Şimdi Ara

Benzinli araç sahibi olmak kafama yattı (İşte hesap) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
1
Favori
12.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haluk 23

Cihancım gel sana benzinli Civic Elegance otomatik verelim.

Bir de Teleflex ya da Prins lpg taktın mı dizel araç için harcayacağın yakıt parası kadar ancak yakıt masrafın olur.

Bostancı Sanayiide özel servis de var önerebileceğim.

Bakımları da sıkıntı olmaz böylece.

Özetleyecek olursak, dadından yinmez yani.

Ben aracimdan cok memnunum abi

Zaten vw audi haric araba almam biliyosun ::))
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodesperat3

Bende Cihan Bey'in hesabını doğru bulanlardanım. Tercihlerimizde DSG haricinde aynı.

En az 4-5 ay sonra hesaplar tutarsa full bir golf almayı düşünüyorum bende.

Akılsız, mantıksız diye nitelendiren arkadaşlara inandım araştırdım neredeyse tüm araçları.

Full yaris 40.000 TL + stil paketi falan da dahil edersek 2.000 TL civarı daha ekleniyor. Keza fiestada aynı şekilde. B segmenti olmuş +40.000 TL

Golf ise 52.000 TL manuel benzinli 1.4 TSI motor seçeneği ve highline donanımıyla neredeyse eksiksiz.

Sunroof ve birkaç şey daha dahil etsek 58.000 TL'ye gelecek. Beni 10 sene götüreceğini düşünüyorum donanımıyla ve sağlamlığıyla.

Ben ve benim gibi düşünenler bu segmente yöneliyor.

Golf tercihine gelince kimisi astra uzay kokpiti gibi der 40 küsür düğmeyi beğenerek sergiler kimisi çok karışık bulur. Yani zevk meselesi.

Lütfen yakıştırmalarınız ve benzetmelerinizi biraz düşünerek yapın.

Bana göre segmentinde golfün tek rakibi Honda Civic. Ancak astra,focus,megane vs. alan arkadaşlarda akıl yokmu diye şüphelenmiyorum.

Herkes ihtiyacına ve zevkine göre yapıyor tercihini.

Herkese iyi formlar.

bizde cuma golf baktık benim patrona 2.el
    2006 model goal , FSI diye gittik araba 1.6 102 çıktı
    29000 e tamam demişti , FSI olmasa da almaya niyetlendi
    şimdilik vazgeçirdim
    38000 e 1.6 102 0 km var daha mantıklı geldi
    FSI Golf Plus arıyorum bu ara

Golf güzel tercih , ama fazla km yapmıyorsanız 38000TL 1.6 102 de mantıklı olabilir
    Leon 80000 oldu sıfır sorun , 2-3 80000 daha yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: maxxer

Bana benzin sarfiyatında şehir içi fabrika verisi gerçek hayatta da tutan benzinli araç gösterecek var mı? Yoksa oyum dizele.

Golf 1.4 TSI 122 PS manuel vites fabrika verilerini ceyrek litre farkla tutturuyorum.
  • quote:

Bende Cihan Bey'in hesabını doğru bulanlardanım. Tercihlerimizde DSG haricinde aynı.

Akılsız, mantıksız diye nitelendiren arkadaşlara inandım araştırdım neredeyse tüm araçları.

Full yaris 40.000 TL + stil paketi falan da dahil edersek 2.000 TL civarı daha ekleniyor. Keza fiestada aynı şekilde. B segmenti olmuş +40.000 TL

Golf ise 52.000 TL manuel benzinli 1.4 TSI motor seçeneği ve highline donanımıyla neredeyse eksiksiz.

Sunroof ve birkaç şey daha dahil etsek 58.000 TL'ye gelecek. Beni 10 sene götüreceğini düşünüyorum donanımıyla ve sağlamlığıyla.

Golf tercihine gelince kimisi astra uzay kokpiti gibi der 40 küsür düğmeyi beğenerek sergiler kimisi çok karışık bulur. Yani zevk meselesi.

Bana göre segmentinde golfün tek rakibi Honda Civic. Ancak astra,focus,megane vs. alan arkadaşlarda akıl yokmu diye şüphelenmiyorum.

Herkese iyi formlar.

Hocam golff baska araba

Kesinlikle sahibi oluncak doya doya binilcek bir araba

Megane olmus 55.000 tl ye ::)))

Golf benzinli dsgsine 50.000 vermissin cokmu arac full birde

Sanayi tabiri girtlagina kadar dolu ya ::)))

• (kesbi kardeşime)

Bu arada sen dizel arabanda motorin veya kaçak mazot kullanıyorsan bilemiyorum bizim hiç mazotumuz donmadı. (-30 gördüm)

Bide şu yönden bak kapalı otoparklara giremeyip yarım saat yer aramak, sabah tüp beyni donduğu için arabayı çalıştıramamak var.(tabii benzinde çalışır) Takla atan arabada yanma riski var. Şahsen ben bunları gördüm ama mazotu donmuş bir kamyonu en son çocukluğumda görmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YuSSuF- -- 17 Aralık 2011; 22:48:43 >
  • Bizde yıllık iki araç toplam 10-12bin km yapıyoruz. O yüzden dizel araçla uğraşmak yerine benzinli araçlar tercih ettik. İmzamdaki araç orta sıkışıklıktaki trafikte şuan 7.7 ortalamaya sahip. Jetta için bence normal bi değer.Golftede aynı değerleri yakalamak mümkündür. Daha önce dizel araçlarda kulllandık fakat dizel araçta yakmıyo mantığıyla daha çok gaza basar olduk ve 1.4 D4D dizel auris motorda bile şehiriçi bastığımız için 8.5 ortalaması vardı. Uzun yolda 4.7-5.0 arasına düşüyodu tabi.Biz oturduk hesabımızı yaptık ve benzinli aracın bizim açımızdan daha uygun olacağına karar verdik ve öyle aldık. Şu an yaptığımız hesapta biraz bozulma oldu o da benzin fiyatları ve annemin otomatik araçta bazen fazla yaktırması
  • Ben bu hafta firsat bulursam 1.4 tsi dsg golf kiraliycam

Bakalim ne yakiyor ::)))
  • şu devletin düşürtüğü durama bak..yok benzinli araba bu kadar ..yok dizel şu kadar yakar..milleti bu hale düşürenler UTANSIN....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

şu devletin düşürtüğü durama bak..yok benzinli araba bu kadar ..yok dizel şu kadar yakar..milleti bu hale düşürenler UTANSIN....

Kendileri s500 biniyor bmw den inip mercedese biniyor

Bizde 1.4 tsi benzin hesabi yapiyoruz

Yorumsuz ::(((
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Herkese iyi formlar.

Hocam golff baska araba

Uzun süredir takip ediyorum formu ama üye olalı fazla olmadı.

Sizin etkiniz büyük zaten yoksa pek beğenmezdim golfü.

Listeme sizin sayenizde girdi ancak ilk sırayı kendisi hak etti.

Bakalım sabırla bekliyorum. Ayda 9-10 nöbet tutuyorum golf için

Umarım pişman etmez...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

şu devletin düşürtüğü durama bak..yok benzinli araba bu kadar ..yok dizel şu kadar yakar..milleti bu hale düşürenler UTANSIN....

Kendileri s500 biniyor bmw den inip mercedese biniyor

Bizde 1.4 tsi benzin hesabi yapiyoruz

Yorumsuz ::(((

onlar tuvalete bile s600 ve 5-6 araçlık korumalarla gidiyor...biz de 1 litre daha az yakan araç almak için tabiri caizse..kcımızı yırtıyoruz..
  • quote:

quote:

quote:

Herkese iyi formlar.

Hocam golff baska araba

Umarım pişman etmez...

Audi a3 den sonra sinifinin en iyi araci asla ama asla pisman olmazsiniz

Bende yeni kasayi bekliyorum

Birde hanimi kandirdimmi ::)))

• quote:

Orijinalden alıntı: -YuSSuF-

(kesbi kardeşime)

Bu arada sen dizel arabanda motorin veya kaçak mazot kullanıyorsan bilemiyorum bizim hiç mazotumuz donmadı. (-30 gördüm)

Bide şu yönden bak kapalı otoparklara giremeyip yarım saat yer aramak, sabah tüp beyni donduğu için arabayı çalıştıramamak var.(tabii benzinde çalışır) Takla atan arabada yanma riski var. Şahsen ben bunları gördüm ama mazotu donmuş bir kamyonu en son çocukluğumda görmüştüm.

Bu yılın ocak ayında gece -27 derceyi gördü. Yolda kaldım. Sabah olduğunda yardıma gelebilecek araba bulamadık. LPG'liler zaten çalışmadı. Mazotlu tüm araçların deposu donmuştu. İtfaiye dahil. Öğleye kadar bekledikki deposu çözülen araç bulalım. Benim LPG beyni mefta oldu zaten. Ambulanslar ara ara çalıştırılıyordu gece. Çekecek bulabildiğimiz tek çalışır araç resmi bir renault 12 oldu. Benzinliydi. Kamyoncular zaten ateş yakıyorlardı altına. Bazı illerde ekstra katkı oluyor mazotta donma için. Yani daha bu yıl yaşadığım bir olay. Afaki konuşmuyorum. Yolda kaldım ve aracım da arıza yaptığı için 1 gün daha orda kaldım. Beyin filan değişti. Gece güvenliğe rica ettik 1 saatte bir arabamı çalıştırdı. Böylece 2 gün sonra yola çıkabildim. Aracımda sadece 1 litre su vardı. Gerisi antifrizdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

quote:

Orijinalden alıntı: -YuSSuF-

(kesbi kardeşime)

Bu yılın ocak ayında gece -27 derceyi gördü. Yolda kaldım. Sabah olduğunda yardıma gelebilecek araba bulamadık. LPG'liler zaten çalışmadı. Mazotlu tüm araçların deposu donmuştu. İtfaiye dahil. Öğleye kadar bekledikki deposu çözülen araç bulalım. Benim LPG beyni mefta oldu zaten. Ambulanslar ara ara çalıştırılıyordu gece. Çekecek bulabildiğimiz tek çalışır araç resmi bir renault 12 oldu. Benzinliydi. Kamyoncular zaten ateş yakıyorlardı altına. Bazı illerde ekstra katkı oluyor mazotta donma için. Yani daha bu yıl yaşadığım bir olay. Afaki konuşmuyorum. Yolda kaldım ve aracım da arıza yaptığı için 1 gün daha orda kaldım. Beyin filan değişti. Gece güvenliğe rica ettik 1 saatte bir arabamı çalıştırdı. Böylece 2 gün sonra yola çıkabildim. Aracımda sadece 1 litre su vardı. Gerisi antifrizdi.

İlk önce geçmiş olsun. Sadece ben daha önce hiç böyle bir olay yaşamadım. Araç zaten bir kere soğuk memlekete gitti. Gerisi hep Ankara. Benim aldığım yerden midir bilmiyorum ama iyiki donmamış.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Herkese iyi formlar.

Hocam golff baska araba

Umarım pişman etmez...

Audi a3 den sonra sinifinin en iyi araci asla ama asla pisman olmazsiniz

Bende yeni kasayi bekliyorum

Birde hanimi kandirdimmi ::)))

Bende yeni kasayı bekliyorum aslında bide öğrenim kredisi çıktı onunda etkisi var tabi..

Yenge ne istiyor astra falan değildir inşallah

Yarisin fiyatını bilme sebebimde hanım kaynaklı onlara kaldıysak yandık

• Dün biri beyaz , biri siyah iki yeni Mercedes E serisi gördüm. İkisi de E350 CDİ. Açıp liste fiyatlarına bakmadım. Ama bir tahminim var. Peki böyle araçları yürütebilenler niye dizel alıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Dün biri beyaz , biri siyah iki yeni Mercedes E serisi gördüm. İkisi de E350 CDİ. Açıp liste fiyatlarına bakmadım. Ama bir tahminim var. Peki böyle araçları yürütebilenler niye dizel alıyorlar?

Yüksek torkun tadı başka ondan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

Hocam o zaman önyargılısınız.Çünkü ben vw ve bmw den bahsetmedim.Fakat borusan bu ülkede bmw ye çok bindirim uyguluyor.Dİğerleride tabi.Bundan bahsettim.Milletin bunu görmek istememesinden bahsettim.Diğerleri zaten konuşuluyor.Benim sorunum konuşulmayanla...

Vw ve Bmw hedefledikleri müşteri kitlesi farklı markalar.O yüzden doğrudan rakip değillerdir.Mesela Bmw yi bmw yapan e,f vs segmentlerde vw araç üretmez.Bİr pheton yaptı o da 7 serisinin 10 da 1 i olamaz.Vw kaliteli bir e segmenti üretemezmi üretir fakat hedef kitlesi farklı.O işi Audi ile yapıyor.Amaç pazar payını en kolay nasıl arttırmak.

Mesela toyota da lexusla yapıyor.Lexus toyotanın lüks segmentteki markasıdır.Onlarda yapıyor.Olaya bu yönden bakmak lazım.Markalara çok takılıp kalmayın.Bugün mercedesin a serisi diye bir ziyan modeli var.Şimdi bunu karşılaştırmayalım mı biz?

Mesela bana desenki pheaton nere 7 serisi nere.ANlarım.Hakikatten karşılaştırılamaz.Fakat Vw in en çok önem verdiği c vs d segmentinde sabaha kadar bmw modelleri ile karşılaştırılır.Vw olması önemli değil başka markalarlada karşılaştırılır.Mesela giu ile 1 serisi.Zatende karşılaştırılıyor...

Herneyse segmentler arası karşılaştırma olabilir.Fakat hangi segmentler?

• quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

quote:

Orijinalden alıntı: maxxer

Bana benzin sarfiyatında şehir içi fabrika verisi gerçek hayatta da tutan benzinli araç gösterecek var mı? Yoksa oyum dizele.

Lancer
    ASX
    Colt

Kullananlara sorun

Gerçekten tanıdığım tüm Mitsu sahipleri fabrika verilerini tutturuyorlar... ASX kullanan arkadaşım Ankara'da fazla trafiğe girilmeyen güzergahta 5.9 tüketimle geziyordu bir ara (ama gaza toplu iğneyle dokunarak) Tabi o cüssede bir araç için çok iyi...

DSG'li Polo'da o yönden çok başarılı, beni bilirsin Görkem, fanatik değilim, objektif olmaya çalışıyorum, eski moda da olsa 85hp'lik MPI motor gerçekten fabrika verisi şehir içi 7.7 tüketimi rahat yakalıyor.

şehir içi dediğin yerde ortaşama sürat nedir ?

Belenensey Bey, Merhabalar.

Ben ortalama hıza bakmam genelde, benim için MENZİL, ANLIK ve ORTALAMA TÜKETİM daha önemlidir. Sizin yazılarınızı bildiğim için niye bunu sordugunuzu anlıyorum, millet günde 50km çevre yolundan gidip şehir içi tüketimm 5 diye forumda yazıyor ASX sahibi arkadaşın güzergahı:

Or-An Panora'da oturuyor, günde 2 kere Bilkent'e git gel yapıyor (incek yolundan gidiyor diye biliyorum), haftasonları da köroğlu-filistin-tunalı-bilkent, bunlarda genelde BOLCA TRAFİK mevcut. 1 hafta boyunca 0'lamıştı yol bilgisayarını, Eylül ayının başında 15.000km'deki ASX'le yapıldı bu ortalama.

sana da merhaba
    şimdi senin bahsettiğin değerleri
    ben 1.5dci ile de , 1.9 tdi ile de şehir içinde göremiyorum
    açık açık da söylüyorum
    bakımlarda falan sıkıntı yok , altea 137000 de
    kangoo 30000 de satmıştım sıfır almıştım
    verdiğin örneğe yakın Lancer ( sattık nihayet ) ı da kullandım baya
    sabah anadoludan avrupaya geçmiyorum yanlış olmasın.

senin verdiğin değerler doğru varsayalım
    arkadaşınınki şehir içi ise , benimki ne ?

Hocam seninkisi biraz satamadığından ötürü nefret olmasın
    Ben 7.6 yı şehir içinde (2. viteste abanmadığım zaman) 8-9 aydır aşmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

valla milletçe hesap yapa yapa matematikçi olup çıkacağız.
    yüksek vergiler hiçbir işe yaramasa da matematiğimizi geliştiriyor.

ben zaten matematikçiyim

dizel karlı
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.