Şimdi Ara

BenQ ZOWIE XL2546/S/K 240Hz DyAc™ Kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
3
Favori
16.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BenQ ZOWIE XL2546/S/K 240Hz DyAc™ Kullananlar

Bu monitörü kullanan arkadaşlar varsa konuya davet ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surfing with the Alien -- 20 Temmuz 2021; 19:41:13 >

• Kaça satın almıştınız hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2E449A54C

Kaça satın almıştınız hocam?
    3.600 üstünde bi fiyata sıfır almıştım.
  • Selam XL2411P modeli için ayarlarınızı uygulasam nasıl olur sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkiremito

Selam XL2411P modeli için ayarlarınızı uygulasam nasıl olur sizce?
    Renk ayarı sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Şu an yeni bir ayara geçtim.

DyAc: Premium
    Black eQualizer: 12
    Color Vibrance: 10
    LBL: 0
    Instant Mode: On
    Brightness: 100
    Contrast: 75
    Sharpness: 7
    Gamma: 2
    Color Temperature: Normal
    AMA: High
  • Instant mode tam olarak ne işe yarıyor bilen var mı? Ayrıca DyAc input lag yapıyor diyenler var siz hissettiniz mi hiç?
  • quote:

Instant mode tam olarak ne işe yarıyor bilen var mı? Ayrıca DyAc input lag yapıyor diyenler var siz hissettiniz mi hiç?
    DyAc input lag yapmıyor hocam.

Instant Mode ise SADECE sinyal işleme hızlandırmasıyla ilgilenir. Her zaman ON olmak zorunda.
  • Aranıza sonunda bende katıldım arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrhndgn

Aranıza sonunda bende katıldım arkadaşlar
    Hoşgeldin hocam. Blur Busters Strobe uygulamasına göz attın mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam ilk defa duyuyorum ne oluyor tam olarak

• Ben herzaman kapalı olarak kullanıyorum instant mod u araştırdıgım da aklımda şu kalmışdı mouse gibi ekipmanlar da tuş gecikmesi yaşıyorsanız aktif ediniz gibi bişey...

Tabi bunu aktif ederseniz FPS kaybı yaşıyorsunuz oyundan oyuna göre değişiyor, fps kaybı...

Bir diger özellikte yazılımsal olarak freesync gsync desteğini kullanmak istiyorsanız yine instat mod u aktif etmek zorundasınız, fakat fps kaybını yaşamamak için ben aktif etmemeyi öneriyorum...

blackequalizer - gamma - gibi ayarları oyundan oyuna göre farklı ayarlamanız hatta oyun için deki haritalara göre farklı ayarlamınızı tavsiye ederim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcanoa

Ben herzaman kapalı olarak kullanıyorum instant mod u araştırdıgım da aklımda şu kalmışdı mouse gibi ekipmanlar da tuş gecikmesi yaşıyorsanız aktif ediniz gibi bişey...

Tabi bunu aktif ederseniz FPS kaybı yaşıyorsunuz oyundan oyuna göre değişiyor, fps kaybı...

Bir diger özellikte yazılımsal olarak freesync gsync desteğini kullanmak istiyorsanız yine instat mod u aktif etmek zorundasınız, fakat fps kaybını yaşamamak için ben aktif etmemeyi öneriyorum...

blackequalizer - gamma - gibi ayarları oyundan oyuna göre farklı ayarlamanız hatta oyun için deki haritalara göre farklı ayarlamınızı tavsiye ederim....
    Bende araştırdım signal processing olarak geçiyor ON olmasını tavsiye etmişler fakat tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcanoa

Ben herzaman kapalı olarak kullanıyorum instant mod u araştırdıgım da aklımda şu kalmışdı mouse gibi ekipmanlar da tuş gecikmesi yaşıyorsanız aktif ediniz gibi bişey...

Insant Mode için FPS kaybı yaşattığını ilk defa sizden duydum açıkcası. Zowie Türkiye CEO'su ile hem telefondan, hem de sosyal medya üzerinden iletişimimz mevcut. Kendisine detaylı olarak bütün özellikler ile alakalı sorular sordum.

Monitor üzerindeki herhangi bir ayar "Input Lag" gibi bir sorunu doğurmuyor. dyAc off-on olması sadece blurlanmayla vs. alakalı.

Onun dışında firmware ve driver problemi yaşayan arkadaşlar varsa. Bknz: 239,760HZ olarak gösteriyorsa değişim isteyin üründen. Eğer hz kaybı yaşıyorsanız %100 input lag yaşarsınız. Ben yaşadım ve monitörü Cuma günü yolladım. Ürün değişimi yapılacak bana. Herhangi bir soru vs. varsa bildiğim bir şeyse seve seve cevaplarım.

Onun dışında blurbusters strobe kullanmanızı tavsiye ederim(genel olarak Zowie monitorleri kullananların kesinlikle göz atması gereken bir forum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surfing with the Alien

Insant Mode için FPS kaybı yaşattığını ilk defa sizden duydum açıkcası. Zowie Türkiye CEO'su ile hem telefondan, hem de sosyal medya üzerinden iletişimimz mevcut. Kendisine detaylı olarak bütün özellikler ile alakalı sorular sordum.

Monitor üzerindeki herhangi bir ayar "Input Lag" gibi bir sorunu doğurmuyor. dyAc off-on olması sadece blurlanmayla vs. alakalı.

Onun dışında firmware ve driver problemi yaşayan arkadaşlar varsa. Bknz: 239,760HZ olarak gösteriyorsa değişim isteyin üründen. Eğer hz kaybı yaşıyorsanız %100 input lag yaşarsınız. Ben yaşadım ve monitörü Cuma günü yolladım. Ürün değişimi yapılacak bana. Herhangi bir soru vs. varsa bildiğim bir şeyse seve seve cevaplarım.

Onun dışında blurbusters strobe kullanmanızı tavsiye ederim(genel olarak Zowie monitorleri kullananların kesinlikle göz atması gereken bir forum)

Alıntıları Göster
    239,760hz olarak gözükmesi ne gibi problem yaratıyor hocam?
  • quote:

239,760hz olarak gözükmesi ne gibi problem yaratıyor hocam?

Alıntıları Göster
    Benim gözlemlediğim kadarıyla ekrana yansıyan maksimum kare sayısında gecikme yaşanıyor ve FPS oyunlarında Bully lagging problemi ile karşı karşıya bırakıyor. Örneğin; Ak47 ile ateş ederken, açayım onu biraz daha, 5 mermi atiyorsunuz ve 5 merminin normalde geçiş süresi 0.5ms olsun. Bully Lagging yüzünden monitörden bize ulaşan görüntüde 5 merminin geçiş süresi yani her 1 merminin atış süresi 1.5ms e yükseliyor. Şimdi 5 mermi 0.5 gidiyor. Spray yaptığımızı düşünürsek 12 mermi atalım. 1.05-1.1ms arasinda gitmesi gerekiyor. Bully Lagging problemi olunca her 5 mermiyi atarken 5 mermi aynı anda gitmiş hissiyatı yerine süreli geçişleri hissediyoruz, diğerinde böyle bir muhabbet yok. Bu da oyuna tabii ki çok etki ediyor. Ne kadar ısınık, ne kadar aim çalışmış olsanız dâhi bu durum yüzünden hiçbir şey yapamaz hale geliyorsunuz. Kareler olması gerektiğinden daha bozulma yaşıyor. dyAc monitör söz de? Ee nerede bu özelliğin kullanımı "0".

Eğer monitörünüz 239,760hz gözüküyorsa, nvidia denetim masasindan 1440x1080p 240hz çözünürlük oluşturup o çözünürlüğü aktif hale getirip masaüstü çözünürlüğü yapın, göreceksiniz ki 240hz değerini alıyorsunuz. Eğer böyle bir şey olursa, geçmiş olsun monitör değişimi şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surfing with the Alien

Benim gözlemlediğim kadarıyla ekrana yansıyan maksimum kare sayısında gecikme yaşanıyor ve FPS oyunlarında Bully lagging problemi ile karşı karşıya bırakıyor. Örneğin; Ak47 ile ateş ederken, açayım onu biraz daha, 5 mermi atiyorsunuz ve 5 merminin normalde geçiş süresi 0.5ms olsun. Bully Lagging yüzünden monitörden bize ulaşan görüntüde 5 merminin geçiş süresi yani her 1 merminin atış süresi 1.5ms e yükseliyor. Şimdi 5 mermi 0.5 gidiyor. Spray yaptığımızı düşünürsek 12 mermi atalım. 1.05-1.1ms arasinda gitmesi gerekiyor. Bully Lagging problemi olunca her 5 mermiyi atarken 5 mermi aynı anda gitmiş hissiyatı yerine süreli geçişleri hissediyoruz, diğerinde böyle bir muhabbet yok. Bu da oyuna tabii ki çok etki ediyor. Ne kadar ısınık, ne kadar aim çalışmış olsanız dâhi bu durum yüzünden hiçbir şey yapamaz hale geliyorsunuz. Kareler olması gerektiğinden daha bozulma yaşıyor. dyAc monitör söz de? Ee nerede bu özelliğin kullanımı "0".

Eğer monitörünüz 239,760hz gözüküyorsa, nvidia denetim masasindan 1440x1080p 240hz çözünürlük oluşturup o çözünürlüğü aktif hale getirip masaüstü çözünürlüğü yapın, göreceksiniz ki 240hz değerini alıyorsunuz. Eğer böyle bir şey olursa, geçmiş olsun monitör değişimi şart.

Alıntıları Göster
    Birçok kullanıcı bu şekilde kullanıyor sanırım hocam. Benq monitörlerin çoğunda bu problem var sanırım? Birde bunu iade etmek için nasıl anlatmak lazım? bunu bir iade sebebi olarak varsayarlar mı?

blurbusters strobe kurdum biraz önce biraz kurcaladım ama pek bir fark hissetmedim. tam olarak ne işe yarıyor acaba?
  • quote:

Birçok kullanıcı bu şekilde kullanıyor sanırım hocam. Benq monitörlerin çoğunda bu problem var sanırım? Birde bunu iade etmek için nasıl anlatmak lazım? bunu bir iade sebebi olarak varsayarlar mı?

blurbusters strobe kurdum biraz önce biraz kurcaladım ama pek bir fark hissetmedim. tam olarak ne işe yarıyor acaba?

Alıntıları Göster
    Monitör şu an serviste olduğu için detaylı olarak yardımcı olamıyacağım ama orada değerler var. dyAc Premium, AMA High aldıktan sonra.

1. seçeneği sağa doğru fulleyin
    2. seçeneği ise sağa doğru tekrar fulleyin.

Masaüstü çözünürlüğü dediğim gibi 1440x1080 - 240 hz yaptıktan sonra yapın bu ayarları. Sevgiler
  • Merhaba sizlere bir kaç sorum olucaktı. Sizce 144 hz bir monitörden BenQXL2546 ya geçiş yapmak mantıklı mı? Monitörlere karşı bir ilgim var hep daha iyisini istiyorum çünkü oynadığım oyunua zevk katıyor. Monitör almak yerine ekran kartımı da güncelleyebilirim, rx580 kullanıyorum ama benim hislerim monitör al diyor siz ne yaparsınız. cs ve benzeri oyunlar oynuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K3BL4

Merhaba sizlere bir kaç sorum olucaktı. Sizce 144 hz bir monitörden BenQXL2546 ya geçiş yapmak mantıklı mı? Monitörlere karşı bir ilgim var hep daha iyisini istiyorum çünkü oynadığım oyunua zevk katıyor. Monitör almak yerine ekran kartımı da güncelleyebilirim, rx580 kullanıyorum ama benim hislerim monitör al diyor siz ne yaparsınız. cs ve benzeri oyunlar oynuyorum.
    Hocam açıkcası 240hz ve dyAc çok belirgin bir şekilde fark yaratıyor. Ekran kartının yeteceğinden şüpheliyim açıkcası. Bütçe yerindeyse ekran kartını nvidia yapıp ardından bu monitörü alsan çok daha keyif alırsın ama yok ben para harcayamam diyorsan 144 işini görür.

• Xl2546s monitör piyasaya düşmeye başladı, hepsiburada veya vatana bil. gelmesini bekliyorum. Xl2546 maceram kısa sürdü ölü pixel yüzünden. Ufak bir incelemede paylaşırım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.