Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Benzinli araç sahibi olmak kafama yattı (İşte hesap)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
300
Cevap
1
Favori
11.083
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Benzinli araç sahibi olmak kafama yattı (İşte hesap)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1718 Mesaj
    Baba yok mu bi babayiğit çıksın "ulan ev ekonomisine benden katkı" desin ali ağaoğlu hesaabı 2 tane golf alsın biri tsi biri tdi sora 2 siyle uzun dönem testi 1 yıl ikisinide 15000km'ye getirsin bıraksın sonra satsın

1)Yakıt giderleri
    2)Bakım giderleri
    3)arıza vs. giderler
    4)vergi
    5)Satınca aradaki fark
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Son mazot zammindan sonra benzinli arac daha bir mantikli oldu bence arada 50 kurus fark var

Benzinli arac ile dizelin arasinda ise daglar kadar fark var

Benzinli +lpg'li Accord ya da CR-V verelim diyeceğim ama bu sefer de 2.0 lt olduğu için istemeyeceksin Cihancım. :)

1.6 Civic Elegance A/T verelim.

Sunroof, koltuk ısıtma, xenon far gibi Jettada üste para vererek aldığın donanımlar da standart hatta.

51 civarına alabilirsin.

2.5 da lpg dönüşümü ile al sana kral gibi araç.

ESP ve bilmem kaç tane havayastığı standart.

Evladiyelik binersin.

Prins ya da Teleflex lpg'ni de taktırınca dizel Jetta DSG kadar yakıt masrafın olur.

Bostancıda İkiler Honda özel servisine götürürsün, bakımlardan 200-300 TL'ye çıkarsın.

Satmak istersen hemen gider, takasa versen kabul görür.

Yerli üretim olduğu için ülkemize katkın olduğu gibi, Japon olduğu için de Ermeni iddialarını kabul etmemiş bir ülkenin aracına biniyor olmanın huzuru ile keyifli yolculuklar garanti :)

Güzel yazmış mıyım Cihancım.

• Yüzbaşı
    770 Mesaj
    20000 bin sınır derler dizel benzinli için... dizel aldım ama 4-5 yıl içinde ancak amorti ediyor. ben uzun süreli binmeyi düşünüyorum gerçi ilk alırken o parayı vermek koymuyor. Her depo fazla verilen para koyuyor. Tamamen psikolojik bir olay. Bu sınırın altında hatta az üstünde bile benzinli araç alınabilir.
    |
    |
    2707 Mesaj
    1.6 Civic Elegance A/T + lpg cok mantıklı,gerçi aracı kullanmadım ama,tasarım guzel bence.
    |
    |
    geçen aylarda bende çok kafa yormuştum.. 10 bin km altı yapıyorum yılda tercihimi 2. el bir dizel almaktansa sıfır benzili almaktan yana kullandım. ortalama 8 9 arası yakıyorum şehir içi benzin fiyatları da arttı sıkıldım gittim lpg taktırdım 2 gün önce brc marka. kmde 28 kurus yakıyorum mutluyum
    |
    |
    Benzinli arac meraki olan abim yilda 15.000 km yi gecmezdi benzinli renault ile simdi sifir peugeot 206 sedan aldi yilda 44.000 km yapti dizel arac cok gezdiriyor arkadas

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Son mazot zammindan sonra benzinli arac daha bir mantikli oldu bence arada 50 kurus fark var

Benzinli +lpg'li Accord ya da CR-V verelim diyeceğim ama bu sefer de 2.0 lt olduğu için istemeyeceksin Cihancım. :)

1.6 Civic Elegance A/T verelim.

Sunroof, koltuk ısıtma, xenon far gibi Jettada üste para vererek aldığın donanımlar da standart hatta.

51 civarına alabilirsin.

2.5 da lpg dönüşümü ile al sana kral gibi araç.

ESP ve bilmem kaç tane havayastığı standart.

Evladiyelik binersin.

Prins ya da Teleflex lpg'ni de taktırınca dizel Jetta DSG kadar yakıt masrafın olur.

Bostancıda İkiler Honda özel servisine götürürsün, bakımlardan 200-300 TL'ye çıkarsın.

Satmak istersen hemen gider, takasa versen kabul görür.

Yerli üretim olduğu için ülkemize katkın olduğu gibi, Japon olduğu için de Ermeni iddialarını kabul etmemiş bir ülkenin aracına biniyor olmanın huzuru ile keyifli yolculuklar garanti :)

Güzel yazmış mıyım Cihancım.

10 numara yazmissin abi

Lpg sicak bakmiyorum

Birde brc takinca sadecegaranti bozulmuyor diye biliyorum ben abi Prins taksak bozulurmu::)))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    2014 Model GOLF 1.4 TSI BMT 122 PS DSG Highline METALİK PASİFİK MAVİ 2016 model Audi a4 2,00 TDI 190 ps QUATTRO desing İbiş beyazı 2019 model peugeot 3008 1.5 dizel 8 ileri 2019 model a4 2.00 TFSI 245 ps QUATTRO desing navarra blue İnsana saygı yok ama Arabaya var !!!!

• Teğmen
    232 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

şu yaksa bı yaksalarla hesap çözülse tamam diğcemde sen 7 litre yaktır o arabaya gel bide beni yaka dizel ne kadar bassanda 7 litreyi geçmez ama 1.4 tsi ben sana söliyim 8,5 ten aşağı yakmaz alda gör

1.4gti180hp surekli sehir icinde 7,5-8lt arasi depoyu bitiriyorum.sakin kullanim ,yumusak hava ve akan trafik olan gunlerde 6,5/7lt arasini cok rahat goruyor.

• Yarbay
    27801 Mesaj
    Haluk abi yeni civic benim cok hosuma gidiyor beyazi varya sahane ::))))

Ah su zikkimin dizeli olucak ::)))

2014 Model GOLF 1.4 TSI BMT 122 PS DSG Highline METALİK PASİFİK MAVİ 2016 model Audi a4 2,00 TDI 190 ps QUATTRO desing İbiş beyazı 2019 model peugeot 3008 1.5 dizel 8 ileri 2019 model a4 2.00 TFSI 245 ps QUATTRO desing navarra blue İnsana saygı yok ama Arabaya var !!!!
  • Yarbay
    2105 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mb66333

quote:

şu yaksa bı yaksalarla hesap çözülse tamam diğcemde sen 7 litre yaktır o arabaya gel bide beni yaka dizel ne kadar bassanda 7 litreyi geçmez ama 1.4 tsi ben sana söliyim 8,5 ten aşağı yakmaz alda gör

1.4gti180hp surekli sehir icinde 7,5-8lt arasi depoyu bitiriyorum.sakin kullanim ,yumusak hava ve akan trafik olan gunlerde 6,5/7lt arasini cok rahat goruyor.

senn dediğin sakin dizel olsa bassanda o kadar yakar anlatmaya çalıştığım benizn bu kadar pahalı olmasa param olsa alacağım araba insigna 1.6 turbo yada golf tsi bende biliorum ama türkiye şartlarında zor be arkadaşım al yine zam yapılmış 4.62 olmuş ne diosun??

• DH+ Dergi Editörü
    9517 Mesaj
    quote:

Açtın yine ağzını abi aha 8 krş zam daha geliyor benzine
    131 Mesaj
    Dizel aracın faydası falan yok.performans düşük,traktör sesi çıkarır,bakım masrafları pahalı alırken daha cok ödüyorsu...şirket aracı almiosan dizel almak mantiksiz.bir benzinli aracın verdigi zevki veremez.

|
    |

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

Açtın yine ağzını abi aha 8 krş zam daha geliyor benzine

Az once fulledim hanimin araci

Full grupanya kart var 4.10 tl full 95 oktan ::((((

|
    |
  • Teğmen
    232 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mb66333

quote:

senn dediğin sakin dizel olsa bassanda o kadar yakar anlatmaya çalıştığım benizn bu kadar pahalı olmasa param olsa alacağım araba insigna 1.6 turbo yada golf tsi bende biliorum ama türkiye şartlarında zor be arkadaşım al yine zam yapılmış 4.62 olmuş ne diosun??

mazota gelen zammi da unutmayin

|
    |

• Binbaşı
    1538 Mesaj
    Aynı tarz trafikte benzinli 7 litre yakarsa, dizel 6'dan daha az yakacaktır, hesap biraz gönülden geçer şekilde olmuş

Hesabınıza başta fazladan verilen paranın faizini de katarsanız daha az sapma ile fark bulunabilir
    |
    |
    Asus P5B Deluxe WiFi/AP || Core2 Quad Q6600 @3.6GHz || 4x1GB Team XTreem 800MHz @4-4-3-4 || MSI GTX560 Ti Twin Frozr || Samsung 2232BW || VelociRaptor 300 || Feel Hurricane AI03 || Thermaltake 750W Toughpower || Arctic Cooling Freezer 7 Pro || X-Fi Titanium + Z5500
  • Teğmen
    227 Mesaj
    hesabın kafadan yanlıs

tsi ile tdi yi 6lt yaktırıyorsun. gerçekten böyle olsa millet enayimi benzinli dururken hantal ve hassas dizeli alsın
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Eau Rouge aan Raidillon

yav şu golf'e bu para istenir mi bu para verilir mi el insaf be kardeşim

golf abi golf. bildiğin golf!

insignia avensis var o paraya

ne vosvogenmiş arkadaş ya

+1
    |
    |
    cihanair Golf 1.4 TSI 122 PS 100 km de 4. 20 yaksın ben kafamı keserimkafamı!!!çııkk çıkk az daha çık !! .........haaa dersinki palio sole 1.4 free dynamic o beğenmediğiniz araç 50 tllik benzin ile ile 243 km yol yapıyor yani 100 km de 20 tl bile yakmıyor ...sen golf diyorsun bırak hocam şakamı bu ....honda civic vtec bile bu golften daha az yakar
    |
    |
    quote:

sayın cihanair sen bir benzin kafama yattı diyorsun bir de dizeli olsaydı bunun diyorsun kusra bakma ama sen ne istediğini bilmiyorsun.
  • Yarbay
    27801 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

quote:

sayın cihanair sen bir benzin kafama yattı diyorsun bir de dizeli olsaydı bunun diyorsun kusra bakma ama sen ne istediğini bilmiyorsun.

benim kafama şöyle yattı ayda 1000 km yol yapıyorsan ortalama zaten mesajın başında belirttim bunu

ayda 2000 2500 km yol yapan birini yeni civic mahveder
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
7,401
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.