Şimdi Ara

Benzinli arac sahiplerindeki dizel kompleksi? (Petrol fiyatlari artiyor gozunuz aydin)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
4.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Petrol fiyatlarinin ulkeler arasi rekabet, cikar ve iliskiler (abd-Suud-Rusya) sonucu anormal sekilde dusmesi ile benzin ve mazota pespese bazi indirimler geldi.

Forumda dikkatimi ceken sey su oldu; Benzine her indirim geldiginde acilan basliklarda ve konu ici mesajlarda surekli olarak dizel arac sahiplerine kinayeli sekilde laf sokma cabasi mevcut. (Dizelciler agliyor, dizelcilere aciyorum, dizelciler uzgun, dizelciler vs vs). Mazota gelen indirimlerin neredeyse konusu bile acilmadi. Yani dizel suruculeri benzinciler kadar gurur meselesi yapmamis bu konuyu. Benzinci arkadaslar niye bu kadar kompleks haline getirdiniz siz bu meseleyi acaba?

Zaten bugunden itibaren indirim yuzu biraz zor goruruz ve kademeli olarak her gecen gun fiyatlar artacaktir. Biraz erken gaza geldiniz bence benzin kullanan arkadaslar. Keske biraz daha bekleseydiniz.

Dun Trump un yaptigi aciklama ile Rusya ve Abd arasindaki gecici petrol anlasmazligi bitti ve Suud yonetimi petrol uretimini azaltma karari aldi. Kisacasi Suud petrol uretimini arttirdigi icin tum dunyada dusen fiyatlar, uretimi azalttim der demez artmaya basladi. Her gecen gun de artarak eski seviyesine gelecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adam benzin kullanlar niye boyle yapiyorlar diye konu acmis, benzin kullananlar gene toplanip 'muhaha, huhaha' gibi yine az gelismis yorumlarini sergilemisler.

Adam niye benzin kullaniyorsunuz dememis, dizel benzini dover dememis, dizel benzin kiyasi yapmamis. Ama benzin kullananlar ''dizel yasahlanacahhh, gorecehsinizzz, enayülerrr' seklinde ufuk acan yorumlariyla konuda asıl verilmek istenen ''Benzincilerdeki aşağılık kompleksi'' mesajini tasdiklemisler.
    Dizelin yarın yasaklanacağını düşünüp "Araçlarınız elinizde kaldı oh canıma deysin" gibi yorumlara acıyorum. 150 bine 1.0 motorlu aracı zar zor almış ya da 200.00 bine lpg te binen adamlar söylüyorsa daha çok acıyorum. İşte bu tarz insanlar yüzünden gelişemiyoruz, gelişemiycez. Düşünceleri bu şekilde sığ olan insanlara 1.0 motor bile fazla da. Yasaklanmadı, yakın zamanda yasaklanmayacak. Yasaklansa da sizler bunu göremeyecekseniz. O yüzden konuşmak serbest, atın tutun burda eğlenin. Ama geri dönüpte yaptığınız yorumlara bir bakın. Bazılarınızın çoluk çocuğu vardır, onları oturtsanız sizden daha olgun yazarlar.
    Akıllarınca algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Dizel yasaklanıyor diye hit kasan merdiven altı haber siteleri gibiler. Haberin aslını buluyorsun, Euro 3 dizel motorların şehir merkezine girmesi yasaklanmış. O araçlar çoktan hurda olmuştur zaten.
    Otomobil fiyatları uçunca markalar dizel araç satamaz hale geldi. Fındık turbo ve tüplü arabaları insanlara kitlemek için youtuberları yedirip, içirip, gezdiriyorlar. En ucuz dizel araba bugün 150 bin lira. Türk tüketicisi için dizel araba ulaşılamaz oldu. 90'lı yıllara geri döndük herkes tüplü ve öfkeli. 200 bin liraya atmosferik + tüplü araba satıyorlar. Durum vahim.
    Arabanın canını çıkarsa dizel kadar az yakamayacaklarını bildiklerinden haset ediyorlar tek sebebi bu. Dizel araç üretiminin yavaşlamaya başlamasının ardından bizim ülke kadar aha dizel araba çöp muhabbetleri dönen bir ülke daha var mıdır bilmiyorum. Zaten uzanamadığı ciğere mundar demeyi adet edinen bir toplum olarak ülke insanı hemen kötülemeye sanki yarın yasaklanacak gibi konuşmaya başladı. Çünkü onlar herkes kendileri gibi çok yakarak yol alsın kimse kendisinden daha iyi bir şeye sahip olmasın isteyenler.
    Ben dizel kullanıcısı olarak en son ne zaman istasyona gittiğimi (20 gündür kullanmıyorum öncesi de 1 aydan fazladır.) hatırlamıyorum. Gittiğimde de zaten fullüyorum 60 litreye yakın alıyor bu yüzden fiyatına da hiç bakmıyorum, dikkat etmiyorum yani. Ama benzinli arkadaşlar sürekli “mazota şu kadar zam, benzine şu kadar indirim” haberlerini benimle paylaşıp duruyorlar. Düşünüyorum ulan kaç paraydı ki mazot, cidden hatırlamıyorum. Dizel tercih etme sebebimiz de bu zaten, kafamızın rahat olması.

Öte yandan bu arkadaşların da sürekli dilinde “dizele gerek yok yauuv, ne gerek var ekstra 50 bin daha vermeye, dizel yasaklanıyomuş yav napacanız şimdi, o amorti edene kadar ohooo, bak 6 litre yakıyor bu da (3 şeritli boş yolda 70 le son vites gidiyor.), traktör yav bu” gibi söylemler eksik olmuyor. Gerçekten dizel kompleksi diye bir şey olduğuna inanıyorum.

Not: benzin,dizel,lpg üçünü de uzun süre kullandım, isteyen istediğine binsin niye bu dizel çekememezliği anlamıyorum.
  • Benzinli arac sahiplerindeki dizel kompleksi? (Petrol fiyatlari artiyor gozunuz aydin)

• Ben LPG ile 20 kuruş yakanlardanim aldım çekirdeğimi sizi seyrediyorum

• yıllar önce benzinli araç aldım halen kullanıyorum çok yakıyor ama sorun yok , dizel olsa bugün onu da alır kullanırım
  • Akıllarınca algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Dizel yasaklanıyor diye hit kasan merdiven altı haber siteleri gibiler. Haberin aslını buluyorsun, Euro 3 dizel motorların şehir merkezine girmesi yasaklanmış. O araçlar çoktan hurda olmuştur zaten.
    Otomobil fiyatları uçunca markalar dizel araç satamaz hale geldi. Fındık turbo ve tüplü arabaları insanlara kitlemek için youtuberları yedirip, içirip, gezdiriyorlar. En ucuz dizel araba bugün 150 bin lira. Türk tüketicisi için dizel araba ulaşılamaz oldu. 90'lı yıllara geri döndük herkes tüplü ve öfkeli. 200 bin liraya atmosferik + tüplü araba satıyorlar. Durum vahim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FC7AB336F -- 3 Nisan 2020; 12:48:26 >

• Otomobil fiyatları ucunca markalar dizel araç satamaz hale geldi demiş üstteki arkadaş
    Dizel araçlar Avrupa'da fiyatından dolayı değil çevreyi kirletttgi için artık üretilmiyor yasaklanıyor Avrupa'da Amerika'da sıfır araçlar 20-25 bin dolar euro arasında bizdeki fiyatlari boşver örneğin Toyota yıllardır hibrid araç üretiyor dizelin devri kapandı bunu anlamamız için ne gerekiyor acaba ?

• Benzinli arac sahiplerindeki dizel kompleksi? (Petrol fiyatlari artiyor gozunuz aydin)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FC7AB336F

Akıllarınca algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Dizel yasaklanıyor diye hit kasan merdiven altı haber siteleri gibiler. Haberin aslını buluyorsun, Euro 3 dizel motorların şehir merkezine girmesi yasaklanmış. O araçlar çoktan hurda olmuştur zaten.
    Hele hele şuna bak hele. Uykudan da uyanamamis daha.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• The Division Bell kullanıcısına yanıt
    En cok bu kroniklere uzuluyorum. Dizellere yasak geldiginde napacaklar?

• xcorp X kullanıcısına yanıt
    Napacaklar oturup ağıt yakacaklar.

• Dizelin yarın yasaklanacağını düşünüp "Araçlarınız elinizde kaldı oh canıma deysin" gibi yorumlara acıyorum. 150 bine 1.0 motorlu aracı zar zor almış ya da 200.00 bine lpg te binen adamlar söylüyorsa daha çok acıyorum. İşte bu tarz insanlar yüzünden gelişemiyoruz, gelişemiycez. Düşünceleri bu şekilde sığ olan insanlara 1.0 motor bile fazla da. Yasaklanmadı, yakın zamanda yasaklanmayacak. Yasaklansa da sizler bunu göremeyecekseniz. O yüzden konuşmak serbest, atın tutun burda eğlenin. Ama geri dönüpte yaptığınız yorumlara bir bakın. Bazılarınızın çoluk çocuğu vardır, onları oturtsanız sizden daha olgun yazarlar.

• Dizel yasaklanınca büyük ihtimal benzinli de yasaklanır. Sadece elektrikli kalır

• Üzerine birde Türkiye faktörü koyarsan 20 yıl var:) o zamana kadar benzinli arabalarda hurda oluyor. Kimse dizel bitmiyor demedi! Bu iş bıçakla keser gibi birden olmaz. Devlet ne demek ne için var. Devleti diğer kurumlardan ayıran nedir? Bu iş zamana yayılarak yavaş yavaş yapılır. Ki bu Türkiye'nin ekonomik yapısı içinde 20 yıl demek. Almanya'da yasaklanmış:) bir alman 25 bin Euroyu kaç ayda kazanıyor biz kaç ayda kazanıyoruz. Orada bir otomobil 5 yaşına gelince nerdeyse hurda muamelesi görüyor. 5 yaşında bir golf Türkiye'de ne demek Almanya'da ne demek! Almanya'da, İtalya da yasaklamak çok daha kolay ve tepkisiz olur. Buradaki ergenlere göre yarın ülkedeki otomobillerin %45'i yasaklanmalı:) şahsi olarak dizel aracın değer kaybetmesi beni çok ırgalamaz. Ülke gerçekleri diye birşey var. 96-97 yıllarında vw dizelleri ülkeye getirirken ilk başta engel olunması gerekiyordu. Motorindeki arz talep dengesi bozuldu. Düzeltilmesi 20 yılı bulur...

• quote:

Orijinalden alıntı: frknsysl

Dizelin yarın yasaklanacağını düşünüp "Araçlarınız elinizde kaldı oh canıma deysin" gibi yorumlara acıyorum. 150 bine 1.0 motorlu aracı zar zor almış ya da 200.00 bine lpg te binen adamlar söylüyorsa daha çok acıyorum. İşte bu tarz insanlar yüzünden gelişemiyoruz, gelişemiycez. Düşünceleri bu şekilde sığ olan insanlara 1.0 motor bile fazla da. Yasaklanmadı, yakın zamanda yasaklanmayacak. Yasaklansa da sizler bunu göremeyecekseniz. O yüzden konuşmak serbest, atın tutun burda eğlenin. Ama geri dönüpte yaptığınız yorumlara bir bakın. Bazılarınızın çoluk çocuğu vardır, onları oturtsanız sizden daha olgun yazarlar.
    Almiycaktin kardeşim o zaman. Bana mı sordun gidip dizel alırken?

Madem otomobile binmeye niyetlisin köy benzinini bin. Dizel ney la? Cimriliginizden, köylü kurnazliginizdan 3-5 kuruş az yakacak diye saldiriniz dizel arabalara, şimdi oturun karaları bağlayın.

• Adam benzin kullanlar niye boyle yapiyorlar diye konu acmis, benzin kullananlar gene toplanip 'muhaha, huhaha' gibi yine az gelismis yorumlarini sergilemisler.

Adam niye benzin kullaniyorsunuz dememis, dizel benzini dover dememis, dizel benzin kiyasi yapmamis. Ama benzin kullananlar ''dizel yasahlanacahhh, gorecehsinizzz, enayülerrr' seklinde ufuk acan yorumlariyla konuda asıl verilmek istenen ''Benzincilerdeki aşağılık kompleksi'' mesajini tasdiklemisler.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Almiycaktin kardeşim o zaman. Bana mı sordun gidip dizel alırken?

Madem otomobile binmeye niyetlisin köy benzinini bin. Dizel ney la? Cimriliginizden, köylü kurnazliginizdan 3-5 kuruş az yakacak diye saldiriniz dizel arabalara, şimdi oturun karaları bağlayın.

Alıntıları Göster
    Ahahaha yaptığın yorumlarla yaşını belli ettiğin için sağol. Ben sana bi şey söyliyim, ben bu arabayı gidip bayiden almadım, sıfır aldım ama bana bedavaya geldi desem yeridir. Ailede bir tane araba yok, aile şirletimiz var esanfız biz. Minibüsler kamyonetler. Bir tane de 2000 model 4.6 range rover var ama tüp yok. Ben trafikte 6 litre yakıyorum, canım skkıldı mı 25 lt yakıyorum. İyi ki benzinli arabaya biniyosunuz, aferin sizi alkışlıyorum.

• Avrupa’da dizel yasaklanınca firmaların bizimki gibi bit pazarları için dizel motot argesi yapacağını sananlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

Adam benzin kullanlar niye boyle yapiyorlar diye konu acmis, benzin kullananlar gene toplanip 'muhaha, huhaha' gibi yine az gelismis yorumlarini sergilemisler.

Benim dediğim gibi muhtemel, 18 yaşında gençler, babaları almış arabalarını dalga geçiyorlar. Yani yoksa 25 yaşında ya da geçmş aklı sağlığı yerinde olan insanlar yapamaz bu yorumu, yok yani yapamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: frknsysl

Ahahaha yaptığın yorumlarla yaşını belli ettiğin için sağol. Ben sana bi şey söyliyim, ben bu arabayı gidip bayiden almadım, sıfır aldım ama bana bedavaya geldi desem yeridir. Ailede bir tane araba yok, aile şirletimiz var esanfız biz. Minibüsler kamyonetler. Bir tane de 2000 model 4.6 range rover var ama tüp yok. Ben trafikte 6 litre yakıyorum, canım skkıldı mı 25 lt yakıyorum. İyi ki benzinli arabaya biniyosunuz, aferin sizi alkışlıyorum.

Alıntıları Göster
    Ciddiye alma ya 😁 seviyorum forumda takışmayi.

• Turbo benzinli araç kullanıcısına göre

Dizel=Traktör
    Atmosferik=Dikiş makinası torklu alet

Bu arkadaşların çocukluktan gelen bi problemi var, 10senedir şu forumdayım daha çözemedim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.