Şimdi Ara

Beşik Ulemalığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
21.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Valla 1800-1900 tarihleri arasında Osmanlı için dünyada verilen en yüksek okur-yazarlık oranı benim ulaşabildiğim kadarıyla en fazla yüzde 11-12, gerçi Anadoluda yüzde 40 okur yazar vardı diyen Müslüman tarihçilerimizde var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Valla 1800-1900 tarihleri arasında Osmanlı için dünyada verilen en yüksek okur-yazarlık oranı benim ulaşabildiğim kadarıyla en fazla yüzde 11-12, gerçi Anadoluda yüzde 40 okur yazar vardı diyen Müslüman tarihçilerimizde var.

onuçta babasından da eğitimini alabilir zaten babası olsun saray olsun detaylı bir eğitim alıyodur
  • asosyal adam kullanıcısına yanıt
    Günümüze ( veya yakın geçmişe ) geleyim, bizim fakültenin kurucu dekanının kızı kürsünün birisinde asistandı. iyi kızcağızdı ama pek akıllı değildi, sınıfında onu bilimsel anlamda sollayacak tonla öğrenci olduğundan eminim zamanında. Adil olmaması bir yana, okumuş baba ve baba evi eğitimi her şeyi temizlemeye yetmiyor bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Günümüze ( veya yakın geçmişe ) geleyim, bizim fakültenin kurucu dekanının kızı kürsünün birisinde asistandı. iyi kızcağızdı ama pek akıllı değildi, sınıfında onu bilimsel anlamda sollayacak tonla öğrenci olduğundan eminim zamanında. Adil olmaması bir yana, okumuş baba ve baba evi eğitimi her şeyi temizlemeye yetmiyor bence.

hocam haklısın bunu düşünmemiştim saol hadi iyiakşamlar
  • I. Ahmet zamanında besik ulemalığı sistemi gelmiştir kardeşim. Konu yazılalı 12 yıl olmuş fakat kimse cevap vermemiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şöyle düşünün bir de; padişahlık geçiyorsa öbürleri hayli hayli geçer. mutlak monarşi boktan bir sistem işte. Osmanlı diye geberen şabalaklarda az beyin olsa oturup düşünürler.
  • Bu tip durumlar hep sıkıntılı durumlardı.
  • Hort oğlu hort hort

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.