Şimdi Ara

Benzinli fiyatına dizel fiat lieana (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
11.065
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozay06

Yine kullanmadıkları, yeterince bilgi sahibi olmadıkları, sırf kötülemek için marka fanatikliği yapanlar doldurmuş forumu
    Linea iyi arabamıdır Hayır Ama kimse motoru konusunda abuk subuk yazı yazmasın Amcamların ticari olarak kullandığı aynı motoru kullanan doblo su var Araç 2009 model geçen hafta 180.000 km bakımına girdi 2 yıldır araca yaptıkları tek masraf 10.000 km bakımları
    Yok 90 bg çekermi Kardeşimde grande puntonun 75 bg modeli var Bizim evimizin önündeki diz ve uzun yokuşta ben bora ile 1 viteste arabayı bağırtırken benzinli arabalar sağdan yavaş yavaş çıkarken bahsettiğim araçlar 3. vitesle ok gibi çıkıyor Yeterki kullanmayı bilin ve devrini tutturun
    Ayrıca siz 28500 tl ye abs bile yok diyorsanız 1500 tl daha verin active plus olsun Abs 4 cam otomatik sis farı vs özelliklerde eklensin 30.000 tl ye dizel masrafı az vergisi az olan başka araba örnek gösterin
    Bir önceki sayfada chevrolet aveo nun yeni kasasını resimlerini gördüm Anlamadığım konu aveo makyajlanmış büyümüş cruze modelini yeniden keşfetmişler Bahsettiğiniz araçların hepsi benzinli Ayrıca cruze forumlarına bir göz atın lpg li kullananlar bile yakıttan şikayetçi
    Ayrıca kiralık kullanıp karşıdan gelen kamyonla sarsılan arkadaş İstediğin her arabayla dene Hızlı giderken camın açıkken yanından kamyon geçerken sarsılmayan araba üretildi mi? Şimdiki kamyonlar tırlar binek araçlar gibi hız yapıyor Binek araç 90 km/hız ile karşıdan gelen kamyonda aşağı yukarı bı hızlarla bir karşılaşın bakalım Passat bile sarsılmadan geçebilecek mi?
    Sözün özü Bu motordan 2 yıldır amcamlarda ve kardeşimde var Birçok kez aracı kullandım ve yorum yapıyorum Lütfen bu motoru kiralık arabada kullananlara değil gerçek kullanıcılar yorum yapsın Aracı almayı düşünenler ise kesinlikle Active Plus modelini alsın

Bakın şimdi Aveo makyajlı falan değil aşağıdaki yazıyı lütfen okuyun ayrıca siz demişsiniz dediğiniz modeller benzinli. Aveo da 2 çeşit dizel motor olacak.Lütfen Aveonun standart donanımına bakın. Bu aracın dizelinin 30-32 bin lira arasında olacağınıda unutmayın. Yine Linea'nın ncap testlerini göremedim. Chevy'nin Cruze daki aldığı 5 yıldız güvenlik test sonuçlarını Aveo'da da sürdüreceğini düşünüyorum nitekim basın açıklamasında ncap testi yapıldıktan sonra Aveo'nun satışa sunulacağı bilgisi vardı.

Donanım :

Yeni Aveo Sedan da Elektronik Direksiyon Sistemi (EPS), Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi (ESC) , ABS, 8 (sürücü, yolcu ve yan) Hava Yastığı , start/stop teknolojisi ve Cruise Control standart olarak sunuluyor.

Tamamıyla yenilenen dış ve iç tasarımı ile Yeni Aveo Sedan, şıklık, genişlik, kullanışlılık ve konforu Avrupalı müşterilerin beğenisine sunuyor. Yeni Aveo Sedan modeli ile Chevrolet, yeni dizel 1.3 litre 75 ve 95 beygir motorlarını piyasaya sunuyor.

Cenevre Otomobil Fuarı yıldızları: Chevrolet Aveo
    Yeni Aveo Sedan, 3-11 Mart 2011 tarihleri arasında Avrupalı müşteriler ile ilk kez Cenevre Otomobil Fuarında buluşacak.. Avrupa Prömiyerini Cenevre Otomobil Fuarında kutlayacak olan Yeni Aveo Sedan , dış ve iç tasarımında tamamen yenilerek kendi segmentine çok daha iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Yeni Aveo Sedan, 5 kişilik oturma alanı, geniş bagaj hacmi, şık ve kullanışlı iç mekanı ile geniş ailelerin büyük beğenisini kazanacak yönde tasarlanmış bir otomobil. Tamamıyla yenilenen Yeni Aveo Sedan, bir önceki versiyonuna göre boyutlarında önemli ölçüde büyüme elde etmiştir. Yeni Aveo Sedan Yeni Aveo Sedan 4.399 mm uzunluğunda (artı 89 mm) ve 1.735 mm genişliğinde (artı 25 mm)�dir.
    Bagaj taşıma kapasitesi, bir önceki modele göre 102 litre artarak, Yeni Aveo Sedan�da 502 litreye gelmiştir. Yeni Aveo Sedan yenilenen bu bagaj taşıma kapasitesi ile kendi segmentinin en iddialı bagaj hacmine sahip modeli konumuna gelmiştir. Chevrolet modellerinin ortak dış tasarım dili olan dinamiklik ve şıklık Yeni Aveo Sedan�da da göze çarpan önemli dış tasarım detayıdır. Yeni Aveo Sedan�a önden bakıldığında, sportif tasarımlı ikiz farlar, ikili ön ızgarası ve dinamik ön gövde tasarımı gibi Chevrolet�e özel tasarım ögeleri hemen dikkati çekmektedir. Yan profilde, aracın başından sonuna kadar devam eden kesintisiz yükselen gövde çizgileri ve coupe tarzı sedan tasarımı ile Yeni Aveo Sedan Dünya�da pekçok başarıya imza atan Cruze Sedan�ı hatırlatmaktadır.

İç tasarımda da dinamik ve şıklığı temsil eden pekçok öğe göze çarpar. Yuvarlak kesimli metal görünümlü asimetrik LCD ekrana entegre yuvarlak hatlı analog devir göstergesi bölümü bize motorsiklet tasarımının etkilerini göstermektedir.

Yeni Aveo Sedan�ın, parlak siyah, metalik gri ve mavi renklerle tasarlanmış iç mekanı, son moda gösterge paneli , entegre modern müzik sistemi, Bluetooth , USB bağlantı çıkışı, Aux-in özellikleri sürücü ve yolculara konfor ve eğlence sunmaktadır.

Son teknolojik sistemler ve yeni dizel motorlar

Yeni Aveo Sedan tüm modellerde üstün güvenlik sunuyor.Yeni Aveo Sedan�da, yeni teknolojik sistemler kullanılarak, aracın şasi ve gövde yapısının mükemmel uyum içinde çalışmasına imkan tanındı. Bu da Yeni Aveo Sedan�a sürüş esnasında, yüksek düzeyde denge imkanı sağlıyor. İyi sürüş konforu ve yüksek aktif güvenlik için ,Yeni Aveo Sedan�ın ön kısımda McPherson süspansiyon kullanıldı. Yeni Aveo Sedan da Elektronik Direksiyon Sistemi (EPS), Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi (ESC) , ABS, 8 (sürücü, yolcu ve yan) Hava Yastığı ve Cruise Control standart olarak sunuluyor.

Tüm motor seçeneklerinde, değişken supap zamanlaması, sürekli değişken çift kam aşaması ve yeni dizel motorlar için common rail yakıt enjeksiyonu gibi en son teknolojilerden yararlanıldı.

Yeni Aveo Sedan da 1.2lt (86 hp) ve 1.4lt (100hp) şeklinde 2 değişik benzinli motor seçeneği ve pazara ilk defa sunulan 1.3lt (75hp) ve 1.3lt ( 95hp) şeklinde 2 değişik yeni dizel motor seçeneği bulunuyor. Yeni Aveo Sedan tüm 1.3 lt yeni dizel motor versiyonlarında start/stop teknolojisi ile pazara sunulacak.

Chevrolet�in ilk 6 ileri tam otomatik şanzıman seçeneği Yeni Aveo Sedan modelinin 1.4lt (100 hp) motor seçeneğinde sunulacak. Motor seçeneğine göre manuel şanzımanda 5 ve otomatik şanzımanda 6 ileri şanzıman ile Yeni Aveo sedan pazarda yer alacak.

Yeni Aveo Sedan tüm motor ve şanzıman seçenekleri, yenilenmiş teknolojisi ile 2011 yılının yaz döneminde Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye�de pazara sunulacak.

• LİNEA

Benzinli fiyatına dizel fiat lieana

YENİ AVEO

Benzinli fiyatına dizel fiat lieana

Özet olarak Marka fanatikliği değil benim demek istediğim. Linea ve Aveo mukayesesinde Line'a ya verilecek paraya bir kaç ay beklenir ve yeni Aveo alınabilir. Hem daha dolu ve güvenli hemde daha yakışıklı fikrim budur arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twindiablo -- 11 Şubat 2011; 12:22:47 >

• sayın twindiablo
    Ben zaten size yönelik söylemedim Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim Marka fanatikliği derken fiat denildiği zaman arabayı bilip bilmeden kullanmadan direk kötülemeye başlayanları kastettim Yoksa ben fiata karşı bir smpatimde antipatimde yok Burada bizlerden yorum bekleyen fikir isteyenlere marka adı duyar duymaz tu kaka diyenlere kast ettim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

sayın twindiablo
    Ben zaten size yönelik söylemedim Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim Marka fanatikliği derken fiat denildiği zaman arabayı bilip bilmeden kullanmadan direk kötülemeye başlayanları kastettim Yoksa ben fiata karşı bir smpatimde antipatimde yok Burada bizlerden yorum bekleyen fikir isteyenlere marka adı duyar duymaz tu kaka diyenlere kast ettim :)

Özür dilemenize gerek yok ozay06. Ben yanlış anlaşılmak istemedim sadece. Tabiki tarafsız düşünceler daha faydalı oluyor. Örneğin yukarıda bir arkadaş yazmıştı Linea'nın kapı menteşelerinde paslanma olmuş diye. Kullandığım araç olan Cruze'un da ön amortisörleri fabrikasyon hatalı çıkmıştı ve serviste ücretsiz değiştirilmişti. Fabrikasyon olan ürünlerde illa ki sorunlar çıkabiliyor önemli olan soruna çözüm bulunulması ve araçlar veya kullandığımız ürünler hakkında objektif yaklaşımlarda bulunmamız. 2003 yılından beri bu foruma üyeyim ve çoğu başlıkta benim şuyum senin şuyunu döver daha üstün gibi konular tartışılmakta ve gereksiz atışmalar olmakta. Sonuçta hepimiz paramızın yettiğinin en iyisini almaya çalışıyoruz. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twindiablo -- 11 Şubat 2011; 13:36:33 >

• Linea hakkında benim merak ettiğim, aracı kullananlardan cevap beklediğim iki husus var;

1- Motor, özellikle lastik ve asfalt sesi aracın içine çok geliyor mu? Aracın içeriye ses almaması özellikle uzun yolda hem sürücüyü hem de yolcuları yormuyor. Bu nedenle hangi aracı alacağıma dair karar verirken içerisine daha az lastik-asfalt sesi alan araç tercih sebeplerimden biri olacak.

2- Tümseklerle karşılaşınca, küçük çukurlara girince amortisörler nasıl tepki veriyor? Amortiserler aşırı sert mi tutulmuş? Aşırı sert tutulmuş amortisörler özellikle virajlarda aracın yolda kalmasını sağlasa da Ülkemizde yollarda bol bol asfalt yaması ve çukuru var. Bu tip yollarda da aşırı sert amortisörler ile sürekli gaz ve fren kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Linea asfalt ve çukurlarda nasıl tepki veriyor.
  • valla yakıt olarak bence ortada bir yanlış var, arabanın ağırlığı ne kadar bilmiyorum. bende 2006 punto var aynı motor (grande değil) şehir içi 45lt depo ile aşırı yoğun(m.köy, bakırköy gibi) trafiğe de nadiren de olsa girmek koşuluyla 4.4 ortalama yakalıyor. bir ara 4.6ya çıktı diye kafama takıldı, şu sıralar soğuğun da etkisiyle 4.8 leri de gördü. bu arada depoyu sürekli fulleyerek kullanıyorum ve mutlaka sıfırlıyorum. ek bir bilgi daha; uzun yolda geçen yaz 4 kişi klima açık, kuşadası-didim arası (dümdüz yol) 4.0 seviyesinin altına indiğine şahit olduk. tabi ki 80-100 arası sabit hızda. yani bu 7lt falan biraz olmamış.
  • arkadaşlar yapmayın indirim falan yok. kimse kendini kandırmasın.ayrıca indirim olsa bile bu devirde ABS bile olmayan araca 28000 tl verilirmi?
    aynı aracın 1.6 105 bg dizel emotion plus olanını arkadaşım 1 ay önce erzurum çimenler fiat ana bayisinden 36500 e satın aldı. iki aracın arasında dağlar kadar fark var. 1.6 105 bg dizel full olan aracı 44000 tl fiyat üzerinden indirim yapıp 41000 civarına çekmişler fiyatı. halbuki aynı araç geçen ay 37800 tl di. yani indirim falan yok hikaye.
  • lineya çok tipsiz araba domuz gibi tipi var daha ucuza bile verseler almam gider o paraya başka araba alırım şavrole aveo ondan güzel eski kasası bile iyi yenisi on numara zaten
  • Bende aynısını yazdım. Aralık sonunda forumdan bir arkadaş 1,6 multijet dynamic plusı 34500 e almış. Yani indirim hikaye..
    Bu araba sadece donanımı yüksek olursa alınır. Active plusta benzin kapağı bile anahtarla açılıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: mgzgn

arkadaşlar yapmayın indirim falan yok. kimse kendini kandırmasın.ayrıca indirim olsa bile bu devirde ABS bile olmayan araca 28000 tl verilirmi?
    aynı aracın 1.6 105 bg dizel emotion plus olanını arkadaşım 1 ay önce erzurum çimenler fiat ana bayisinden 36500 e satın aldı. iki aracın arasında dağlar kadar fark var. 1.6 105 bg dizel full olan aracı 44000 tl fiyat üzerinden indirim yapıp 41000 civarına çekmişler fiyatı. halbuki aynı araç geçen ay 37800 tl di. yani indirim falan yok hikaye.
  • Nerden almış 34500' e ?
    Biz de gidip oradan alalım aynı fiyata.
  • Asıl marka fanatikliği yapanlar hemen savunmaya geçmişler, kendilerini belli ediyor.Bizler izlenimimizi, tecrübelerimizi sizlerle paylaştık.Dikkate alırsın veya almazsınız, sizin bileceğiniz iş.
    ABS siz olan aracı savunanlar varya daha ne diyeyim.Biz araçlarda artık ESP nin standart olmasını beklerken, kendilerinin ve sevdiklerinin can güvenliğini cüzi miktarlara tercih edenlere hiçbir sözüm yok...Can sizin canınız,hayat sizin hayatınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgzgn

arkadaşlar yapmayın indirim falan yok. kimse kendini kandırmasın.ayrıca indirim olsa bile bu devirde ABS bile olmayan araca 28000 tl verilirmi?

Yalnız arkadaşlar 2011 yılında tüm markaların fahiş zam yaptığını da unutmayalım. Fiat satışları istediği seviyede gitmediğinden mi yoksa lineayı üretimden kaldıracağından mı yoksa stok fazlalığından mı ne hikmetse durduk yerde böyle bir kampanya yaptı. Belki bir ay önce şu andaki fiyattan daha düşük sattığı model için "benzinli fiyatına dizel" gibi çarpıcı bir slogan ile dikkat çekici bir reklam yaptı. Linea yeni çıkmış bir model olsa satışlar patlardı ancak linea nın yüzü eskidi artık. Linea ne zaman üretimden kalkar merak ediyorum. Zira 2007 yılından beri üretimde

• http://forum.donanimhaber.com/m_45355653/mpage_1/f_/key_linea,aldim//tm.htm

Forumda okudum..
    Link yukarıda...
    İsteyen kendisi sorabilir...

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Nerden almış 34500' e ?
    Biz de gidip oradan alalım aynı fiyata.
  • çoz az daha para ekleyip peugeot 207 almak bana daha mantıklı geliyor.Sonuçta psa dizel motorlar hem çok ekonomik hemde çok uzun ömürlü.Ayrıca görüntü olarak 207 lineadan çok daha şık bence
  • Bugün bizzat gidip lineayı test ettim. 1,3 test aracı olmadığından 1,6 multijet motorlu lineayı test ettim. Açık söylemek gerekirse lineayı beğendiğimi söyleyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twindiablo

@murti82 ve @ozay06 arkadaşlar siz neden benim Cruze ile Lineayı karşılaştırdığımı söylüyorsunuz anlamadım. Aralarında dağlar var zaten aynı sınıf ve aynı özellikte olan araçlar bile değiller. Ben dedim ki ben yeni Aveo yu bekliyorum arkadaşın biride dedi Aveoda o para etmez Lineada ben olsam dedi 2007 - 2008 Mondeo falan alırım dedi bende dedim Fordun parça ve servisleri hatta mtv si pahalı. Olay bundan ibaret Cruze ile Line yı zaten karşılaştırmam biri benzinli biri dizel. Diğer taraftanda Cruze'un en boşu Lineadan daha donanımlı ve daha güvenli. Var mı itirazı olan?

Şuan Cruze chevrolet in en öne çıkan modeli, bu yüzden onu örnekledim, seninle ilgisi yok. Ben Chevrolet hakkında özel opel-chevrolet servisinden kötü yorumlar duydum, buna istinaden konuştum. Kullanıcılarından yorum gelse daha iyi olur, hatta karşılaştırma çok daha iyi olur.
    Daha önce dediğim gibi 1.3 Linea Active plus kullandığım araçlar arasında atikliği haricinde memnun kaldığım bir araçtır. (listeye 2002 1.6 Peugeot 307'yi de ekledim)

• 4K ACTIVE PLUS 1.3 MULTIJET 90 HP 30,847 TL

4K ACTIVE PLUS 1.6 MULTIJET 105 HP 36,878 TL

Hangisi?
  • Kesinlikle 1,3 al derim Çünkü eski linealar 75 hp yeniler 90 hp Kardeşimin grande punto aracı 75 hp çekiş gayet iyi 90 lıklar daha iyidir Tabiki 105 daha da iyidir ama 1,3 ün vergi avantajı var Ayrıca ileride satarken kimse 1,6 105 hp diye 6000 tl fazladan vermez Ayrıca dün vw golf benzinli araç için 37500 tl fiyat aldım Tamam sonuçta benzinli ama golfle aynı paraya linea almam
  • Aylık Kazancım 2.000TL ve faturalar haricinde başka masrafım yok.
    1.3 - 90Hp olanınuı 48 Ay vadeli almak mantıklı mı?
  • araca ihtiyacın varsa mesela işe gidip gelmek için kullanacaksan, yada arabam yok hafta sonları gezmek tozmak istiyorum dersen, en önemlisi uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsan

alabilirsin. yoksa sırf elimde fazladan para var dur kendimi bi borca sokayım dersen alma derim. çünkü arabanın herşeyi masraf. kaskosu trafiği bakımı vergisi yakıtı. dertsiz başına

dert alırsın. ikinci ellere de yonelebilirsin. arabayı niçin almak istediğin en önemli soru aslında...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.