Şimdi Ara

Benzinde ilk çalışmada gaz yememe sorunu yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
9.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • A. Aleyküm bende polo var. Lpg li. Sabah ilk çalışmada benzinden gaza geçinceye kadar gaz yememe hatta stop etme sorunu var. Sanki benzin çekemiyor gibi benzin pompası olabilir diye düşünüyorum fakat araç yüksek devirde iken yani benzinde aynı sorunu göstermiyor gazı çok iyi alıyor. Şimdi ilk çalışmada gaz yememe sorunu varken yüksek devirde neden yapmıyor pompa sorunu sadece ilk çalışmada mı kendini gösteriyor yoksa başka bi sorun mudur teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• LPG'li bir araçta depodaki benzin miktarı çeyrek deponun altında kaldığı süreçte benzin pompası ısınır ve arızalanır.Sürekli olarak böyle kullandıysanız benzin pompanızı kontrol ettirin.
  • Ben de ondan şüphelendim ama yüksek devirde sorun yok onu anlamadım yani normal mi bu

• unutturma aynı sorun benim alfada vardı bir sürü şey değişti olmadı en son bir parça kırıkmış onu değiştirince düzeldi adını unuttum arabaya inince evraklardan bakarım
  • Peki sorun pompada ise depo içi pompa mı değişecek. Internette benzin pompası fiyatı ye arama yaptığımda 80 tl ye depo içi ponpa çıkıyor. Acaba sipariş etmem gereken parça bu mu. Yoksa başka bi parça mı var

• quote:

Orijinalden alıntı: seyelap

Peki sorun pompada ise depo içi pompa mı değişecek. Internette benzin pompası fiyatı ye arama yaptığımda 80 tl ye depo içi ponpa çıkıyor. Acaba sipariş etmem gereken parça bu mu. Yoksa başka bi parça mı var

Depo içinde oluyor genelde.Fakat sipariş vermeyin.Bir usta önce kontrol etsin.
  • Arkadaşlar araç ısınınca sorun çok azalıyor özellikle soğukken çok belirgin. Bundan dolayı pompa değil gibi geliyor bana. Kalibrasyon diyorlar acaba lpg ayarına dokunmadan benzin kalibrasyonu yapılabilir mi

• aracı 100-150 km sadece benzinde kullan, araç zaten bu şekilde benzine göre kendini kalibre edecektir, aynı sorunu vectra da da yaşıyorum hatta geçenlerde benzinde hiç çalışmadı direk gazda çalıştırmak zorunda kaldım
  • Pompa, enjektôr, akışmetre potansiyometre vb parçalar olası arıza kaynağı olabilir.beynin soketini 3-4 saat sök öyle dene birde

• Soketi çıkarıp taktıktan sonra gaz ayarı ya da vb bi ayar gerekiyor mu bi de beyin derken hangi beyin

• Benzin pompası olması yüksek ihtimal. Benzini en az yarım depo tut sürekli. Bir de benzer problemi bir dönem ben de yaşamıştım. O zamanlar yarım deponun altında benzin tutardım araçta. Würth'ün benzin katkısını depoyu fulleyerek ve yüksek devirde bir süre sürerek kullandım. Şimdi araçta tekleme zor çalışma sorunu kalmadı. Hiçbir parçayı da değiştirmedim.
  • seyelap S kullanıcısına yanıt
    Hocam aracı soğukken lpg düğmesine basılı tutarak çalıştırın. Direk sorunsuz çalışıyorsa problem yüzde 99 benzin pompasındadır.
  • seyelap S kullanıcısına yanıt
    yakın zamanda bızde aynı sorunla karsılastık benzın pompası degıstıkten sonra duzeldı. Ek olarak surekli lpg de kullanmayın arada benzındede kullanın,iyi forumlar
  • Benzer sorum benim araçdada mevcut. Şöyleki lpgde rolanti kafasına göre yükseliyordu, benzinde hiçbirşey yok boğaz kelebeği de temiz, aracı bilgisayara başlattık lamda sensörü arızalı sensör değişecek araya role koyup sorunu çözeceğiz dediler. Aracı bırakmadım kutup başını çıkartıp 1 saat bekledim sonuç lpg de rolanti 9 a sabitlendi. Benzinde sizinki gibi soğukken nadiren stop etmeye başladı ve soğukken benzinde çekiş çok düşük. Isınınca hiçbirşey kalmıyor.

• avans ayarı yapıldı düzeldi teşekkürler arkadaşlar
  • potur kullanıcısına yanıt

Parçayı öğrenebildiniz mi?

• syavuz S kullanıcısına yanıt
    Kanister valfi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.