Şimdi Ara

1 (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elinize sağlık çok doyurucu bir yazı olmuş.
  • Hocam sisteminizi uyguluyorum öncelikle teşekkürler gramer konusundayım sormak istediğim bir şey var ben İngilizce bir cümle okuduğum zaman onu kafamda çeviriyorum yani ne demek istediğini anlıyorum ama Türkçe'ye çeviremiyorum sebebi nedir?
  • sufistike kullanıcısına yanıt
    Vakti zamanında İngilizce çalışırken,kelime öğrenirken Türkçe ile bağlantı kurmadığını gösteriyor bu.
  • Telaffuz konusunda ülkenin alt üst düzey kurum farketmeksizin hatalıyız. hem de dilimizde olmayan sesler konusunda değil. şimdi paylaşacağım fotonun kaynağını yazamam ama duyunca şaşırabileceğiniz bir kurumun, öğrenin diye dağıttığı kitapçıkta ilk 6 cümlenin hepsinde ufak da olsa hata var.

Şu IPA olayını ilk farkedince, acaba ben mi senelerdir yanlış anlıyordum yoksa öğretmenler mi yanlış telaffuz ediyordu diye ikilemde idim. Artık kesinlikle ikilimde değilim. Bize telaffuzlar yanlış öğretiliyor (en azından yurtiçi kurumlarda).

Bahse konu kitapçığın ilk 6 cümlesi:

1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Vakti zamanında İngilizce çalışırken,kelime öğrenirken Türkçe ile bağlantı kurmadığını gösteriyor bu.

Yanlış yolda mıyım üstad öyleyse nasıl düzeltmek lazim

• kuyuduzu kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konuda eleştiriniz ve hatta HAKLI olabilirsiniz.Evet ufak tefek hatalar bu kitapçıklarda yer alabilir.
    Size şu örneği vereyim daha iyi anlayın olayı;
    Bbc,lonely planet,routledge.DK gibi yabancı dil konusunda geçmişten beri deneyimleri olan kurumların çıkardığı konuşma klavuzlarını incelemiştim.Bunlarda hata olduğu ben kendim gördüm.Aldığım kitapçıklar konuşma klavuzu.Ama hatalı.
    Yani bize özel bir hata değil bu.Bu arada ben Portekizce dilinde gördüm bu hataları.Başka dillerde görmedim.

Özellikle konuşma klavuzlarında bu tarz hatalar olabiliyor.
  • sufistike kullanıcısına yanıt
    Gramer çalışırken(İngilizce gramer konularını öğrenirken) Türkçe ile bağlantıyı sağlaman gerek.
    Bunu yapmazsan eksiklikler düzelmez.Burada önerdiğim çalışma sistemi buna yöneliktir.4.adımda gramer nasıl çalışılır anlattım.
  • Hocam, program hangi işletim sistemlerinde çalışacak?
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam önerdiğiniz 5 adımlı sistemde bu video dersler olmalı mı?
  • hnyetkin H kullanıcısına yanıt
    Soruyu anlamadım tam olarak.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar merhaba;

Geçen hafta şu şekilde bir yazınız olmuş.

"Dayligt resmi youtube kanalında dersleri yayınlamış.
    İngilizce temeli çok az olanlar ilk derslerden başlayabilir.
    https://www.youtube.com...ightdilegitimi/playlists"

Normalde 5 adımda İngilizce Programı öneriyorsunuz ve bu programda dayligt video dersleri yok.
    Temeli az olanlara önce bu video dersleri öneriyorsunuz şeklinde anlaşılmasın diye bu soruyu sormak lüzumunu hissetmiştim.
    5 Adımda İngilizce programına ek bir tavsiyeniz mi bu videolar?

Saygılarımla.
  • Merhaba

Yds ye girmeme 1 hafta kaldı. Dördüncü defa gireceğim. Daha önce hep 60 küsür aldım. Haftasonu çalışabileceğim bir şey arıyorum ama bulamadım. Çoğunu bildiğim koca koca kitaplar için vaktim yok. Önerisi olan varsa çok memnun olurum. 70 alsam yeter.

Ayrıca çıkmış soruları bir türlü bulamadım. Sadece osym nin yayınladığı 10% var. Birileri bir yerlere yüklemiş olmalı??? Sınava girmeden geçen senenin sorularını çözsem iyi olurdu...

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gazozu kaşıkla açan adam -- 24 Mart 2017; 22:49:53 >
  • hnyetkin H kullanıcısına yanıt
    Bu video derslerin 5 adımla bir ilgisi yoktur.
    Bunları soru soran bir arkadaşa önermiştim.
    Türkçe anlatımlı bir şey istiyordu sanırım o nedenle önerdim.5 adım yöntemiyle ilgisi yok.

Genel olarak bir değerlendirme yapayım;
    5 adımda İngilizce programına hiçbir ek kaynak önermiyorum.
    Fazlasıyla kaynak var zaten.
  • Merhabalar uzatmadan direk sorayım anladığım kadarıyla zaten bu dertten muzdaripsiz. Look Ahead derslerini ardından grammer ve cbc doğru mu anlamışım?

• Hocam bu cbc derslerini fotokopi çıkarmadan pc veya tel üzeri takip etmemde bir sakınca var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ashera

Merhabalar uzatmadan direk sorayım anladığım kadarıyla zaten bu dertten muzdaripsiz. Look Ahead derslerini ardından grammer ve cbc doğru mu anlamışım?

Önce look ahead bitecek sonra gramer dersleri sonra da cbc dersleri sıralama budur.

• Yok.
    Fakat dersler ilerledikçe writing ve diğer becerilerle kurşun kalemle cevap yazman gerekecek.
    Belki bu konuda biraz sıkıntılı olur.
  • Rat planet öncelikle ingilizce öğrenmemiz için yaptığın bu kadar fedakarlık için çok teşekkürler gerçekten eli öpülecek adamsın :) yazılarını inan aylardır takip ediyorum inan sıkı takipçinim bile diyebilirim ama gel gör ki pc ingilizce dosyalarla doldu taştı ama net bir çalışma desen pek yok gibi.. 2 senedir ingilizce ile uğraşıyorum sırf en iyi set hangisi yok kelimeler yok farklı videolar hep böyle diye diye sıkıldığımı da koyarsak düzgün birşey ortaya çıkmadı haliyle..Kısa cümleler kurabiliyorum fakat daha iyisi için en baştan alacağım.. Look ahead derslerinden başlayıp verdiğin sıralama doğrultusunda gideceğim gerekli notlarımı da aldım fakat birkaç sorum

CBC derslerinde anlamadığım birçok kelimeler, cümleler var :) fazlaca var hatta ben ve benim gibi düşünen arkadaşlar olduğunu düşünerekten bizler için ilk pdf dersin kağıt üzerinde nasıl çalışmamız gerektiği hakkında biraz bilgi verebilir misin? Yani nasıl not almamız gerektiği konusunda mesela şu kelime şu anlama gelir şöyle olur ve son olarakta çeviri yapmayın dediniz bilinmeyen birçok kelime varken nasıl olacak bunları öğrenmek

Evet son olarak tüm gelişimleri yardımcı olması açısından buradan bilgilendirme yapacağım diğer arkadaşlar adına kendime plan program yapıp bu hafta tam gaz başlıyorum şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue-love -- 26 Mart 2017; 10:1:6 >

• Tüm yazılarınızı okudum ve en kisa sürede başlamayı düşünüyorum.

Fakat aklıma kelime konusu takıldı,hiç kelime öğrenmeyle ilgili adım yok nasıl halledilmesi gerekir acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reyiz low intermediate derslerini bitirdim. Seviyemi ölçmek için bir dizi açtım altyazısız. Çoğunlukla anlamadım fakat kelime veya kelime gruplarını bazen seçebiliyorum ve anlıyorum. Voscreende de çalışıyorum ve ara sıra gramer alıştırmaları yapıyorum. Eksiğim var mı? Bu dersler bittiğinde daha iyi bir yerde olacağıma inanıyordum fakat
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.