Şimdi Ara

1 (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ona bile fazla diyenler var.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    bi zahmet ayırsanlar o zamanı da.. dil öğreniyoruz sonuçta, bazı şeylerden feragat etmemiz gerekiyor.
  • GÜNCELLEME

GÜNCELLEME

GÜNCELLEME

5.adımdaki Cbc derslerinde önerdiğim çalışma yöntemini biraz basitleştireceğim.
  • Merhabalar hocam,

Look ahead derslerine başladım ve normal konuşmalarda bazen ne demek istediklerini anlamıyorum,çoğunlukla beyaz şeritteki kelimelere/cümlelere dikkat ediyorum.

Normal konuşmalarda ne demek istediğini anlayana kadar falan dinlemem gerekli mi ?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kazanokovana K kullanıcısına yanıt
    Hayır.Önemli olan beyaz renkli yazılar.
  • Merhaba hocam ben BBC videoları izliyorum da, "dersler bittikten sonra diğer kaynaklara 2.5 saat çalışacaksınız" demişsiniz, kaynak öneriniz var mı? varsa ben göremedim de.Teşekkür ederim
  • ŞANAP CEHABETTİN Ş kullanıcısına yanıt
    Diğer adımlarda var.1.sayfayı okuyun.
  • Arkadaşlar yeni bir konu eklendi.
    Bu konuyu kesinlikle okuyun ve kullanın.Çok faydalı

https://forum.donanimhaber.com/muhtesem-inanilmaz-harika-bir-kaynak--125248094
  • Hocam look ahead dersleri bitti.Ozellikle son derslerde çok zorlandım.Konusmacilarin çoğu söylediklerini anlamadım.Gramer konularına genelde asinaydim.Son bölümlere dogru sözlük kullanma ihtiyacı hissettim.Kelimeler beni çok zorlamadi.Look aheaddaki konuşma US olduğu için Cambridge dictionaryde US seslendirmesini dinliyordum.İki seslendirmeyi de mi dinlemeliyim yoksa US sadece US ten mi dinlemeliyim?

Bugün test yaptım ve Cambridgeteki teste göre 13/25 a2

Britishcouncilde ise%62 intermediate çıktı seviyem.Derslere hiç başlamadan önce de bu seviyedeydim sanırım o zaman %50 civariydi.Bu normal değil mi?Sonuçta look ahead hazırlık dersleriydi.

Şimdi gramer çalışmalarına baslicam.Dersler başlangıç orta ve ileri düzey diye ayrılmış ben hangisinden baslicam onu anlamadım.

Bu arada vizelerim yüzünden yaklaşık 1 hafta ara vermek zorunda kaldım biliyorum çok yanlış bu sisteme göre ama buna yazın da başlasam yine okula sarkacak ve yine sinavlarima denk gelecek ve korkarım finallerde de böyle bir ara vermek zorunda kalicam.Arkadaslara tavsiyem kesinlikle sisteme direk uyun.Kesintiye uğrayınca toparlamak kolay olmuyor.

• nolursaolsun N kullanıcısına yanıt
    Sonuç normal.Daha az bile olabilir aslında.Çünkü ben sadece ekrana gelen beyaz renkli yazılara odaklanmanızı öneriyorum.Gramere fazla girmediğiniz için böyle.Bu dersler başlangıç

Gramer için oradaki önce başlangıç derslerine çalışacaksınız.Sonra orta sonra ileri düzey.
    Anladım hocam çok teşekkür ederim.

• ben kendime bi sistem kurdum, sistem bana rastgele cümle ve kelime soruyor.
    cümlenin türkçesini gösterip ingilizcesini kafamda kurmamı istiyor.
    bildiklerimi daha geç tekrar ettiriyor, bilemediklerimi daha erken tekrar ettiriryor.

her gün işe gidip gelirken serviste bu sistem aracılığıyla çalışarak kelime eksiğimi kapattım, cümle kurma yetim de çok gelişti.

şimdi konuşma pratiği yapmam gerek. bunun için akşam evde sistemden cümle çalışıyorum ama cümleleri sesli olarak söylüyorum.

gramer temeli olan kişi için (ki bu dervirde okulda hemen herkes gramer temeli almış oluyor) istedikten sonra ingilizceyi ilerletmek bu devirde kolay. kaynak bol. internetin kendisi kaynak. filmler, altyazılar, online chat, her imkan var. hiç ingilizce bilmiyorum sıfırdan başlayacam diyen adama sıfırdan kurs da koymuş adam internete, mesela youtube'daki daylight ingilizce serisi gibi. imkan bol yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 6 Nisan 2017; 10:56:47 >

• 01001101 kullanıcısına yanıt
    bu sistem çok güzelmiş bir uygulama felan mı ? biz de faydalanabilir miyiz
  • Cuveyriye kullanıcısına yanıt
    aslında excel üzerinden makro ile yazmıştım ama iş yeri servisinde telefondan kullanamabilmek için telefondan ulaşılabilir bi platformda tekrar yazmam gerekiyordu. ben de internet sitesi yaptım.

kullanabilirsiniz kullanmasına da, kullanacağınızı sanmıyorum. çünkü her ne kadar bu sistemde size sorulan kelimeler ve cümleler herkese hitab eden içerik olsa da, yine de sistemimi kullanmak isteyen çoğu kişi sadece kısa süre kullandı ve bir daha girmedi. çünkü bu bir not defteri gibi, benim not defterim gibi. not defteri derken şunu kastediyorum, bu sistemin içeriği benim izlediğim filmlerden-videolardan, benim okuduğum kitaplardan alıntı. yani en bu sistemi çalışırken cümlenin geçtiği sahne falan gözümde canlanıyor ama başka biri girip okuduğunda onun hafızasında canlanmıyor. çoğu kişinin ilgisini çekmiyor. bu bir tekrar sistemi aslında. bana ait bir tekrar sistemi.

http://www.exercisebox.net/ adresinden kullanıcı adı ve şifre kısımlarına test yazarak deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

aslında excel üzerinden makro ile yazmıştım ama iş yeri servisinde telefondan kullanamabilmek için telefondan ulaşılabilir bi platformda tekrar yazmam gerekiyordu. ben de internet sitesi yaptım.

kullanabilirsiniz kullanmasına da, kullanacağınızı sanmıyorum. çünkü her ne kadar bu sistemde size sorulan kelimeler ve cümleler herkese hitab eden içerik olsa da, yine de sistemimi kullanmak isteyen çoğu kişi sadece kısa süre kullandı ve bir daha girmedi. çünkü bu bir not defteri gibi, benim not defterim gibi. not defteri derken şunu kastediyorum, bu sistemin içeriği benim izlediğim filmlerden-videolardan, benim okuduğum kitaplardan alıntı. yani en bu sistemi çalışırken cümlenin geçtiği sahne falan gözümde canlanıyor ama başka biri girip okuduğunda onun hafızasında canlanmıyor. çoğu kişinin ilgisini çekmiyor. bu bir tekrar sistemi aslında. bana ait bir tekrar sistemi.

http://www.exercisebox.net/ adresinden kullanıcı adı ve şifre kısımlarına test yazarak deneyebilirsiniz.

Hocam tesadüfen denk geldim baktım siteniz baya güzel olmuş ellerine sağlık

• keremak35 K kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.

ben küçükken kağıda kelime yazıp, torbanın içine atılıp ordan rastgele kelime çekilip bilmeye çalışılırdı. ben de bu basit mantığı kendi sisteminde taklit ettim. sisteme getir diyorum, bana bi cümle getirip ingilizcesini kurmamı istiyor.

en güzel yanı da sistemin sürekli cebimde olması ve çalışmak için uzun vakit gerektirmemesi. şirkette asansör beklerken bile cebimden çıkartıp iki cümle çalışabiliyorum. tam bir boş vakit değerlendirme aktivitem oldu.

günümüzde amaçsızca ve bilinçsizce elimize cebimize atıp telefonumuzu açıp bişeylere bakma olayı insanlarda refleks olmuş durumda. kısa süreli boş vakitlerde hiç gerek yokken ve bilinçsizce telefonu açıp maillere bakıyoruz. işte ben bu tarz vakitleri bu sistemle değerlendiriyorum. bu benim telefon "oyunum" oldu artık.
  • Güncelleme:

Güncelleme:

Güncelleme:

Ana konu güncellendi.
    Kurallar bölümüne ek kural ekledim.
    Lütfen arkadaşlar yerli dil öğrenme yöntemleri hakkında bana soru sormayınız.
    Tartışmaya girecek vaktim yoktur.
  • Konu güncel.
    Sanırım büyük çoğunluk öğrenmeyi bırakıyor.Hiç soru soran yok.
    Bence zaten soru sorulmaması gerekiyor. Benim gibi üşengeçler doludur tabi çalışmayan şu B1-B2 arası İngilizcemi bir türlü C1 yapamadım.

İngilizce yükseltmesi aldım üniversitede vizeden 100 aldım devamı gelecek mi bakayım.
  • Antocio kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ondan değil.Sanırım birçok kişi ara verdi çalışmaya.
    Sitede durgunluk var ne zamandır.
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.