Şimdi Ara

Benzin Zamlarına Dur Diyelim ! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
3.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • keşke benzin 5 ytl olsada bizde kmde aracımızın ne yaktığını net hesaplasak.arkadaşlar ne eylem yapmakla ne kontak kapatmayla nede vergiyi düşürmekle bu işler halledilmez.şimdi konuşup forumdan yine uyarı alıcaz ama olsun.bi örnek vereyim geçen gün başbakan beşiktaşa gelicek diye tüm ana arterleri kapadılar ve bizler o sıkışık trafikte bekledik ve belki bir ilin 1 günlük elektrik enerjisini üretecek kadar yakıtı heba ettik.merak ediyorum elin ecnebileri,başbakan,cumhurbaşkanı,ülke başkanı,bilmem ne kralı için gideceği yere kadar yolu kapamak yada bayram kutlamaları,geçit törenleri,konser(özellikle vatan caddesi,taksim) için ana arterlere giriş yasağı:başbakan yada her kimse bu gideceği yere helikopterle gidemiyormu.bizim milletimiz parayı sokaktan toplamıyor,başımıza seçilen işgüzar iktidarların keyifleri için dünya kadar paramız gidiyor ve her sıkıştıklarında vergiye sarılıyorlar.niye kayıt dışını kayıt altına almıyorsunuz,bize maaşı vermeden üzerinden vergiyi peşin alırken tekstil piyasası(konfeksiyonlar),elektronik piyasası(atölyeler)vb yerlerde sigortasız işçi çalıştıran işverenlere yada kaçak elektrik su vb kullananlara niye sesiniz çıkmıyor.

lanet olsun böyle adalete 94 model (2,0 motor)arabaya biniyorum 416 ytl vergi+25 ytl eksoz pulu+150 ytl trafik sigortası+1500*12=18000 ytl benzin gideri + 1250 ytl kasko+100*12=1200 ytl otopark parası =21000 ytl gibi bi rakam ödüyorum her yıl ve arabanın değeride 20000 ytl .yakında araçlarımızada türban takıcaz belki o zaman dinlersiniz bizi.

• quote:

Orjinalden alıntı: tempraclube

1500*12=18000 ytl benzin gideri

Off!
  • Bu başlıklara her denk geldiğimde içimden sadece "Beter olalım" demek geliyor.
  • bana koyan benzin gideri diil kaskosu olduğu halde araçtan alınan zorunlu trafik sigortası ödeneği+o km alındığında vergisi peşin verilmiş araçtan hala vergi alınması+standartlara uymayan araçların bile eksoz pulu alması+aracın orasına burasına bakım muayene diye bizi kazıklamaları+yurt dışından gelen öküzleri yada bizim davarları gidecekleri yere helikopterle götürmek yerine koskoca yolu kapatmaları ve trafikte saatlerce bekleyen bu araçların yakıtına verilen paraların havaya uçması benim sorunum.aracımın değeri 5000ytl de olsa 50000 ytl de olsa alırken fuzuli masraf olacağını kabul edip aldım isterse benzin 5 ytl olsun yine bineceğim çünkü büyükşehir belediyemiz biz insan taşıyoruz diyip hayvan gibi taşıyorlar.millet yaygara yapıyor trafikteki çoğu insan araçlarında tek kişi seyahat ediyo toplu taşıma araçlarını niye kullanmıyo diye ki yanlış neden kullanmak zorunda kalıyoruz diye sormalılar.
  • Hiç unutmam Ahmet Necdet Sezer(eski cumhurbaşkanı) manisa yolunda makam aracı ve konvoyuyla giderken, kırmızı ışıklarda durmuştu, hatta yanında duran kamyonet şöföründen radyoya mesaj gelmişti. Cumhurbaşkanıyla yanyana duruyoruz gibilerinden, süper bir olaydı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: profurio

Arkadaşlar bence en büyük tepki araçlarımızı mümkün olduğunca az kullanmak olacaktır. talep ne kadar düşerse zam yapmaları da bir o kadar zorlaşır. ayrıca düşük tüketim sağlamak için çeşitli teknikler var örneğin,

-mümkün olduğunca yüksek viteste kullanmak,
    -ani hızlanmalardan kaçınmak,
    -trafikte ileriyi düşünerek araç kullanmak (50 m sonra duracağını bile bile gazlayanlar var),
    -lastik basınçlarını mümkün olduğunca yüksek tutmak,
    -araçtaki gereksiz ağırlıklardan kurtulmak
    -hız sınırlarına uymak vb. gibi

bir de özellikle büyük şehirlerde neredeyse tüm araçlarda tek kişi var, buna da bir çözüm bulmak lazım.

benim arabaya binmemem lazım demekki
    125 kgnet
    brüt+elbiseler

• kardeşim senin dediklerini yapmak bişeye etki etmez benzinden alamasa sudan alır devlet.bide büyük kentlerde her arabada niyemi tek kişi var çünkü bizim yaşadığımız(öz. istanbul)büyük şehirlerdeki toplu taşıma araçlarının üzerinde biz insan taşıyoruz yazar ama o araçların içinde yolculuk yapmak hayvanlığı dahi aşar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.