Şimdi Ara

Satın alma kılavuzu / Oyun için Ekran Kartı nasıl satın alınır? (Altı oyun kategorisine göre.) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
25
Favori
49.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mecelik90

Sayın Mystik,
    Bilgisayardan kullanmak dışında anlamam. Malum kış geldiği için eve kapanmak zorunlu hale gelmeye başladı. Call of, battlefield gibi oyunları sevdiğim için mouse zorluğundan ps4 almak da pek mantıklı gelmedi, bir de oyunlara verecek parayı da sayarsak pc almak daha mantıklı ancak dolar kurunun da geldiği nokta ortada.
    Şimdi ben ne istediğimi yazayım, yardımcı olabilirsen çok sevinirim. Benim amacım en yüksek sistem oyunu en yüksek çözünürlükte oynamak değil. Bugün battlefield 1 i donmadan rahatça çalıştırabilecek bir sistem istiyorum. Amd, İntel vs hangisini tercih etmem gerektiğini bilmiyorum.Bu tercihi de sana bırakacağım. Bir de kuracağım sistem mütavazi olsa da ileride yükseltebileceğim bir sistem istiyorum. Örneğin bugün 8 gb ram taksam da 16 ya yükseltebilmeliyim. Ekran kartı da aynı şekilde yükseltebileceğim anakart olsa iyi olur.
    Bu bahsettiklerimi değerlendirdiğinde 1500 TL civarı bir sistem önerebilir misin? Ya da örneğin 1500 TL lik sistemi hiç alma 500 TL daha ver kafan rahat olsun dersen 2000 TL ye kadar da olabilir. Ama dediğim gibi beklentim fazla değil, ama tabi bu şu anda ilerde ne olur bilmem. Bir de bu toplama işi için hangi siteyi önerirsin. Teşekkürler

01 - Gigabyte GTX 1050 2GB Ekran Kartı (ya de 1050 Tİ)

02 - Intel Core i3 6100 Soket 1151 3.7GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci

03 - ASUS H110M-D INTEL H110, DDR4, LGA1151, SATA6Gb/s, USB3.0, D-SUB, HDMI microATX Anakart

04 - KINGSTON HyperX Fury Black DDR4-2400Mhz C15 8GB (2x4GB) DUAL (15-15-15) 1.2V Bellek

05 - OCZ 240GB TRION 150 Serisi Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 520MB Yazma)

06 - 400/450W PSU'lu Kasa

vatandan veya istediğin başka pc marketlerden toplayabilirsin

ekran kartını buradan alabilirsin 665 tl
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8074

yaklaşık 2000 tl tutar,

ucuz olsun dersen r7 360 alabilirsin ileride sadece ekran kartını yükseltirsin
    http://www.sanalmarketim.com/gigabyte-gvr736oc2gd-r7-360-2gb-gddr5-128bit-16x-pcie-30/p_61998/
  • 1000 liraya kadar önerebileceğin intel işlemci, anakart ve monitör var mı dostum?
    ya da monitörü ertele, 1000 liraya şunları alsan daha iyi olur diyebileceğin şeyler var mı?

şahsen ben monitör yerine şöyle düşünüyorum;

i3-6100 işlemci
    msi h110m gaming anakart
    gskill aegis 8 gb ram

yardımcı olursan çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dead -- 27 Kasım 2016; 18:14:43 >
  • Hocam işlemciyi A10 yapsak darboğaz yapar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qqwe55

Hocam işlemciyi A10 yapsak darboğaz yapar mı?

a10, apu işlemci

ekran kartı almayacaksan
    a10 işlemcili sistem toplayabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

quote:

a10, apu işlemci

ekran kartı almayacaksan

Olabilir ama performansı memnun eder mi acaba?

• quote:

quote:

quote:

a10, apu işlemci

ekran kartı almayacaksan

Olabilir ama performansı memnun eder mi acaba?

840/860k + r7 250
    daha iyi bence
  • güncel
  • h110m in biosunu skylake islemci kullanmadan guncelleyemiyor muyuz

• EmreRts kullanıcısına yanıt
    hayırlı günlerde kullanın hocam
  • Açtığım konunun altına buranın linkini attınız bende burdan sorayım dedim :D

Asus Rx 460 2gb ekran kartı
    İntel i3 7100 işlemci
    Asus H110M-D anakart
    Gskill Aegis 8 gb ram

Sizce performans nasıl olur 500w güç kaynağı ve 120 gb ssd var.
    Darboğaz muhabbeti falan çok anlamamda sistemi kurduğumda oyun açtığımda bi sıkıntı teşkil edecek bişey varmı hocam ?

Sanırım işlemci 7100 yani 7. nesil olduğu için bios güncellemesi falan gerekiyormuş anakartta öyle bi durum yaşanır mı çünkü bios falan güncellemeyi daha önce yapmadım netten bakarak yapabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyjoppp -- 7 Şubat 2017; 20:15:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyjoppp

Açtığım konunun altına buranın linkini attınız bende burdan sorayım dedim :D

İntel i3 7100 işlemci
    Asus H110M-D anakart
    Gskill Aegis 8 gb ram

Darboğaz muhabbeti falan çok anlamamda sistemi kurduğumda oyun açtığımda bi sıkıntı teşkil edecek bişey varmı hocam ?

Sanırım işlemci 7100 yani 7. nesil olduğu için bios güncellemesi falan gerekiyormuş anakartta öyle bi durum yaşanır mı çünkü bios falan güncellemeyi daha önce yapmadım netten bakarak yapabilir miyim?

iyi olur
    aldığın yer bios güncellemesini yapar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crazyjoppp

Açtığım konunun altına buranın linkini attınız bende burdan sorayım dedim :D

İntel i3 7100 işlemci
    Asus H110M-D anakart
    Gskill Aegis 8 gb ram

iyi olur
    aldığın yer bios güncellemesini yapar

Hepsiburadadan aldım bütün ürünleri evde kendim montajlayıp kurucam. Bios güncellemesini nasıl yapabilirim ?
  • bir bilgisayarciya gøturursen iyi olur

• quote:

bir bilgisayarciya gøturursen iyi olur

i5 6400 +1050ti mi yoksa g4560 rx 470 mi hangisi f/p olur hocam uzun vadelik bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: Destny

quote:

bir bilgisayarciya gøturursen iyi olur

i5 6400 +1050ti mi yoksa g4560 rx 470 mi hangisi f/p olur hocam uzun vadelik bişey

4560 + 1050 Tİ
    İ5 7500 + 480 / 1060
  • hocam i3 6100 mü yoksa g4560 mı? Normalde i3 alayım diyorum ama forumda nedense g4560 muhabbeti çok fazla dönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanaygun

hocam i3 6100 mü yoksa g4560 mı? Normalde i3 alayım diyorum ama forumda nedense g4560 muhabbeti çok fazla dönüyor

6100 daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 14 Şubat 2017; 17:22:56 >
  • quote:

hocam i3 6100 mü yoksa g4560 mı? Normalde i3 alayım diyorum ama forumda nedense g4560 muhabbeti çok fazla dönüyor

f/p g4560 daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: badibatu

quote:

f/p g4560 daha iyi

biri Pentium
    biri İ3
  • ikiside 2 çekirdek 4 thread pentium olması birşey ifade etmiyor g4560 hem daha güncel hemde birim fiyat/performansı daha yukarıda
    g4560 280 tl i3 6100 piyasada 470ten ucuza yok.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.