Şimdi Ara

* Oyun Sistemi Oluştururken, Hızlı Alışveriş İpuçları (Satın Alma Rehberi). (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.265
Cevap
122
Favori
192.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
228 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Darksahon

Selam arkadaşlar benimde size danışmak istediğim bir konu var
    Yaz indirimindeyken steamden orjinal gta 5 aldım, oynayabileceğimi bilerek aldım ancak kalite olarak gta 4 kalitesinde oynuyorum ve online oynamak istediğimde fps kayıpları yaşıyorum

Sistemim
    Amd quad q9550 2.20mhz 4 çekirdek cpu
    2x2gb 800mhz ddr2 ram
    1gb sapphire hd6850 gpu

Ekran kartımı r9 280 veya 280x ile değiştirmeyi planlıyorum, ancak elimdeki sistemle bu almayı düşündüğüm kartın uyuşmayacağını ve harcayacağım paraya değer bir verim alamayacağımı düşünüyorum, birde sizlere danışmak istedim

Bilgisayara 1 hafta önce format attım, amd 15.4.1 gta 5 driver yükledim, yazılımsal olarak başka yapabileceğim birşeyde kaldığını düşünmüyorum, ama eğer başka tavsiyeleriniz olursa onlarıda yaparım

Ancak yeni donanımdan başka çarem yoksa yeni ekran kartı alıp gta 5 te en azından high düzeyine çıkıp, 2-3 sene daha kurtarabilirmiyim, yoksa ddr3 den yeni bir pc mi toplamayım o konuda kararsızım, ne kadar tasarruf edersem o kadar iyi olur çünkü..

elindeki işlemciye
    başka ekran kartı alınmaz

r9 280 veya 280x için sistemi değiştirmen gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

quote:

Yaz indirimindeyken steamden orjinal gta 5 aldım, oynayabileceğimi bilerek aldım ancak kalite olarak gta 4 kalitesinde oynuyorum ve online oynamak istediğimde fps kayıpları yaşıyorum

Sistemim
    2x2gb 800mhz ddr2 ram
    1gb sapphire hd6850 gpu

Ekran kartımı r9 280 veya 280x ile değiştirmeyi planlıyorum, ancak elimdeki sistemle bu almayı düşündüğüm kartın uyuşmayacağını ve harcayacağım paraya değer bir verim alamayacağımı düşünüyorum, birde sizlere danışmak istedim

Bilgisayara 1 hafta önce format attım, amd 15.4.1 gta 5 driver yükledim, yazılımsal olarak başka yapabileceğim birşeyde kaldığını düşünmüyorum, ama eğer başka tavsiyeleriniz olursa onlarıda yaparım

Ancak yeni donanımdan başka çarem yoksa yeni ekran kartı alıp gta 5 te en azından high düzeyine çıkıp, 2-3 sene daha kurtarabilirmiyim, yoksa ddr3 den yeni bir pc mi toplamayım o konuda kararsızım, ne kadar tasarruf edersem o kadar iyi olur çünkü..

elindeki işlemciye

eyvallah hocam, senden cevap gelene kadar bende araştırmaya devam ettim

ekran kartı olarak en son hd7950 ye kadar zorlayabiliyorum, ki zaten ondanda tam verim alamıyorum
    işlemci olarakta anakartıma uygun phenom II x4 945 3.0 GHz ye kadar zorlayabiliyorum ve bu işlemci de hd7950 için darboğaz yapacak
    ayrıca ddr2 de takılı kalıyorum ve ram 4 gb ta kalıyor

ayrıca o harcadığım paranın karşılığını alamayıp, bulunması zor bir işlemciyi bulmaya çalışmış olacağım demektir ki, direk yeni sistem çok daha mantıklı

kısacası seninde dediğin gibi yeni baştan bir sistem dizmem lazım hocam, ilgin ve değerli fikrin için teşekkür ederim

• quote:

quote:

quote:

Sistemim
    2x2gb 800mhz ddr2 ram
    1gb sapphire hd6850 gpu

elindeki işlemciye

eyvallah hocam, senden cevap gelene kadar bende araştırmaya devam ettim

ekran kartı olarak en son hd7950 ye kadar zorlayabiliyorum, ki zaten ondanda tam verim alamıyorum
    işlemci olarakta anakartıma uygun phenom II x4 945 3.0 GHz ye kadar zorlayabiliyorum ve bu işlemci de hd7950 için darboğaz yapacak
    ayrıca ddr2 de takılı kalıyorum ve ram 4 gb ta kalıyor

ayrıca o harcadığım paranın karşılığını alamayıp, bulunması zor bir işlemciyi bulmaya çalışmış olacağım demektir ki, direk yeni sistem çok daha mantıklı

kısacası seninde dediğin gibi yeni baştan bir sistem dizmem lazım hocam, ilgin ve değerli fikrin için teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    Temmuz 2015 ayı

• quote:

Temmuz 2015 ayı

hocam benim 1280*1024 monitörüm var vga genelde assassins creed oynuyacağım yeni çıkacak ac syndicate gibi oyunlarda ultrada ekran kartı ve işlemci önerebilir misiniz i3 olur mu
  • globalcorporationsltd. G kullanıcısına yanıt
    R7 260X veya GTX 750 Tİ

işlemci core İ3 alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynahit

sayfalarca konu okuyarak öğrenilecek bilgileri bir solukta vermişsiniz.

emeğine sağlık kardeşim.
    Sence ekran kartı sıralamasındaki yukarda ama eski ekran kartlarını almak mantıklı mı bayağı ucuza denk geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRO HERE

Sence ekran kartı sıralamasındaki yukarda ama eski ekran kartlarını almak mantıklı mı bayağı ucuza denk geliyor?

hangi kartlar
    Aynı sıradaki kartlardan hangisi Ucuz ise onu tercih edebilirsiniz ve üst seviyedeki kartlarla fiyatları karşılaştırarak alabilirsiniz.
  • quote:

R7 260X veya GTX 750 Tİ

işlemci core İ3 alabilirsin

i3 4160 veya 4170 ile iyi olur mu ac unity ve gelecek oyunları the witcher 3 gibi oyunları oynayacağım 750 ti iyi olur mu yoksa 960 mı
  • quote:

http://www.pclabs.com.tr/2013/01/06/amd-ve-intel-oyun-sistemlerinde-islemci-faktoru/12/

yani pek anlamdım 3 ghz üzeri güncel ister diyor o zaman i3 olur galiba ekran karı ne olmalı
  • quote:

gelecek hafta gelir
    yaklaşık 700 tl

Kardeşim hala gelmedi sanirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: globalcorporationsltd.

quote:

http://www.pclabs.com.tr/2013/01/06/amd-ve-intel-oyun-sistemlerinde-islemci-faktoru/12/

yani pek anlamdım 3 ghz üzeri güncel ister diyor o zaman i3 olur galiba ekran karı ne olmalı

R7 260X veya GTX 750 Tİ
    i3 bu kartlara fazlasıyla yeterli gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

quote:

Orijinalden alıntı: globalcorporationsltd.

quote:

R7 260X veya GTX 750 Tİ
    i3 bu kartlara fazlasıyla yeterli gelir

Alıntıları Göster
    ^

• Sizce i5 4460 + h81chipset + galax gtx970 mantıklı olur mu ? Ve on panel usb 3.0 cıkısı olan h81 chipset anakartlar hangileri
  • r9 285 bir ekran kartına 500 watt psu yeterli midir

psu - xigmatek npr-vc503
  • PRO HERE P kullanıcısına yanıt
    80+ verimli
    veya
    kaliteli marka
    500W psu yeterlidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 7 Ağustos 2015; 16:59:42 >
  • quote:

80+ verimli
    veya
    kaliteli marka
    500W psu yeterlidir

Hocam R9 390 mı?

GTX 970 FTW! mı (Amazon'dan 1170)

Yoksa daha da para biriktirip GTX 980 almak mı?
  • 4000 liralık sistem topluyorum.Sizce bu 3 yıl içinde r9 390 a gerek var mı yoksa r9 380 mi alayım? aradaki ram farkı ve oyunlarda aldıkları fps kıyaslaması beni 390 a yönlendiriyor fakat fiyat farkı da bir haylı fazla.Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: potcu

4000 liralık sistem topluyorum.Sizce bu 3 yıl içinde r9 390 a gerek var mı yoksa r9 380 mi alayım? aradaki ram farkı ve oyunlarda aldıkları fps kıyaslaması beni 390 a yönlendiriyor fakat fiyat farkı da bir haylı fazla.Teşekkürler

oynayacağın oyuna göre değişir

FPS daha fazla olsun dersen 970 alabilirsin

orta görüntü ayarlarıyla 380 ile de yüksük FPs alabilirsin

örneğin GTA 5 için
    Tavsiye Edilen Sistem

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
    İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPU) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPU)
    Bellek: 8GB
    Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 16 Ağustos 2015; 10:21:31 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: potcu

4000 liralık sistem topluyorum.Sizce bu 3 yıl içinde r9 390 a gerek var mı yoksa r9 380 mi alayım? aradaki ram farkı ve oyunlarda aldıkları fps kıyaslaması beni 390 a yönlendiriyor fakat fiyat farkı da bir haylı fazla.Teşekkürler

oynayacağın oyuna göre değişir

FPS daha fazla olsun dersen 970 alabilirsin

orta görüntü ayarlarıyla 380 ile de yüksük FPs alabilirsin

örneğin GTA 5 için
    Tavsiye Edilen Sistem

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
    İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPU) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPU)
    Bellek: 8GB
    Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB

Far cry 4 , Gta 5 gibi yeni çıkan oyunlar oynayacağım hocam ,4 yıllık bu süre içinde

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.