Şimdi Ara

BENZİNLİĞE GİZLENEN RADAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
2
Favori
4.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Radar değil para tuzağı
    Birden 110dan 70e düşen geniş yollara veya otobanda yokuş aşağı 2kmlk yolun bitimine koyuyolar.
    Vergi gibi bşey caydırıcılıkla ilgisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hız sınırı artmalı kesinlikle

Böyle şehrin dışı gibi yerlerde yazılan cezaya da acıyorum şahsen. Durduk yere bin lira masraf çok kötü.

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    4 şerit gidiş 4 geliş otoban gibi yolda 82 hız sınırı :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • geçmiş olsun, sürmekten en zevk aldığım yollardan biri. millet 90 la frene basarken 130 la geçerdim yanlarından hep
  • quote:

Orijinalden alıntı: shkoksal

Gerek ikea istikameti gerekse dönüş istikametinde araç çekişten düşmesin diye yapıştırıyorum. 80-90 ile çıksam yokuş sonunda 50-60 a düşüyor araç. Kendimi kandırmayım o yolu da çok seviyorum:) orayı 90 ile çıkan araç sayısı da dediğiniz gibi 10'da 2-3 falandır.

Ayın 5'inde sabah 9 da yazmışlar.
    Az önce geçtim ordan yine,radar yoktu.Ayagımı gazdan çektim orta şeritte 40 50yle çıktık güç bela.Bu yolda bu kadar düşük hızda tehlikeli vallahi.Adamlar bi sağından bi solundan deli gibi bastırıp çıkıyor.Tam basmalık yol ama işte öyle bi yerdeki o benzinlik,radarı farketsen ayağını frene götürmeye fırsat kalmadan yapıştırıyorlar cezayı:)

• Aurorax kullanıcısına yanıt
    Yaptığımızı savunmuyorum ama gerçekten çok keyifle araç kullandığım bir yol orası:)

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    O virajı iyi bir hızla alırsanız etrafınıza bakma şansınız yok sol tarafı yani yolu takip ediyorsunuz pür dikkat :)

• Tuzak radarları savunanlar, inşallah bol bol tuzak radarlara girip ceza yerler.
  • Keşke ehliyetini de alsalarmış.

• 2 hafta önce aynı yerde 116km/h ile 488 tl ceza yediğim yerdir
  • Durumunuz buna benziyorhttps://www.ntv.com.tr/turkiye/gizlenmisradarin-yazdigi-trafik-cezasina-iptal,FyYAA9OwTkW227W0nIlozg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an için gizlenmesi yanliş ama bence gizlenmeli. İnsanlar radarı görüyor o yüzden yavaşliyor böyle saçma bir şey yok

• kesinlikle iptal etmiyorlar bosa zaman kaybı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3042DE2E5

Şu an için gizlenmesi yanliş ama bence gizlenmeli. İnsanlar radarı görüyor o yüzden yavaşliyor böyle saçma bir şey yok
    onun üstüne bir de rahatlama geliyor "oh radarı atlattık en az 50 km rahatız" diye bastıkça basıyor insan
  • Radarlar bence de gerekli. Ben genelde yandex navigasyon kullandığım için radarlarda beni uyarıyor. Uyarmasa da uzun yolda 115 civarı gidiyorum hep.

Ama, bazı yerlerde zırt diye 70e düşürüyor hız sınırını lan noldu şimdi derken ceza yiyorsunuz, bildiğin tuzak.

İkincisi yokuş aşağı yolların bitiminde bekliyorlar. Ben de bazen zaten sınırda gittiğim için araba fark etmeden bile olsa biraz hızlanınca görüyorlar, bu da tuzak.

Yani ne gerek var böyle şeylere? Yokuşun bitimine koymak nedir? İnsan gibi gidiyoruz işte neden hata yapılacak yere koyuyorsun ki yani? Ondan sonra ıslakterlik sövdü oluyor.

• Forumdaki bazı kişiler arkadaş için "bol bol yaptırım almanı isterim, keşke ehliyetini de alsalardı" demişler fakat arkadaş yaptırım aldı ve bedelini ödedi. Kendi kendinize yaptırım icat ederek arkadaşa ödetmeye yeltenemezsiniz, bu hem yasal hem de ahlaki bir suçtur. Ben arkadaşın yerinde olsam, bu mesajlarla ilgili olarak avukatımla görüşürdüm, avukatım tazminat davası açılabilir dediği an davayı açardım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bir kaç tane cevap vermeye yeltendim fakat öyle sığ düşünceye sahipler ki tartışmak dahi istemedim. Yapılan bir yanlış var tarafımca, fakat bu yanlışın ispatının icra ediliş yönteminin doğru olmadığını sizlerle tartışmak için konu açtım.

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

• Bence radarın tuzağı şusu busu olmaz.Ayrıca denetim yapmadan önce haber verilmesine de karşıyım.Sürücüler neden "radar var" diye uyarılır ki!! Hız sınırı neden var, güvenlik amaçlı değil mi? Sınır 82 kmh ise radar olsa da olmasa da her sürücü kendi ve diğer sürücülerin can güvenliği için o sınıra uymalı! Buna itiraz eden var mı? Yoktur heralde,bu durumda radar yoksa dahi siz 82 kmh lik yersen 126 ile geçemezsiniz.

• adil07 kullanıcısına yanıt
    Aslında amacım iptali değil, ödedim bile zaten. Amacım yapılan bu muamelenin tuzaktan farksız olduğunu ispatlamak.

Bu forumdaki çoğu arkadaş bir dava hakimi olsa ve işini severek, tarafsızca yapsa 'oraya radar mı koyulur' der, eminim.

Bakın aynı yolun ters istikametinde 1 km sonra şehir içi trafik başlıyor, hız sınırı 50. Yaya geçitleri var ve o yola da radar koyuluyor. Ne ben ne de yoldaki seyir halinde giden araçlar o yolda 60 ı geçmeyiz. Geçen de cidden ceza yemeli, bir sürü yaya geçidi var. Gidip de hafta sonu sabahı 9'da, trafiğin olmadığı yere, yokuş yukarı ve de benzinliğe saklanarak radar koyarsanız bir miktar sesimizi çıkarmakta haklıyız.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.