Şimdi Ara

1 (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler forumun efsanelerindensin.
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Sadece bildiğim konularda arkadaşlara yardımcı oluyorum.
    Dil öğrenme konusunda çok sıkıntı çeken var.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Birkaçına baktım da pek Bbc kalitesinde değil gibi. Adamlar kelime, grammar kullanımı üzerine sohbet eder gibi konuşma yapıyorlar. Açık ara şimdiye kadar gördüğüm en iyi ücretsiz içerik bu sanırım. Gerçi Cbc de fena değil fakat o biraz daha uğraş istiyor. Bence tavsiyelerinde de biraz daha öne çıkarmalısın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam:

1-) Başlayacağım korkudan başlayamıyorum. Sebep bayram var yıllık izin var bi ameliyat gecircem o var ara vermeyin diyorsunuz ya 7 8 ayda mutlaka en az 3 4 defa 1 2 hafta ara vercez nasıl olacak?

2-) bi paket set herneyse araştırıyorum1 hafta girmem demiştiniz ingilizce mi o . Beğenirseniz tüm sistem değişecekmi hangi adımla ilgili hepsi mi?

• Ana sayfaya eklediğim yazılı içeriğe sahip kaynaklar.Bulunması çok zor.
    Sadece ses dosyası bulmak kolay fakat bu şekilde kaliteli içerik daha az.
    Sadece cbc başlı başına kaliteli bir kaynak.Hepsini inceleyin göreceksiniz.
  • Yorumları look ahead derslerine başladığımdan beridir kaçırmadan okuyorum. @mustang_88 de dolaylı olarak benim ne zamandır sormak istediğim soruyu sormuş aslında.. Şimdi ben normalde üniversite hazırlıktaki kitaplarımı çıkartmış onlara baştan günlük çalışıyordum. Bu konuyu gördükten sonra hepsini geri kaldırdım sadece bu 5 adıma uymak için kendimi hazırladım. Ama sürekli yeni linkler atılıyor farklı yorumlarda geliyor. Onlarda olur sizin için gibi yorumlar yapılıyor. @rat.planet hocam sakın yanlış anlamayın beni ama ne yapmamız lazım bu durumda? Yani ben kendimi sizin bu 5 adıma göre ayarladım ve bunun dışına çıkarsam bu dili tam anlamıyla öğrenemeyeceğimi resmen kafama kazıdım :) fakat böyle yorumlar olduğunda yanlış mı yapıyorum acaba diyerek moralimde bozulmuyor değil... Motivasyonum düşüyor. Bu konuda aydınlatabilir misiniz bizi? Teşekkürler Saygılar..
  • mustang_88 kullanıcısına yanıt
    1.Ara vermemeniz çalışmalarınız için doğru bir yol olacağı için öneriyorum.
    Ara verince geçmişte öğrendiğiniz bilgilerin üzerine bilgi inşa etmeniz zorlaşır.Dil öğrenme sürecinde çok çabuk unutulan bir şeydir.Öğrendikten sonra unutma azalır ama yine sürekli okuma,konuşma yapmak gerek ki unutma yaşanmasın.Basit bir örnek vereyim;İltalyanca'ya çalışıp iyi düzeye gelmiştim.Sonrasında okuyacak pek ilgimi çeken bir şey bulamadım.Şimdi büyük bir gerileme yaşadım bu dilde.Bir dili unutmamak için okumak yetmiyor hem okuma,hem konuşma hem dinleme yapmak gerek.

2.Evet bir set vardı.Arkadaş almış.İnceledim detaylı bir şeydi o nedenle 1 hafta yazdım.Fakat düşündüğüm gibi çıkmadı.
    Hayır başka bir dil.

Hocam sistem değişmeyecek.Bu bana ait bir sistem de değil aslında.
    Yani dil öğrenmek o kadar zor gibi görünen bir şey ama mantığı çok çok çok basit;
    Okuma,yazma,gramer,konuşma,dinleme gibi becerilerde kendini geliştirmen gerek.Bu becerileri geliştirmeye yönelik çalışma yapmak gerek.
    Sihirli,bilinmeyen bir formülü yoktur.Sadece hızlandıran kısa yollar var.Onları da buraya yazıyoruz zaten.
    Ben internet varken halen insanların öğrenememesine çok şaşırıyorum.
    Çünkü her dile ait kaynak fazlasıyla var.Milyonlarca kaynak var.
    Tek yapman geren gramer öğrenip bunları kullanmak.
    Ben öğrenilmemesinin açıkcası en büyük nedenini öğrenmek istememeye bağlıyorum.
    İnsanlar gerçekten öğrenmek istemiyor.

• blocktrade B kullanıcısına yanıt
    Farklı link eklememin sebebi ana sayfada yazıyor.Sanırım 1.sayfayı okumadınız tam olarak.
    66 sayfa olmuş bu konu.Bazen insanlar bu 5 adımı kullanmak yerine sadece linkleri,dersleri merak edip o linkleri arıyor.
    O nedenle ben 1.sayfaya önerdiğim siteleri ekledim.
    Bu linkler 5 adımla ilgili değil.Sadece kaliteli kaynak arayanlar için önerilen linkler.
    İsteyenler 5 adım bittikten sonra bunları kelime öğrenmek ve konuşmayı geliştirmek için kullanabilir.
    Çünkü bu sesli kaynakların yazılı içerikleri var.O nedenle kaliteli.

Yani sistemli,programlı olan 5 adım yöntemi.
    Ama kafanıza göre,programsız çalışmak isterseniz o linkleri kullanın.
  • Teşekkür ederim hocam istediğim cevapları aldım 5 adıma devam :) elinize kolunuza sağlık tekrardan teşekkürler saygılar

• Selamlar, ben Look Ahead derslerine başlayacağım fakat çalışma programını anlayamadım. Look Ahead adımında 1.5 saat çalışın, 2.5 saat diğer kaynaklara ayırın demişsiniz. Look Ahead'ı bitirmeden diğer kaynaklara geçmeyecektik ama. Bir de günde sadece bir bölüm demişsiniz, ben bu programın dışında bir şey yapmayacaksam, günde 6-7 saat ingilizce çalışacaksam sadece bir bölüme 6-7 saat mi çalışacağım? Büyük ihtimalle ben her şeyi yanlış anladım
  • Demir099 D kullanıcısına yanıt
    Hocanın dediği şu. 1.5 saat look aheada calışcaksın en fazla. Gramer ve cbc derslerine 2.5 okey. Önce look ahead sonra gramer en son 5 adım cbc. Ve de kac saat önemli değil en verimli ne kadarsa o kadar 2.5 3 4 5 en iyi anlama kapasiten hangisiyse o. Hocanın cevapları bunlar onceden ben de sormustum :-)

• mustang_88 kullanıcısına yanıt
    Ama CBC derslerine başlamak için gramer olarak upper-intermediate seviyesinde olmamız gerektiği yazıyor.
    Dostum zaten gramer adımında bakarsan, hangi seviyeler için gramerlere çalışacaksın (dersimizingilizce alıntıları) yazıyor. Gramerlere adam akıllı çalışırsan sen zaten o seviye grameri öğrenmiş olacaksın.
    5 adımın tamamını dikkatli şekilde okusanız detayları anlayacaksınız.
    Çalışmaya başlamadan evvel 5 adımın tamamını eksiksiz okuyun.

Look ahead bitmeden diğer derslere çalışmayacaksın.
    Günde 1 bölüm çalışın diye yazmadım.Günde en az 1.5 saat çalışın yazdım.
  • Konu güncellendi.
    1.Look ahead derslerinde çalışma sistemi daha detaylı yazıldı.
    2.Gramer kısmında ek detaylar eklendi.
    3.Çalışma süreleri her adımda ''önerilen çalışma süresi'' şeklinde yazıldı.

5 adım sistemi çok daha anlaşılır bir hale geldi.
    Bundan sonra sanırım ek bir şey yazmaya gerek yoktur.
  • DUYURU

DUYURU

DUYURU

Arkadaşlar 1 tane konum kayıp.Konuyu detaylandırmak için düzeltecektim.Şimdi yoktur.
    Forumda aradım bir türlü bulamadım.
    Birçok öneri verdiğim temel bir konu vardı.
    Sanırım yönetim tarafından silinmiş.Bir türlü bulamadım.
    Neden silinmiş anlayamadım?
  • hocam ingilizce kitap okumak hakkında ne duşunuyorsunuz şimdi look ahead seyrediyorum birazda ingilizce kitap okuyayım diyorum
  • Kitap okunmalı fakat şimdi zamanı değil.İleri düzeye gelmen gerek.Grameri halletmen ve biraz kelime öğrenmen gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Kitap okunmalı fakat şimdi zamanı değil.İleri düzeye gelmen gerek.Grameri halletmen ve biraz kelime öğrenmen gerek.

b1 b2 duzeyi arasındayım stage 4 hikaye buldum bir tane onu okuyorum.Dun a tale of two cities'i okuyayım dedim hiçbir şey anlamıyorum neredeyse :D ingilizce bilgimde şuphe ettim neyse ilk look ahead'ı bitireyim 6-7 ay önce başlamıştım bırakmıştım sonra tekrar devam etmeye karar verdim değişmeyen şey o sarışın kadına hala hasta oluyorm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bremen Bv-244 -- 24 Mayıs 2017; 21:35:8 >
  • Konu güncellendi.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.