Şimdi Ara

Beş lensli kamera ve Snapdragon 845'li Nokia 8 Pro yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia'nın önümüzdeki hafta başlayacak 2018 Mobil Dünya Kongresi'nde Nokia 7 Plus'ı tanıtması bekleniyor. En son söylentilere bakılırsa şirketin üzerinde çalıştığı tek yeni telefon bu olmayabilir. Yayınlanan yeni bir rapor, 2018 yılının üst sınıf telefonlarında göreceğimiz Snapdragon 845 yonga setiyle güçlendirilmiş Nokia 8 Pro'nun yolda olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca Bkz.Samsung'un Uhssup isimli sosyal ağı Galaxy S9'la birlikte tanıtılabilir
    Bahsi geçen akıllı telefonun bu yıl Nokia tarafından piyasaya sürülecek ilk amiral gemilerinden biri belirtilirken, Ağustos-Eylül aylarında lanse edileceği söyleniyor. Kısacası akıllı telefonu önümüzdeki hafta MWC 2018'de görme şansımız yok. Ayrıca rapor bir süredir Nokia 10 olarak gündeme gelen amiral gemisinin aslında Nokia 8 Pro olduğunu da iddia ediyor.

Beş lensli kamera ile gelebilir

Cihazın ismindeki "Pro" ibaresi ve Snapdragon 845 yonga seti, amiral gemisi düzeyinde özelliklere sahip olacağının en net kanıtı olarak gösterilebilir. Şu an için doğrulamak zor olsa da yeni akıllı telefonda dönen zoom teknolojisine sahip 5 lensli "penta-lens" kamera modülü görebiliriz. Ayrıca yukarıdaki taslak çizimde de gösterildiği gibi cihazın arka tarafındaki kameranın altında parmak izi tarayıcısı yer alacak. Ayrıca telefonda 18:9 görüntü oranına sahip bir ekranın kullanılacağını da belirtelim.

• S8'den farkı sadece rami artmış galiba
    Deli gibi telefon değiştirmeye gerenk yok :)
  • 5 değil 15 kamerada olsa telefonla çekilen fotolar bilgisayarda çamur gibi gözüküyor. eski fotoğraf makinesiyle çekilen fotolar bile daha güzel gözüküyor. yani çok da abartmaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosica

5 değil 15 kamerada olsa telefonla çekilen fotolar bilgisayarda çamur gibi gözüküyor. eski fotoğraf makinesiyle çekilen fotolar bile daha güzel gözüküyor. yani çok da abartmaya gerek yok.

ben note 4 ile cektigim fotoyu 80cm*40 cm boyunda poster yaptirdim. bence sen cekmeyi becerememissin yada kotu cihazlara sahip olmussun.
  • norton772 kullanıcısına yanıt
    ben baskı almaktan bahsetmiyorum aslında. ben de güzel baskılar aldım poster olmasa da. fotoğrafı başka bir ekranda telefon ekranında olduğu kadar güzel görüntüleyememekten bahsediyorum daha çok.
  • quote:

ben baskı almaktan bahsetmiyorum aslında. ben de güzel baskılar aldım poster olmasa da. fotoğrafı başka bir ekranda telefon ekranında olduğu kadar güzel görüntüleyememekten bahsediyorum daha çok.

bence haksizlik etmissin biraz cihazlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

amacım haksızlık etmek değil. bilgisayar ekranının da eksikliği var bu konuda, sonuçta kullandığımız ekran bir note ekranı değil. ama gene de sinir bozucu oluyor. fotoğrafları videoları telefonda görmek zorunda kalıyorum, yoksa keyifli olmuyor.
  • quote:

quote:

quote:

amacım haksızlık etmek değil. bilgisayar ekranının da eksikliği var bu konuda, sonuçta kullandığımız ekran bir note ekranı değil. ama gene de sinir bozucu oluyor. fotoğrafları videoları telefonda görmek zorunda kalıyorum, yoksa keyifli olmuyor.

valla video ve fotolari tv'ye aktardigimda cok guzel gorunuyor bende. hele hele full hd ve ustu goruntu muthis gorunuyor tv'de.
    bu arada carl-zeiss lens ile bu cohaz da cok guzel goruntu alacaktir yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norton772 -- 20 Şubat 2018; 14:44:1 >

• cosica C kullanıcısına yanıt
    Çamur gibi çıkmasının sebebi küçük sensör kullanmaları. Şu an bile üst seviye modellerde görebildiğimiz en büyük boyut 1/2.3". Nokia 808'de 1/1.2" sensör var. Detay kayıpları diğer telefonlara göre bariz şekilde üstündü. Bunun da sebebi büyük sensördür. Eski makine bile olsa onlarda kullanılan sensör kat be kat daha büyük. Yazılımla iş bir yere kadar. Salt imaj kalitesini sensör boyutu belirler.

Umarım yine büyük bir sensör kullanır. Ama onun kadar önemlisi PureView lisansını Microsoft'tan almaları şart. Donanım kadar görüntüyü işleyebilen yazılım da çok önemli.
  • Merakla bekliyoruz..
  • abi sensör büyük olsun ,kalite iyi olsun 1020 nin android versiyonu diyordum hep, insallah o cihaz bu cihaz olur

gercekten meraklandiriyo bu cihaz beni, note 4 çürüyünce boyle bi cihaza gecmek isterim
  • quote:

quote:

quote:

hocam amoled renkleri biraz abarttigi icin telefonda göze cok hos geliyo ama fotografin cekimine de bagli bu

ben bazi fotolarimi pc de bazen duvar kagidi yapiyorum ,iyi seyler cekebiliyo yani elimizdeki cihazlar ama gunun buyuk bi kisminda telefon baktigimiz icin gözümüz pc de ve tv de o canli renkleri ariyo biraz

• quote:

quote:

5 değil 15 kamerada olsa telefonla çekilen fotolar bilgisayarda çamur gibi gözüküyor. eski fotoğraf makinesiyle çekilen fotolar bile daha güzel gözüküyor. yani çok da abartmaya gerek yok.

ben note 4 ile cektigim fotoyu 80cm*40 cm boyunda poster yaptirdim. bence sen cekmeyi becerememissin yada kotu cihazlara sahip olmussun.

hocam paylastiginiz manzara fotografini mi bastirdiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHADOW -- 21 Şubat 2018; 0:51:21 >
  • Lesin üzerine telefon koysunlar daha kolay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobiluzman26

quote:

quote:

Bunu bastırdım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mobiluzman26

quote:

quote:

Bunu bastırdım

guzelmis hocam benim de bir kac tane var aslinda bastirmalik da vakit ayirmadigim icin oyle bekliyolar

• norton772 kullanıcısına yanıt
    bu da benden olsun. uçağa gizlice soktum telefonu (note-fan).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosica -- 21 Şubat 2018; 12:2:18 >

• Nokia bende varım artık diyor..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.