Şimdi Ara

Benzin ve dizele 1 liranın üzerinde zam geliyor! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
0
Favori
20.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
153 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zamlarda dur durak yok pompaya devam....

• Onların dolarları varsaaaağğ bizim Allahımız var, onların euroları varsaaağğ bizim koyunlarımız...eee...pardon...halkımız var elhamdülillah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pompanin ucu arac sahibine takilacagi gunlerde geldi elhamdulillah

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ormanci kullanıcısına yanıt
    Avrupa benzini daha pahalı kullansın diye TL değerini düşürüyoruz. Avrupa’yı böyle çökerteceğiz 😁. Nasıl ahmakça bir mantık kızamıyorum bile. Ve buna inanlar var.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • avatarından aktrollüğü bariz olan terliksi canlıları kaale alıp canınızı sıkmayın. yakında kaybolacaklar.

• Black_34 kullanıcısına yanıt

onlar şu anda gaz kuyruğundalar... 

• Şu Avrupa'daki fiyatları kıyaslamak tan vazgeçin.. Onların da ona göre maaşları var.. Biz dövizle maaş almıyoruz yani başımızda petrol var.. Şuan Türkiye'de benzin bu gidişle 16 lira ya çıkarsa ne olur düşünün bu gidişle çıkacak ta! Saçma sapan kıyaslama yapmayın bana.. hadi 20 lira oldu bir asgari ücretli 40 litrelik depoyu 20 den nasıl dolduracak 800 TL yapar 20 lirayada otobüse bindigini düşün 600 TL yapar.. Çok zenginseniz burda ne işiniz var Allah aşkına ufak çaplı reklam şirketim vardi. matbaaya gidiyorsun fiyatlar dolara endeksli Ne oldu dükkanı kapattik ben senelerce vergi ödedim. Şuan devletin bana bakması lazım örnek veriyorsunuz ya avrupadan Almanya sen iş bulana kadar ev kirani evin faturalarını ödüyor üstüne harçlık veriyor üstüne seni işe yönlendirip yine cuzi miktarlarda saatlik ücret bağlıyor..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Krone K kullanıcısına yanıt

Sormayın...

En çok da ona üzülüyorum. 3-4 çift arkadaş grubuyuz, çocuklar küçük, sadece bi çiftin 10-12 yaş çocuklar...

Bir arkadaş biraz fazla muhalif, iyi giderken de kötü diyordu ayrı konu ama artık bizler de o kafalara geldik yani bu ortamda.

Gelecekte bunun ceremesini onlar çekecekler.

Onu geçtim, çalıştığım yerde iki tane kapalı kızcağız var, onlar bile isyan ediyordu. Hani AKP seçmeni falan dersiniz, veya aileleri öyledir büyük ihtimal, oy vermişlerdir vesaire... Kız 25 yaşında, dedi ki, gençliğimiz, hayallerimiz eriyip gidiyor şu anda dedi. Ya dedim ne kadar güzel, doğru bir laf ettin. Olan sizlere oluyor, çocuklarımıza oluyor.

Biz gelmişiz 40 yaşımıza, idare ederiz, şunu yaparız bunu yaparız. Hasbelkader evimizi almışsak öyle de idare ederiz bilmemne diyoruz. Hoş, biz evimizi de alamadık, arabamız 100 bine gelmiş, masraf açmasın diye dua ediyorum. Şu saatten sonra ev-araba da alamayız.

Diyorum ya bunların hepsini geçtim. İdare ederiz diyelim hadi. Peki bunlar ne yapacaklar şu ortamda? Kız diyor ki, hadi siz yine ekonominin falan iyi olduğu, alım gücünüzün nispeten iyi olduğu zamanları gördünüz, yurtdışında çıktınız, alabilen evini arabasını aldı, peki biz ne yapacağız diyor.

Hesap ediyorlar, şu maaşımla şu kadar yılda araba alıyorum... Hayal yani.

Eh, bu ortam böyle devam etmeyecek illa ki, bir şekilde düzelecek de, devamlı çoluk çocuğumuzdan yiyeceğiz.

Yarın öbür gün ben çocuğumu okula gönderemezsem, taksitini ödeyemezsem? Her yerden, her şeyden kısacağız maalesef.

Bizler yine çok şükür belli kazançlara ulaşmışız, atıyorum yağ fiyatı 50'den 80'e çıktıysa da alacağız. Da bunu alamayan, dar gelirli olan ne yapacak, Allah hepsine kolaylık versin. İnşallah bir an önce çıkarız bu kısır döngüden.

Ama çeşitli fanatiklerin de bir şeyleri görmesi gerekiyor. Özellikle şu telefonunu çıkar dayılar ve o zihniyetin... Kimisi uyandı da, yetmiyor hala.

• daha bunlar kötü günlerimiz değil.

üretici fiyat endeksi %50 civarı şuan

tüketici fiyat endeksi %20 civarı

yani üreticiler önmüzdeki dönemde artan bu maliyetlerini fiyatlara yansıtabilir.

Allah sonumuzu hayretsin. şuan işimiz allaha kaldı bana göre .

• arabada kontakt kapatalı 1 ay olacak neredeyse üzerinde 5 kilo toz var lol

sebep olan herkesi allaha havale ediyorum 1 litre benzine muhtaç kalırsınız inşallah

• berk768 kullanıcısına yanıt
    Sen ne çok şey biliyorsun öyle, keşke bir de bildiklerin doğru olsaydı.

• Zaten bu gece bi araba yıkamaya gidecektim petrole bide pompaya uğrayayım, iyi denk geldi.

• durmak yok yolmaya pardon yola devam :)

• Şüphesiz ilet gibi duble asfalt yollarımız bunu hak ediyor.

Acaba İstanbul trafiği azalır mı diye merak etmiyor değilim yakında millet otoparklara gömecek araçları.

Ben olsam araç brandalarına yatırım yapardım

• ahahahahahaha şu an en çok küfür edenler de bunlara en çok tuzla koşan ve düne kadar burası da dahil birçok yerde bunları en çok savunanlar.

sırf bu nedenle ben çok eğleniyorum şahsen, svihseveyim ahahahahahahaha

• Motor alcaktım. Almasammı ne?

• :D

• size bir şey söyliyeyim mi? ama başkaları çok çatlayacak,kıskanacaklar göreceksiniz temmuz ayından itibaren benim ülkem ekonomisi öyle bir ataha kalkacak ki öyle bir sıçrayacak ki, öyle bir büyüyecek ki... etrafımızdaki almanyasıda fransasıda ingiltere'side italyasıda hele o her şeye burnunu sokan amerikasıda çatlayacak patlayacak hazırmıyız buna? (5 haziran 2021)

• Uçuyoruz ama kanatımız yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 24 Kasım 2021; 14:51:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 lira olunca hesaplaması kolay olacak

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.