Şimdi Ara

Benzinli - Dizel.. Eşit Yakıt Tüketimine Sahip İki Araç ( Anket )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzinli - Dizel.. Eşit Yakıt Tüketimine Sahip İki Araç ( Anket )

(En Son Oy Tarihi: 7.1.2020)
Giriş
  • Benzinli Turbo motor yokuşta bayılmıyor. Dizelden iyi hızlanıyor ve dizel kadar yakıyor.

Bu şartlarda hangisini tercih edersiniz. Neden ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 31 Ağustos 2019; 9:55:12 >

• Honda’sı varken atmosferiğe tapan turbo destekli araçları beğenmeyen; tüketimlerine inanmayan , Vw’in alt kalitesi 1.2 fındık turbo Leon’a binince de TSI’ı yere göğe sığdıramayan atmosferikleri gömen birisin.

Ufak bi’ tavsiye: Aldığın mala sahip ol, o sana sahip olmasın. ;)
  • yapmayın aynı şartlarda benzinli ile dizel aynı yakamaz eğer öyle bir durum oluşursa dizel aracımı satar hemen benzinliye geçerim (atmosferik ya da turbo benzinli fark etmeksizin)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi hocam git renault turbo benzinli al o zaman. senin mantığınla gidersek kimsenin dci almaması lazım ama en çok satan o motor..
  • Gelmiş yine

Diğer gereksiz konundaki, 200 beğeni alan mesajımı aynen yazıyorum

0.5 tsi çıktığında 1.6 dizel ile aynı yakacaksınız rahat olun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Gelmiş yine

Diğer gereksiz konundaki, 200 beğeni alan mesajımı aynen yazıyorum

0.5 tsi çıktığında 1.6 dizel ile aynı yakacaksınız rahat olun
    Sen ankete katılma konuyu saptırma git konu dışında takıl
  • Ben taşımacılık işi yapıyorum ticarette dizel arabanın yerini asla benzinli bir araba dolduramaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Ben taşımacılık işi yapıyorum ticarette dizel arabanın yerini asla benzinli bir araba dolduramaz.
    Yahu mesela ya mesela. Tamam dizel araçlar yakıt üretiyor benzinliler 15 lt yakıyor. Tamam anladık. Anketi okuyup öyle yorum yapsanız ne güzel olacak .
  • zaten bu dediğiniz şartlar oluşursa kimse dizelin tırıltısını dinlemez dizel sadece fiyatta avantajlı diğer her türlü durhmda benzinli tercih edilir...

• Sıkıntı az yakması değil.
    Biraz motoru sıkıştırınca dizel max 10L benzin max 15 L çıkması.

• mesela halamın bıyıkları olsa amcam olur.
  • Honda’sı varken atmosferiğe tapan turbo destekli araçları beğenmeyen; tüketimlerine inanmayan , Vw’in alt kalitesi 1.2 fındık turbo Leon’a binince de TSI’ı yere göğe sığdıramayan atmosferikleri gömen birisin.

• Hayali bi konunun anketi.
    Gereksiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yokuşlarda bayılmasa Atmosferik lpg mi turbo benzinli mi ;d

• quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Honda’sı varken atmosferiğe tapan turbo destekli araçları beğenmeyen; tüketimlerine inanmayan , Vw’in alt kalitesi 1.2 fındık turbo Leon’a binince de TSI’ı yere göğe sığdıramayan atmosferikleri gömen birisin.

Bu tarz konuları açan veya başka konulara da hep kendi arabasını savunacak şekilde veya başka araçları kötüleyecek şekilde mesaj atanlar nedense maddi açıdan geride kalıp, bir şeylere geç ulaşan insanlar. Bunu hakaret olarak söylemiyorum herkesin maddi durumu farklı ama araştırıp gördüğünüzde bunun böyle olduğunu göreceksiniz. Gariban edebiyatı yapmadan verilerle konuşalım.

Adını ne koyarsanız koyun. Ben de sana katılıyorum yarın Leon'u satıp başka araç aldığında Leon'u gömecektir. Çünkü Honda sahibiyken bunu yaptı.

Bu olayı kanıtlayacak çok üye söylerim buradan ama gerek yok çoğumuzun fark ettiği şeyler zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 31 Ağustos 2019; 11:25:22 >

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Leon almadan önce, dsg şanzımanı savunanlara "doğuş yalayıcıları gelmiş" diyen bi arkadaş kendisi

Leon aldıktan sonra daha fanatik şekilde dsg savunuyor

Yazık vallahi yazık...

• Özellikle 1 cümle hatırlamıyorum şunu dedi diye ama genel olarak Honda savunduğunu ve diğer markalara karşı olduğunu biliyorum.
  • Normalde benzinli derim (benzinli dizel gibi yakamaz orası ayrı da) ama konuyu açana bakınca tereddütsüz dizel. Sen ne taraftaysan ben karşıdayım.
  • Aynı güçte tercihim Tabii ki dizelden yana olur Çünkü benzinlide maksimum gücü üretebileceği devir aralıklarında çok daha fazla yakacaktır hayaller aleminde yaşamaya gerek yok

• Benzinli yokuşta dizelden iyi çıkıyor demişsiniz de , hiçbir benzinli motor yokuşta dizel gibi az yakmaz. Hatta düz yolda bile eşit yakıt yakmaz. Nereden duyup geliyorsunuz anlamadım.

• Yurtdışında yaşasaydım yakıt fiyatlarının ucuzluğundan dolayı benzinli tercih ederdim hatta gider 2.0 atmosferik benzinli alırdım.
    Ama türkiye şartlarında kesinlikle dizel.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.