Şimdi Ara

Berat Albayrak açıkladı: Ekonominin yönetimi ABD'li şirket McKinsey'e verildi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
438
Cevap
4
Favori
91.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
257 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Berat Albayrak açıkladı: Ekonominin yönetimi ABD'li şirket McKinsey'e verildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IMF bile çok daha iyi.

En azından anlaşma açık oluyordu. Bu nedir ya. Nerede bu ak troller bu arada.

• Amerika gibi sosyal devlet anlayışındn ziyade kapitalist bir devlet anlayışına yatkın uygulaması burada bir çok sorunu ortaya çıkarır.

Mckinsey gibi şirketler bir çalışanın sosyal haklarını ya da onun gibi değerleri göze almazlar. Sadece para için veri tabanı oluştururlar. Ayrıca Amerikalı bir şirkete tüm devlet maliye politikasını ele vermek ne kadar mantıklı o da ayrı bir düşünce.

Eğer böyle bir düşünce vardı yapılması her ne kadar meşakatli olsa da buradan iyi bir ekonomist ekip kurup onlara eğitime gönderip onların halletmesi istenebilirdi.

Şimdi belki milyonlar Mckinsey gibi bir aktarılacak. Milyonlar ve devletin çoğu gizli bilgisi.

Ayrıca Amerika SGK, İşçi Maaşı veya Emeklilik gibi konularda devlet politikası gütmez. Ayrıca, personel /verim politikası katıdır.

>Benim en merak ettiğim asıl AKP'lilerin bu duruma olan tutumu.

Kendileri her şeyi yerli ve milli olarak gören vatan sevdalısı anti emperyalist takınan tiplerin bu haberwe tepkisi nedir

• Onların doları varsa bizim Allah'ımız vardı diye hatırlıyorum ama?

• McKinsey çok çok iyi. Eğer dediklerini uygularlarsa ekonomi düzelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • en azından kendilerinin işin altından kalkamayacaklarının farkındalar.
  • Dış güçler, Amerika yapıyor hep bunları, yaşasın rusya ve çin, reisssss dik durdu diyen çomar sürüsü neredesiniz?
    Yoksa kırdığınız ikinci el iphone 4s'iniz içinize oturdu da yutkunmakla mı meşgulsünüz?

Ulan hep diyoruz size, bunlar palavracı, lafta delikanlı; gerçekte ise Türkiye Cumhuriyeti tarihinin gelmiş geşmiş en fırıldakları diye. Üç beş artistlik lafa, sahne lafına kanıp diriliş miriliş kendinizden geçiyordunuz...

Ama sende haklısın çomar kardeş, eğitim bilgi tecrübe seviyen bu kadar olduğu için iki allah kitap lafıyla narkozlanıp inanırsın.
    Ay sonunda da BİM'den alışveriş yaparken kara kara düşünürsün bu reisssss naptı bize yaaaaa diye.

Demek ki neymiş? Özgeçmişi iett şöförü-imam olan herhangi bir "insana" sen reiiisssss deyince, senin demenle o kişi lider, kurtarıcı, galaksi lideri falan olmuyormuş. Geçmiş olsun çomar kardeş, BİM'de hayırlı alışverişler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERG81 -- 28 Eylül 2018; 11:59:24 >

• Bunlarda devlet adamı olacak

gün gelir Başbakan olacak kişi için bir kriter koyarlar.. eğitim, zeka, iş bitiricilik tecrübe değil..
    sadece DÜŞÜK PROFİL..
    adaylar arasından seçilen de evinde kutlama yapar.. yaşasın bu kabinenin en salağı benmişim ben seçildim diye..
    Malum kitle alkışlar tabi..
    sonra aynı başbakan çıkar derki.. yahu ben yönetemiyorum Başkanlığa geçelim bırakın beni:)
    Malum kitle alkışlamaya devam eder..

Şimdi de Albayrak.. sözde Ekonomi Bakanı.. diyorki ben yönetemiyorum ABD li bir şirkete verdim yönetimi.
    Malum kitle durur mu daha 1 ay evvel iphone ları törenlerle kıran adamlar alkış kıyamet:)

Türkiye Cumhuriyeti döneminin en beceriksiz en başarısız hükümeti AKP, Dünyada akıl ve mantık ile izah edilemeyecek tek seçmen kitlesi de yine aynı kitledir..

Ülkenin geldiği yer ortada

durmak yok yola devam..:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pexo -- 28 Eylül 2018; 11:45:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonric

McKinsey çok çok iyi. Eğer dediklerini uygularlarsa ekonomi düzelir.
    McKinsey'in yapabileceği ama Bizim yapamayacağımız ne var? fark ne? yetki mi yok

devleti soymayın, ihalelerde şeffaf olun, yolsuzluk yapanlardan hesap sorun, Hukuka karışmayın. Üretim yapın..
    eğitim kalitesini arttırın, devlette yandaşa akrabaya değil liyakata dayalı görev dağılımı yapın, tasarrufa gidin..

bunları AKP yapamaz mıydı da ABD li bir şirkete muhtaç olduk?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pexo

McKinsey'in yapabileceği ama Bizim yapamayacağımız ne var? fark ne? yetki mi yok

devleti soymayın, ihalelerde şeffaf olun, yolsuzluk yapanlardan hesap sorun, Hukuka karışmayın. Üretim yapın..
    eğitim kalitesini arttırın, devlette yandaşa akrabaya değil liyakata dayalı görev dağılımı yapın, tasarrufa gidin..

bunları AKP yapamaz mıydı da ABD li bir şirkete muhtaç olduk?

Alıntıları Göster
    Bugüne kadar neyi kendi başlarına yaptılar ki bunu yapabilsinler?

• İtibarda tasarruf olmaz, battı balık yan gider..
  • Pexo P kullanıcısına yanıt
    McKinsey olayı OVP nin ciddi şekilde uygulanacağı mesajı vermek için. Yatırım yapın korkmayın bakın denetimi McKinsey e verdik mesajı. Ne kadar tutacağını göreceğiz.
  • 2.ci kemal derviş vakası
    Ey Amerika de sonrada iş yap bizim millet koyun 🐑 harbiden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Artik resmi olarak ulkeyi sattiniz diyebilir miyiz sayin akpliler?

• Elinde amerikan telefonu üstünde amerikan giysisi içinde amerikan donu sacında amerikan jölesi olan türkiye sosyal anti kapitalist gençlik çakma atatürkçüler yine döktürmüş ve insanları alay konusu yapmış koydunuz koydunuz sağcılar koymayı öğrendi sayenizde koymayada devam edecek ne sandınız amerikasız bi dünya sizce nasıl olabilir ? bugün amerika varsa çin vardır amerika varsa para vardır çin rusya o kadar amerikanın posta koymasına rağmen ses cıkarabiliyormu tabikide hayır şuan para lazımsa çare amerikadır amerika istemezse bir dal bile kıpırtamazsınız dünyada en doğrusunu yaptılar siz ağlamayın koltuk gitmesin diye yine amerikaya dayanmak zorunda kaldılar rusyanın anası ağlamış çin kendi başına yaşayan ülke çara amerika yapacak bişey yok gitmezlerse koltuk gidecek siz amerikan ürünü alamayıp sokaklara ineceksiniz ama bu durumda onlar koltuklarında oturaccak sizddee güzel amerikan oyuncaklarını alıp oynayabileceksiniz sadece sosyal medyadan hakaretler yalanlar yada gerckleri yazacaksınız o sıcak koltuklarınızdan o yüzden akp eleştirmeyi bırakın herkezi düşünerek amerikaya yanaşıyorlar bunun içinde sizinde istediginiz menfaatleriniz var ......

• quote:

Orijinalden alıntı: egemena

McKinsey olayı OVP nin ciddi şekilde uygulanacağı mesajı vermek için. Yatırım yapın korkmayın bakın denetimi McKinsey e verdik mesajı. Ne kadar tutacağını göreceğiz.
    Bu noktaya niye gelinde o halde? "korkmayın bakın denetimi McKinsey e verdik mesajı"

bundan daha assagilik bir mesaj olamazdi herhalde. yillarca ecevit’i IMF yüzünden elesitirip, IMF’den bin kat beter bir kapitalist sirkete ekonomiyi devrettiniz iste. allah’in sopasi yok. IMF en azindan uluslararasi bir kurulus, bu McKinsey ne? Bildigim sirket. Amaci bile para kazanmak. Haliyle verecegi öneriler, IMF’nin önerilerinden bile beter olacak.

biri eks'de yazmış "aylardır her platformda lanet okunan bir amerika var ortada ve amerika'dan bile daha amerikan bir şirket ile anlaşma kararına varılıyor." aynen dogru.

Utanmiyorsunuz zaten kendiniz de itiraf ediyorsunuz rezilligi. önce ülkedeki demokrasiyi yok ettiniz, yoksa yatirimcilar kacinca bu sefer de abd’li sirkete devrettiiz her seyi. o kadar rezil ki su durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinfulls

Elinde amerikan telefonu üstünde amerikan giysisi içinde amerikan donu sacında amerikan jölesi olan türkiye sosyal anti kapitalist gençlik çakma atatürkçüler yine döktürmüş ve insanları alay konusu yapmış koydunuz koydunuz sağcılar koymayı öğrendi sayenizde koymayada devam edecek ne sandınız amerikasız bi dünya sizce nasıl olabilir ? bugün amerika varsa çin vardır amerika varsa para vardır çin rusya o kadar amerikanın posta koymasına rağmen ses cıkarabiliyormu tabikide hayır şuan para lazımsa çare amerikadır amerika istemezse bir dal bile kıpırtamazsınız dünyada en doğrusunu yaptılar siz ağlamayın koltuk gitmesin diye yine amerikaya dayanmak zorunda kaldılar rusyanın anası ağlamış çin kendi başına yaşayan ülke çara amerika yapacak bişey yok gitmezlerse koltuk gidecek siz amerikan ürünü alamayıp sokaklara ineceksiniz ama bu durumda onlar koltuklarında oturaccak sizddee güzel amerikan oyuncaklarını alıp oynayabileceksiniz sadece sosyal medyadan hakaretler yalanlar yada gerckleri yazacaksınız o sıcak koltuklarınızdan o yüzden akp eleştirmeyi bırakın herkezi düşünerek amerikaya yanaşıyorlar bunun içinde sizinde istediginiz menfaatleriniz var ......
    Valla kardeş daha 1 ay evvel iphone ları törenlerle kıranlar o dediğin Atatürkçü gençlik değildi..
    Sadece Amerika ile değil tüm dünya ile iyi ilişki içinde olmak lazım.. durup durup eyyy amargia eyyy alamanya eyyyy i,srail diye üfürürsen böyle komik duruma düşersin

Ameika ile iyi geçinmek ayrıdır senin bir devletin bir hükümetin varken ekonomi yönetimini ABD li bir şirkete devretmek farklıdır

AKP bir proje dir.. ve adım adım hedefine ulaşıyor..

• sinfulls S kullanıcısına yanıt
    Yahu madem Amerikasız olmuyor, neden ülkeyi bu kadar taklaya getirip eyyyyy eyyy dedikten sonra bunu yapıyorsun. Madem Global dünyada Amerikasız olmuyor düşman belleme, aranı iyi tut.

Haftalardır ambargo, ayfon kır, kola dök, her medya ayağında adamlarla ekonomik savaştayız de, fiyatların artışını esnaf+abd ekonomik savaşına kitle, işin sonunda danışmanlığı Amerikadan al.

• quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

Bu noktaya niye gelinde o halde? "korkmayın bakın denetimi McKinsey e verdik mesajı"

bundan daha assagilik bir mesaj olamazdi herhalde. yillarca ecevit’i IMF yüzünden elesitirip, IMF’den bin kat beter bir kapitalist sirkete ekonomiyi devrettiniz iste. allah’in sopasi yok. IMF en azindan uluslararasi bir kurulus, bu McKinsey ne? Bildigim sirket. Amaci bile para kazanmak. Haliyle verecegi öneriler, IMF’nin önerilerinden bile beter olacak.

biri eks'de yazmış "aylardır her platformda lanet okunan bir amerika var ortada ve amerika'dan bile daha amerikan bir şirket ile anlaşma kararına varılıyor." aynen dogru.

Utanmiyorsunuz zaten kendiniz de itiraf ediyorsunuz rezilligi. önce ülkedeki demokrasiyi yok ettiniz, yoksa yatirimcilar kacinca bu sefer de abd’li sirkete devrettiiz her seyi. o kadar rezil ki su durum.

Alıntıları Göster
    *İMZA*

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.