Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Benzin kesinlikle pahalı değil

58
Cevap
0
Favori
2.165
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2973 Mesaj
    Merhaba ayaklarını yerden kesecek arabaya sahip olup "benzin çuk pahalı yaa ühühühü" diyen arkadaşlarım,

Dün akşam aracımı bir dostuma verdim, yeni bir bayanla tanışmış, kendi aracıyla gitmek istemeyip benim aracımı istedi. Nedeni ise daha zengin görünmekmiş.. Her neyse bunu insanın çiğ olmasına vermek gerekiyor.

Bu sabah kalktım işe gideceğim.. Önce bindim minibüse.. Bakın sabahın saat 8'i ama minibüsteki kızlar yeni duşunu almış, saçlarını yapmış, mis gibi parfümlerini sıkmış öyle binmişler toplu taşımaya.. Erkekler takım elbiseli, tıraşlı, saçları jöleli. Bir an beyoğlunda maket trene bindim sandım, sonra minibüs şoförünün "ARKADAN VERMEYEN VAR MI?" sözüyle irkildim.

Hemen cebimden demir 2 lira çıkarıp, Michael Jackson ın smooth criminal şarkısının başlangıcındaki sahnede, parayı müzik kutusuna fırlatır gibi şoförün yanındaki elemana fırlattım. Para üstü gelmedi tabi. Şirinevlerde indim, beyazıta gitmek için metrobüs mü, metro mu seçeyim derken O'nu gördüm.. O kadar güzel görünüyordu ki, onu gördüğüm zaman karada osmanlı gemilerini görmüş bizanslı gibi kalmıştım üst köprüde. Tabi bu kısmın sonrası sizi ilgilendirmiyor ;))

Bu arada Michael Jackson 'ın para fırlatma sahnesini bilmeyenler 1.10 dan itibaren izleyebilir.

Onda paso vardı ama.. Hemen geçti turnikeden fakat ben geçemedim. Gidip bilet sırasına girdim..

Beyazıta gitmek için 2 vesait yapmam gerekecekti sorduğuma göre. Cevizlibağda inip tramvay ile devam etmek.. O da ne? Bir baktım 2 geçimlik bilet 7 lira.. öeeeh be arkadaş! minibüse de 2 lira verdim. 9 lira etti.

Yazıyı daha fazla uzatmadan sadede geleyim. Evden beyazıta 9 liraya geldim. Benim arabam 100 km de 10 litre yakmasına rağmen daha ucuza geliyorum..
    Umarım bu saatten sonra " binzin çuk pahalı hökümet indirim yapsın ühühühü" triplerine girmeyiz.

Ayrıca metrobüs hakkındaki yorumum : BÖYLE BİR ŞEY YOK.

Louis vuitton çantalı, iphone 5 telefonlu kızın yer kavgasına şahit oldum ki bu beni çok üzdü.
    Network marka takım elbise giyip Ray - Ban gözlük takan arkadaşın da "lütfen ilerleyelim arkadaşlar" demesi pek manidar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şair-i Maderzat -- 31 Mayıs 2013; 11:46:49 >

|
    |

• Yarbay
    2337 Mesaj
    benzin pahalı değil zaten arabalar çok yakıyor.
    |
    |
    Otobusun kaskosunu, vergisini, bakimini da oduyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |

birden yalnız ve asosyal olduğumu hissediyorum otobüste.
    |
    |
    |
    |
    vallahi pek birşey anlamadım ama arkadaş dolmuşa vereceğimiz parayı benzin veya lpg alırsak aynı fiyata gelir demek istemiş.
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aziz Kancar -- 31 Mayıs 2013; 11:49:54 >

Ne kadar bilirsen bil anlatabildiklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır..
  • Firma Yetkilisi
    8076 Mesaj
    toplu taşıma nın ucuz oldugunu kim söyledi ki size , toplu taşıma bakarak benzin ucuz yargısına vardınız . benzin olsun toplu taşım olsun ikisi de vatandasın çok net öpüldüğü en çok kullanılan kalemler .
    Son derece haklı gördüm seni hemşerim bu benzin pahalı diye ağlayan devlet düşmanlarının konuyu tekrar tekrar okumalarını öneriyorum.
    |
    |
    Bunu söylediğin iyi oldu.

Biz de boşu boşuna "benzin çok pahalı" diye yakınıyor muşuz .

Yalnız bu sırrı başka ülkelerde de anlat. Onlar da benzin bizden çok daha ucuz olduğu halde onlarda da pahalı diye hayıflananlar var.

"Dünyada en pahalı olan TR'de bile pahalı değil, siz de nasıl pahalı olacak" diye hatırlat onlara...
    |
    |

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Otobusun kaskosunu, vergisini, bakimini da oduyor musunuz?

|
    |
    |

1.33 Life | 2015 | İnci Beyaz
  • Yarbay
    2659 Mesaj
    |
    |
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Aslında benzin fiyatlarını sabit tutup belirli zamanlarda insanların arabalarını polis zoruyla servislere getirtip ücretsiz olarak km'de yakma miktarını yükseltmeleri gerekir. O zaman kimse benzin pahalı demez.
    |
    |
    güzel anlatmış
    |
    |
Reklamlar
e-ticaret
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.