Şimdi Ara

Benzin keşke 100 lira olsa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki o zaman ileride kırmızı ışık yandığı halde hala gaza basanlar azalır. O da belki.

Bunu yapanlar şöför değil, silme israfsınız. Sırf bu davranışı yapan birisi beraberinde binlerce kural ihlali ve mantık dışı hareket de yapıyordur eminim.

• Dizel aracım var yeşil yandığında veya yolda öylesine gaza basıyorum tempolu takıldığımda taş çatlasın 6litre ile takılıyorum ayağında yumurtayla gezen benzinsporlar biraz içerlenmiş herhalde

(Benzinli olup yakıt düşünmeyen arkadaşlara değil sözüm)

Edit: pardon unutmuşum benzinli motor ile sıkışık trafikte bile 4.5litre yakıyorlardı
  • Çoğu şirket aracı. Kendi araçları olsa yumurta topuk kullanır.
  • Çok yakinda..
  • escanor_ kullanıcısına yanıt

hocam benzin bedava bile olsa hiçbir mantığı yok.

kırmızı ışığın yandığını görüp deli gibi pedal çeviren bisikletçi gibi hepsi.

zaten bu ülkede kimin tuzu kuruysa bana ne diyip geçiyor. toplum olamadığımız için geldiğimiz sonuç ortada.

• Bence şikayet ettiğiniz konu saçma, adam kırmızıda geçmiyor ki sadece gazlamaktan keyif alıyordur parası çoktur sağ şeritte mıy mıy gitmek istemiyordur. Sonuçta kırmızıda duruyor mu duruyor.

• Bu hiperenflasyonla neden olmasın.
  • Dizel aracım var yeşil yandığında veya yolda öylesine gaza basıyorum tempolu takıldığımda taş çatlasın 6litre ile takılıyorum ayağında yumurtayla gezen benzinsporlar biraz içerlenmiş herhalde

(Benzinli olup yakıt düşünmeyen arkadaşlara değil sözüm)

Edit: pardon unutmuşum benzinli motor ile sıkışık trafikte bile 4.5litre yakıyorlardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reul -- 4 Aralık 2021; 12:26:5 >
  • ekmeği de 20 liraya alırsın

• O kadar dert varken buna mı takıldın allasen
  • berkay_53 kullanıcısına yanıt

kırmızı ışığın yandığını gördüğünde gazlamaktan keyif almak...

oldu.

• Reul kullanıcısına yanıt

konu yeşil yanmasıyla alakalı değil.

• senged kullanıcısına yanıt

kırmızı ışığı gördüğü halde gaza basar sonra gelir hayat pahalılığından şikayet eder değil mi bu kişi?

• Beyaz lamba takılmış egsoz susturucusu çıkarılmış 20 yaşındaki araçların yarattığı ses ve görüntü kirliliğinden gerçekten gına geldi. Her köşe başından kavşaktan fırlıyorlar. Geceleri yol gidemez olduk artık millet olarak beyaz ışığa hasretmişiz meğersem.

• 1-Konu sahibine kesinlikle katılıyorum...100 olmasa da en azından 50 lira olsun... 

2-İnşallah ekmek de 20 lira olur...Belki o zaman torbalar içinde duvara asılmış veya dün alınıp bugün bayatladı diye çöpe atılmış ekmekler görmeyiz...

Adam ramazan ayında fırında sıra bekleyip o anki açlığın etkisiyle gereğinden fazla pide alıyor ertesi günü de o yenmemiş ellenmemiş pideleri torbaya doldurup duvara asıyor akşamına da yeniden fırının önünde sıraya giriyor...Bu gerçek bir tespittir... 

• D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    Valla hocam memleketteki ekmek israfını engelleyecekse gerçekten pahalansın. Bi tarafta aşırı israf var bi tarafta almakta zorlananlar.
  • 100 lira değilde 15-20 lira olsun. Trafikte bi miktar azaltma yapar. Arabası yakmasın diye gaza basmayanlar da trafiğe çıkmaz
  • Cadmium C kullanıcısına yanıt

Seni ne ilgilendirir israf ?

• Eskiden millet araç çok yakmasın diye yavaş giderdi, şimdi aksine herkes bas bas gidiyor. 8 Yıldır her sabah aynı yolu her akşam aynı yolu kullanırım, şu zam'lardan sonra neden ise trafik azalcağına git gide artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 8 Aralık 2021; 12:34:19 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.