıl avrupadan men edilmesini konuştular uzun uzun içim karardı.
    Düşündüm de yarın aynı şey bizim için konuşulursa kahrolurum
  • Beyler

Umudun adı Serdal Adalı
  • şimdi bi karmaşa var kabul... bu konu kanımca transfer sezonu bitip de transfer konusu kapatılınca anlam kazanıcak.
  • Benim çok takıldığım kısım ön libero kavramı.
    Ön libero bana göre defansif bir oyuncu (Sadece) olmaması gereken bir bölgedir. Bu bolge oyunda her zaman için çabuk geçilir. Orada ki oyuncu her zaman için önünde ki oyunculara doğru ve isabetli pas atmak zorunda. Süperman olmasına gerek yoktur. Durum böyle olunca bana göre orada oynayan 2 ön liberonun sana zararı yararından fazladır. Çünkü burada ne kadar top sende kalırsa rakibinin bir o kadar üzerine gelmesini sağlarsın. Hele ki bunu Beşiktaş üzerinde düşündüğümüz zaman sonuç baya bir vahim oluyor.

Veli-Atiba
    Fernandes

Bu üçlü bana göre hiç bir zaman doğru ve göze hoş gelen oynayamaz. Çünkü Fernandes haricinde insiyatif alacak adam yoktur. Zaten diğer ikilinin görevide budur. Tek adam ile oyunu geniş alanda oynar iseniz her zaman daha çok baskı yersiniz. Bu seferde pata küte toplara vurmaya, hatta sezon içinde Beşiktaş'lıların çok dediği Holoskonun rakibin içinden geçemeye çalışmasını izleriz.

Oğuzhan-Atiba
    Fernandes

Bu üçlü oynayacak ise doğru yerleştirmekte fayda var, Çünkü Oğuzhan'ın o bölgede oynaması hem kendisi için, hem Fernandes için, hemde Atiba için zararlıdır. Oğuzhan'dan zaten o bölge de bir şey yapmasını beklemeyiz. Zaten o bölge de bir şey yapılmaz.

Atiba
    Oğuzhan-Fernandes
    daha doğru diziliştir.

Benim diğer düşüncem Futbolda her zaman için, topun olduğu veya olmadığı alanda yardımlaşma çok önemli. Ve bunuda en az 3 oyuncu ile yapılmasını gerektiğini düşünürüm.

Beşiktaş 2013/2014 Sezonu Genel Tartışma Konusu

Eğer tek ön libero ile oynayacaksak benim ilk sistem tercihim budur. Kadroda Player 9 ve Player 6 en önemli iki oyuncu.
    Bu iki oyuncunun en temel özelliği Pas kalitesinin yüksek olması (Doğru ve adrese teslim) top saklama özelliklerinin yüksek olması, oyun zekası ve saha görüşünün yüksek olması lazım. Atiba ve Fernandes'te bu özelliklerin hepsi mevcut. Ayriyetten zor durumlarda adam geçebilmeleride cabası. Tek ön libero tercih etmemin diğer bir sebebi ise beklerin oyuna katkısıdır.
    Sol bek gelmediği için mevcut üzerinden değerlendirme yaptım.
    Ersan'a bakıldığında Hücum'u yoktur. Defansif bir oyuncudur. Sprinter değildir. Pas oyunu rahatlıkla yapar diyemeyiz.
    Serdar'da aynı özellikler mevcut. Sadece Ofansif özellikleri biraz daha iyidir. Ofansif ile Defansif özelliklerini yüzde olarak karşılaştırırsak; 60'a 40 defansif ağırlıklı basar. Stoperler ise Pedro haricinde oyun kuralabilecek oyuncu mevcut değil. Yine Pedro haricinde Pas oyunu yapabileceğini sandığım oyuncu yok. Zaten Kaleci ile birlikte 5 Kişi kedi sahamızda (genelde) kaldığımıza göre tek bir ön liberonun emniyet için gayet yeterli olacağını zannediyorum. Tabi bu Atiba-Veli-Fernandes üçlüsü için. 2 Ön Libero koyup boşu boşuna fazlasına defansif bir kadro oluşturmaya gerek yok. Zaten ileride Fernandes ve Töre haricinde iş yapacak oyuncu kalmayınca üstüne bu isimlerle az pozisyona girilir. Gerek olmadığını düşünüyorum. Tabi Veli Yerine Oğuzhan gelecek ise dizilişin de değişmesi gerekir.
    Ön Libero sisteminde yapılan diğer hata bana göre şudur. Kadroda ne kadar ofansif oyuncu var ise o kadar çok korkulması. Burada yanılan şey ise ne kadar defansif oyuncun var ise o kadar iyi savunma yapılacağını zannetmektir. Ne kadar çok Hücum oyuncusu olduğunda çok iyi hücüm yapacağın anlamına gelmediği gibi. Çünkü Futbol artık bir takım oyunu. Total Futbol dediğimiz şey defansın da hücumunda takım halinde yapılmasını emreder. Buda yardımlaşmayı en güzel yapmanı sağlar.
    Tabi bu sistemler yere göre değişir. Lig'e göre düşünürsek kendi sahanda ufak bir takıma ofansif çıkıp doğru oyunla skor yapman gerekir. Denk takımlara ise kendi sahanda yine hücuma yönelik çıkman gerekir. Deplasmanda ise 2 ön libero çıkılabilir. Kanatları hızlı adamlar yaptıktan sonra.
    Avrupa Ligi ve Şampiyonlar ligi ayrı bir olay. Burada ne kadar sistem kurarsan kur oyuncu kalitene bakar.
    Yani bu kadrolar her zaman için yere göre değişir. Hatta maç içinde de değişir. Zaten maç içinde değişmesinin nedeni rakibinin ne oynayacağını bilmemenden dolayıdır.
    Defansif olarak ise tercihim şudur.

Beşiktaş 2013/2014 Sezonu Genel Tartışma Konusu

Önde basma gibi işlemler yapılmayacak ise bu kadro Barcelona'yı bile oynatmaz. Zaten Atletico maçını izlediyseniz oynatmadı da. Topun olduğu her bölgede en az 2 oyuncu genelde de 3 oyuncu ile baskı kuruldu. Ve sonucunda istediği sonucu aldı Atletico.
    Kadro Kursam 2 şekilde olurdu.
    Tolga
    Serdar-Pedro-Ersan-XXX
    Atiba
    Töre-Fernandes-Olcay-
    Oğuzhan
    Almedia

Diğeri İse
    Tolga
    Serdar-Pedro-Ersan-XXX
    Atiba
    Oğuzhan-Fernandes
    Töre-Almedia-Olcay

• quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

şimdi bi karmaşa var kabul... bu konu kanımca transfer sezonu bitip de transfer konusu kapatılınca anlam kazanıcak.

En azından buraya kazara transfer haberi gelse de transfer konusunda sadece Transfer haberi konmaya başlandı kadro konmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

şimdi bi karmaşa var kabul... bu konu kanımca transfer sezonu bitip de transfer konusu kapatılınca anlam kazanıcak.

En azından buraya kazara transfer haberi gelse de transfer konusunda sadece Transfer haberi konmaya başlandı kadro konmuyor

aynen... benimde böyle bi konu açmak gibi bi planım vardı dün dediğim gibi ama ben transfer sezonu bitince açmayı planlıyodum

• Zamanında Mcgregor'a sövenler vardı açsın baksın 2 haftada neleri kurtarmış EPL de. Chelsea de farkı önledi Norwich maçındada 3 puanı kurtardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaston Ramirez

Zamanında Mcgregor'a sövenler vardı açsın baksın 2 haftada neleri kurtarmış EPL de. Chelsea de farkı önledi Norwich maçındada 3 puanı kurtardı

mcgregor' ın 2 şanssızlığı var 1. samet aybaba dönemine denk geldi. 2. yabancı sınırı
  • quote:

Zamanında Mcgregor'a sövenler vardı açsın baksın 2 haftada neleri kurtarmış EPL de. Chelsea de farkı önledi Norwich maçındada 3 puanı kurtardı

Ben hiçbir zaman olumsuz bi şey söylemedim zaten. Ama Güntekin Onay başta olmak üzere eleştiren çoktu. Tolga'nın 2 maçta yediği gollerde hatası yoktu, dolayısıyla kimse kızmadı. Ama Mcgregor hatası olmayan goller yediğinde herkes kızıyordu. Bu sene devam edip bu golleri yese yine kızıcaktı herkes.
  • quote:

Ben de onu diyodum defans kötüydü adam napsın diye ama kaç kere maç kurtardı dediler onu diyince

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • türk futbol severler her zaman oyuncuyu değerlendirirken milliyetini de göz önüne alıyor

mesela mc gregor brezilyalı veya arjantinli olsa böyle ön yargıyla bakan daha az olurdu

bi futbolcu fransız ise geçmiş olsun ağzı ile kuş tutsa yaranamaz 1-2 istisna hariç
  • quote:

Chelsea maçını 90 dakika izledim.Lampard'dan yediği gol ve sebep olduğu penaltı dışında pekte kötü değildi ancak şunu unutmamak lazım bizde bir kez maç kurtardı sadece.Belki arka planla başka sebepler vardı bilemeyiz ancak bizde hiç bir zaman iyi kaleciyi oynamadı.
  •  Beşiktaş 2013/2014 Sezonu Genel Tartışma Konusu

Çiçek falan süper olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekne Kazıntısı

türk futbol severler her zaman oyuncuyu değerlendirirken milliyetini de göz önüne alıyor

mesela mc gregor brezilyalı veya arjantinli olsa böyle ön yargıyla bakan daha az olurdu

bi futbolcu fransız ise geçmiş olsun ağzı ile kuş tutsa yaranamaz 1-2 istisna hariç

Escude Adam çok kötü oynasa bile (oynamıyor bence) takım içindeki birleştirici havası, abilik yapması her zaman belli oluyor. Ne zaman yeni gelen oyuncu, genç oyuncu olsa Escude hep yanlarında duruyor konuşuyor ilgileniyor. Karakter olarak düzgün bi adamın her zaman zarardan çok yararı olur bence takıma.

• İLK 11 | Tolga, Serdar Kurtuluş, Sivok, Escude,
    Ersan, Atiba Hutchinson, Veli, Fernandes,
    Olcay, Gökhan Töre ve Almeida. kadro değişmemiş beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: DeTaXs

quote:

türk futbol severler her zaman oyuncuyu değerlendirirken milliyetini de göz önüne alıyor

Escude Adam çok kötü oynasa bile (oynamıyor bence) takım içindeki birleştirici havası, abilik yapması her zaman belli oluyor. Ne zaman yeni gelen oyuncu, genç oyuncu olsa Escude hep yanlarında duruyor konuşuyor ilgileniyor. Karakter olarak düzgün bi adamın her zaman zarardan çok yararı olur bence takıma.

+ 111
    Bence çok ta kötü oynamıyor sadece hız konusunda sorunu var onunda çözümü vardır elbet.
    Takımı birleştirici havası rakiplere karşı sertliği gençlerle ilgilenmesi çok büyük bir artı

• quote:

Orijinalden alıntı: Noldu La

quote:

Orijinalden alıntı: DeTaXs

quote:

+ 111
    Bence çok ta kötü oynamıyor sadece hız konusunda sorunu var onunda çözümü vardır elbet.
    Takımı birleştirici havası rakiplere karşı sertliği gençlerle ilgilenmesi çok büyük bir artı

aynen

yoksa kötü biri olsa ajaxta oynamış ilk ve tek fransız olmazdı sevillada kaç sene banko oynadı vs

• beyler spor sitelerine baktım ama bir halt anlamadım, sizin itirazınız da reddedildi mi? reddedildiyse bu sene mi yoksunuz yoksa seneye mi yoksunuz?
  • Tromso'yu 10 kisi eledik, yarin CAS onar, sadece lig kalir elimizde, bu sene bu takim iyice oturur, 4-5 transferle seneye ver elini sampiyonlar ligi...

• Daha önce birkaç kez yazdım, yine yazacağım.

Bu takım Almeida sahada yokken pozisyona dahi giremiyor. Çok üst düzey bir oyuncu olmayabilir, isteksiz, bitkin olabilir ama ölüsü bile takımdaki en iyi forvet.

Daha iyisini alamıyorsak kendisinden maksimum derecede faydalanmanın formüllerini üretmeliyiz. Pektemek ile Eneramo'ya kalırsak sezonu 40-45 golle kapatırız ancak.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.