Şimdi Ara

Benzinli araç sahibi olmak kafama yattı (İşte hesap) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
1
Favori
12.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: onurhanaral

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: onurhanaral

şu yaksa bı yaksalarla hesap çözülse tamam diğcemde sen 7 litre yaktır o arabaya gel bide beni yaka dizel ne kadar bassanda 7 litreyi geçmez ama 1.4 tsi ben sana söliyim 8,5 ten aşağı yakmaz alda gör

kullanmadan kesin cevap vermek yanlış olur

en kısa zamanda 1.4 tsı dsg bir golf kiralayıp test sonucunu burada paylaşırım

beklioruz o zman dediğin gibi yakarsa bende alıyım bi tane

Ben ortalama 8 litre yakar diyorum

Birde fullden aliriz benzini aradaki farki kapatiriz ::)))

4.09 tl suanda fullde benzin ::)))

valla hocam olmuyo öle dediğin gibi bide golf alınca manyak çok oluo bnm eski aracım 1.6 idi 9-10 lt yakıodu ama 1.4 ler az yakar diolar ama denildiği gibi az yakmaz zannetmiorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

bu devirde en iyisi 1.3 dizel :) 35000 kmde aracımı amorti ediyorum 1.6 benzinliye göre(6000 tl fark vardı).sonra hem yakıtta kardayım hemde satarken.
    üstelik az yakan bir araç oldumu insan moralmen 1-0 önde başlıyor güne :)
    tam 1 yıl oldu aracımı alalı çok şükür 1 gün bile ulan amma para verdik bu ay yakıta-vergiye demiyorsun.

Aynen olay budur

VW sahipleri de biraz az söylüyorlar gibi yakışları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trojana

Benim iş güzergahım 10 km ve 10 adet ışık var. normal trafikte fiorino mj klima açık 6.8-7 lt, klima kapalı 6.4 daha kasarsam 6.1 yakıyor. sıkışık trafiğe girersem 8 yakıyor. aracı aşırı devirli kullanmıyorum. şimdi aynı koşullarda benzinli araç kaç yakar. bir çoğunuzun benzinli için söylediğiniz rakamlara benim ulaşmam imkansız.

ulaşamazsın çünkü öyle bi rakam yok

en çok yakan benzinlilerden 1.6 102 de kullandım
    en az yakanlardan 1.5 Lancer da
    beyler nerede nasıl araba kullanıyorsunuz bilmiyorum
    arkadaşlarınız , babalarınız , amcalarınız nerede nasıl kullanıyorlar bilmiyorum

güzergah veriyorum , bakalım bu güzergahı bilenler ne diyecek ?

çakmak köprü - ümraniye minübüs yolu - santral - tantavi - çamlıca - emniyet mah. - altunizade
    tem bağlantı yolu göztepe kozyatağı ( burası kısmen çevre yolu )

sabah bu güzergahı izleyerek

1.5 DCİ Yeni Kangoo ile 7.0lt - 7.5lt
    1.9 TDI 7.5lt - 8.5lt
    ortalama sürat 25 civarı oluyor
    1.6 102 Leon , 1.5 109 Lancer ı yazayım mı ?

şimdi jettalar ve bilumum benzinliler bu güzergah da 8.0lt mi yakacak ?
  • Vallahi o kadar çok cevap yazılmış ki hepsini okumaya vaktim yok maalesef. Fakat şu kadarını söylemek istiyorum; Benim de 2010 model Golf 1.4 122 hp TSI Otomatik aracım var. Ankara' da şehir içinde, trafik yoğun durumda ve sakin kullanımda ortalama 8-9 litre yakıyor. Trafik sıkışık olmadığı zamanlar tüketim 6,5- 7 litreye kadar düşüyor. Ha, araba iyi kaçıyor, yüklen gaza da keyfini sürelim, koltuğa yapıştırsın derseniz sarfiyat 11-12-13 litre bile olabiliyor. Bu durumda yılda 15.000 km yapılan bir araçta dizel çok mu gerekli? Bence gerek yok ama dediğim gibi sakin kullanıp, trafik yoğun ortamlarda fazla bulunmazsanız keyfine diyecek yok. Ayrıca peryodik bakımları dizelde 10.000 km, benzinlide 15.000 km oluyor. Bunu da göz önünde bulundurun.
  • Opel.astra 1.3 dizelle uzun yolda basarsaniz gercekten cok yakit tuketiyor 120 nin asasigina dusmezseniz. Denemesi bedava
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eau Rouge aan Raidillon

yav şu golf'e bu para istenir mi bu para verilir mi el insaf be kardeşim

golf abi golf. bildiğin golf!

insignia avensis var o paraya

ne vosvogenmiş arkadaş ya

kullanan bilir üstat. bi kere al başka arabaya bakmazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysrgraphic

quote:

Orijinalden alıntı: Eau Rouge aan Raidillon

yav şu golf'e bu para istenir mi bu para verilir mi el insaf be kardeşim

golf abi golf. bildiğin golf!

insignia avensis var o paraya

ne vosvogenmiş arkadaş ya

kullanan bilir üstat. bi kere al başka arabaya bakmazsın

Golf kullanan cogu kisi araclarindan cok memnun

Bence vw amiral gemisi golf

Kesinkle cok kaliteli bir arac
  • ne olursa olsun psikolojik olarak insan bir kere rahat ediyor , 1 depo ile 1000 km + gitmek paha biçilemez.
  • 1.6 litre seat toledo aracım var, şehir içinde yol bilgisayarından bakıyorum ortalama 9 litre yakıyor araç. gaza yüklenirsem anlık tüketim 14-15 gösteriyor. Uzun yolda 110 ile gidersem 6,5 litre göstermekte iken 160 ile giderken 13 litre göstermekte... Şimdiye kadar depomu fullemedim, araçta LPG takılı,onu fullerim :) gayet memnunum ekonomisinden, benzinli olsa binemezdim. Çünkü ister istemez arada sırada gaza basmak gerekiyor, ortalama artıyor.

bence hesabınız kağıt üzerinde doğru ancak uygulamada yanlış olacaktır. Evdeki hesap olayı işte... LPG ye uyumlu bir benzinli motor daha mantıklı bence. Belki TSİ lara da bişiyler uydururlar FSI lara uydurdukları gibi.

saygılar
  • bu konuyu acan arkadas gercekten forumun fenomeni olman lazim
    akil mantik disi bir konu daha

gormemisin bir vw si olmus dunyada baska araba yok diye bin tane topic acmis
    bu ne ya

sence bu kadar ince bir hesap yapacak olan kisi veya kisiler 70 bin tl verip golfmu alir acaba?

veya soyle desek
    benzin mazot gerekliligini yapacagimiz araba golfmu?

linea desen accent desen anlicam hadi astra de peugeotde renault de ama hemen vw :)

harbiden bu dogus otomotiv bizim insanimizi cok cok cok iyi cozmus

cihan sana birsoru... hayatinda ilk kez araba aldin ve oda vw degilmi?

ama actigin konu guzel

bende fikrimi soleyeyim

hic enine boyuna bakmadan soyle dusunun. 1 depo benzin ile gidilen kmnin 2 kati 1 depo mazotla gidilmekte tabiiki istisnalar disinda... ayrica 1 dizel bakimina 2 benzinli bakimi yapiliyor...

buna gore karar verin... ayda 1000 km gecmiyorsaniz yani max 2depo benzin alacaksiniz benzinli almak isinize gelecek... uzerinde ise dizel avantajli olur...

ama en guzeli 102 hp hitler motorlu bir arac bulup lpg montaji
    kmde 22 kurus yakmak cok hos dizelden de ucuz :)
  • ha bide sunu eklicem
    yukarda bir arkadas bmw demis bazilarida golf bmw 1 serisiyle esdeger falan demis

ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaa

iyice abarttiniz

bmwden iyi vw ler

:)

audi bile solda sifir kalir bmwnin yaninda be

kesinlikle bu forumdakilerin cogu ya araba kullnmayi binmeyi bilmiyo
    yada hayatlarinda 1 araba kullanmislar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xprtg

Arkadaşlar herkese öncelikle merhaba;
    Başlığı görünce dayanamayıp başından sonuna kadar her mesajı okudum. En çok dikkatimi çeken '' focus'mu, astra'mı, megane'mı, mazda3'mü? ıııhhhh hiçbiri vw jetta[ya da golf] olamaz canıımmm deyip sonradan bulunmaz nimet(!) yüce marka vw'yi BMW ile kıyaslayan '' arkadaşlar oldu. Kendisi 70.000TL ( belki 69.500 dikkat psikolojik sınır 70.000 ) verdiği ve gerek dış gerek iç donanımda kıyasladığı araç (bir BMW 3.20d) olunca kendi verdiği 70.000 TL'nin 1.6 dizel, iç ve dış donanımda kıyasladığı araçla kesinlikle kıyaslanmaması gerektiğini düşünemediğinden '' ben 70.000 TL'yi klozete attığımı düşünmüyorum ama sizin 120.000 (ya da 140.000 Tl'yi) klozete attığınızı düşünüyorum diyorsa bence marka fanatizmi olduğu için daha fazla söze gerek yok diye düşünüyordum ama......
    İşin ama'sı burada. Başka bir arkadaş çıkmış, (UK'da fiyat bu kadar, TR'de [TR=TÜRKİYE] bu kadar) diyor. İşte burada sigortam ( sizler buna şalter, c/b [circuit breaker] da diyebilirsiniz) attı. Eğer ki sizler ( siz=vw fanatikleri) hala ebatlar ( gerek iç gerekse dış ) bir passat'ı BMW 3 serisi ile,bir golf'ü BMW 1 serisi ile kıyaslayıp yok UK'da böyle güzel ülkemiz TÜRKİYE'de böyle, fiyatları eşit veya değil diye aslında haketmediği TL'leri ödediğiniz araçlarını savunmak için markazanlık yapıyorsanız işte burada sizlere bir DUR deme zamanı gelmiş demektir.
    Hani '' HERKES RÜTBESİNİ BİLECEK'' diye meşhur bir söz var ya! Herkes bence haddini bilecek. Ülkemizde PREMİUM, PREMİNYUM ve PREMİYOM tabirleri çoğaldı son zamanlarda. Ben vw'yim modelim golf ( ya da jetta) rakibim ancak astra,focus,megane yada mazda3 diyorsanız doğrudur haklısınız. Gerek iç donanım gerek dış donanım olarak bütün dünyaca kabul edilmiş bir gerçek olan standartları gözönüne alacak olursak; sizin passat'ınız BMW ya da MERCEDES'le rekabet edecek seviyede değildir.
    Ülkemizde AUDI, BMW,MERCEDES,VOLVO = Premium, FORD,OPEL,RENAULT,MAZDA = Preminyum'dur bence. Herkesin kabul etmesi bir gerçek şudur:
    Bu da güzel ülkemizde '' Amaaaannnn Renault Latitude' a o kadar para vereceğine al bir Skoda Superb paşalar gibi bin'', ya da Avrupa' da '' Amaaannn VW
    Passat' a o kadar para vereceğine al bir BMW 3 gerçeğidir.
    Her ne kadar Latitude=Superb ve Passat=BMW 3 eşdeğer olmasa da güzel ülkemizde gerçekler bunlardır. Ve bütün dünyada herkes bütçesi elverdiğince en iyi arabaya binmek ister, ama nedense ülkemizde olduğu kadar marka fanatizmi yapmaz diye düşünüyorum. Nasıl ki AUDİ ana marka ve sırasıyla VW,SKODA alt markaysa RENAULT ana marka, DACIA alt markadır.
    Lütfen AUDİ ile BMW ya da MERCEDES'i, SKODA ile FORD, MAZDA ya da RENAULT'u kıyaslayalım. VW ülkemizde kendisini Premium ile Preminyon arasında kabul ettirmeye çalışan ve her istenilen ekstra için aylarca ya da yeni kasa çıkmasına az bir süre kalana kadar zaman veren PREMİNYUM bir marka olduğu için klasman dışı tutalım. Zira ülkemizde olduğu kadar dünyada VW böylesine pahalı ( ve pahalı aldığı için bu markayı körü körüne savunacak kadar markazanı olmayan) bir marka değildir.
    Son söz ve bir soru ( Eğer kuş serisi bir Tofaş sahibi değilseniz )
    Otobanda giderken dikiz aynanızda bir BMW görseniz ne yaparsınız?
    Otobanda giderken dikiz aynanızda bir VW görseniz ne yaparsınız???
    İşte gerçek bence dikiz aynasında görünen amblem.

ilk önce yazıları oku sonra yorum yaz

sende diğer arkadaşlar gibi okuduğunu anlayamama yada işine geldiği gibi anlamaktasın

arkadaş orda ben 70.000 tl ye jetta alacağıma o parayı klazote atar üstüne sifon çekerim dedi bende bu sizin görüşünüz dedim

120.000 tl ye bmw 3.20 d alınca paranı klozete atıp üstüne sifon çektin demedim

üstüne şuanda bmw 3.20 d nin fiyatının çok makul hatta ucuz olduğunu bmw seven birinin parası varsa bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini söyledim

bu ilk satır cevabım olsun

senden ricam bundan sonra iyi oku yazıları sonra yorum yaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Düzen

bu konuyu acan arkadas gercekten forumun fenomeni olman lazim
    akil mantik disi bir konu daha

gormemisin bir vw si olmus dunyada baska araba yok diye bin tane topic acmis
    bu ne ya

sence bu kadar ince bir hesap yapacak olan kisi veya kisiler 70 bin tl verip golfmu alir acaba?

veya soyle desek
    benzin mazot gerekliligini yapacagimiz araba golfmu?

linea desen accent desen anlicam hadi astra de peugeotde renault de ama hemen vw :)

harbiden bu dogus otomotiv bizim insanimizi cok cok cok iyi cozmus

cihan sana birsoru... hayatinda ilk kez araba aldin ve oda vw degilmi?

ama actigin konu guzel

bende fikrimi soleyeyim

hic enine boyuna bakmadan soyle dusunun. 1 depo benzin ile gidilen kmnin 2 kati 1 depo mazotla gidilmekte tabiiki istisnalar disinda... ayrica 1 dizel bakimina 2 benzinli bakimi yapiliyor...

buna gore karar verin... ayda 1000 km gecmiyorsaniz yani max 2depo benzin alacaksiniz benzinli almak isinize gelecek... uzerinde ise dizel avantajli olur...

ama en guzeli 102 hp hitler motorlu bir arac bulup lpg montaji
    kmde 22 kurus yakmak cok hos dizelden de ucuz :)

aslında bu kadar ön yargılı bir insana cevap vermek pek doğru değil ama ben genede yazıcam

ben arabamla asla ama asla görmemişlik yapmam araba benim için sadece araçtır ihtiyaç karşılar ona tapmam

sadece ama sadece vw ve audi araçlarını seviyorum

dikkat edersen imzamda bile aracım yazmaz benim kimseyi aracıyla eleştirip oda arabamı gibi kelimeler kesinlikle etmem

benim ilk arabama reno symbol vw değil

açtığım konu akıl mantık sışı bir konu değil 15.000 km ye kadar kesinlikle benzinli arabaya binilir diyorum hesap ortada

sizden ricam beni tanımadan sadece ve sempatim olduğu için yorum yapmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: xprtg

Arkadaşlar herkese öncelikle merhaba;
    Başlığı görünce dayanamayıp başından sonuna kadar her mesajı okudum. En çok dikkatimi çeken '' focus'mu, astra'mı, megane'mı, mazda3'mü? ıııhhhh hiçbiri vw jetta[ya da golf] olamaz canıımmm deyip sonradan bulunmaz nimet(!) yüce marka vw'yi BMW ile kıyaslayan '' arkadaşlar oldu. Kendisi 70.000TL ( belki 69.500 dikkat psikolojik sınır 70.000 ) verdiği ve gerek dış gerek iç donanımda kıyasladığı araç (bir BMW 3.20d) olunca kendi verdiği 70.000 TL'nin 1.6 dizel, iç ve dış donanımda kıyasladığı araçla kesinlikle kıyaslanmaması gerektiğini düşünemediğinden '' ben 70.000 TL'yi klozete attığımı düşünmüyorum ama sizin 120.000 (ya da 140.000 Tl'yi) klozete attığınızı düşünüyorum diyorsa bence marka fanatizmi olduğu için daha fazla söze gerek yok diye düşünüyordum ama......
    İşin ama'sı burada. Başka bir arkadaş çıkmış, (UK'da fiyat bu kadar, TR'de [TR=TÜRKİYE] bu kadar) diyor. İşte burada sigortam ( sizler buna şalter, c/b [circuit breaker] da diyebilirsiniz) attı. Eğer ki sizler ( siz=vw fanatikleri) hala ebatlar ( gerek iç gerekse dış ) bir passat'ı BMW 3 serisi ile,bir golf'ü BMW 1 serisi ile kıyaslayıp yok UK'da böyle güzel ülkemiz TÜRKİYE'de böyle, fiyatları eşit veya değil diye aslında haketmediği TL'leri ödediğiniz araçlarını savunmak için markazanlık yapıyorsanız işte burada sizlere bir DUR deme zamanı gelmiş demektir.
    Hani '' HERKES RÜTBESİNİ BİLECEK'' diye meşhur bir söz var ya! Herkes bence haddini bilecek. Ülkemizde PREMİUM, PREMİNYUM ve PREMİYOM tabirleri çoğaldı son zamanlarda. Ben vw'yim modelim golf ( ya da jetta) rakibim ancak astra,focus,megane yada mazda3 diyorsanız doğrudur haklısınız. Gerek iç donanım gerek dış donanım olarak bütün dünyaca kabul edilmiş bir gerçek olan standartları gözönüne alacak olursak; sizin passat'ınız BMW ya da MERCEDES'le rekabet edecek seviyede değildir.
    Ülkemizde AUDI, BMW,MERCEDES,VOLVO = Premium, FORD,OPEL,RENAULT,MAZDA = Preminyum'dur bence. Herkesin kabul etmesi bir gerçek şudur:
    Bu da güzel ülkemizde '' Amaaaannnn Renault Latitude' a o kadar para vereceğine al bir Skoda Superb paşalar gibi bin'', ya da Avrupa' da '' Amaaannn VW
    Passat' a o kadar para vereceğine al bir BMW 3 gerçeğidir.
    Her ne kadar Latitude=Superb ve Passat=BMW 3 eşdeğer olmasa da güzel ülkemizde gerçekler bunlardır. Ve bütün dünyada herkes bütçesi elverdiğince en iyi arabaya binmek ister, ama nedense ülkemizde olduğu kadar marka fanatizmi yapmaz diye düşünüyorum. Nasıl ki AUDİ ana marka ve sırasıyla VW,SKODA alt markaysa RENAULT ana marka, DACIA alt markadır.
    Lütfen AUDİ ile BMW ya da MERCEDES'i, SKODA ile FORD, MAZDA ya da RENAULT'u kıyaslayalım. VW ülkemizde kendisini Premium ile Preminyon arasında kabul ettirmeye çalışan ve her istenilen ekstra için aylarca ya da yeni kasa çıkmasına az bir süre kalana kadar zaman veren PREMİNYUM bir marka olduğu için klasman dışı tutalım. Zira ülkemizde olduğu kadar dünyada VW böylesine pahalı ( ve pahalı aldığı için bu markayı körü körüne savunacak kadar markazanı olmayan) bir marka değildir.
    Son söz ve bir soru ( Eğer kuş serisi bir Tofaş sahibi değilseniz )
    Otobanda giderken dikiz aynanızda bir BMW görseniz ne yaparsınız?
    Otobanda giderken dikiz aynanızda bir VW görseniz ne yaparsınız???
    İşte gerçek bence dikiz aynasında görünen amblem.

diğer yazılarını özetlemek gerekirse

araba işi zevk işidir kimseye sen bunu arabayı niye aldın diye eleştiri yapamazsınız para o adamınsa istediği arabaya biner

c segmentinde jetta olur focus olur fluance olur

d segmentinde passat olur latidude olur 3.20 olur superb olur

zevk işi

ben bmw araçlarını sevmiyorum onn için almam 100.000 tl üstü param olsa kesinlikle ilk tercihim AUDİ olur
  • o zaman da ben sana sunu tavsiye edeyim
    bilmemek ayip degil bilmedigin halde biliyorum demek ayip
    ilginc konularda forum yapmak istiyo olabilirsin ama
    vw markasi ulkemizde inanilmaz bir durumda oldugu icin insanlar hakli olarak tepkili
    sende devamli olarak dolayli dolaysiz bu markayi bisekilde ima ederek yorum yapiyosun konu aciyosun

konu dizelmi benzinlimi?
    inan bunu soran insan zaten sifir arac bakmiyo kendine
    baksa bile golf bakmiyo
    bunu sende biliyosun

vw cok guzel bir araba yani ford renault fiat opel bu markalara gore biraz daha kaliteli
    hatta bazi modelleri cok acayip golf rs gibi phaeton gibi
    ama her markada var bu iddiali modeller
    sadece vw de yok

vw nin tek farki oda ulkemizde var bu fark
    muadillerine gore %10 pahali ve muadillerine gore daha zayif donanimli

bizlerde isteriz vw arabalara binmeyi ama fiyatlari ucuk oldugu icin tepkiliyiz

bu arada bir istisna var
    golf 1.6 trendline sifiri 38 binlira
    lpgye uygun hitler motor

bence cok uygun

hayret dogus bunu nasil es gecmis merak ettimmmm

iyi geceler...

son soz: dizel alcam ekonomi yapcam demeyin 2 lt bozuk mazota indirmeyin enjektoru :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Düzen

o zaman da ben sana sunu tavsiye edeyim
    bilmemek ayip degil bilmedigin halde biliyorum demek ayip
    ilginc konularda forum yapmak istiyo olabilirsin ama
    vw markasi ulkemizde inanilmaz bir durumda oldugu icin insanlar hakli olarak tepkili
    sende devamli olarak dolayli dolaysiz bu markayi bisekilde ima ederek yorum yapiyosun konu aciyosun

konu dizelmi benzinlimi?
    inan bunu soran insan zaten sifir arac bakmiyo kendine
    baksa bile golf bakmiyo
    bunu sende biliyosun

vw cok guzel bir araba yani ford renault fiat opel bu markalara gore biraz daha kaliteli
    hatta bazi modelleri cok acayip golf rs gibi phaeton gibi
    ama her markada var bu iddiali modeller
    sadece vw de yok

vw nin tek farki oda ulkemizde var bu fark
    muadillerine gore %10 pahali ve muadillerine gore daha zayif donanimli

bizlerde isteriz vw arabalara binmeyi ama fiyatlari ucuk oldugu icin tepkiliyiz

bu arada bir istisna var
    golf 1.6 trendline sifiri 38 binlira
    lpgye uygun hitler motor

bence cok uygun

hayret dogus bunu nasil es gecmis merak ettimmmm

iyi geceler...

son soz: dizel alcam ekonomi yapcam demeyin 2 lt bozuk mazota indirmeyin enjektoru :)

1.6 düz motorlu golff gerçekten çok uygun bir fiyatla satılıyor alınıp binilcek araba buna lafım yok haklınız ama LPG bana ters onun için şahsen ben düşünmüyorum
  • daha önce de yazdım tekrarlıyorum, bir fark var,

ben çok az sıkışık trafiğe giriyorum.

bu karşılaştırma bitmez.

yanlız arabalar hakkında o kadar inceleyip sonra da,

sayfalar süren dizel motor kullanma kılavuzları okumanın,

yok ısıttın, yok soğuttun,

şuranın yakıtı şöyleymiş, buranın ki böyleymiş araştırıp,

3 yıl boyunca hatalı yakıttan başıma iş alırsam deyip fiş biriktirmenin,

dar dar dar traktör sesi çekmenin,

rölantide beklerken titreşimden rahatsız olmanın,

4000 devirde kesilen motorlarla araç kullanmanın mantığını anlamış değilim.

çok km yapıyorsan tamam da, yılda 20.000 için çekilir mi bu tantana?

uzun yolda biri 4.5 lt yakar, öteki 5.5 lt.

şehir içinde biri 5.5 yakar, öteki 7.

verilen rakamlar da gerçeği yansıtmıyor.

100.000 de dizelden yakıt olarak edeceğiniz tassarruf 8000 tl dir.

o da 4000 i baştan verirsin farka,

1000 tl yi fazladan vereceğin servis farkına, faize, kaskoya say.

kaldı 3000 tl.

100.000 den sonra ikinci el satış fiyatları da farketmez.

yılda 20.000 km yapıyorsan yılda 600 tl için bütün bu tantana.

ayda 50 tl tassarruf.

bi de turbo, enjektör, pompa problemi yaşarsan servisle yaşayacağın anların bedeli tarifsiz.

kullanım kalitesi olarak da asla benzinli ile dizel karşılaştırılamaz.

dizel daha keyifli diyen de kendini kandırır, yalan o.

bak bakalım gt 5 e bir tane dizel koymuş mu adam.
  • Yeniden merhaba arkadaşlar;
    Öncelikle tanımadığım, çok samimi olmadığım kişilerle SEN'li BEN'li konuşmadığım ve kişisel düşüncelerimi yazdığım için aşağılık kompleksine takıldığımı düşünen, tüm mesajları okuduğumu yazmama rağmen '' ilk önce yazıları oku sonra yorum yaz '' gibi cevaplar veren ama '' sende diğer arkadaşlar gibi okuduğunu anlayamama yada işine geldiği gibi anlamaktasın '' şeklinde cevaplar yazan sevgili arkadaşlarıma saygı duyuyorum.
    Her markanın belli bir değeri var insanların gözünde. Ben hiç bir markanın sempatizanı ya da savunucusu değilim. Ama gücüm yettiğince aldığım bir aracın da körü körüne savunucusu değilim maalesef. Eğer ben, bütçem elverdiğince aldığım bir şeyin ( araç, teçhizat, donanım, yazılım vs. ) ihtiyaçlarıma karşılık vermediğini düşünürsem o şeyi eleştiririm. Ben buna bu kadar para verdim onu korumam lazım, her eleştiriye karşılık vermem lazım diye düşünmem hemen elden çıkarıp bana hitap edeni alırım. Benim tepkim, aldığı bir şeyi körü körüne savunanlara. Bana tepki gösteren tüm arkadaşlar; VW'nizi güle güle kullanın ama ona bir eleştiri geldiğinde de sakince kabul edip, mantıklı cevaplar vererek karşınızdaki kişiyi incitmemeye çalışın.
    Sevgili arkadaşlarım, tekrardan araçlarınız hayırlı olsun, güle güle kullanınız. Ama Türkçe imla kurallarına lütfen dikkat ediniz (-de veya -da ayrı yazılır ). Aldığınız aracın 3 harfli sembollerini söküp sonra da '' ha ha ha. Nasıl tokatladım ama'' diyerek egonuzu tatmin etmeyiniz.
    Hele lütfen VW = BMW ya da MERCEDES demeyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: molarrr

daha önce de yazdım tekrarlıyorum, bir fark var,

ben çok az sıkışık trafiğe giriyorum.

bu karşılaştırma bitmez.

yanlız arabalar hakkında o kadar inceleyip sonra da,

sayfalar süren dizel motor kullanma kılavuzları okumanın,

yok ısıttın, yok soğuttun,

şuranın yakıtı şöyleymiş, buranın ki böyleymiş araştırıp,

3 yıl boyunca hatalı yakıttan başıma iş alırsam deyip fiş biriktirmenin,

dar dar dar traktör sesi çekmenin,

rölantide beklerken titreşimden rahatsız olmanın,

4000 devirde kesilen motorlarla araç kullanmanın mantığını anlamış değilim.

çok km yapıyorsan tamam da, yılda 20.000 için çekilir mi bu tantana?

uzun yolda biri 4.5 lt yakar, öteki 5.5 lt.

şehir içinde biri 5.5 yakar, öteki 7.

verilen rakamlar da gerçeği yansıtmıyor.

100.000 de dizelden yakıt olarak edeceğiniz tassarruf 8000 tl dir.

o da 4000 i baştan verirsin farka,

1000 tl yi fazladan vereceğin servis farkına, faize, kaskoya say.

kaldı 3000 tl.

100.000 den sonra ikinci el satış fiyatları da farketmez.

yılda 20.000 km yapıyorsan yılda 600 tl için bütün bu tantana.

ayda 50 tl tassarruf.

bi de turbo, enjektör, pompa problemi yaşarsan servisle yaşayacağın anların bedeli tarifsiz.

kullanım kalitesi olarak da asla benzinli ile dizel karşılaştırılamaz.

dizel daha keyifli diyen de kendini kandırır, yalan o.

bak bakalım gt 5 e bir tane dizel koymuş mu adam.

hocam yazın çok güzel gerçekten çok ayrıntılı olmuş eline sağlık

yılda 20,000 km üstü için kesinlikle dizel araç şart ama altında bence benzinli araba alınmalı
  • Size damdan düşen lazım. Daha yeni bu kadar hesabı kitabı yapıp karar verip Benzinli bir 2011 Model Yeni Astra 1.6 115Bg Active Select (yani otomatik) araç aldım 46.500'e. Aracı aldığımın ertesi günü İstanbul-Sapanca yaptım ortalama 100KM ile totalde 300Km ve ortalamam 100/7.8 oldu. Araç şu an 560km'de ve depo çeyrek dolum oranında. Aracı sadece haftasonları çıkarıyorum ve malum istanbul trafiğinin en keşmekeş olduğu yollarda geziniyorum tam dolu koltuklar ile. Şayet aynı bu profile uygun olarak dizel araç alacak olsa idim bu fiyat 7bin TL oynayacaktı. Kısacası bu veriler ışığında aracın yakıtından da performansından da, konforundan da fazlası ile memnunum.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.