Şimdi Ara

Benzin kesinlikle pahalı değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba ayaklarını yerden kesecek arabaya sahip olup "benzin çuk pahalı yaa ühühühü" diyen arkadaşlarım,

Dün akşam aracımı bir dostuma verdim, yeni bir bayanla tanışmış, kendi aracıyla gitmek istemeyip benim aracımı istedi. Nedeni ise daha zengin görünmekmiş.. Her neyse bunu insanın çiğ olmasına vermek gerekiyor.

Bu sabah kalktım işe gideceğim.. Önce bindim minibüse.. Bakın sabahın saat 8'i ama minibüsteki kızlar yeni duşunu almış, saçlarını yapmış, mis gibi parfümlerini sıkmış öyle binmişler toplu taşımaya.. Erkekler takım elbiseli, tıraşlı, saçları jöleli. Bir an beyoğlunda maket trene bindim sandım, sonra minibüs şoförünün "ARKADAN VERMEYEN VAR MI?" sözüyle irkildim.

Hemen cebimden demir 2 lira çıkarıp, Michael Jackson ın smooth criminal şarkısının başlangıcındaki sahnede, parayı müzik kutusuna fırlatır gibi şoförün yanındaki elemana fırlattım. Para üstü gelmedi tabi. Şirinevlerde indim, beyazıta gitmek için metrobüs mü, metro mu seçeyim derken O'nu gördüm.. O kadar güzel görünüyordu ki, onu gördüğüm zaman karada osmanlı gemilerini görmüş bizanslı gibi kalmıştım üst köprüde. Tabi bu kısmın sonrası sizi ilgilendirmiyor ;))

Bu arada Michael Jackson 'ın para fırlatma sahnesini bilmeyenler 1.10 dan itibaren izleyebilir.

Onda paso vardı ama.. Hemen geçti turnikeden fakat ben geçemedim. Gidip bilet sırasına girdim..

Beyazıta gitmek için 2 vesait yapmam gerekecekti sorduğuma göre. Cevizlibağda inip tramvay ile devam etmek.. O da ne? Bir baktım 2 geçimlik bilet 7 lira.. öeeeh be arkadaş! minibüse de 2 lira verdim. 9 lira etti.

Yazıyı daha fazla uzatmadan sadede geleyim. Evden beyazıta 9 liraya geldim. Benim arabam 100 km de 10 litre yakmasına rağmen daha ucuza geliyorum..
    Umarım bu saatten sonra " binzin çuk pahalı hökümet indirim yapsın ühühühü" triplerine girmeyiz.

Ayrıca metrobüs hakkındaki yorumum : BÖYLE BİR ŞEY YOK.

Louis vuitton çantalı, iphone 5 telefonlu kızın yer kavgasına şahit oldum ki bu beni çok üzdü.
    Network marka takım elbise giyip Ray - Ban gözlük takan arkadaşın da "lütfen ilerleyelim arkadaşlar" demesi pek manidar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şair-i Maderzat -- 31 Mayıs 2013; 11:46:49 >

• benzin pahalı değil zaten arabalar çok yakıyor.
  • Otobusun kaskosunu, vergisini, bakimini da oduyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracınızla gitmeniz karınıza olacak. Hem toplu taşıma kullanmayacak hemde istediğiniz sürede ulaşacaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • banada öyle oluyor arabadan inip,otobus vs binince.

birden yalnız ve asosyal olduğumu hissediyorum otobüste.
  • daha sonra ?
  • vallahi pek birşey anlamadım ama arkadaş dolmuşa vereceğimiz parayı benzin veya lpg alırsak aynı fiyata gelir demek istemiş.
  • Adam haklı muhteremler akşama pilavlı sohbet var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aziz Kancar -- 31 Mayıs 2013; 11:49:54 >
  • toplu taşıma nın ucuz oldugunu kim söyledi ki size , toplu taşıma bakarak benzin ucuz yargısına vardınız . benzin olsun toplu taşım olsun ikisi de vatandasın çok net öpüldüğü en çok kullanılan kalemler .
  • Son derece haklı gördüm seni hemşerim bu benzin pahalı diye ağlayan devlet düşmanlarının konuyu tekrar tekrar okumalarını öneriyorum.
  • Bunu söylediğin iyi oldu.

Biz de boşu boşuna "benzin çok pahalı" diye yakınıyor muşuz .

Yalnız bu sırrı başka ülkelerde de anlat. Onlar da benzin bizden çok daha ucuz olduğu halde onlarda da pahalı diye hayıflananlar var.

"Dünyada en pahalı olan TR'de bile pahalı değil, siz de nasıl pahalı olacak" diye hatırlat onlara...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Otobusun kaskosunu, vergisini, bakimini da oduyor musunuz?

•  Benzin kesinlikle pahalı değil
  • Adam ironi yapmış sizde ciddiye almışsınız
  • Benzin zaten pahali degil , benzinin litresinden alinan vergiler pahali olan kisim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Sakarya'da 80 kuruşa 15-20 kilometre gidebiliyorum.Bu durumda benzin bana göre çok pahalı. :D
  • Aslında benzin fiyatlarını sabit tutup belirli zamanlarda insanların arabalarını polis zoruyla servislere getirtip ücretsiz olarak km'de yakma miktarını yükseltmeleri gerekir. O zaman kimse benzin pahalı demez.
  • güzel anlatmış
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.