Şimdi Ara

Berat Albayrak saglik sorunlari nedeniyle istifa etti | Yeni Bakan Lütfi Elvan (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.184
Cevap
3
Favori
114.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
509 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Ya boş boş konuşuyorsun bilmediğin konuda atlama ortaya.

Ülkende bir bok üretmiyorsun kendine yanlayacağın 2-3 tane güçlü devlet var, 60 senedir yanladığın ABD'yi karşına mı almak mantıklı? Sebebi de süper, NATO'daki askerler fetöcüymüş de darbeyi yapmışlar da bomba atmışlar.

Hepimiz biliyoruz o askerleri oraya kimin soktuğunu, ordudaki esas subayları kimin kumpasla ortadan kaldırdığını.

Bu ülkedeki en büyük vatan hainleri alenen fetöcü olup hala ortalarda gezenlerdir. Maçanız yiyorsa onlara laf etsenize?

Alıntıları Göster

Boş boş konuşuyorsam neden cevap atıyorsun dostum? Ben başta darbenin bir tiyatro olduğunu sanıyordum ama biraz araştırınca gerçeklik payının olduğu anladım. Ben hiçbir partiyi tutmuyorum şuan hiçbiri benim görüşüme yakın değil.Bir zamanlar bunlarda onlardandı hepsini içimize soktular yani bu iktidar zamanında daha da güçlendiler doğru ama şuan bunlara karşı olanda tek bunlar kaldı gibi gözüküyor.Bir cezası olması gerekiyor kesinlikle.

Üretim yapacak maddiyatı biz 100 yıldır bulamadık engel mi oldular yoksa bizde çok tembeliz anlayamadım. Katma değeri yüksek bir tek ürünümüz yok koca 80 milyonluk ülkede bu benimde canımı sıkıyor. Bizim ordumuzu istediği doğrultuda hareket ettirecek bir abd varsa karşı çıkmamız gerekiyor. Ülkenin çıkarları adına harekat düzenleyemiyorsak o durumda abd yi bile karşına almak gerekiyor. Yoksa bu coğrafyada barındırmazlar seni. Ayrıca şunu da düşün hangi türk askeri ülkesini bombalayacak kadar vatansız olur?

Konu iyice dağıldı. Benim görüşlerim bu şekilde sana karşı dürüst olmaya çalışıyorum, fikirlerini de önemsiyorum. Kal sağlıcakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orh01 -- 9 Kasım 2020; 16:15:22 >

• Trollerin maaşları yatmadı mı hala? 1-2 gönüllü hariç yoklar ortalıkta.

• quote:

Orijinalden alıntı: orh01

Boş boş konuşuyorsam neden cevap atıyorsun dostum? Ben başta darbenin bir tiyatro olduğunu sanıyordum ama biraz araştırınca gerçeklik payının olduğu anladım. Ben hiçbir partiyi tutmuyorum şuan hiçbiri benim görüşüme yakın değil.Bir zamanlar bunlarda onlardandı hepsini içimize soktular yani bu iktidar zamanında daha da güçlendiler doğru ama şuan bunlara karşı olanda tek bunlar kaldı gibi gözüküyor.Bir cezası olması gerekiyor kesinlikle.

Üretim yapacak maddiyatı biz 100 yıldır bulamadık engel mi oldular yoksa bizde çok tembeliz anlayamadım. Katma değeri yüksek bir tek ürünümüz yok koca 80 milyonluk ülkede bu benimde canımı sıkıyor. Bizim ordumuzu istediği doğrultuda hareket ettirecek bir abd varsa karşı çıkmamız gerekiyor. Ülkenin çıkarları adına harekat düzenleyemiyorsak o durumda abd yi bile karşına almak gerekiyor. Yoksa bu coğrafyada barındırmazlar seni. Ayrıca şunu da düşün hangi türk askeri ülkesini bombalayacak kadar vatansız olur?

Konu iyice dağıldı. Benim görüşlerim bu şekilde sana karşı dürüst olmaya çalışıyorum, fikirlerini de önemsiyorum. Kal sağlıcakla

Alıntıları Göster

Forumda çok boş insan olduğu için seni de onlarda biri sandım, kusura bakma biraz sert gittim.

Emin ol NATO ile hiçbir ilgisi yok konunun bu yüzden yanlış düşünüyorsun.

NATO bize çok önem veren bir kurumdu, ta ki AKP gelene kadar.

• CHP ve Saadet Partisi liderleri bugün bir araya gelerek görüşmelerde bulundu.Görüşme sonrası iki partinin lideri Berat Albayrağın istifası hakkında görüşlerini açıkladı;

-Kılıçdaroğlu:Şuan devlet krizi ile karşı karşıyayız.Neden istifa ettiğinin sebebi de net değil ve çok ağır eleştirileri olmuş.Berat bey niye istifa etti ki? sorumlusu kendisimi? Bir kriz varsa sebebi Erdoğan'dır.Devleti yönetemiyor ve aile şirketi gibi yönlendiriliyor.Merkez bankası atamasıda keyfi oldu çünki MB bağımsız değil.Merkez bankasına atanan kişi bankacılıkla alakası olmayan birisidir.

-Karamollaoğlu:Bu istifa akp de büyük politika değişikleri olacağını gösteriyor ama bu durum erken seçim olacak görüntüsü bana vermiyor ancak siyasette değişimler olacağını düşünüyorum.

• Böck kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemalettinx

Anlamıyorum, ben kimsenin düşüncesine bir kulp takıyor muyum? Sol zihniyeti sevmediğimi açık açık söylüyorum, onlardan bu ülkeye hayır gelmedi, gelmez de.... Amerika'yı yeniden keşfetmek isteyenlere yolları açık olsun...

Ne diye, ne hakla bu şekilde yorum yapabiliyorsun? hakaret ederek konu dışına çıkartmaya, asıl söyleneni unutturmaya çalışıyorsunuz.

Neden yanlışlarım varsa onların doğrusunu söyleyemiyorsun? Bu tarz tutumlarınız, doğru yolda olduğumu ispatlıyor.

Sizin gibi insanlar, artı bu mesajına cevap veren diğeri gibiler, hep kaba tartışma, hep ağız dalaşı yapıyorsunuz. Eğer birilerini ikna etmek ise niyetiniz, bu şekilde muhatabınızı daha keskinleştirir, bırakın ikna etmeyi....

Gerçi öyle de yapsanız, böyle de yapsanız çıkar yolunuz yok ikna etmek için. Çünkü diğer yöntemde ikna edecek tutarlı fikirleriniz yok bence...

Alıntıları Göster

Cemalettin sağ kesim olarak ülkenin kaynaklarını 50 yıldır yediniz doymadınız halen daha suçu sol kesime atabiliyorsun. Valla sizde ki arsızlık arşa değmiş.

• Berat reis neden kanal istanbul projesinin geçtiği arsaları satın aldın?

-Dış minnaklara gitmesin diye

Berat reis neden istifa ettin?

-Cumhurbaşkanı yardımcısı olup ekonomiyi daha da çokomelli yapabilmek için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orh01 kullanıcısına yanıt

Saf mısınız siz? Çıkarmaları için bir neden söylesene? ABD incirlikten,Türkiye'nin jeopolitik yerinden vazgeçecek kadar sığ kişiler tarafından mı yönetiliyor?

Türkiye NATO'dan çıkarılırsa nereye gidecek? Tarafsız mı kalacak? Rusya'ya veya Çin'e gidecek,ne olacak yani kendi kendilerine düşman edinmiş olacaklar. Saf olmayın. Türkiye'nin NATO'dan çıkma ihtimali %0. Zaten NATO'dan çıkamıyorsun bile.

• EleSuDökenSuat kullanıcısına yanıt

Aynen öyle bunlar yerler yerler sonrada sol kesime suç atarlar.

• helen resmi açıklma olmaması ilginç ortamı gerer bu doğru düzgün bir isim atanırsa yarın bir -5 daha yapar,berat kaliyor derlerse çok düşük ihtimal olsada facia..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Kasım 2020; 17:36:49 >
  • youtube uzerınden ınsanlara bırseyler ogretmeye calısması bılgılendırmeye calısması bazı kesımler tarafından degersız ve saygısızca gelmesı hıc bır anlam ıfade etmıyor aslında.

profesor unvanını bedavadan kımseye verılecegını dusunmuyorum.

degerısz ve işe yaramayan bırı oldugunu soyleyen ınsanlarında sebeplerını soylemelerı lazım aslında. " degersız cunki .... " dıye baslayan cumleler kurmaları gerekıyorkı savundukları şeyın içi dolu olsun.

• Hala resmi bir açıklama yok, böyle bir şey olabilir mi? Rte'de televizyonda herhangi bir açıklamada bulunmadı.
    Ülke truman show'a döndü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemalettinx C kullanıcısına yanıt
    Ben önceki mesajlarınızı okumadım, sol kesimi sevmiyorsunuz anlıyorum, peki önerdiğiniz alternatif nedir, ülkenin şu anda bulunduğu çökük durumdan memnun musunuz yoksa başka seçenekler mi sunacaksınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Bugün Müyesser Yıldız'ı tahliye ettiler.

Ben yakın gelecekte Osman Kavala tahliyesi de bekliyorum. Yerli ve Milli yönetimimiz ABD'deki yeni hükümete göre vaziyet alıyor. Nasıl?   

Yaptırım konusunda da ABD'nin usturuplu davranması gerekiyor, zira, ekonomik pozisyonu gereği, eğer ABD çok sert kaşırsa Türkiye Rusya ve Çin'e yaslanma eğiliminde olabilir. Türkiye'yi düşman hattına yollamanın bir bedeli vardır. Emperyalistler iyi bilir. Aynı hataya tekrar düşeceklerini sanmam.  

Gizliden gizliye IMF ile anlaşmış olabilirler mi acaba...

• dayı cesaret hapı içmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gzegen -- 9 Kasım 2020; 17:27:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EleSuDökenSuat

Cemalettin sağ kesim olarak ülkenin kaynaklarını 50 yıldır yediniz doymadınız halen daha suçu sol kesime atabiliyorsun. Valla sizde ki arsızlık arşa değmiş.

Alıntıları Göster

Suat, maalesef yanlışın var. Keşke dediğin gibi olsaydı.. Görünürde sağ iktidarlar olsa da (sağ iktidarların hepsi beni temsil etmez), ülkenin iradesi heo sol zihniyette idi. Ordu, Yargı, yani dengeleyici mekanizma (aslında dinginleyici demek daha doğru) hep sol zihniyetin elinde idi. Maalesef, bürokrasiyi ele geçiren sol zihniyet ülkemizin kaynaklarını, vergilerini hepsini yedi bitirdi. Beşiktaş, Kadıköy mesela.. Nişantaşı vs bak oralara, eskiden eskiye hep sol zihniyettir, ama ülkenin kaymağını da hep onlar yedi. Anayasa mahkemesi, savcısı sağcı bir parti biraz öne çıksa demoklesin kılıcı gibi partiyi kapatırdı, yetmedi mi, Ordu 1960, 1981'de yaptığı gibi (ara darbeleri saymıyorum) darbe yapardı. Niye siz solcuların maması kesilmesin diye.. boşuna korktunuz hep, halen de mamayı siz yiyorsunuz.... Milletimiz, kahir çoğunlukla sağ partileri iktidara getirirdi, ancak muktedir olamazlardı. İlk defa Ak Parti muktedir oldu gibi.. En azından güç dengesi oluştu.

Millet neden Ak Partiyi bırakmıyor, işte bunun için... Solcu zihniyet tekrar muktedir olmasın diye... Mamayı yeyin, çok önemli değil, yeter ki bizlere biraz özgürlük alanı kalsın, bunu kaybetmezsek, ülke zaman içinde daha ileriye gider, gelişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Gizliden gizliye IMF ile anlaşmış olabilirler mi acaba...

Alıntıları Göster

Sanmam. IMF reçeteleri belli. Kabak gibi meydana çıkar. Parayı elinde tutan herkese malum olur. Gizlemeye çalışmanın anlamı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: babadol

Ben önceki mesajlarınızı okumadım, sol kesimi sevmiyorsunuz anlıyorum, peki önerdiğiniz alternatif nedir, ülkenin şu anda bulunduğu çökük durumdan memnun musunuz yoksa başka seçenekler mi sunacaksınız?

Evet, geçmişteki icraatleri Sol Zihniyeti sevmemek için benim açımdan yeterli bir sebeptir.

Alternatife gelince.... şu anki eski ile kıyaslarsak çökük değil, daha iyi olabilir mi idi, bilmiyorum, Allah bilir. Şu anda eğer 2 alternatif varsa, yani bir alternatif sol zihniyet, diğeri Ak Parti ise, tercihim elbette Ak Parti'dir. Haa, varsa başka bir alternatif, onu da sen söyle bize, değerlendirelim, düşünelim, mantıklı ise eyvallah, neden olmasın....

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.