Şimdi Ara

benzinli arabaya dizel konulursa ne olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
62.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sürekli anlatılıyor forumda da devalarca bahsi geçti dizel araca benzin konulursa bu arabaya büyük zararalr verebiliyor. Peki benzinli araca kaza ile dizel konulursa ne olur bu konuda ne bir şey okudum ne de duydum. Bilgisi ya da fikri olan var mı?

• motor aşağa iner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mafya babası

motor aşağa iner.
    mazot kalın bir yakıt oldugu icin enjektörlerden gecemez ve motor gider
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

mazot kalın bir yakıt oldugu icin enjektörlerden gecemez ve motor gider

Alıntıları Göster
    Benzinli motorlar dizel motorlara göre hataları daha fazla tölare eder. Zannedildiği gibi motor falan gitmez. En fazla bujiler motorin dolayısıyla yağlanır ve sağlıklı ateşleme yapamaz. Bujileri değiştirip depo bir güzel temizlendikten sonra bir sorun kalmaz. Ömrüne kaldığı yerden devam eder. Yani dizel motorlara benzin konulduğu zamanki masraf kadar masraf açmaz. Başımıza seneler önce geldi oradan biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desevigne

Benzinli motorlar dizel motorlara göre hataları daha fazla tölare eder. Zannedildiği gibi motor falan gitmez. En fazla bujiler motorin dolayısıyla yağlanır ve sağlıklı ateşleme yapamaz. Bujileri değiştirip depo bir güzel temizlendikten sonra bir sorun kalmaz. Ömrüne kaldığı yerden devam eder. Yani dizel motorlara benzin konulduğu zamanki masraf kadar masraf açmaz. Başımıza seneler önce geldi oradan biliyorum.

Alıntıları Göster
    FARKINA VARDIYSAN EN İYİSİ ÇALIŞTIRMAMAK.ARACIN MİDESİ YIKANMASI GEREKİR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: giza

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: giza

• quote:

Orijinalden alıntı: esdegel06

quote:

Orjinalden alıntı: giza

Alıntıları Göster
    Aracına gore degısır. Karburatorlu bır arac ıse karburator tıkanır oncelıkle. HAdı dıyelım bır sekılde tıkanmadı ve arac ılerlemeye basladı.Arkanızda kara bır duman bulutu ıle dolasırsınız.^3-4 sene once ford p-100 pıkapa yanlıslıkla koyulmustu benzınlıkte. Zaten 5-10 lt oldugu ıcın onemsemedık ve yola devam ettık ama arkamıza arac yaklasamıyordu dumandan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

Aracına gore degısır. Karburatorlu bır arac ıse karburator tıkanır oncelıkle. HAdı dıyelım bır sekılde tıkanmadı ve arac ılerlemeye basladı.Arkanızda kara bır duman bulutu ıle dolasırsınız.^3-4 sene once ford p-100 pıkapa yanlıslıkla koyulmustu benzınlıkte. Zaten 5-10 lt oldugu ıcın onemsemedık ve yola devam ettık ama arkamıza arac yaklasamıyordu dumandan.

Alıntıları Göster
    aracına göre değişir kimisi yakar birşey olmaz ama yakana kadar ortalığı dumana katar kimisinde enjektörler bujiler gider yolda kalırsınız haliyle deponunda temizlenmesi gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf_HKN

aracına göre değişir kimisi yakar birşey olmaz ama yakana kadar ortalığı dumana katar kimisinde enjektörler bujiler gider yolda kalırsınız haliyle deponunda temizlenmesi gerekir

Alıntıları Göster
    Aldığını farkettiğin an aracı durdurup servisi çağıracaksın. Tabi yakıtı aldığın yeri de mahkemeye vermek cabası... Hiçbirşey olmaz diyenlere bakmayın siz... Yoksa benzinli arabaya dizel alır gezerdik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yarbay

Aldığını farkettiğin an aracı durdurup servisi çağıracaksın. Tabi yakıtı aldığın yeri de mahkemeye vermek cabası... Hiçbirşey olmaz diyenlere bakmayın siz... Yoksa benzinli arabaya dizel alır gezerdik

Alıntıları Göster
    hiçbirşey olmaz diye birşey yok ama çok masrafta açmaz bizim başımıza geldi

hemde full dizel doldurdular opel vectra ya

yola çıktık 500 metre sonra yolda kaldık sene 98-99 olması lazım kış soğuk kar babam benzinliye geri döndü bi kamyonetle arabayı benzinliye çektik aracın deposunu söktü temizlediler bujileri değiştiler depomuzu fulleyip marşa bastık 1-2 denemeden sonra araba çalıştı yola devam ettik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platinium -- 29 Eylül 2007; 21:45:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yarbay

Alıntıları Göster
    Game over olur hortum'dan yakıt geçmez tıkanır arabanı bi süre servis'te kalması gerekiryakıtla ilgili bi parcanın değiştirilmesi gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-Y11

Game over olur hortum'dan yakıt geçmez tıkanır arabanı bi süre servis'te kalması gerekiryakıtla ilgili bi parcanın değiştirilmesi gerekir

Alıntıları Göster
    Bu dizel ile benzinli araçların pompaları farklı deilmi biri diğerinden daha kalın diye biliyorum ben ama ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞAhin

Bu dizel ile benzinli araçların pompaları farklı deilmi biri diğerinden daha kalın diye biliyorum ben ama ?

Alıntıları Göster
    Bizim burda skoda araca mazot koydular araç yarı yolda istop etmiş mazotu çekip benzin koydular çalıştırırken simsiyah duman attı sonra düzeldi. motora hiç bir zarar gelmedi yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanov

Bizim burda skoda araca mazot koydular araç yarı yolda istop etmiş mazotu çekip benzin koydular çalıştırırken simsiyah duman attı sonra düzeldi. motora hiç bir zarar gelmedi yani.

Alıntıları Göster
    izim eski evin orda bi total vardı,

gurbetçinin biri almanyadan benzinli transporter arabasıyla türkiyeye gelmiş. sonra bizim totale girmiş. işte pompacı "abey yuromu ?" demiş adam "evet eurodan koy babacan" demiş.

sonra pompacı benzinli transportera koymuş mazotu, adam 20-30 metre gitmiş araba teklemeye başlamış siyah duman falan derken güüüüüümmm diye bi sis duyulmuş. biraz duman saçılmış falan.

sonra arabayı ucakla almanyaya götürmüşler servis için Tr de benzinlisi yapılamıyormuş transporterın.

sonra adamla arkadaş olmuş bizim pompacı

bizzat pompacıdan dinledim. yarılmıştım o an
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyfülislam

izim eski evin orda bi total vardı,

gurbetçinin biri almanyadan benzinli transporter arabasıyla türkiyeye gelmiş. sonra bizim totale girmiş. işte pompacı "abey yuromu ?" demiş adam "evet eurodan koy babacan" demiş.

sonra pompacı benzinli transportera koymuş mazotu, adam 20-30 metre gitmiş araba teklemeye başlamış siyah duman falan derken güüüüüümmm diye bi sis duyulmuş. biraz duman saçılmış falan.

sonra arabayı ucakla almanyaya götürmüşler servis için Tr de benzinlisi yapılamıyormuş transporterın.

sonra adamla arkadaş olmuş bizim pompacı

bizzat pompacıdan dinledim. yarılmıştım o an

Alıntıları Göster
    Dizel motora benzin koyulsa ne olur peki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Alıntıları Göster
    İnsan vücudundan kanını çekip zeytinyağı koyarsan ne olursa arabaya da o olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt82

İnsan vücudundan kanını çekip zeytinyağı koyarsan ne olursa arabaya da o olur

Alıntıları Göster
    ya bu aynı 0,5 uçlu kaleme 0,7 uç koymak gibi bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: K-Z-M

ya bu aynı 0,5 uçlu kaleme 0,7 uç koymak gibi bişey

Alıntıları Göster
    fazla kalemi veya 0.7 ucu olan vaaaaar mı ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: KafasıGüzel

fazla kalemi veya 0.7 ucu olan vaaaaar mı ???

Alıntıları Göster
    Sadece enjektör arıza yapar gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ünal korkmaz

Bak onu bilmiyorum ama mantık yürütecek olursam parlamaları bir değildir. Benzin bujiye ihtiyaç duyar. Yani ilk patlamadan sonra motor stop eder sanırım.

Benzinli arabalar vefakardır. Karbüratörlü sistemler basit olduğundan tamirciye gitmeden bile sorun çözülebilir. Dizel araçlar gibi mazot bitiminde sistemin hava yapması gibi bir sorunu yoktur. Dizel araçlar kötü değildir ama dizel araca bakmak ve doğru kullanmak ustalık ister.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.