Şimdi Ara

Benzin Zamlarına Dur Diyelim ! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
3.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ahaaaaaaaaaaa yine zam geldiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii , aracımın altını deldirip taşdevrindeki fred çakmaktaşın aracı gibi yapmayı düşünüyorum
  • tebrik ederim bravo ben de katıldım..
  • Arkadaşlar bence en büyük tepki araçlarımızı mümkün olduğunca az kullanmak olacaktır. talep ne kadar düşerse zam yapmaları da bir o kadar zorlaşır. ayrıca düşük tüketim sağlamak için çeşitli teknikler var örneğin,

-mümkün olduğunca yüksek viteste kullanmak,
    -ani hızlanmalardan kaçınmak,
    -trafikte ileriyi düşünerek araç kullanmak (50 m sonra duracağını bile bile gazlayanlar var),
    -lastik basınçlarını mümkün olduğunca yüksek tutmak,
    -araçtaki gereksiz ağırlıklardan kurtulmak
    -hız sınırlarına uymak vb. gibi

bir de özellikle büyük şehirlerde neredeyse tüm araçlarda tek kişi var, buna da bir çözüm bulmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profurio -- 12 Mart 2008; 22:54:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: profurio

Arkadaşlar bence en büyük tepki araçlarımızı mümkün olduğunca az kullanmak olacaktır. talep ne kadar düşerse zam yapmaları da bir o kadar zorlaşır. ayrıca düşük tüketim sağlamak için çeşitli teknikler var örneğin,

-mümkün olduğunca yüksek viteste kullanmak,
    -ani hızlanmalardan kaçınmak,
    -trafikte ileriyi düşünerek araç kullanmak (50 m sonra duracağını bile bile gazlayanlar var),
    -lastik basınçlarını mümkün olduğunca yüksek tutmak,
    -araçtaki gereksiz ağırlıklardan kurtulmak
    -hız sınırlarına uymak vb. gibi

bir de özellikle büyük şehirlerde neredeyse tüm araçlarda tek kişi var, buna da bir çözüm bulmak lazım.

Ustam öyle bir yazmışsın ki yetinmeyip koltukları sökelim, istetme olmasın, silecek motor suları yarım olsun, depo tam dolu olmasın ama eve bidonla benzin koyulsun zamlara karşı, sağ ayna bir işe yaramıyor son olarak biraz kilo verelim...

Eski Chevyciler sırtını yapıya daya yan otur der araba fazla yakmasın...

Bunlara oy verenler konusunda katılıyorum..

Edit; Ayrıca asıl zam dolar patlarsa olacak....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mississippi -- 12 Mart 2008; 23:33:39 >

• Genemi zam

oha ya napıyolar bunlar

Arkadaşlar arabaya az binmekle olmazki, hadi biz binmeyelim, zaten binemiyoruz ya gün içinde birçok fabrika ve şirket arabaları var, hepsi iş yapıyorlar, bütün gün trafikteler, yani artık bu hayatımızın vazgecilmez bir parcası, binmemekle- az benzin almakla olmazki bunlar. Ama durun daha bu zamların ardı arkası kesilmicek, 4 ytl yi görücez yakında.
    Birde bi arkadaş demiş yukarda, daha önce yapılmış hiçbir eylem etkili olmadı diye, bir ara Alem Fm de Nihat Sırdar, her sabah trafikteki insanları örgütleyebiliyordu, bir şekilde stickerlar yapıldı, herkes aracının arkasına yapıstırdı, ki bende yapıştırdım. Noldu o zamanlar benzin 3 ytl yi gecmişti, gene ardı ardına zam geliyordu, bu sefer benzini 2.60 ytl ye geriledi, ilk defa benzin'de indirimi ben o zaman gördüm, ama çok büyük bir kitle bunun eylemini yapıyordu. Haberlere bile cıkmıstı. Ama şimdi bakıyorumda, kimsenin umrunda bile değil.

Son olarak tamam tek derdimiz benzin değil,ancak bu petrol fiyatları bütün hayatımızı etkiliyor, sadece arabaya binip binmeme olayı değil. Diğer konularda o zaman sizlerde birşeyler yapın. Tepkinizi gösterin ama mutlaka biryerden başlamalıyız. Niye susuyoruzki

Bakın yunanistanda şuan büyük bir eylem var, hükümet sosyal güvenlik yasasını getirmeye çalışıyor, ve sanırım ya bugun yada dündü, ülkede buyuk çaplı bir iş bırakma eylemi yapıldı, adamlar deli gibi karşı cıkıyorlar ve ellerinden gelen, yapabilecekleri herseyi yapıyorlar, ülkede çöpler gunlerdir toplanmıyormus, toplu taşımadan tutunda bütün sektörler iş bırakma eylemlerine girmişler, adamlar duyarlı işte. Biliyorlar - ve direniyorlar. Biz nabıyoruz bide kendimize bakın

• akaryakıttaki abartı vergi aslında düşürülse devletin kaybı çok olmayacaktır...
    sürümden gene kazanırlar....
    yani direk vergi azaldığında devlet o kadar zarara gitmez bence..

çok kişi tanıyorum lpg yaptıktan sonra bakkala bile arabayla gidip benzinli haliyle aynı masrafı yapan
  • DUR
  • Bir kişi bize güzel bir logo yapabilirmi arkadaşlar, imzalarımıza koyalım
  • insanlar laiki ile yönetilirmiş halk şeçti halk bunu istiyor demekki inanın bana bidaki seçimde %70 le gelir bu yüzsüzler milleti 1 torba kömürle kandırdı bidahakine 2 torba veriri olur biter
  • Vergi toplamada sorun çıkınca (vergi iadesinin kalkması, vs.) daha kolay tahsil edilebilen kalemlerin vergisi artıyor. Benzin zamlarına dur diyecekler örgütlenip iki-üç gün kontak kapatmalı.
  • Tepki toplu yapılırsa ve süreklilik arzederse sonuca ulaşır.
  • Petrol fiyatı 110 doları da aştı

6 gündür kesintisiz olarak yükselen petrol fiyatı New York Borsası’nda ilk kez 110 dolar sınırını aştı. Petrol fiyatının tırmanışında dolardaki değer kaybı ve ABD petrol stoklarındaki artış etkili oldu.
    ABD tipi ham petrolün varil fiyatı günü 1.17 dolarlık artışla 109.92 dolardan kapatırken gün içinde 110.20 dolar seviyesini gördü. Londra Brent tipi petrolün varil fiyatı ise kapanışta 106.3 dolar oldu. Uzmanlar, dolar fiyatındaki düşüşün, dolar cinsinden işlem gören doların fiyatını diğer para birimleri karşılığında ucuzlattığını, bunun da talebi artırdığını kaydettiler.

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=ekonomi&ArticleID=504769&Date=13.03.2008&ver=39

DÜNYADA PETROL FİYATLARI BİZİM DUR DEMEMİZLE DURMAZ. BİZİM YAPABİLECEĞİMİZ TEK ŞEY HÜKÜMETİ VERGİLERİ İNDİRMEK YÖNÜNDE ZORLAMAMIZ.

• yanlız bunları bu forumda yazmayın arkadaşlar hiç bir sebep olmadan hepinize uyarı verebilirler ve sorarsınız kimse neden uyarı verdiğinide açıklamaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: EN.ES

Petrol fiyatı 110 doları da aştı

6 gündür kesintisiz olarak yükselen petrol fiyatı New York Borsası�nda ilk kez 110 dolar sınırını aştı. Petrol fiyatının tırmanışında dolardaki değer kaybı ve ABD petrol stoklarındaki artış etkili oldu.
    ABD tipi ham petrolün varil fiyatı günü 1.17 dolarlık artışla 109.92 dolardan kapatırken gün içinde 110.20 dolar seviyesini gördü. Londra Brent tipi petrolün varil fiyatı ise kapanışta 106.3 dolar oldu. Uzmanlar, dolar fiyatındaki düşüşün, dolar cinsinden işlem gören doların fiyatını diğer para birimleri karşılığında ucuzlattığını, bunun da talebi artırdığını kaydettiler.

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=ekonomi&ArticleID=504769&Date=13.03.2008&ver=39

DÜNYADA PETROL FİYATLARI BİZİM DUR DEMEMİZLE DURMAZ. BİZİM YAPABİLECEĞİMİZ TEK ŞEY HÜKÜMETİ VERGİLERİ İNDİRMEK YÖNÜNDE ZORLAMAMIZ.

O zaman ne anlıyoruz, demek zamlara dur diyince, bir şekilde vergileri azaltmalarını isteyeceğiz

• Onlara DUR diyince durmuyorlar öyleyse ben durdum.Binmiyorum zorlamı,yürüyorum spor oluyor.Tavsiye ederim.
  • DUUUUURRRRRRRmak yok yola devam.Bu sloganla ve politikayla daha çok eziyet çekeriz arkadaşlar biz.
  • tamam sizin istediğiniz gibi olsun 110$ olmuş deyip susalım dimi ondan sonra 1 ton kömüre 2 paket makarnaya muhtac olalım di mi yok kardeşim ben koyun değilim babamda bana gemi alamıyo -pardon gemicik bide gemi inşaatta okuyorum 2si arasındaki farkıda bilirim yani- ne de biyerlerden burs bulup amerikada okuyabiliyorum yani anlıcanız her vergisini zamanında yatıran milletin kaçak kullandığı elektriği ödeyen enayilerdenim ve artık dünya standartlarında yaşamak isteyen bi insanım işte..bu istediklerimizi tek bi şekilde alabiliriz mücadele edicez en etkili yolda benzin almamak ben varım 1 ay 2 ay neyse almıyorum benzin arabama ama tektük bişey yapamayız sizde katlanın bi süre bakın neler oluyo denemesi bedava

• Aslında köprülerden birinde kontak kapatsak, en azından birilerinin dikkatini çekmiş oluruz, yada bazı şeyler için bir başlangıç yapmış oluruz.
  • Sevgili arkadaşlar,

fikir olarak güzel ama bu dur diyelim olayı Türkiye'de yürümez çünkü bildiğiniz gibi benzin fiyatlarının yüksek oluşunun esas sebebi benzinin rafineri çıkış fiyatından çok benzinden alınan insafsız vergilerdir. Ötv ve Kdv nin ve bilmiyorsam başka vergilerin benzindeki oranı %60 tır. yani bugün benzinden vergi alınmasa benzin şu an 1,8 ytl olur heryerde. ama hepimiz çok iyi biliyoruz ki benzinden alınan bu baldan tatlı vergiden vazgeçileceğini düşünmek ve inmesini beklemek sadece saflıktır. o yüzden herkese diyorum ki bu fikirden vazgeçin. ancak bir tek şey olması lazım...

1 hafta boyunca ülke çapında kimse araç kullanmayacak. hiçbir özel araç sahibi bir gram benzin almayacak. bakın ondan sonra zam kalıyor mu? ama bu dediğimin de Türkiye'de gerçekleşmesi imkansız. o yüzden benzinin litresi 5 ytl veya 10 ytl olmadıkça herkes alır benzinini..

hepinize sevgiler

• Bu konuyla ilgili daha önce bir topic açılmıştı.O zaman da herkes esti gürledi iş hadi gelin ötv zammı için dava açalım diyince kimsenin sesi kalmadı kabullendi gitti.Onun için bu tepkileri bir sinirlilik hali olarak görüyorum.Bir kaç gün sonra bu fiyattan aldıkça herkes yine susacaktır ta ki yeni bir zam gelene kadar.Böyle de sürer gider bu pek bir şeyin değişmesini beklemiyorum zaten dünyadaki benzin stoğu da tükeniyor yakında böyle bir derdimiz kalmayacak...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.