Şimdi Ara

1 (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba hocam cezalı olduğumdan yeni hesap açtım .Hacettepe hazırlıkta ilk senem a2 kurunda başladım b1 de kaldım 2 dönemdir eylülde geçiş sınavı olacak.

Sınav şuna benziyor:http://www.ydyo.hacettepe.edu.tr/tr/menu/ingilizce-33

İng150 yazan yerdeki içerik 65 almam gerekiyor upper düzeyinde

Haziranda çalışmaya başlıyacam sınav eylül sonunda

Listening:Çok iyi sayılır yabancı dizi sayesinde b1de neredeyse hepsini doğru yapıyordum

Note taking te zorlanıyorum

Reading:fazla bilmediğim kelime yoksa bundada sıkıntı çekmiyorum ama listening kadar iyi değil.

Grammer:a1 seviyesinde biliyorum a2de sıkıntılıyım ama gene idare ediyor b1 de sıfırım

Writing: a1 seviyesindeyim a2 b1 de sıkıntılı

Speaking:a1 a2 de hakim olduğum konuda gelirse yapıyorum b1de sıkıntı telaffuzum bildiğim kelimelerde iyi cümle kurarken grammerde sıkıntılıyım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim her gün düzenli şekilde calisacam 5 6 saat dusunuyorum

@rat.planet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam selam,

acaba ing program nasıl gidiyor. eger sizin için sorun olmazsa en azından bir kısmını paylaşsanız güzel olmaz mı?
  • Chan97 C kullanıcısına yanıt
    Yapacağınız şey gayet basit.
    Sınav odaklı bir çalışma sistemi uygulamanız gerekiyor.
    Soruları kısaca inceledim.
    Ve şu sonuca vardım;özellikle sık kullanılan kelimeleri öğrenmeniz çok faydalı olur.
    Geçmiş sorular da varsa sorularda çıkan TÜM kelimeleri öğrenin.Bir sonraki sınav için işinizi kolaylaştırır.

1.Buradaki derslerde Look ahead derslerine çalışıp bitirin.
    2.Sonra gramer çalışın.Sınavlarda çıkan kelimeleri bu aşamada öğreneceksiniz.
    3.Sonra şu siteden seviyelere göre dersler var.
    http://www.easylang.com/seviyeler.php
    Türkçe tercüme de olduğu için kolay olur anlamanız.Faydalı bir site.Speaking,listening ve diğer becerileri geliştirebilirsiniz bu sayede.Ama kitaptan çalışınca aynı şeyi yapamazsınız.

Sadece yazdıklarımı sırasıyla denersen çok başarılı bir sonuç alacağını göreceksin.

• tombow07 T kullanıcısına yanıt
    Çeviriler tamamlandı.
    Şuan programın tasarımı için arkadaşa yapıyor.
  • o zaman haziran başı programı görebiliriz değil mi hocam?

ayrıca her şey için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Yapacağınız şey gayet basit.
    Sınav odaklı bir çalışma sistemi uygulamanız gerekiyor.
    Soruları kısaca inceledim.
    Ve şu sonuca vardım;özellikle sık kullanılan kelimeleri öğrenmeniz çok faydalı olur.
    Geçmiş sorular da varsa sorularda çıkan TÜM kelimeleri öğrenin.Bir sonraki sınav için işinizi kolaylaştırır.

1.Buradaki derslerde Look ahead derslerine çalışıp bitirin.
    2.Sonra gramer çalışın.Sınavlarda çıkan kelimeleri bu aşamada öğreneceksiniz.
    3.Sonra şu siteden seviyelere göre dersler var.
    http://www.easylang.com/seviyeler.php
    Türkçe tercüme de olduğu için kolay olur anlamanız.Faydalı bir site.Speaking,listening ve diğer becerileri geliştirebilirsiniz bu sayede.Ama kitaptan çalışınca aynı şeyi yapamazsınız.

Sadece yazdıklarımı sırasıyla denersen çok başarılı bir sonuç alacağını göreceksin.

Hocam peki günlük 5saat çalışmayla garantiler miyim yokda bir kurs şart mı

• tombow07 T kullanıcısına yanıt
    Ne zaman tamamlanır tam bilmiyorum.Çünkü bana da süre vermedi.
    Tasarım yapmak baya zor bir şey.
    Ortada hazır kalıp yoktur.En baştan görünüm verecek.Süreyi sorarım ne zaman olacağını.
  • Chan97 C kullanıcısına yanıt
    Gramere iyi çalışıp sürekli tekrar edersen ve kelime öğrenmeye dediğim gibi yaparsan kursa gerek yok.
    Günlük ne kadar süre verimli çalışabileceğini düşünüyorsan o kadar çalış.
    Önemli olan şu kadar süre çalışmak değil çalıştığını anlamak ve uygulamaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Gramere iyi çalışıp sürekli tekrar edersen ve kelime öğrenmeye dediğim gibi yaparsan kursa gerek yok.
    Günlük ne kadar süre verimli çalışabileceğini düşünüyorsan o kadar çalış.
    Önemli olan şu kadar süre çalışmak değil çalıştığını anlamak ve uygulamaktır.

Hocam 8 aydır kursa gidiyorum yine de öğrenemdim. Sadece basit cümleleri anlayıp çevirebiliyorum. Sizin konunuzu gördüm:

3.Adım olan Look Ahead videolarına başlayıp bitirdikten sonra 4.adımdaki gramerleri öğreneceğim.

Hiç bilmeden bu videolara başlasam öğrenir miyim? Çünkü tamamı ingilizce videoların.
  • Kursa gidip öğrenememenin sebebi çok basit;
    1.Dersten geldikten sonra evde tekrar yapmıyorsun.
    2.Kendin ek olarak çalışmıyorsun.

En önemli sebep budur.

Bu 5 adımda 3 tane ders var.
    1.Look ahead
    2.Gramer
    3.cbc dersleri.

Bu üçüne çalışıp bitirirsen çok iyi düzeye gelebilirsin.
    1.adımdan başla,dikkatlice oku.
  • Hocam essay konusunda örnekler bulabileceğim güzel bir site biliyor musunuz? Özellikle cause and effect essay olursa sevinirim.
    Yeni kalıplar güzel kelimeler ögrenmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin De Bruyne -- 18 Mayıs 2017; 13:54:42 >
  • 3. Adım olan look ahead derslerini bitirdim. Şahsen çok beğendim çünkü içinde bazen öyle cümleler kuruluyor ki normalde öğrenirken atladığımız veya kimsenin kolay kolay bilmediği ince detaylara değinilmiş. Bunları izledim ve sonra 4. Adımdaki gramer derslerine daha aşina şekilde çalışacağıma inanıyorum. Look ahead derslerindeki beyaz cümlelerin hepsini de defterimde not olarak yazdım ara ara bakarım veya videoları tekrar ederim. Teşekkürler :)
  • İstemediğin kadar çok örnek var;
    quote:

https://www.google.ca/#q=english+essay+examples
  • Hocam artık son dersleri yapıyorum.Programı tamamladım sayılır.A2 den başladım 9 ay içerisinde advanced oldum.Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • Güzel.
    Daha detaylı bilgi verin arkadaşlar okusun.
    Dersleri bitirenlerin yorumlarını merak ediyorlar.
  • Güzel.
    Biraz detaylı bilgi verin.Tüm dersleri bitirenlerin yorumlarını merak ediyorlar.
    Mesela birkaç soru sorayım.
    1.Derslere çalışmadan evvel İngilizce bilginiz ne düzeydeydi?
    2.Gramere ne kadar ve nasıl çalıştınız?
    3.Buradaki bilgilere ek olarak bir şeyler yaptınız mı?
    4.Tavsiyeleriniz nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan1905388

Hocam artık son dersleri yapıyorum.Programı tamamladım sayılır.A2 den başladım 9 ay içerisinde advanced oldum.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

konuşman ne düzeyde? Native speaker kadar olmasada ona yakın konuşabiliyor musunuz? Bir filmi yada diziyi altyazısız izleyip anlıyabiliyor musunuz? teşekkür ederim.

• ayrıca look ahead gramer ve özellikle cbc derslerinde nasıl not cıkardınız bunların da ornek olsun dıye fotolarını atabılırsenız cok yardımcı olmus olursunuz.

3 ana baslıkta çalışma seklinizi de yazarsanız çok sevinirim.
  • Bana mı soruyorsunuz?
    Alıntı yapmışsınız.
    Ben zaten yazdım çalışma yöntemimi.Ama eksik yazdım tabiki ben biraz karmaşık çalışıyorum.
  • Merhaba Hocam.Bir arkadaş blogunda look ahead derslerinin 13.derse kadar nasıl çalışalacağını göstermiş izniniz olursa onun linkini atayım mı?Konu sahibi siz olduğunuzdan yanlış yönlendirmiş olmak istemem insanları.

Ayrıca ben de 18 Martta başlamıştım Look ahead derslerine defalarca izledim Gramer'e geçmedim başka bir şehre taşındığımdan ve en az 2 hafta internet olmayışımdan dolayı kopmalar oldu o sıra look ahead derslerini bilgisayara indirdiğim için hep look ahead derslerini izledim ve defterimden okudum bence birkaç zorlayan ders dışında(tercüme etmeden ve en az intermediate ve üstü gramer seviyesi sahibi olmadığınız sürece anlamanızın çok zor olduğu)dersler güzel,kurguda çok iyi rat.planet hocanın söylediği gibi izleyebileceğiniz kadar izleyin hatta sadece izlemekle kalmayın üstünde kafa yorun (beyaz yazılardan bahsediyorum tabi)ve her gün çalışın,mutlaka meyvelerini alacaksınız. Yarın Gramer'e geçmeyi düşünüyorum o bittiği zaman da bu şekilde yazmaya çalışacağım inşallah. Herkese iyi akşamlar,iyi çalışmalar.

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.