Şimdi Ara

Berber ve kuaförler %40 zamla açıldı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Koronavirüsle mücadelede alınan tedbirler gereği geçici olarak kapatılan berber ve kuaförler belirli tedbirler almak kaydıyla bugün yeniden kapılarını açtı. Berber ve kuaförler yüzde 40 zamlı tarife üzerinden fiyat almaya başladı.

YÜZDE 40'A VARAN ZAM

Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları (TBKGU) Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, kuaför, berber ve güzellik salonlarının gelir kaybından dolayı yüzde 40 zam uygulanacağını söyledi.

'15-20 DAKİKALIK ARAYLA HİZMET VERİLECEK'

Antalya Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun da yürütülen çalışmaların detaylarını anlattı. İşletmelerde koltuklar arasında mesafe olacağını kaydeden Uzun, "3 koltuklu bir dükkanda 2 koltuk çalışacağız. 5 koltuk varsa 3 koltuk çalışacağız, Ortadaki koltuğu boş bırakacağız ve 2 metrelik mesafeler olacak. Tıraş 45 dakika sürüyorsa personel tıraş bitiminden sonra dışarıya çıkacak ve 15-20 dakika hava alacak" diye konuştu.

Yeni uygulanacak olan fiyat listesi henüz yayınlanmadı. Bu fiyatlara yüzde 40 oranında zam uygulanacak.

Buna göre;

Saç Kesme 35 tl

Sakal Kesme 20 tl

Saç Sakal 50 tl

"ÜRÜN MALİYETLERİ MÜŞTERİLERİMİZE DE YANSIYOR"

Erkek kuaförü Gökhan Kemaloğlu ise, randevuyla ve kapasitelerinin yarısı kadar müşteri aldıklarını söyleyerek, "Sosyal mesafe açısından birer koltuk boş bırakarak çalışıyoruz. Tıraş işleminden sonra malzemelerimizi dezenfekte ediyoruz. Tek kullanımlık havlular kullanıyoruz. Müşterilere girişte dezenfektan veriyoruz. Kesinlikle müşterilere içecek bir şey ikram etmiyoruz. Tek kullanımlık ürünleri kullandığımız için bu durum müşterilerimize de yansıyor. İşlemlere göre ücretler değişebiliyor. Fiyatlarda ortalama yüzde 30-40 artış oldu" diye konuştu.

KAYNAK

• durun siz daha, film başlamadı, bunlar fragman
  • Yıllardır saçımı sakalımı kendim kesiyom param cebimde kalıyo hem de daha güvenli.
  • Bu zam sürekli olmayacaksa,bir iki seferlik olacaksa mantıklı. Kendimi düşünüyorum şu süreçte en az 3 kere berbere giderdim ee zaten normalde verdiğimin 3 katını verecektim. Doğru yani kayıpları var totalde bizde verdiğimizden az vermiş oluyoruz ama sürekli zam yapıldıysa sıkıntı. Gerçi geçen 3 parça sarımsak aldım 20 TL verdim bu saatten sonra berberler 100 lirada olsa şaşırmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonafide -- 11 Mayıs 2020; 14:34:4 >
  • Yarın belli olur bakalım. Berber sabah 10'a randevu verdi. Zammı geçirdiyse gitmem bir daha zaten 2 tel saçım kaldı makine vursam değişen birşey olmaz.
  • Saçı hep 3 numaraya vurduruyordum, sakalı da günlük kesiyoruz zaten bu fiyatlar kalıcı olacak gibi duruyor...

Berber ve kuaförler %40 zamla açıldı!
  • Başaramayacaksınız!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonafide

Bu zam sürekli olmayacaksa,bir iki seferlik olacaksa mantıklı. Kendimi düşünüyorum şu süreçte en az 3 kere berbere giderdim ee zaten normalde verdiğimin 3 katını verecektim. Doğru yani kayıpları var totalde bizde verdiğimizden az vermiş oluyoruz ama sürekli zam yapıldıysa sıkıntı. Gerçi geçen 3 parça sarımsak aldım 20 TL verdim bu saatten sonra berberler 100 lirada olsa şaşırmam.
    Mesela domates kışın pahalı olabilir yazın üretim artar fiyat düşer ama mevsimsel olarak değişmeyen hizmetlerde yapılan zammın hayatım boyunca geri alındığını görmedim. gelen vergi zam hep kalıcı oluyor, üstüne yenilerini de ekliyorlar..
  • Makine aldım kafa rahat.
  • Eyy berberler ve kuaförler milli birlik ve beraberliğimizi yok edemeyeceksiniz.
    Bu millet gerekirse saçını sakalını evinde keser,makas lobisine teslim olmaz.
  • Millet sakalını evde kesiyor zaten saçınıda keser bildiğin müşteri kaybederler.
  • Bu virüs furyasında berbere gitmek de anca burada olacak bişey zaten

Alın la bi traş makinası 100 TL ye kendiniz olun vermeyin bunlara para

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 11 Mayıs 2020; 15:15:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçım döküldü, sağlık sorunlarından fırça gibiydi seyreldi artık. 3 veya 1 numara kesiyorum, sakalım çok ama çok gür değil 35 yaş, 100 liraya makine aldım temiz berbere gidicekler düşünsun. 🤷‍♂️ Garip bir dünyada yaşıyoruz artık 🤯 heryer mafoldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dolar'ini bozup getirene bedava tras yapacaklar mi peki?

Neyse bence bu sadece baslangic. Daha nelere nelere zam gelecek hizmet sektorunde bakalim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leipold -- 11 Mayıs 2020; 15:24:39 >
  • İAmSterdam06 İ kullanıcısına yanıt
    neyi?

• Lokantalar bir sıra boş kalacak yemekler iki kat zam, uçakta koltuk arasi boş kalacak iki kat zam, otobandan geçenler azdı iki kat zam.. Vb..... Uzar gider. Elhamdülillah ekonomimiz süper. Sahlanıyor....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim gittiğim berberde herhangi bir zam yok. Yer İstanbul.

• Bizim maaşlara yüzde 50 zam yapıldı ya berberler hemen bizim neyimiz eksik dedi.Bravo çok doğru karar

• Bu gün berberde saçımı kestirdim ve 30TL ödedim zam felan yapıldığı yok berbere göre değişiyor 20TL' ye kesende var. Ayrıca virüsten dolayı sakal kesimi yasak.

• Ben yinede gitmezdim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.