Şimdi Ara

benzin yakıt tüketimi..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam 2000 model Polo Classic 1.6 75 hp bir aracım var..su an 125.000 km de.. Ve 120 binde buji ler değişti full bakıma girdi.Yalnız son zamanlarda arabanın benzin sarfiyatı arttı..(Aracın katalog tüketim miktarı altta). 40 milyonluk kursunsuz benzinle şehir içi ve dısı karısık çogunlugu şehir dışı 200 km gitmeye nerde ise bazen km de 200 bin tl yakmaya başladı.Acaba bunun sebepleri neler olabilir..Bilgi verirseniz sevinirim...

Polo CLS katalog:
    Yakıt tüketimi (100 km'de)* Şehir içi (litre) 9.9
    Şehir dışı (litre) 5.6
    Ortalama (litre) 7.2

teşekkürler..

• yakıt fiyatları arttı ondandır
  • Walla senin araba iyi yakıyomuş. Bende 1,6 16v Polo Hatchback var. 1 depo yaklaşık 100 milyona doluyor. ve 100 kmde 9 lt felan yakıyor. Bi depoyla 450 - 500 km yapıyorum. Bu da 230bin TL yapar. Ve dikkat ettim araba 1 saat 100-120 km sabit hızla veya 1 saat trafikte dur kalk ta hemen hemen aynı benzini yakıyor. en güzeli Trafiğin olmadığı saatlerde yola çıkmak..
    Haa illa tasarruf diyosan 1,0 motor Toyota yaris felan alcaksın ama o da bizi bozar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi out -- 10 Kasım 2004, 11:13:41 >
  • Merhaba arkadaşım öncelikle aracın 1.6 litre 100 hp'lik bir motora sahip , tahmini yaktığını düşündüğün yakıt normalin üzerinde haklısın , ama çokta anormal değil açıkçası , bu konuyu yetkili sevise danışırsan daha iyi olur , ben budur diyemem açıkçası veya başkası , somut çözümü sevisinden daha iyi alırsın .
  • bence gayet normal 1 litra benzin 2.300.000 tl olmuş. geçen sene 1.750 idi şimdi 2.300 yani %30 artmış fiyat. benim 1.4 palio 240.000 lira yakıyo valla. gitmediğim yer kalmadı herkes araba da bişey yok bütün değerler normal diyor. yani bmw benzin fiyatına palio ya biniyoz annıycanız.
  • teşekkürler arkadaşlar..
  • Zamanın benzin fiyatlarına bak ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay vay vay

Bunu bulmak marifet 12 yıllık konuyu hortlatmış adam daha Tl ye bile geçilmemiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne hort ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 14 yılda istikrarlı artış göstermiş. 1.75 ten 5.41 e. %300 lük artış var.
  • 1.6 75 hp yi görünce duygulandım,ahh be polom yakıyordun ama kaçıyordun da

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.