Şimdi Ara

Beşiktaş 2011/2012 Sezonu Maç Konusu | S.T. Süper Final | Beşiktaş - Trabzonspor | (604. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.806
Cevap
12
Favori
452.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazıklar olsun.Ligin dibindeki takımları yenemiyorsun daha.Yazık.
  • nerdesinn BEBEEEEEEEE?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

quote:

Orijinalden alıntı: Batwoone

Şu İsmail ne zaman adam olcak artık ? Sezon başından beri yaptığı tek olumlu hareket bursadaki 2 asisti.

bu gün kızılmaması gereken 2-3 oyuncudan biri ismail'di hocam. hayırdır yine yenilginin faturası ismail, ekrem ve aurelio'ya mı çıkıcak orda edu ve almeida gibi iki inşaat işçisi takıma bugün ellerinden gelebildiği kadar zarar vermeye çalıştı, siz gelmiş "ismail de şöle böle yav" diyorsunuz, ilginç harbiden.

İsmailin maç genelinde pek bi olumlu hareketini görmedim ama benim dediğim zaten genel birşeydi yani sezon boyunca hep aynı. İsmailden sanırım biz kapasitesinden fazla bir beklenti içindeyiz ondan oluyor böyle yüksek bonservis bedeliyle gelmesi ve genç yaşından dolayı. Edu ve Almeida ya gelirsek evet almeida konusunda haklısın haftalardır aynı ama Edu girmeden önce pozisyona giremiyorduk onun girmesiyle pozisyonlar bulduk ama stoperden forvet olmuş birindende bu kadar oluyor malesef. Ayrıca Carvalhal ilk değişikliği 55. dk da yapınca şaşırdım(normalde 65 den önce yapmazdı) ama yine sapıttı sonradan 86.dk da Necipi alıp maçı kurtarmasını mı bekliyor ondan.

• Rezalet
  • Bana göre Tayfur hoca takımın başına geri dönüp Carvalhal ile birlikte çalışmalı. Bugünkü maçla birlikte Carvalhal 'in takımı yönetmekte çok yetersiz kaldığını düşünüyorum.

Kendi sahamızda hiçbir derbi kazanamadık. Ligin dibindeki takımlara puan kaybettik. Playoff a kalmamız hiç fark etmez. BJK'ın bu mücadele ve oyunla şampiyon olması zaten imkansız.
  • sağlık olsun
  • Bu ekremle ismaille OL-MAZ!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rider30

Bana göre Tayfur hoca takımın başına geri dönüp Carvalhal ile birlikte çalışmalı. Bugünkü maçla birlikte Carvalhal 'in takımı yönetmekte çok yetersiz kaldığını düşünüyorum.

Kendi sahamızda hiçbir derbi kazanamadık. Ligin dibindeki takımlara puan kaybettik. Playoff a kalmamız hiç fark etmez. BJK'ın bu mücadele ve oyunla şampiyon olması zaten imkansız.

Bence de Tayfur hoca müdahaleye başladı...Mustafanın 11 çıkması ve sağ açıkta oynaması Tayfur hocanın fikridir...
  • quote:

quote:

Şu İsmail ne zaman adam olcak artık ? Sezon başından beri yaptığı tek olumlu hareket bursadaki 2 asisti.

bu gün kızılmaması gereken 2-3 oyuncudan biri ismail'di hocam. hayırdır yine yenilginin faturası ismail, ekrem ve aurelio'ya mı çıkıcak orda edu ve almeida gibi iki inşaat işçisi takıma bugün ellerinden gelebildiği kadar zarar vermeye çalıştı, siz gelmiş "ismail de şöle böle yav" diyorsunuz, ilginç harbiden.

darbeli nokta

• quote:

Bana göre Tayfur hoca takımın başına geri dönüp Carvalhal ile birlikte çalışmalı. Bugünkü maçla birlikte Carvalhal 'in takımı yönetmekte çok yetersiz kaldığını düşünüyorum.

ben bu kadar d...lik görmedim avrupadaki maçları kazanınca heyt be carvalhal 1 maç kötü gidince tayfur gelmeli avrupa kurası sonrası carvalhal dursun tayfur ilişmesin diyenler vardı hemen attınız adamı çöpe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aböRjin

adamlar 5 stoper 5 orta sahayla başladı maça. belliydi zaten bunları yaşayacağımız.

bugün tek suçlu carvalhal bence:

* almeida aylardır formsuz, koy kulübeye aklı başına gelsin.
    * maça yattıkları belli, risk al. oyunun kaderini değiştircek bişeyler yap. dk 70 de değişiklik yapıyor.

Katılıyorum 70 de yapsa iki değişiklik yine iyi 85 ten sonra Necip'i aldı. Alma daha iyi..

Ayrıca Pektemek'in 11 de çıkması bence hata oldu. Geçen maç sonrası 11 de çıksın diyenlere anlatmaya çalışmıştım. Herhalde Tayfur takıma karışmaya başladı. Almeida da oynayınca saçma salak Mustafa da kanatta oynadı, Edu da sol kanat veya forvet yerine sağ kanatta oynadı..

Hakkaten bugün takım normal dizilişe göre çok farklı çıkmanın faturasını ödedi.

Hilbert çok ahım şahım bir futbolcu değil belki ama onu beğenmeyenler şu maçı bir daha izlesinler. Adam en azından maç seçmiyor.

Bu derece kalabalık bir ortasahaya eksik ortasahayla çıktık. Olması gereken Necip-Ernst-Fernandes di. Veli ise her zamanki gibi oynamalıydı. Ekrem ya gole yakın oynamalı ya da kanatta oynamamalı. Araya girişleri iyi ama depar ve ileri geri gitme yıllardır olmayan bir özellik. Ne diye diretiyorlar anlamıyorum.

Ne diye Simoya sabredersinki bu kadar..60 dakka oynamıyorsa değiştir.!

Adam yok diye herkesi farklı yerde oynatmak yerine eksik olan yerlere koy Tanjuyu koy Burakı. Hakikaten bu maç iyi analiz edilmemiş. Motivasyon ve orta saha direnci çok düşüktü.

• "BEŞİKT'A'cıya'Ş'ikayetsiz'K'atlanıyoruz..."
  • quote:

quote:

quote:

İsmailin maç genelinde pek bi olumlu hareketini görmedim ama benim dediğim zaten genel birşeydi yani sezon boyunca hep aynı. İsmailden sanırım biz kapasitesinden fazla bir beklenti içindeyiz ondan oluyor böyle yüksek bonservis bedeliyle gelmesi ve genç yaşından dolayı. Edu ve Almeida ya gelirsek evet almeida konusunda haklısın haftalardır aynı ama Edu girmeden önce pozisyona giremiyorduk onun girmesiyle pozisyonlar bulduk ama stoperden forvet olmuş birindende bu kadar oluyor malesef. Ayrıca Carvalhal ilk değişikliği 55. dk da yapınca şaşırdım(normalde 65 den önce yapmazdı) ama yine sapıttı sonradan 86.dk da Necipi alıp maçı kurtarmasını mı bekliyor ondan.

Edu sol ayağı dışında hiç bir marifeti olmayan bir adam. Bu adamı sol kanatta oynatırsan az buçuk faydalı olmasını sağlarsın, orta falan yapar. Ama sağda oynatır, gidip gidip topu çekip orta yapmasını falan beklersen hem adama hem kendine yazık edersin, nitekim öyle yaptı. Almeida için bişey demiyorum, futbolcu değil Almeida, cüsseli bir adam sadece.

Asıl mevzsu; İsmail bir bek oyuncusu. Onun için "olumlu hareket" denen şey işini yerine getirmesi, yani adam bırakmaması, gerektiğinde ters kademeye girmesi, ileri çıktığında da faydalı olması falan olur. İsmail'de Ekrem'de bugün işini yaptı. Eğer siz bunlardan 2-3 kişiyi çalımlayıp gol atmalarını bekliyorsanız ve "olumlu hareket" dediğiniz buysa hata olur. Dediğim gibi adamlar işlerini yaptı. "olumlu hareket" tabirini bence daha çok hücum oyuncuları gibi ekstra şeyler yapmaları gereken oyuncular için kullanmak doğrudur, bugünde bi mok yapmadılar afedersiniz.

• İsmail, Veli Kavlak, Simao ve Almeyda sahanın en kötüleriydi bence. Bunlardan sadece Simao kenara alındı ama ta 70 lerde.. Özellikle Simao ve Almeydanın sezon sonu gönderilmeleri şart.

Bizim kadromuz zengin diyoruz ama aslında hiçte öyle değil, kendimizi kandırıyoruz. Gelde BOBO'yu arama!!! BJK'ın son senelerde en çok gol atan oyucusu Bobo'yu yollayıp Almeyda'yı alan zihniyet bizi bu hale getirdi.
  • Bu takim boyle rakiplere 2-3 senedir puan kaybediyor, bundan sonra da kaybedecek. Bu ulkede futbolun gelismesini istiyorsaniz Schuster'in dediklerini unutmayacaksiniz... Avrupa maclarinda bu takimin farki ortaya cikiyor, daha da fazla cikacak. Formda oyuncularin sayisi yukseldikce play-off'ta sov yapariz. Bosu bosuna futbolculara gereksiz elestiriler yapip, kendinizi de sinir etmeyin derim ben.
  • quote:

İsmail, Veli Kavlak, Simao ve Almeyda sahanın en kötüleriydi bence. Bunlardan sadece Simao kenara alındı ama ta 70 lerde.. Özellikle Simao ve Almeydanın sezon sonu gönderilmeleri şart.

Bizim kadromuz zengin diyoruz ama aslında hiçte öyle değil, kendimizi kandırıyoruz. Gelde BOBO'yu arama!!! BJK'ın son senelerde en çok gol atan oyucusu Bobo'yu yollayıp Almeyda'yı alan zihniyet bizi bu hale getirdi.

Bobo da son zamanlarında kötüydü. Sadece Mustafa'yı ortaya koysa, Almeida ile Edu'yu değiştirse, şu maçı alırdık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein'ın Dili

Bu ekremle ismaille OL-MAZ!

Ekrem için aynı düşüncede değilim ama İsmail Köybaşı BJK'ın oyuncusu asla olamaz. İsmail bırakın BJK'ı falan birinci lig futbolcusu bile değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Bu takim boyle rakiplere 2-3 senedir puan kaybediyor, bundan sonra da kaybedecek. Bu ulkede futbolun gelismesini istiyorsaniz Schuster'in dediklerini unutmayacaksiniz... Avrupa maclarinda bu takimin farki ortaya cikiyor, daha da fazla cikacak. Formda oyuncularin sayisi yukseldikce play-off'ta sov yapariz. Bosu bosuna futbolculara gereksiz elestiriler yapip, kendinizi de sinir etmeyin derim ben.

yoruma tamamen katılıyorum ama bişey dışında. tamam futbolculara eleştiri yapılmamalı, ama almeida'ya yapılmalı. edu'ya bile yapılmamalı ama almeida'ya artık bişeyler yapılmalı.
  • Herşeyi bi tarafa bırakalım da futbol yoktu.Kör döğüşü oynandı resmen.Sıkıntıdan patladım maç boyunca.Sabaha kadar oynasalar gol olmazdı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Edu sol ayağı dışında hiç bir marifeti olmayan bir adam. Bu adamı sol kanatta oynatırsan az buçuk faydalı olmasını sağlarsın, orta falan yapar. Ama sağda oynatır, gidip gidip topu çekip orta yapmasını falan beklersen hem adama hem kendine yazık edersin, nitekim öyle yaptı. Almeida için bişey demiyorum, futbolcu değil Almeida, cüsseli bir adam sadece.

Asıl mevzsu; İsmail bir bek oyuncusu. Onun için "olumlu hareket" denen şey işini yerine getirmesi, yani adam bırakmaması, gerektiğinde ters kademeye girmesi, ileri çıktığında da faydalı olması falan olur. İsmail'de Ekrem'de bugün işini yaptı. Eğer siz bunlardan 2-3 kişiyi çalımlayıp gol atmalarını bekliyorsanız ve "olumlu hareket" dediğiniz buysa hata olur. Dediğim gibi adamlar işlerini yaptı. "olumlu hareket" tabirini bence daha çok hücum oyuncuları gibi ekstra şeyler yapmaları gereken oyuncular için kullanmak doğrudur, bugünde bi mok yapmadılar afedersiniz.

Artık futbolda işini yapan yani sizin tabir ettiğiniz gibi defansif özelliği ağır; adam bırakmayan,ters kademe gibi özellikleri olan beklerin pek bi faydası yok yani onları zaten yapıcak asıl fark yaratan özellikler; hücuma destek veren,isabetli ortalar yapması yeri geldiğinde çalı ve gol atabilen bekler tercih ediliyor bkz: Dani Alves ; bu uçuk bir örnek olabilir daha yakın bir örnek verebilirsek fenerbahçedeykenki A.santos falan yani. Benim asıl demek istediğim eğer biz İsmaile 5 milyon € yakın bonservis bedeli verip ondan defans yapıp kademeye girmesini beklicekseydik aynı görevi yapan çok daha az bonservis bedeliyle bir adam alınabilirdi. İsmailin yerine onu forma şansı için rekabete sokucak bir adam alınması lazım bence.

• 
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.