Şimdi Ara

Berbat bir gün, içim içimi yiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 8
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 59 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Paul Atreides (3 mesaj) generation z (1 mesaj) richardfeymanınsaçı (1 mesaj) SirPlayer (1 mesaj) SwagLord (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (4 mesaj) (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Sınava 3. kez giriyorum. Hedef 30k. Son tyt-ayt deneme sınavım 94-63 geldi. Buna rağmen aytde 55-60 bandında olduğumu, birkaç denemede şansa 60'ın üstüne çıktığımı düşünüyorum. Bu da psikolojimi yerle bir ediyor.

Matematikte integralin yarısı eksik, fizikte elektrik ve optik yok. Biyolojim ise berbat. 63 yaptığım denemede 5 biyoloji netim vardı. Bugünkü hedefim ayt biyoloji konularına göz atmaktı, sabahtan beri hiçbir şey yapmadan mal gibi telefona bakıyorum. Bir de stres bastırıyor ki hiç sormayın, şu 5 gün nasıl geçecek bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Atreides -- 21 Haziran 2021; 23:38:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Hocam, öncelikle sakin olun. Dışarı çıkın ve dolaşın 30-40dk gerçekten işe yarıyor. Oturun parkta biraz etrafı izleyin. Eve döndüğünüzde kendinizi daha sakin hissedeceksiniz. Ben de dün bu durumdaydım gezdim dolaştım eve geldim, planlarımı yaptım bugün çok daha iyiyim. Gerçekten şunun şurasında 5 gün kalmış. Bütün sene yaptıklarınızı hatta 3 senenizi düşünün. Kolay değil mezunluk. 5 gün boyunca yoğun bir çalışma yapmadan, sadece eksik olduğunuz bir iki konuyu izleseniz sizi daha rahat hissettirir gün sonunda. 5 gün sonra ah be, keşke şuna çalışsaymışım düşüncesi çok ağır gelecektir biliyorum, yaşadım. Şuan çalışmakta zorlanan sadece siz değilsiniz bunun da farkına varın, eminim ben de dahil çoğumuz böyle. Bir şekilde devam etmek gerekiyor. Siz de 5 gün verebileceğinizi verin hocam, kolay gelsin umarım biraz iyi gelebilmiştir.

• rahat ol hocam 3. ye giriyosun az çok ne olduğunu anlamışsınızdır zaten

• aga o eksiklerle nasıl 63 yaptın helal valla orada rahat 7-8 net yatıyor. kalan sürede biteceğini sanmıyorum ama biterse konular 70 üstü görürsün bence

• bu hafta full moodum bu

• Hocam birebir aynı durumdayım. Ruh halim bitik. Konularımı geometri hariç tamamlayabildim sadece geometride üçgenleri bitirebildim. Üçüncü yılım benim de.

65k'dan mezuna bırakmıştım ama hiç ilerlememiş, hatta daha eksik olduğumu hissediyor gibiyim. Konularım anca bitti 6 saat uyuyup kalan sürede hem deneme hem konu tekrarı yapmaya çalışıyorum. Denemelere daha bugün başladım hem TYT hem AYT. Ruh halinizi anlıyorum çünkü aynıyız. Ama tesellisi nedir bilmiyorum. Umarım her şey güzel gider bizim için.

• Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. En son ne zaman ağladığımı hatırlamayan ben, sabah kendime sinirimden neredeyse ağlayacak duruma gelmiştim. Şuan daha iyiyim. Benim durumumda olan arkadaşlara önerebileceğim tek şey boş durmamanız, soru-deneme çözmek zor geliyor olabilir ancak en azından sözel konuları tekrar edin. Bende işe yaradı. Boş durunca hem stresten hem vicdan azabından insan beyni kemiriliyormuş gibi hissediyor.

Netlerime gelince, hala sabahki kadar karamsarım. Eksik konuları tamamlayabileceğimi ve sınavda 60'ın üstüne çıkabileceğimi sanmıyorum ancak elimden geleni yapacağım.

• hocam için içini bu hafta yemesin minimum streste olman lazım yoksa 4. seneye de hazirlanabilirsin o yüzden rahat ol

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Belki en iyi denemen gerçek sınav olacak, nereden biliyorsun? Belki sınavdan sonra sen de şaşıracaksın. Bilemezsin.

Ayt biyoloji’ye ağırlık ver, netler hızlı artar. Genelde kolay-orta geliyor.

Onun haricinde tavsiyelerim; sevdiğin müzikleri dinle, duş al, yürüyüş yap, kendine telkin vererek kendini sakinleştirmeyi dene. Forumdaki başarı hikayelerini oku. Biraz sakinleşir ve kendine gelirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TETHYS_ -- 22 Haziran 2021; 1:50:23 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • _TETHYS_ kullanıcısına yanıt

İnşallah hocam, dediğim gibi elimden geleni yapacağım. Hakkımızda hayırlısı, teşekkürler.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.