Şimdi Ara

Benzin Zamlarına Dur Diyelim ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
3.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kontak kapatamayiz
    yapamayız cunku rahata alıskın insanlariz.300 metrelik yolu yurumeyiz aracımızla gideriz.toplu tasıma araclarını kullanmayız kendi aracımızla gideriz.

ee tek akıllı adam bizmiyiz.yukardakilerde akıllı.herkesin kesesinden vergi alabilecek kac tane vergi kaldi kdv yi de dusurduler zamanında

ekonomimiz akaryakıt uzerinden alınan vergiler ve sıcak para sirkulasyonu ile donuyor.

aslında yapacagimiz tek sey var.yaptıgımız her alısveriste fiş istemek.kacak elektrik su kullananları sikayet etmek vergi kaciranlari kacirmaya calisanlari sikayet etmek..yoksa boyle devam ederse eşege semer vuran cok olur.
    nasil forumda bile duzeni saglamak icin sikayet sistemi var.aslında ayni sistem devlette de var.bir gün kacak elektrik kullananı sikayet edin bakalim devlet nasıl cöküyor basına...

yoksa bir gün kontak kapatirsin sonraki gun 50 liralık benzin alacagina 100 liralık benzin alırsın.
  • Dostum inan bana, ben 3 kuruş için vergi kaçıran adamı şikayet etmem artık hatta daha çok desteklerim.
    Neden diyeceksin şimdi şaşıracaksın, lakin bu ülkede işler böyle yürüyor. Benim eniştem geçen sene 20yıl emek verdiği fabrikasını kapattı 100 tane işçi çıkarttı. Ama biz vergi kaçırsaydık, usulsüzlük yapsaydık yada yukarlarda bir tanıdığımız olsaydı belkide 1 numara olurduk ama olmadı. Bugün üstümüzdeki kişiler(şimdi saymıyorum ve detaylı açıklama yapmıyorum) senin benim verdiği vergileri birgüzel harcıyorlar ve bize hizmet için kullanmıyorlarsa, kusura bakma bilader, tek kuruş vergi de vermek istemem.
    Dediğinde çok haklısın sonuna kadarda savunurum kesinlikle art niyetli bir düşüncemde olamaz ama şuandaki sistemde değil. Aç kalmamak için resmen bize bunu yapın diyorlar. Ve kimsede dur diyemiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: espirtlotus

Dostum inan bana, ben 3 kuruş için vergi kaçıran adamı şikayet etmem artık hatta daha çok desteklerim.
    Neden diyeceksin şimdi şaşıracaksın, lakin bu ülkede işler böyle yürüyor. Benim eniştem geçen sene 20yıl emek verdiği fabrikasını kapattı 100 tane işçi çıkarttı. Ama biz vergi kaçırsaydık, usulsüzlük yapsaydık yada yukarlarda bir tanıdığımız olsaydı belkide 1 numara olurduk ama olmadı. Bugün üstümüzdeki kişiler(şimdi saymıyorum ve detaylı açıklama yapmıyorum) senin benim verdiği vergileri birgüzel harcıyorlar ve bize hizmet için kullanmıyorlarsa, kusura bakma bilader, tek kuruş vergi de vermek istemem.
    Dediğinde çok haklısın sonuna kadarda savunurum kesinlikle art niyetli bir düşüncemde olamaz ama şuandaki sistemde değil. Aç kalmamak için resmen bize bunu yapın diyorlar. Ve kimsede dur diyemiyor.

benim demek istedigim olay benzine gelen zam degil.benzinin üzerine binen vergi.bu devlet madem vergilerle donuyor sen ben vergi kacırırsak devlet illaki bi yerlerden bunu telafi edecek ki ediyor.

birileri bizim kursagimizdan artirarak odedigimiz vergileri catır catır yiyorsa emin ol onların yatacak yerleri yok!
    devran boyle donuyor diyorsan o zaman iş degisir.paşa paşa gidecen benzinini mazotunu alacan.bir gramda bunun fiyatı niye bu kadar yuksek sorgulamayacaksın
  • Olurmu öyle şey, yakında çala çala bizede yatacak yer bırakmayacaklar.
    Örneğin; hem insanlar neden kaçak elektrik kullanıyorlar dersin, ülke çapınca kaçak elektrik kullanımı git gide artıyor, hemde gidersin elektriğe yuzde 20 nin üzerinde zam yaparsın. Sencede mantık yanlış değilmi, sonucu yanlış yerde aramıyorlarmı. Elektriğe zam yapıp milletin üzerinde zaten varolan külfeti biraz daha artırıp, insanların ödeyememesini sağlıyorsun. Sonrada kaçak elektrik kullanmayın diyorsun. Bu ülkede insanlar karnını zor doyururken, halen varolan elektrik parasını zaten ödeyemezken, böyle olunca hiç ödeyemicekler. E sonuç- git gide artan kaçakçılık. Bunun önüne böyle geçmeye çalışırsan bitersin. Bigün gelir kimse elektrik parasını vermez , verecek gücü kalmaz. Oysaki zam yapma, şuana kadar alamadığın abonelerden borcunu yuzde 20 indirimle tahsil et birşeyler yap , hiç alamamaktan iyidir değilmi, o zaman kimsede kaçak elektrik kullanmaz.

Not: elektrik sadece bir unsur olarak örnek verilmiştir, genel itibariyle tüm sistem böyle

Birde bu devlet vergilerle dönüyor demişsinde, doğru demişsin bu devlet vergilerle dönüyor. Hani bir dizi vardı, lisede çekilen, oranın müdürüde okulu döner sermaye ile yönetiyordu.

Bir aile düşün, bu ailenin bir evi olsun. Bu evde bazı nitelikli ve o evin ihtiyaçlarını karşılayan olmazsa olmaz mallar vardır. Nedir bunlar buzdoloabı-fırın-televizyon-yatak-çamaşır makinesi vb.Ailenin bir geliri olduğunu düşünelim bunla o ev tüm giderlerini - karşılayabiliyor. Şimdi ailemizin 100mılyar borcu var. Bu borcunu kapatabilmek için aile reisinin geliri ve birkaç aile bireyinin geliriyle her ay ödeme yapılıyor. Böylece bu ev kendi kendini idare edebiliyor ama borcu tamamen kapanamıyor. Bunun için daha fazla gelire ihtiyac var ama aile bireylerinin çalışma gucu buna yetmıyor. Ve ailede çalışan birkişi işten ayrıldı. Önemli miktarda gelir kaybı var. Bunu nasıl kapatacaksın, biryerden borc alıcaksın, diğer borcunu kapatmak için vericeksin. Böyle böyle işler çığrından çıkmaya başlıyor. Son olarak elinde varolan ve en yüksek getirisi olacak malları satacaksın. Nedir; buzdoloabını satıp, evin ihtiyaclarını karsılıcaksın. Çamaşır makinesini satıcaksın, televizyonu vb. Sonrasını anlatmaya gerek yok, satacak malların kalmadığı için ve borcunda bitmediği için çok ama çok zor durumda kalıcaksın ve biticeksin.

Bu benzetmenin içinde vergiler ve büyük vergi kaçakçıları olanıda var. Ben özet geçtim.

Son; sokaklarda aydınlatma direkleri var. Bunların parası verdiğimiz vergilerle karşılanıyor değilmi. Tabikide hayır, karşılanamadığı için elektrik faturasına entegre edililiyor.

Dünyanın en pahalı benzinini almaktan gurur duyuyorum.
    Dünyanın en pahalı özel iletişi vergisini ödemekten gurur duyuyorum.

Konuyu siyasete dökmeden, yada isim vermeden üstü kapalı bir şekilde devam edebilirsek daha iyi olucaktır. Forumda yasak almadan devam edebiliriz.
    Vede konumuz benzin zamları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 19 Mart 2008; 4:52:00 >
  • 2 ay içerisinde 6 zam bu yıl sonuna kadar kaç 6 gelecek Allah bilir. aynen devam istikrarı korumak kolay değil
  • FİYATLAR TAVAN YAPTI KEŞKE BİR ŞEKİLDE DUR DENİLEBİLSE.
    DİZEL BİLE 3 YTL OLDU. İLERİSİ KARANLIK.
  • quote:

Olurmu öyle şey, yakında çala çala bizede yatacak yer bırakmayacaklar.
    Örneğin; hem insanlar neden kaçak elektrik kullanıyorlar dersin, ülke çapınca kaçak elektrik kullanımı git gide artıyor, hemde gidersin elektriğe yuzde 20 nin üzerinde zam yaparsın. Sencede mantık yanlış değilmi, sonucu yanlış yerde aramıyorlarmı. Elektriğe zam yapıp milletin üzerinde zaten varolan külfeti biraz daha artırıp, insanların ödeyememesini sağlıyorsun. Sonrada kaçak elektrik kullanmayın diyorsun. Bu ülkede insanlar karnını zor doyururken, halen varolan elektrik parasını zaten ödeyemezken, böyle olunca hiç ödeyemicekler. E sonuç- git gide artan kaçakçılık. Bunun önüne böyle geçmeye çalışırsan bitersin. Bigün gelir kimse elektrik parasını vermez , verecek gücü kalmaz. Oysaki zam yapma, şuana kadar alamadığın abonelerden borcunu yuzde 20 indirimle tahsil et birşeyler yap , hiç alamamaktan iyidir değilmi, o zaman kimsede kaçak elektrik kullanmaz.

Not: elektrik sadece bir unsur olarak örnek verilmiştir, genel itibariyle tüm sistem böyle

Birde bu devlet vergilerle dönüyor demişsinde, doğru demişsin bu devlet vergilerle dönüyor. Hani bir dizi vardı, lisede çekilen, oranın müdürüde okulu döner sermaye ile yönetiyordu.

Bir aile düşün, bu ailenin bir evi olsun. Bu evde bazı nitelikli ve o evin ihtiyaçlarını karşılayan olmazsa olmaz mallar vardır. Nedir bunlar buzdoloabı-fırın-televizyon-yatak-çamaşır makinesi vb.Ailenin bir geliri olduğunu düşünelim bunla o ev tüm giderlerini - karşılayabiliyor. Şimdi ailemizin 100mılyar borcu var. Bu borcunu kapatabilmek için aile reisinin geliri ve birkaç aile bireyinin geliriyle her ay ödeme yapılıyor. Böylece bu ev kendi kendini idare edebiliyor ama borcu tamamen kapanamıyor. Bunun için daha fazla gelire ihtiyac var ama aile bireylerinin çalışma gucu buna yetmıyor. Ve ailede çalışan birkişi işten ayrıldı. Önemli miktarda gelir kaybı var. Bunu nasıl kapatacaksın, biryerden borc alıcaksın, diğer borcunu kapatmak için vericeksin. Böyle böyle işler çığrından çıkmaya başlıyor. Son olarak elinde varolan ve en yüksek getirisi olacak malları satacaksın. Nedir; buzdoloabını satıp, evin ihtiyaclarını karsılıcaksın. Çamaşır makinesini satıcaksın, televizyonu vb. Sonrasını anlatmaya gerek yok, satacak malların kalmadığı için ve borcunda bitmediği için çok ama çok zor durumda kalıcaksın ve biticeksin.

Bu benzetmenin içinde vergiler ve büyük vergi kaçakçıları olanıda var. Ben özet geçtim.

Son; sokaklarda aydınlatma direkleri var. Bunların parası verdiğimiz vergilerle karşılanıyor değilmi. Tabikide hayır, karşılanamadığı için elektrik faturasına entegre edililiyor.

Dünyanın en pahalı benzinini almaktan gurur duyuyorum.
    Dünyanın en pahalı özel iletişi vergisini ödemekten gurur duyuyorum.

Konuyu siyasete dökmeden, yada isim vermeden üstü kapalı bir şekilde devam edebilirsek daha iyi olucaktır. Forumda yasak almadan devam edebiliriz.
    Vede konumuz benzin zamları.

ha işte siz benim ne demek istedigimi cok iyi anlamıssınız.zaten bunun uzerinde daha fazla birsey soylemeye gerek yok
  • O zaman anlaştık
  • HAH ZAM DURMAYI BİLMİYOO YOLA DEVAM

SÜRİYEDE BENZİNLER SUDAN UCUZ BEEEEE
  • Ey ZAM dur desek durmayacak çünkü çizilen pembe tabloların artık o kadar pembe olmadığı ortaya çıktı.2002-2007 arası yaşanan aslında sanal bir mutluluktu ve bitti.Amerika bir büzüldü biz tarumar olduk.Nedense dünyada en fazla düşen bizim borsamız.Aslında nedeni de belli ya.İktisatçı olmaya gerek yok.Üretmeden tüketmeye çalışıyoruz.Bu kadar basit.
  • Dolar düşünce milli gelirimiz otomatik olarak artıyor. Buna sevinebiliriz mesela
  • quote:

O zaman anlaştık

• quote:

Orjinalden alıntı: daturkishulan

quote:

Orjinalden alıntı: Del-li

bence yanlış konu üzerinde tartışıyoruz.Tartışmamız gereken benzine gelen zamlar değil benzinden alınan fahiş vergiler.Sonuçta kullandığımız benzini biz üretmiyoruz dolayısıyla fiyat artışına müdahale etmemiz söz konusu değil.Ama maliyeti 1 ytl yi bile bulmayan benzinden alınan vergileri düşürmek hükümetin elinde.

maliyeti 1 ytl mi yoksa 30 kuruşmu???

eyy millet bilinki 3 dolara aldığınız benzinin litre maliyeti 30 kuruştur!!!
    gerisi vergi

arkadaş 30kuruş demiş herkezde dogrulamış ve ya vaybe gibi şasırmı halbuki ilkokulda ögrendigimiz 4 işlemi bilmekten aciziz
    bugün dolar 1,2325 ytl
    bir varil benzin159 litre
    benzinin varil fiyatıda 115 dolar dı ama 120 diyelim
    159/120=1,325 yani bir litre benzin 1,325 dolar yani bi düşünün
    eyvallah benzin pahalı ama hesap ortada
  • Hesabın tamamen yanlış. Dört işlemi bilen arkadaş bir litre fiyatını bulmak için Öncelikle 120'yi 159'a bölmen gerekirdi.

Ayrıca bir varil benzin demişsin fakat bir varil ham petrol olmalıydı. Bir varil ham petrolün ortalama %47'si benzin olarak elde edilmektedir'den de yola çıkılabilir fakat burda rafinasyon işleminde elde edilen tüm ürünlerin miktar ve fiyatlarını da hesaba katman gerekirdi.

Herneyse, geçen hafta petrol fiyatları $ 109 - 110 civarındaydı. Şu anda ham petrolün varil fiyatı $ 102 - 103 arasında geziyor. Sorgulamamız gereken hani bizim pompadaki indirimimiz???
  • Varil fiyatlarına neden takıldınızi, gelen her zam bu kadar yüklü vergi altında bize misli misli yansıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zizim

Hesabın tamamen yanlış. Dört işlemi bilen arkadaş bir litre fiyatını bulmak için Öncelikle 120'yi 159'a bölmen gerekirdi.

Ayrıca bir varil benzin demişsin fakat bir varil ham petrol olmalıydı. Bir varil ham petrolün ortalama
    %47'si benzin olarak elde edilmektedir'den de yola çıkılabilir fakat burda rafinasyon işleminde elde edilen tüm ürünlerin miktar ve fiyatlarını da hesaba katman gerekirdi.

Herneyse, geçen hafta petrol fiyatları $ 109 - 110 civarındaydı. Şu anda ham petrolün varil fiyatı $ 102 - 103 arasında geziyor. Sorgulamamız gereken hani bizim pompadaki indirimimiz???

%47 ha anlaşıldı şimdi.
  • Bizde sistem yükseliş üzerine kurulduğu için petrol fiyatlarının düşmesi sonucunda yapılan indirim zammın yarısı olur.%47 saptması ilginç olmuş.
  • kardeşim ev sahibi aldığı kiranın vergisini kuyumcu doktor avukat kazandığı cukkaların vergisini tüccar işadamı çevirdiği cironun vergisini ödüyormuki benzindeki vergiden dert yanıyorsun.
    quote:

Aslında bu olaya arabanmı derdin var manasında bakmamak gerekiyor, sonucta yukardaki bir arkadasımızında dediği gibi , petrole yapılan her zam, bize yol su elektrik gıda sebze meyve fiyatlarındaki artıs olarak geri dönüyor, adamlar taşımacılık yapıyor, onlar suyla çalışmadığına göre, tabikide taşımacılarda zam yapıcaklar, sonra otobüs biletlerinden tutunda, feribot , taksi ücretlerine kadar zam gelicektir, bu böyle giderse, yani olay arabalarımızı kullanıp kullanmamakta değildir demek istiyorum.

E peki biz neden hep böyle konuşuyoruz, şurda bir topluluk oluşturalım madem bu kadar insan karşı cıkıyor bu zamlara, o kadar yazıyoruz ediyoruz, neden örgütlenmiyoruz, bunların her dediklerine boyunmu eğeceğiz, hadi burdan şimdi başlayalım, ve bir protesto yöntemi bulalım, ben varım, herne olursa olsun her türlü protestoyu yaparım.
    Herkes adını yazsın madem bakalım kaç kişiyiz, ben farklı forum veya sosyal ağ topluluklarına da bakıcagım şimdi, insanların artık örgütlenmesi ve birşeylere karşı cıkması lazım. Hadi durmayın

@espirtlotus

Grubumuzda hazır buyrun;
    KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Düşüncem yannışsa,kurallara uygun değilse mesajımı silin.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.