Şimdi Ara

Benzinin dizelden sadece %7.5 pahalı olması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
3.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Demek vergisiz motorinin aslında vergisiz benzinden pahalı olduğunu öğrensen kafayı yersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak Birleşik Krallık’ta mazot daha bile pahalı.

Benzinin dizelden sadece %7.5 pahalı olması.

• bence de insan hayret ediyor. normalde benzin mazottan daha ucuz vergiler olmadan.
  • yiyecek ekmek bulamayanlar var bizimkiler dizel benzin falan diyor allahım sen bizi ıslah et. ne yaparsan yap yaranamıyorsun bunlara ya arabanın fiyatını beğenmezler ya da benzinin.
  • dunyanın en pahalı yakıtı TR' de nıye bunu hakedıyoruz anlamıs degılım hergun 30 35 km lık aracla yolum var ortalama ayda 1000 ıle 1500 arası yakıt parası verıyorum bıraz fazla herseyın bedelını bu ulkede en fazla vatandaslarımız bızler vergı mukelleflerı odüyoruz ...
  • Neyine hayret ediyorsun? Gelişmiş bir ülkede motorin gibi çevre düşmanı bir yakıtın kat be kat pahalı olması gerekir. Ama bizim ülkemizde dizel fetişizmi olduğu için sınırlanıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last Man

Neyine hayret ediyorsun? Gelişmiş bir ülkede motorin gibi çevre düşmanı bir yakıtın kat be kat pahalı olması gerekir. Ama bizim ülkemizde dizel fetişizmi olduğu için sınırlanıyor.
    dizel 10 lira olsa bakkalda ekmek bulamazsın haberin yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

dizel 10 lira olsa bakkalda ekmek bulamazsın haberin yok.

Alıntıları Göster
    Motorini ticari olarak kullanan araçlardan ÖTV almazsınız. Yani kamyondan, traktörden, otobüsten v.b çünkü takdir edersiniz ki bir kamyoncunun kamyonuna mazot alması "Özel tüketim" ya da "Lüks" değildir. Bir de takografa tanımlı bir limit koyarsınız. Atıyorum o takografta yapılan 100 kilometrelik yola karşılık aracına göre atıyorum TIR için 30 litre ÖTV'siz motorin hakkı tanınacak böylelikle suistimal de önlenecek. Akaryakıt alırken de takografa bağlı kart petrolde pompaya okutulup ÖTV'siz yakıt hakkı gözükebilir.

• InnocentHate kullanıcısına yanıt
    Otomobil bölümünde bunu mu konuşalım? Konu dışı diye taşırlar.

Araç ve yakıt fiyatlarından siz memnun musunuz? Ya da aracınız var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Psyduck17

Otomobil bölümünde bunu mu konuşalım? Konu dışı diye taşırlar.

Araç ve yakıt fiyatlarından siz memnun musunuz? Ya da aracınız var mı?
    aracım yok ama ben memnunum fiyatlardan.
    benimde uçağım yok. Ben de uçak fiyatlarından çok memnunum. Tren fiyatları da çok iyi. Hele uzay mekiği fiyatları evlere şenlik. Tam bana göre.

bu ay 425 lira doğalgaz faturası geldi. 530 lira MTV taksidi var. Evin kira olduğunu varsayarsak 1200 lira da o. Be yaptı? 2155. Bak saha mutfak alışverişi, elektrik, su faturası ödemedik? Hangi parayla alacaksın arabayı? Maaşın çok mu yüksek de araba parası az geliyor? Doğan Şahin almak için hiç harcama yapmadan, hiç yiyip, içmeden, kira vermeden 10 ay çalışman gerekiyor. Bence hesabını iyi yap. Maaşını kime vereceğine dikkat et. Sonra aç kalma.

Eğer baba parasıyla hayatını idame ettirip burada maaşımı veririm ayakları yapıyorsan da diyeceğim hiç bir şey yok. Kendi parasını kazanan insana hiç bir şey ucuz değil bu devirde.

Abi şaka mısın yahu gerçekten tebrik ediyorum sizi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.