Şimdi Ara

Bernd Schuster İstifa Etti (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
0
Favori
3.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BJK

Fatih Terim, Hikmet Karaman, Abdullah Avcı, Daum, Lippi, Magath, Tolunay Kafkas, Scolari, Yılmaz Vural, Abdullah Avcı ...........
  • Neden kimse Le Guen'den bahsetmiyor, tam aradığımız adam bence.
  • quote:

Yönetim Kurulumuz uzun tartışmalar sonrası sezon sonuna kadar Tayfur Havutçu'nun teknik direktörlüğe getirilmesine karar vermiştir. Yardımcılarını kendi seçecektir. Yeni teknik direktörümüz kendisine büyük güven beslemektedir. Kendisi Mustafa Denizli ile çalışmış ve şampiyon kadroda yer almıştır. Beşiktaş Kulübü'nün ağırlığını kaldıracaktır. Teknik direktörümüz Tayfur Havutçu'dur. Kayserispor maçında takımın başında da o olacaktır"

• seneye delgado, tabata, baki mercimek falan hepsi döner geriye. guti q7 ve diğerleri hepsi zaten bırakır giderler veya oynamamak için ellerinden geleni yaparlar. şimdi soruyorum bu adamların başına teknik direktör diye kimi getireceksin ki adamlar zivanadan çıkmadan oynasınlar. daum fatih terim vs. bu adamların önüne koysan biz bu adamla top diye oynarız demezler mi? hayırlısı olsun ancak bir senemiz hatta ve hatta 2 senemiz daha gitti. seneye ilk 5 i unutalım. sonraki sene belki ilk 4. o da kimin geleceğine bağlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gekren

seneye delgado, tabata, baki mercimek falan hepsi döner geriye. guti q7 ve diğerleri hepsi zaten bırakır giderler veya oynamamak için ellerinden geleni yaparlar. şimdi soruyorum bu adamların başına teknik direktör diye kimi getireceksin ki adamlar zivanadan çıkmadan oynasınlar. daum fatih terim vs. bu adamların önüne koysan biz bu adamla top diye oynarız demezler mi? hayırlısı olsun ancak bir senemiz hatta ve hatta 2 senemiz daha gitti. seneye ilk 5 i unutalım. sonraki sene belki ilk 4. o da kimin geleceğine bağlı.

diyemezler. naptınız siz ? bu kadarda abartılmaz. ileri uçda oynayanlar ronaldinho, zidane, ronaldo, c.ronaldo vs. olsa tamam derim, teknik direktör sönük kalabilir... ama öyle bir durum yok ortada... bu söylediğiniz iki teknik direktörde çok tecrübeli teknik direktörler, Q7 ve Guti'ye noluyomuş allah aşkına, ne sanki bunlar futbol tanrısı falan mı ? Adamları kimseyi beğenmeyen insan moduna soktunuz iyice... sanki başarısızlıkda onların hiç payı yok.

• "KİŞİLİĞİNE LAF EDENLERE KAPAK OLSUN"

NTVSPOR'un sevilen yorumcusu Güntekin Onay, Schuster'in istifasını HABER1903'e değerlendirdi.

Onay yaptığı açıklamada;

- SCHUSTER'E HELAL OLSUN -
    "Schuster'in gönderilmesinde yönetim ile yaptığı anlaşmayı bilmiyorum. Eğer Schuster tazminatını almadan gittiyse, gerçekten ona helal olsun demek istiyorum. Onun kişiliğine de laf eden bir çok kişiye kapak olsun. Dün bir arkadaşım ile sohbet esnasında bana Schuster için "tazminatı olduğu için gitmiyor" dedi. Bende benim bildiğim kadarı ile böyle bir adam değil dedim. Bu kadar başarısızlıklar olmuş ligdeki durumunu göre göre oradan para alacam diye onursuz bir şekilde orada oturacak adam olmadığını biliyordum. Bazen yönetim ile teknik direktörler arasında soğukluk olur ve hoca gitmek istemez. Bu yüzden kendisi istifa ettiği için tebrik etmek gerekir. Daum döneminde tazminatı için Samandıra'ya geldi ve görevimin başındayım dedi. Orada izlediğimiz kepazelikleri unutmayalım. Schuster böyle bir şey yapmadı. Bunu herkes görsün."

- YÖNETİM ACELE ETMEMELİ -
    "Beşiktaş yönetimi şuanda acele etmemeli. Acele ederse hata yapabilir. Öncelikle önümüzdeki yılın kadrosunun nasıl oluşacağını ve sözleşmesi biten futbolcuları belirlemeli. Oyuncular kulübün kurallarının ve hedeflerinin olduğunu kesinlikle bilmeli. Bunu bilmeyen futbolcular sonuçlarına katlanmalı. Barcelona'da Guardiola kuralları sağlamıyor. Eto'o, İbrahimovic ve Ronaldinho, Barcelona'nın kuralları yüzünden gönderildiler. Bence artık garanti paradan ziyade başarıya ve maç kazanmaya yönelik prim sistemi getirilmeli. Yani oyuncu senede 2.5 Milyon Euro alıyorsa, bunun daha fazlasını alsın. Fakat bu para başarı gelecekse ve şampiyonluk olacaksa verilsin. Bence öncelikle bunların düzeltilmesi gerekiyor. Çünkü oyuncu ben paramı alıyorum nasıl olsa diyerek bakarsa değil Schuster, Lippi gelse bile çok zor bu oyuncuları kazanmak. Özellikle yabancı futbolcular için söylüyorum. "

- BENITEZ KARMAŞIK BİR HOCA -
    "Mustafa Denizli adı geçiyor. Mustafa Denizli takım oyununa çok önem veren bir teknik direktör. Sahadaki uyumdan daha çok, takımdaki dengeler ve ikili ilişkilere önem verir. Çok tecrübeli bir teknik adam. Gerekirse maç kaybetmeyi göze alır. Takım olgusunu bozmamaya çalışır. Ben kesinlikle Scolari ve Benitez isimlerinin olmamasından yanayım. Scolari'nin Chelsea'yi çalıştırırken, Lampard ve Terry'nin gidip yetersiz antrenman yapıyoruz dediklerini biliyoruz. Bu konuşmadan sonra Scolari gönderildi. Scolari, Milli takımlarda başarılıydı. Kulüplerde böyle bir başarısı yok. Benitez'de çok karmaşık bir teknik direktör. Yıldız futbolcular ile sürekli problem yaşadıklarını, her hafta rotasyon yaptığını ve 4 sene üst üste şampiyon olmuş İnter'i bile bozduğunu biliyoruz. Benitez, yıldızları olmadan, genç bir takımı bir yerlere getirebliir. Bu tip takımlada zorlanır diye düşünüyorum. "

- BEŞİKTAŞ'I UEFA'DAN ELENMESİ BOZDU -
    "Beşiktaş'ın Uefa kupasından elenmesi Beşiktaş'ı geriye götürdü. Çünkü yabancı oyuncular vitrinlerini kaybettiler."

- HABER1903 -

• quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

quote:

seneye delgado, tabata, baki mercimek falan hepsi döner geriye. guti q7 ve diğerleri hepsi zaten bırakır giderler veya oynamamak için ellerinden geleni yaparlar. şimdi soruyorum bu adamların başına teknik direktör diye kimi getireceksin ki adamlar zivanadan çıkmadan oynasınlar. daum fatih terim vs. bu adamların önüne koysan biz bu adamla top diye oynarız demezler mi? hayırlısı olsun ancak bir senemiz hatta ve hatta 2 senemiz daha gitti. seneye ilk 5 i unutalım. sonraki sene belki ilk 4. o da kimin geleceğine bağlı.

diyemezler. naptınız siz ? bu kadarda abartılmaz. ileri uçda oynayanlar ronaldinho, zidane, ronaldo, c.ronaldo vs. olsa tamam derim, teknik direktör sönük kalabilir... ama öyle bir durum yok ortada... bu söylediğiniz iki teknik direktörde çok tecrübeli teknik direktörler, Q7 ve Guti'ye noluyomuş allah aşkına, ne sanki bunlar futbol tanrısı falan mı ? Adamları kimseyi beğenmeyen insan moduna soktunuz iyice... sanki başarısızlıkda onların hiç payı yok.

daum denilen adam artık bırak gite getirildiğinde durumu ben hala görevimin başındayım diyerek samandırada idmana çıkan bir adam. şahsiyet kişilikten eser yok.

fatih terim ise sergenin dediği gibi bir kapalı kutu ancak bizi çalıştırırmı muamma o da. fatih terimde de ayrı bir sinir durumu var. oyuncuları strese sokan bir yapısı var. ben de kabul ediyorum sezonun 2. yarısında rezalet futbol oynadık. uefa gitti lig zaten gidikti iyice gitti. ancak adını koyamadığım bir oyun güzelliği vardı. tamam herşey skor ancak bjk nin yıllardır oynamadığı futbolu izledik.

• quote:

quote:

quote:

daum denilen adam artık bırak gite getirildiğinde durumu ben hala görevimin başındayım diyerek samandırada idmana çıkan bir adam. şahsiyet kişilikten eser yok.

fatih terim ise sergenin dediği gibi bir kapalı kutu ancak bizi çalıştırırmı muamma o da. fatih terimde de ayrı bir sinir durumu var. oyuncuları strese sokan bir yapısı var. ben de kabul ediyorum sezonun 2. yarısında rezalet futbol oynadık. uefa gitti lig zaten gidikti iyice gitti. ancak adını koyamadığım bir oyun güzelliği vardı. tamam herşey skor ancak bjk nin yıllardır oynamadığı futbolu izledik.

İlk devre izledik sadece, yıldızlar da bu yüzden gideceklerse bonservislerini alan bir takım bulup gidebilirler.

• Mümkünse Scolari, Lippi gibi emekli olmuş Milli Takım hocaları gelmesin.
    Türk olarak tek adayım Hikmet Karaman, yabancı olarak da Magath.
  • quote:

quote:

quote:

Ben teknik direktörleri savunmuyorum, sadece Guti ile Quaresma'yı bu kadar büyütüp baş tacı yapmamamız gerektiğini söylüyorum. Gelen teknik direktör her kim olursa olsun eğer yıldız futbolcular "Bu adam kim be, bize hakaret sayılır" gibisinden düşünmelerine neden olucak kadar yüksek ego sahibiyseler zaten hiçbirinden bir fayda gelmez. Ayrıca bu kadar yüksek ego sahibi olmaları için bir neden de yok ortada, başarısızlıkda onlarda en az Schuster kadar suçlu.

• yıldızlar nereye gidiyor kapı gibi kontrat var getirirsin bonservis değerlerini istediği yere gidebilirler.
  • BJK İÇİN HAYIRLI OLSUN. SCHUSTERİN KİŞİLİĞİ BİZİ İLGİLENDİRMEZ AMA İCRAATLAR ORTADA.YALNIZ ÖNCELİKLE DEMİRÖREN GİTMELİ VE YERİNE SAYIN SÜLEYMAN SEBA TARZINDA BİR BEYFENDİ GELMELİ.BİR SERDAR BİLGİLİ VARDI ONUDA SAĞOLSUN BJK TARAFTARI ANA AVRAT SÖVEREK İSTİFA ETTİRMİŞTİ.SONUÇ OLARAK YÖNETİM DEĞİŞMEZSE BJK DA SIKINTILAR BİTMEZ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucha

Del Bosque
    Tigana
    Schuster

Bunlarin hic biri futboldan anlamiyorlar zaten, butun suc bunlarda, evet.

maalesef bir Bjk li olarak bizim taraftarımızın zaten bu adamları hak ettiğini düşünmüyorum.
  • Yönetim istifa sonrası ilk yanlışını yaptı ; Tayfur sezon sonuna dek kalacaktır dedi.Yahu madem Tayfur'u seçtin seneye de devam de.Ya da böyle deme de hiç olmazsa sezon sonuna kadar takımda deme.Zaman ne gösterecek de başka birşey de.
    Üzülmez gelirse bu 2.yanlış olur.
    Hele hele yönetim Türkiye'yi tanıyan bir isim klişesine oynarsa saçma olur.Nedir arkadaş Türkiye'yi tanıyor ! Efemm kim gelsin ?
    -X gelsin takımı,Türkiye'yi tanıyor blaa blaa..
    Yeter artık böyle olduğu sürece 2 adım gidemez Türk futbolu.

Ayrıca Tayfur ile takımın göze hoş gelen bir futbol oynayacağını düşünmüyorum..Severim sayarım ama Edirne'den öteye başarı beklemem Tayfur başımızdayken.
    Daha iki gün önce Tayfur gelsin daha iyi olur diyenleri de görürüz 2-3 mağlubiyet sonrası.

• Yahu bazıları iyi futbol demiş de o iyi futbol 3-4 maçta bir oluyordu.

Maçların zevkli geçmesinin asıl nedeni bana göre, rakibin haddinden fazla poziyona girmesiydi.

Kadronuz iyi, sağ bek, ve 1-2 takviye ile, hatta şuanki haliyle de 1-2-3 pozisyonlarından birinde olması gerken kadro.

Bana göre Trabzon'un kadrosu daha güçsüz, hatta baya fark var BJK ile. Ama çok iyi oyun oynuyorlar, doğru oynuyorlar.

Yıldız gelmez falan diye de üzülmeyin Anelka falan bize geldiğinde takımın başında isimli biri yoktu.

Parayı veren düdüğü çalar, bu kadar basit.

Ha ben Schuster'i beğenmiyordum, ama kupa kazanılamadığı takdirde gitse iyi olurdu. Ama istifa etmiş. Tabi ekstrası var mı bilemiyoruz onu.

Açıklamaları falan biraaz ukalacaydı, ama eğer başka durum yoksa, gerçekten istifa ise bravo gerçekten.
  • Schuster döneminin böyle biteceği belliydi zaten, hayırlı olsun ne diyelim başka..

Yeni teknik direktör kim olacak? Bu enkazı kim toparlayabilir? Schuster gidince Q7 çetesinden gidenler olacak mı? Schuster için geldiklerini yönetim kendisi söylüyordu..
  • basın yedi adamı
  • Eski futbolcuların teknik direktör olduğunu üç büyüklerde bu sıra sık görüyoruz. Ama bir faydası oluyor mu, bence pek değil. Hagi, şu ana kadar faydalı olamadı. Aykut Kocaman desen, fenerbahçe yükselişte ama bir Zico bile olamamıştır Aykut hoca. Tayfur beşiktaşa ne kadar yararlı olur bilinmez, ama süper ligi bilen adamlar diye tabir ediyoruz bu teknik adamlara. Avrupa'da olmasa da bence Tayfur süper ligde beşiktaşa başarı getirebilir.
  • takımı yüzüstü bıraktı gitti ama helal olsun, yolu da açık olsun...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.