Şimdi Ara

1 (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eski yayınladığım pdf yoktur.Onu bir arkadaş eklemişti fakat çok detaylı o.Biraz sıkıcı olabilir.
    Şöyle bir adım takip edin;
    Buradaki 5 adımı sırasıyla uygulayın.Gramer sırasına geldiğinizde farklı bir çalışma yapacaksınız.Dersimizingilizce sitesini geçmişte önerdim fakat şimdiki sistemle daha hızlı yol alırsınız.Seçim sizin isterseniz o siteye çalışabilirsiniz sadece süre birazcık uzar.Bir de önerdiğim yöntemde daha çok kelime öğrenirsiniz.
    Gramer çalışırken dinleme falan yapmayın.
    Grameri bir kilit gibi düşünün.Bunu öğrenmeden o dilde birçok şeyi anlamazsınız.Şimdi gramer bilmeden dinleseniz de sadece telaffuza ve anlamaya faydası olur.Yeterli başarı sağlamaz.İşi uzatırsınız.Bunu geçmişte günlük 6-7 saat dinleme yapmış biri olarak söylüyorum.Gereksiz yere öğrenme sürecini uzatmıştım.
    Youtube dersleri bilmiyorum istek olursa devamı gelir kesin değil şuan.Siz buradaki sistemle devam edin.

• Hocam youtube kanalı çalışması çok iyi olacak bizim için inşallah devamını getirirseniz.. Ya da eğer hazır slayt varsa çalışma için youtube olmasa da çalışma dosyalarını paylasirsaniz bizim için çok iyi olur.. Teşekkürler saygılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kelime ogrenirken ornegin most common nounsta book kelimesini gorunce bunun sadece isim anlamini mi ogrenelim. Yoksa her kelimede varsa fiil olarak boyle sifat olarak boyle anlami var diye ogrenelim mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eczuzay E kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu biraz da size bırakıyorum.
    Çünkü tamamını öğrenin dersem ağır olur.
    Bence başlangıçta gerek yok.Sonradan okuma çalışmaları yaparken zaten bolca kelime öğreneceksiniz.(cbc dersleri)
    Amaç sadece ilgili sözbölüğünü öğrenmektir.Diğer görevlerini de öğrenirsen ne ala ama kesin bir kural değil.
  • Hocam, çok sağ olasın. Ben bugün başladım ve 3 saat 20 dakika çalıştım ve her gün bir 3-4 saat arası çalışmayı hedefliyorum. Bu süre zarfında Look Ahead'de 7.bölüme geldim. Telaffuzları sürekli tekrarlayarak ilerliyorum. Sence çok ağır mı ilerliyorum yoksa iyi mi?

Gramere Look Ahead'lerin tamamını bitirdikten sonra başlıyoruz değil mi hocam? Yazdıklarından öyle anladım fakat forumda ikisini beraber götürenler var, kafamı karıştırdı acaba ben mi yanlış anladım yazdıklarını?
  • uzufex kullanıcısına yanıt
    İlk başta çok bile çalışmıştım.Look ahead için en az 1.5 saat önermiştim.Sıkılma durumu olmasın diye.
    Ağır gitmiyorsun.Tekrar etmen senin yararına
    Evet önce bu dersleri bitir sonra gramer.
  • DUYURU

DUYURU

DUYURU

DUYURU

5 adımda İngilizce konusu 72 sayfayı geride bıraktı.
    Bu süre içinde birçok farklı önerilerim oldu.Hatta bazen sistemde değişiklikler yaptım.
    Bu değişiklikleri sizlerin daha hızlı öğrenmesi için yapmaya çalıştım.
    Bugün itibariyle 5 adım sisteminde değişiklikler yapmaya karar verdim.
    Konuyu forumdaki arkadaşlara falan da gösterdim fazla detaylı olduğunu söylediler.
    Buradaki yorumlar da bunu gösteriyor.Özellikle gramer bölümünü detaylı buluyor arkadaşlar.
    Yapacağım bu değişiklerden bahsetmek istiyorum.

1.Konunun değişmesiyle birlikte artık bu konuda dil öğreneceklerin listesini anasayfaya ekleyeceğim.
    Bu arkadaşlardan her hafta gelişimleri hakkında bilgiler alıp anasayfaya ekleyeceğim.
    Zaman içinde ne kadar geliştiklerini daha iyi görebileceğiz.Çalışma hataları varsa onları tespit etmek daha kolay olacaktır.

2.Gramer konusunda değişiklikler yapacağım.Grameri buradaki gibi konu konu çalışmak yerine bir görevi tamamlamak için gerekli bilgilerin bulunacağı bir referans kitap olarak kullanılması şeklinde bir şey var aklımda.

3.Konuşma ağırlıklı bir sistem olmasına rağmen bu konuda daha fazla çalışma yapılması gerektiğini düşünüyorum.Bu konuda henüz nasıl bir yenilik yapılacağını düşünmedim.

4.Siz arkadaşlar için olabilecek en etkili yolu bulmaya çalışacağım.Artık öğrenin şu dili.Ben de artık çünkü sıkılmaya başladım benzer soruları cevaplamaktan.

5.Beş adım konusu burada aynen kalsın.Yeni bir konu açmayı düşünüyorum.Çünkü geçmiş mesajlara bakanların kafası karışıyor.

Farklı ve daha etkili bir yol düşünüyorum.Bu konuda birkaç güne değişiklik yapacağım.
    Anlatımı çok daha basit ve daha etkili bir yöntem bulacağım.
    Ve buraya ekleyeceğim yöntem artık son,nihai yöntem olacak.Bundan sonra bir değişiklik falan yapılmayacak.

Sizlerin de bu konuda yorumlarını bekliyorum.

• Yeni sistemde look ahead olacak değil mi?Ona devam edelim mi?Ben onda biraz ilerlemiştim.
  • hocam çok iyi olur sabırsızlıkla bekliyoruz yeni konuyu.. Özellikle gramer konusunu bir atlarsak gerisi çok güzel gelir diye düşünüyorum.

Gramer konusu ingilizcenin tüm konuları hakkında mı olacak yoksa bizim ekstra araştırma yapıp çalışmamız gereken birşeyler olacak mı hocam?

Teşekkürler Saygılar..
  • InScienceWeTrust kullanıcısına yanıt
    Siz devam edip bitirin.
  • hocam arkadasınızın ingilizce derslerini düzenlemesi ne asamada acaba ne zaman ulasabılırız
  • Çok iyi konuya benziyor. Başlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schadenfreude666

Bu yöntemleri eksiksiz olarak uzun zamandır uygulayan varsa nasıl gittiği hakkında bilgilendirebilir mi bizi? Hangi seviyeden hangi seviyeye geldiniz ne kadar zaman aldı vesaire.

Aynı şekilde ben de cok merak ediyorum

• Aeronautical Engineering A kullanıcısına yanıt
    72 sayfa yorum var halen merak mı ediyorsunuz?
    Merakınızı gidermek için geçmiş mesajları okuyun.Birçok yorum var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

72 sayfa yorum var halen merak mı ediyorsunuz?
    Merakınızı gidermek için geçmiş mesajları okuyun.Birçok yorum var.

Merak etmeyin hocam okuyorum ama şu düzeyden şu düzeye geldim diyeni görmedim. Ben de bunu soruyorum var mı yok mu diye

Okumuyorsun bunu diyen onlarca mesaj var.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Ben sadece başlıyorum diyenleri görüyorum. Look ahead'da şu bolumdeyim diyenleri görüyorum. Bastan başlayıp da bitirdim diyen, su derece iyiyim diyen görmedim. Cbc derslerinde olanlar da belli bir altyapısı olanlar zaten. Yanlış anlama ben tartışma çıkarmak için böyle inatlasmiyorum ama okumadın deyip ortamı alevlendirmek de doğru değil. Okuyup gördüklerim bunlar.

Sayfaları hızlıca geçtiğin için bunları görmen çok normal.
    Tek tek incelemeden böyle bir yoruma varmanız doğru değil.
    73 sayfa yorum var hepsini tek tek inceledin mi?Yok.
    İncelersen göreceksin diyorum bende.
  • Hocam en son yaptığınız durum hakkında bende görüşümü bildirmek isterim.

Ben gayet memnunum programınızdan. Sizin söylediğiniz gibi günde 2-3 saat uygulayamasam da kendi istediğim gibi (mesela 2 günde 3 saat veya haftada 10 saat vs gibi.) devam ettirdiğimden tam verim alamasam da gayet olumlu sonuçlar aldığıma inanıyorum. İş veya tatil vs gibi bahaneler her zaman çıkıyor. Onun için aksatıyorum ama bu sistemi bitirdikten sonra ben kendi istediğim seviyeye ulaşacağıma eminim. Look ahead videoları seviyemi geliştirdi. Geçen mesajlarda resimli bir şekilde seviye gelişimini eklemiştim zaten. Aynı şekilde CBC konularına geçmeden yine seviye tespiti yapıp ekleyeceğim zaten.

Gramer konularında en son Pharasal Verbs konusuna çalışacağım ve bütün advanced konuları tekrar edip CBC derslerine geçmeyi düşünüyorum. Hatta ekremuzbay sitesinden de ek gramer konuları diye bir başlık var. Onları bitirip gramere son vermeyi düşünüyorum.

Biraz kendi yaptıklarımı söylemiş oldum ama en azından takip edenler okusun görsün diye yazdım.

Yorumuma gelecek olursam; söylediğim gibi sistem gayet kolay ve mantıklı. Ama her zaman gelişime açık olmak lazım. Bundan daha güzel bir sistem neden gelmesin? Söylediğiniz gibi konuşmaya odaklı bir yol bulursanız bence de çok güzel olur. Yani Look ahead bölümü izleyerek birşeyler öğrendik. Gramere de çalışırken dilin altyapısını yapıyoruz. Cbc ile de kelime bilgisi,makale yazma, kitap okuma, okuduğunu anlama veya yorum yazma vs. gibi güzel yanları var. Konuşmaya etkisi var mı tabi ki var fakat tam olarak konuşma odaklı ekstra bir konu açsanız belki ilgi odağı olabilir. Sonuçta ana sorun ingilizce konuşamamak. Eğer buna odaklı bir konu açılırsa benim şahsi fikrim güzel bir konu olacağıdır. Saygılar ve bütün emekleriniz için tekrardan teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahapo -- 7 Temmuz 2017; 3:38:4 >

• Ben 5 adımı da bitirmeye kararlıyım. Şuan intermediate gramer konularına çalışıyorum, şimdilik her şey normal gidiyor ama gerçekten bazen 3 saat çalışmak bile yetmiyor. inat eder gibi her gün tekrar etmek gerekiyor İngilizceyi yoksa uçup gidiyor birkaç güne o yüzden başlayacaksanız mutlaka ara vermeden başlayın işin içine çalışılmayan gün sayısı girince mahvediyor çoğu şeyi.

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.