Şimdi Ara

BenQ ZOWIE XL2546/S/K 240Hz DyAc™ Kullananlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
3
Favori
16.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: K3BL4

Neden değiştirmek istiyorsunuz ?

Alıntıları Göster
    Soğudum bu monitörden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bu mönitörden almayı düşünüyorum bu fiyatlara daha iyisi varsa yönlendirebilen varsa sevinirim ayrıca sadece oyun ve film için kullanıyorum şu anda kullandığım mönitör Msı mag271cv 27 . Tavsiye evren olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zuhasiberepe

Bende bu mönitörden almayı düşünüyorum bu fiyatlara daha iyisi varsa yönlendirebilen varsa sevinirim ayrıca sadece oyun ve film için kullanıyorum şu anda kullandığım mönitör Msı mag271cv 27 . Tavsiye evren olursa sevinirim.
    2. nesil panel kullanan ve bu monitörle kıyaslanan ama bana kalırsa daha iyi olan "Gigabyte AORUS 24.5" KD25F" modeli var. XL2546S yeni çıkmasına karşın 0,5ms ve 2. nesil panele geçiş yapmıştır. Bütçe varsa XL2546 modelinden ziyade Gigabyte modeli alınması daha sağlıklı olur. Eğer BENQ kalitesini hissetmek isterseniz XL2546S modelini öneririm ama fiyatlar çok uçuk. Benim bütçem yetmediğinden ve indirimde yakaladığım için XL2546 aldım. Input Lag muhabbeti yüzünden servise falan yolladım. Sanırım bizlere 1. fabrika çıkış ürünlerini vermiş. Değişimden gelen ürün cidden çok daha farklı ilk monitörüme göre farkını direkt olarak hissettim. Zowie benden sorunlar ve çözümleri ile ilgili kapsamlı bir mail atmamı istedi. Fırsat bulursam kendilerine maili hazirlayip atacağım buraya attığım maili kopyalar yapıştırırım. MSI iyi model ama üst düzey veya çok üst düzey monitör üretmiyorlar kesinlikle. Eski mesajlarımda muhakkak vardır 144hz ne öneriyorum, 240hz ne öneriyorum, fotoğrafçılık vb. işlerde kullanılması için ne öneriyorum bulabilirsiniz. Filmi her monitörden izlersiniz. Contrast ve Brightness dengesini yapmanız gerekiyor o da herkesin gözüne değişik gelir. Ben 75 kullanırım siz 50 kullanırsınız daha iyi gelir gibi. Parayı doğru kullanmakta fayda var. 144hz üzeri bir monitör alacaksanız kesinlikle TN olması şart. Renk skalası yüzünden input lag, ms değerinin düşmesini kimse istemez, eğer bunu göze alıyorsanız zaten aylık 10bin TL yiyen bir insansınızdır. Mantıklı seçim yapmak çok önemli. Üstadım ve bu konuların uzmanı olan bir ağabeyime yönlendireyim sizi.

• Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    Zuhasiberepe kullanıcısına yanıt
    Her şey yazılmış. Bana gerek kalmamış.

Film amaçlı da kullanılacaksa, va daha iyi seçim olur. TN ve IPS'lerin genelinde siyah sorunu var. Hele de film, gece seyrediliyorsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 28 Temmuz 2020; 22:7:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VAlla @bocekgrafik bu arakdasımızın daha önceki konuları okumustum mönitör işi harici donanımda gerçekten çok karısık mevzuları var. Elimdeki mönitör 27 küçültmeyi düşünüyorum yaşlılıktan kafayı çeviremiyorum artık :) Birde ışık sızması konusu beni geröçekten rahatsız ediyor ara sıra film izliyorum genelde oyun oynarım .
  • Eski Dell monitorleri olsaydı işine yarardı ama eskide kaldı. Böcekgrafiğin en sevdiği modeldi 5-6 sene önce.
  • Zuhasiberepe kullanıcısına yanıt
    Bi arkadaşıma MSI MPG27CQ almıştım. Her yönüyle mükemmeldi. Lâkin hakkında olumsuz yorumlara da denk gelmiştim burda.

Ne ılık sızması vardı, ne de siyahları gri gibi göstermesi. Karanlıkta bakınca çok koyu gri görünürdü sadece.

350 nit ve üzeri parlaklığı sahip ekranların ışığını, eğer oda çok ışık almıyorsa, 20-35 aralığında tutmakta fayda var.

S serisi film için idealdi. Hâlâ var galiba.

• Hocam Merhaba, 240Hz monitör düşünüyorum bu aralar.
    Kullandığım Monitör Asus VG27AQ 165Hz 2k
    Oynadığım Oyunlar Apex Legend, Cod Warzone Ubisoft’un yeni gelecek olan BattleRoyale oyunu. Hızlı oyunlar olduğundan 240Hz düşünmeye başladım dediğim gibi. Bir sürü seçenek var bu monitörde ki Dyac Asus’da ki ELMB Sync ile aynı galiba markalarda adı değişiyor sadece. Yaptığı iş aynı.
    Yalnız 240Hz için 240 Fps alamadıktan sonra da bi anlamı yok düşüncesi kafamı kurcalıyor. Apex’de 200Fps’e yakın alıyorum Warzone’da 130-150 arası değişiyor 1080ti kullanıyorum zannedersem 240hz için 2080 Süper filan almam gerekiyor. Sizinde bi fikrinizi alayım bi değişikşik bi kârım olurmu böyle birşey gerçekleştirsem. Hem monitör hakkında hemde böyle bir değişim için fikrinizi sormak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 4 Ağustos 2020; 10:52:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lion_Army

Hocam Merhaba, 240Hz monitör düşünüyorum bu aralar.
    Kullandığım Monitör Asus VG27AQ 165Hz 2k
    Oynadığım Oyunlar Apex Legend, Cod Warzone Ubisoft’un yeni gelecek olan BattleRoyale oyunu. Hızlı oyunlar olduğundan 240Hz düşünmeye başladım dediğim gibi. Bir sürü seçenek var bu monitörde ki Dyac Asus’da ki ELMB Sync ile aynı galiba markalarda adı değişiyor sadece. Yaptığı iş aynı.
    Yalnız 240Hz için 240 Fps alamadıktan sonra da bi anlamı yok düşüncesi kafamı kurcalıyor. Apex’de 200Fps’e yakın alıyorum Warzone’da 130-150 arası değişiyor 1080ti kullanıyorum zannedersem 240hz için 2080 Süper filan almam gerekiyor. Sizinde bi fikrinizi alayım bi değişikşik bi kârım olurmu böyle birşey gerçekleştirsem. Hem monitör hakkında hemde böyle bir değişim için fikrinizi sormak istedim.
    Selam hocam. DyAc başarısı biraz daha farklı. Zowie modellerde mevcut keza. CSGO olmadığından fps drop monitörü engellemez. Tavsiye ederim, 1080 Ti besler bu monitörü.

• Teşekkürler Hocam
    Değerlendiricem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lion_Army

Teşekkürler Hocam
    Değerlendiricem.
    HZ muhabbeti tamamiyle Factory Settings üzerinde ne gösteriyorsa o.

dvfreq 2398 gösteriyorsa eğer, maksimum kare sayısı 239’dur. ekran kartından bize 239 kareden başka aktaramaz. bunun yazılımsal veya bugla bir alakası yok. tamamiyle monitörün paneliyle ve içindeki donanımıyla alakalı, decimal muhabbeti farklı. 240 üzerinden 220 vermek ile 239 üzerinden 220 vermek çok farklı. etkisi cidden 60 ile 144 arası farktır. nasıl 60hz yi 75 e oc yapınca değer değişiyor ama 75 üzerinden verdiği 60 fps farklı, 60 üzerinden 60 vermesi farklı. maksimum kare sayısı yükseldikçe ve sinyal arttıkça kesilme azalır zaten bu monitörün en iyi olmasının sebebi bu piyasanın en iyisi xl2546ysa sebebi maksimum kare sayısını tamamiyle verdiği için. panel tipi ve sinyal girdisi farklı.

ben fabrika’da olsam ayarlardım onları sabitlerdim kullanılan teknoloji neyse ardından farklı hz verip denerdim full hdye kadar monitörün bütün inch desteğini hesaba katarak 16.9, 4.3 vs. gibi çözünürlüklerde sinyaline bakar öyle yollardım. sonra derdim ki, full inch ve 24” inch kullanılması en iyisidir, tavsiye edilen değer budur. benq bazı monitörlerde hdr ayarı kullanıyo mesela panel tipine ekleme yapıyo ama pro modellerde hdr seçeneği yok. Asus TUF serisini önermem mesela sebebi tamamiyle budur. Gaming için sadece TN önermemin sebebi de budur. Kırmızının 20 tane ekstra farklı tonuna ihtiyacımız yok bizim. Biz zaten Color Vibrance, Black eQ ile zaten onları komple değiştirip gözümüzün aldığı maksimum rengi değiştiriyoruz. Dust2'den örnek vereyim. Kapıya bakarken ben daha net görürken başka bir oyuncu bulanık, karanlık görür mesela. Benim vurmam daha olası bu oyuncuya göre. Asus bilerek 280HZ yapıyor. 165hz falan hiç fark yok 144'den. Adamlar satmak için Overclock yapıp yolluyor, bizim gibiler ise downgrade yapıp gerçek değerini buluyoruz. Bknz: BlurBusters forumunda her şey açıklanmış zaten.

Tek sorum şu: Asus Rog Strix PG258Q modeli 4K iken, niye Asus'un 280hz monitörü 2K üzerinden satılıyor. Çok büyük bir yalan var ortada.

Panel olarak size bi kurnazlığı atayım isterseniz; Kullanilan panelleri farkli. XG248 de 23.8”lik innolux marka panel var, XG258 de ise 24.5” lik AU Optronics marka daha yaygin olan bir panel var. Konsol kullaniminda(yani 60hz) XG248Q cok az bir farkla daha hizli, bunun disinda genel olarak XG258Q daha iyi bir monitor. (XG248 ile XG258 )

@Muten Baba

Hocamın incelemesine ve desteğine ihtiyaç var aslında bu konuda. Kendisi bu monitör üzerinde durursa ortaya inanilmaz değerli bilgiler çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Surfing with the Alien

HZ muhabbeti tamamiyle Factory Settings üzerinde ne gösteriyorsa o.

dvfreq 2398 gösteriyorsa eğer, maksimum kare sayısı 239’dur. ekran kartından bize 239 kareden başka aktaramaz. bunun yazılımsal veya bugla bir alakası yok. tamamiyle monitörün paneliyle ve içindeki donanımıyla alakalı, decimal muhabbeti farklı. 240 üzerinden 220 vermek ile 239 üzerinden 220 vermek çok farklı. etkisi cidden 60 ile 144 arası farktır. nasıl 60hz yi 75 e oc yapınca değer değişiyor ama 75 üzerinden verdiği 60 fps farklı, 60 üzerinden 60 vermesi farklı. maksimum kare sayısı yükseldikçe ve sinyal arttıkça kesilme azalır zaten bu monitörün en iyi olmasının sebebi bu piyasanın en iyisi xl2546ysa sebebi maksimum kare sayısını tamamiyle verdiği için. panel tipi ve sinyal girdisi farklı.

ben fabrika’da olsam ayarlardım onları sabitlerdim kullanılan teknoloji neyse ardından farklı hz verip denerdim full hdye kadar monitörün bütün inch desteğini hesaba katarak 16.9, 4.3 vs. gibi çözünürlüklerde sinyaline bakar öyle yollardım. sonra derdim ki, full inch ve 24” inch kullanılması en iyisidir, tavsiye edilen değer budur. benq bazı monitörlerde hdr ayarı kullanıyo mesela panel tipine ekleme yapıyo ama pro modellerde hdr seçeneği yok. Asus TUF serisini önermem mesela sebebi tamamiyle budur. Gaming için sadece TN önermemin sebebi de budur. Kırmızının 20 tane ekstra farklı tonuna ihtiyacımız yok bizim. Biz zaten Color Vibrance, Black eQ ile zaten onları komple değiştirip gözümüzün aldığı maksimum rengi değiştiriyoruz. Dust2'den örnek vereyim. Kapıya bakarken ben daha net görürken başka bir oyuncu bulanık, karanlık görür mesela. Benim vurmam daha olası bu oyuncuya göre. Asus bilerek 280HZ yapıyor. 165hz falan hiç fark yok 144'den. Adamlar satmak için Overclock yapıp yolluyor, bizim gibiler ise downgrade yapıp gerçek değerini buluyoruz. Bknz: BlurBusters forumunda her şey açıklanmış zaten.

Tek sorum şu: Asus Rog Strix PG258Q modeli 4K iken, niye Asus'un 280hz monitörü 2K üzerinden satılıyor. Çok büyük bir yalan var ortada.

Panel olarak size bi kurnazlığı atayım isterseniz; Kullanilan panelleri farkli. XG248 de 23.8”lik innolux marka panel var, XG258 de ise 24.5” lik AU Optronics marka daha yaygin olan bir panel var. Konsol kullaniminda(yani 60hz) XG248Q cok az bir farkla daha hizli, bunun disinda genel olarak XG258Q daha iyi bir monitor. (XG248 ile XG258 )

@Muten Baba

Hocamın incelemesine ve desteğine ihtiyaç var aslında bu konuda. Kendisi bu monitör üzerinde durursa ortaya inanilmaz değerli bilgiler çıkar.

Alıntıları Göster
    Testlerimi paylaşayım ayaküstü.

BenQ ZOWIE XL2546/S/K 240Hz DyAc™ Kullananlar

Muhtemelen kafa karıştıracak. Bunun Factory Settingsini atmak istiyorum.

Factory Settings atıyorum.

Bu da aynı sistemin farklı monitörleriyle yapılan şeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surfing with the Alien -- 4 Ağustos 2020; 11:45:24 >

• Selam. Monitör konusunda deneyimliyim diyebilirim ama teorik bilgi kısmında çok eksiğim vardır hocam, aslında benq monitör inceleyecektim görüştük ama sonrasında kayboldular birden

2 senedir son derece dandik paneli olan bir 32 monitör kullanıyorum 75hz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Selam. Monitör konusunda deneyimliyim diyebilirim ama teorik bilgi kısmında çok eksiğim vardır hocam, aslında benq monitör inceleyecektim görüştük ama sonrasında kayboldular birden

2 senedir son derece dandik paneli olan bir 32 monitör kullanıyorum 75hz.
    Hala kararlıysan seninle Ceo ile görüştebilirim. Ceo ile konuşurken senin inceleme konuların üzerinde durduk. XL2720Z modelini incelemiştin hatırlarsın belki.

Onlar bana ulaşalı çok oldu, görüşürüz dedik kaldı gitti :) Benq tr de ilk incelemelerini ben yapmıştım süper monitörlerdi ozaman için. Tr de çok daha aktif olabilirler aslında ama pek göremiyoruz nedense ben her yerde dandik viewsonic görüyorum. dandik mandik adamlara mail attım acuk indirim yapın da alalım diye cevap bile vermediler. Bence kendileri kaybetti

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Konuştuğun kişi muhtemelen pazarlama yöneticisydi. Benim seninle tanıştırmak istediğim kişi tamamiyle Türkiye sorumlusu. Muhtemelen istediğini gerçekleştirecek insanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surfing with the Alien -- 4 Ağustos 2020; 12:9:54 >
    Ben bilmem valla karşılıklı birer mailleştik, orada kaldı bir daha mail atmadılar.

Aslında 10 bit va 2k 32 bit monitörleri olsa 120hz filan yeterli bana, çok datlu olurdu. 32 de iyi paneli olan pek monitör yok, hp lerde var 1 2 tane. 32 de de aslında fps oynanmaz ama ne yapalım günde 2 maç cs için monitör mü alalım diyoruz. İlerde oyun sistemi ile iş sistemini tamamen ayırırsam güzel olabilir ama külliyen israf oluyor ozaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Ben bilmem valla karşılıklı birer mailleştik, orada kaldı bir daha mail atmadılar.

Aslında 10 bit va 2k 32 bit monitörleri olsa 120hz filan yeterli bana, çok datlu olurdu. 32 de iyi paneli olan pek monitör yok, hp lerde var 1 2 tane. 32 de de aslında fps oynanmaz ama ne yapalım günde 2 maç cs için monitör mü alalım diyoruz. İlerde oyun sistemi ile iş sistemini tamamen ayırırsam güzel olabilir ama külliyen israf oluyor ozaman.
    Hocam şu an görüşme sağladım kendileriyle güzel haberlerim var. Özelden mail adresini birakiyorum. Mail atarsan çok güzel olur. İndirim vs. işi tamamdır. İncelemeni bekliyoruz, hayırlı olsun.

• Değerli Açıklamaların için Teşekkürler Hocam.
    İşin açıkçası bu kadar derinlemesine incelemede bulunmadım şunan kullandığım monitördende memnunum aslında fakat hızlı Multiplayer oyunlar oynadığım için 240Hz farkını fazlası ile fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bi yandanda sırf merak işte.
    Monitör konusu çok derin bir konu işin içine G-Sync filanda giriyor mesela G-Sync bildiğin üzere aldığım Fps değerine göre Monitör Hz değerini ona göre eşitliyor anlık tabi bu da oyunlarda input Şag’a sebebiyet verende diyen var çok etkisi olmayanada G-Sync aç oyna diyolar.
    Ben mesela şu an ki monitörümde ELMB Sync açık G-Sync açık şekilde oynuyorum oyunları.
    Dyac ile ELBM aynı biliyordum farklı dediniz ikiside ama bulanıklığı azaltan bir teknoloji bildiğim, fakat şöyşe bir durumuda var onu açınca parlaklık biraz düşüyor gibi kapatınca arada ki farkı açık şekilde anlıyorsun. ELMB açınca Nvida Control Panelden’de Color Vibrance ayarını 60-65 gibi bir ayara çekiyorum.
    İşin Kısası 240Hz merakımdan böyle bi değişikliğe gitmek istiyorum muhakkakki oynadığım oyunlarda farkını görürüm ve baya bir etkili olur düşüncesindeyim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.