Şimdi Ara

Benzin Deposu Kapağı Nasıl Açılıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
15
Cevap
1
Favori
144.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracım Megane II hep LPG'de kullanıyorum fakat çalışması için bir miktar benzin konulması gerekiyor bilfdiğimiz gibi.
    Aracıma benzin alırken depo kapağını açtığımda pompanın girdiği yerde bir metal olduğunu ve elle dokunulmaması gerektiğini söyleyen bir işaret olduğunu gördüm. Bu kapak pompa yaklaştırılınca yada değince nasıl açılıyor? Elektro manyetik bi sistem mi var burada?

Bu konuyu Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel başlığı altına açmamın sebebi, eğer benim 2004 model aracımda varsa bütün araçlarda vardır şekinde düşünmemdir.

• Yakıt tanıma denilen sistem olsa gerek hocam. artık her bulduğunu her deliğe sokamıyorsun
  • Toz ve yanlış yakıt alınmaması için o basit yaylı bir kapak , pompa tabancası ile ittinmi yeter.........
  • Elle dokunulmaması onlem amaclı. O kapagı parmagınızla ıtınce acılıyor. Elektrık kontrollu bır sıstem degıl yanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADAC

Toz ve yanlış yakıt alınmaması için o basit yaylı bir kapak , pompa tabancası ile ittinmi yeter.........

Dizel pompası zaten girmiyor bildiğim kadarıyla. Sadece toz için mi yapmışlar bu önlemi?
    O zaman bir kilidi yok o benzin deposunun elle de açılabiliyorsa. Kapağı aç hortumu ittir içine hüple götür benzini. Bu kadar kolay mı yani hiçbir önlemi yok mu? Depoda benzin tutmamak lazım o zaman.
  • kapılar kilitli iken zaten depo kapağıda kilitli hocam. Merak etme çalınmaz yakıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

kapılar kilitli iken zaten depo kapağıda kilitli hocam. Merak etme çalınmaz yakıt

Depo kapagı arkadasın da dedıgı gıbı kapıları kılıtledıgınızde kılıtlenmekte. Ayrıca hortum yardımı ıle deponuzdan yakıt cekmek cok zor. Cunku yakıt borusu duz bır hat seklınde ınmıyor depoya. Bır mesafeden sonra bır bogum yapıyor ve hortum o kısımda takılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

quote:

kapılar kilitli iken zaten depo kapağıda kilitli hocam. Merak etme çalınmaz yakıt

Depo kapagı arkadasın da dedıgı gıbı kapıları kılıtledıgınızde kılıtlenmekte. Ayrıca hortum yardımı ıle deponuzdan yakıt cekmek cok zor. Cunku yakıt borusu duz bır hat seklınde ınmıyor depoya. Bır mesafeden sonra bır bogum yapıyor ve hortum o kısımda takılıyor.

Zaten depoda adam akıllı benzin olmuyor. Uyarı lambası yanınca alıyorum 20TL lik susuyor o kadar
    Benzinde kullananlar nasıl kullanıyor diye sormak istedim.
    Peki bu kapağa neden elle dokunmamak gerek. Adamlar sanki çok büyük bir suçmuş gibi koskoca resim koymuşlar DOKUNMA diye. Sebebi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

quote:

Zaten depoda adam akıllı benzin olmuyor. Uyarı lambası yanınca alıyorum 20TL lik susuyor o kadar
    Benzinde kullananlar nasıl kullanıyor diye sormak istedim.
    Peki bu kapağa neden elle dokunmamak gerek. Adamlar sanki çok büyük bir suçmuş gibi koskoca resim koymuşlar DOKUNMA diye. Sebebi nedir?

Yaylı bır mekanızma oldugu ıcın parmakların sıkısma ıhtımalıne karsı dokunmamak gerektıgı yazıyordu kullanım kılavuzunda aracın. Baska bır nedenle olacagını sanmıyorum

• Ek bilgi olarak şunu yazayım. O delikten benzin çekmek için ne hortum girer ne de başka başka bir şey. Bir ara deposu borusuna kadar dolu bir megane'ı başka bir firmaya teslim etmemiz gerekti. Depoyu da dolu göndermeyelim diye hortumla çekmeye çalıştık ama ne yaptıysak o hortumu sokamadık. Sanayide benzin depolarıyla kafayı bozmuş bir ustaya götürdük. Usta arka koltuğun altından biryerlerden depoya ulaşıp bütün mazotu çekmişti
  • Merhabalar ,

Bahsettiğiniz mekanizma yeni nesil birçok Renault da kullanılmaktadır , herhangi bir elektronik entegre olmaksızın tamamen manuel olarak çalışmaktadır , hatta elinizde sertçe bastırdığınızda içeri doğru yakıt depo hattını açtığını göreceksiniz , bu sistemin uygulanma amacı genleşme sonucu buharlaşan yakıttır.

Saygılar...
  • Bende artık insanlar benzin alamayınca benzin kapağının bile nasıl açıldığını unuttu zannetmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: becausefor

Bende artık insanlar benzin alamayınca benzin kapağının bile nasıl açıldığını unuttu zannetmiştim.

Vallahi bende. İlk okuduğumda öyle zannettim.
  • Walla bizde de bir HSE var ve malesef dizel pompa tabancasi icine girmiyor,girse bile tetiginİ otomatik attiriyor,yakit alirken her daim pompacilarla savas veriyoruz,benzer sorunu olan varmi?birde aracla icinden cika sari plastik bir parca daha var elmizde uzerinde benzin pompadi resmi falan var nasil ve amacla kullanildigini cozemedik.fikirleriniz ve yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.