Şimdi Ara

BenQ X2200W Extreme (beklenen inceleme) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
734
Cevap
0
Favori
64.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 1 haftalık araştırmamın sonucunda bu lcd de karar kıldım.F/P si çok iyi.
    Monitörü laptopumu bağlamak ve PS3 için kullanacağım.
    Hem laptop hem PS3 ü nasıl bağlayabilirim bir bilginiz var mı ?
    Laptopumda hdmi çıkışı var ama monitörün hdmi girişini ps3 için saklıyorum =)

Laptopumun çıkışları:
     BenQ X2200W Extreme (beklenen inceleme)

En solda gözüken mavi çıkıştan bağlayacağım sanırım. D-sub dedikleri o mu oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperyaman -- 20 Haziran 2008; 20:04:09 >

• o mavi çıkış vga laptopu ordan bağlayabilirsin

ps3ü hdmıdan

masaüstü pcn varsa onuda DVI dan bağlarsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpello

x2200wye

bedavaya verseler almam onu

bilen bilir 4 lcd tükettim

madem bu kadar tüketmişsin (x2200 kulanmışsan eğer) sebibinide yaz biz aldık başkları almasın.bir aydan fazladır kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım.
    kötü tarafı varsa belirtsen daha iii olmazmı.ha bide mantıklı insanlar bir iddada bulunurken en azından onu ıspatlamaya çalışır demek kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_21 -- 21 Haziran 2008; 2:30:16 >

• Ya arkadaşlar ben bu monitörden almayı düşünüyorum ama benim şu an kullandığım monitör philips 17" 107ES Modeli. Çok eski. Ekran kartımda Ati Radeon X1600pro 512MB. Şimdi ben 1024*768de kullanıyorum. Max 1280*1024 oluyo. Şimdi bu BenQ nun ki 1680*1050 olduğu için benim ekran içinde yamuk felan durur mu yani tam oturur mu ekrana yoksa ekran kartını mı da değiştirmem gerekiyor. Cevaplarsanız sevinirim.
  • Yani Gigatek'den X2200W sipariş ettim,önsipariş olarak.Ama burada herkes HP'e sarmış durumda. BenQ daha iyi değil mi? Bir an şaşırdım ve pişman olacak gibi oldum
  • arkadaslar hp w2207 h ıle bunun arasında kaldım.siz hp modelı ıle bunun arasındakı belırgın farkları yazarmısınız sız nelere dıkkat ederek bu modelı sectınız?nelere agırlık verdınız?goruntu olarak parlak olması hp modelını daha ustun kılarmı,parlak ekran olmasının dezavantajı varmıdır deneyen oldumu?forumda kullananlardan parlak ekran olmasının dezavantaj oldugunu da yazanlar var hıcbır sorun olusturmadıgınıda yazanlar var?bırde pıksek olayı kafamı kurcalıyor,soyle bımeks gıbı bır yerden alsam magazadan yada ınternetten ıade edersem para alırmıyım karsılıgında,kargo ucretı felan ne olur?sorular fazla oldu ama ceken anlar kafam cok karısık gercekten cevaplanmamıs sorular donuo kafamda yardımcı olursanız cok sevınırım herkese ıyı forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twinkie35 -- 24 Haziran 2008; 20:59:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: leon_21

quote:

Orjinalden alıntı: UNDYING

Monitörünüz açıkken biraz vızıltı sesi geliyor mu sizde de? (stand by konumunda ve sessiz bir ortamda daha rahat duyuluyor bende)

hakketen ses geliyor bende yeni farkına vardım.ekran ayarını hala yapamadım başka öneresi olan yokmu? anlamadığım şeyde şu DISPLAY bölümünde niye ayar yapamadım.

Ses çok rahatsız etmiyor, dediğin gibi çok sessiz bir ortamda duyuluyor....
  • arkadaslar benq da cok guzel hp de..ben benq x2200w aldım..canavar gıbı monıtor..herkeze rahatca tavsıye ederım..fazla dusunecek bısey yok..benq alan hp yı nıye almadım demez.. hp alan benq yu nıye almadım demez bence..ıkısıde su an pıyasadakı en ıyı monıtor.. benım benq yu secme sebeplerıme gelınce.. benq da renk gamutu gercekten kendını gosterıyor..renkler cok canlı ve yumusak..lcd tv gıbı dıyebılırım..normalde monıtorlerın goruntusu bıraz soluk gıbıdır..benq da bu yok..bu benım ıcın onemlı bı etkendı..ayrıca 5 ms gercek tepksı suresıde cok onemlı bısey...hp de bu olay yok..ve hp nın parlak ekran olmasının guneste yansıma yaptıgını duydugum ıcın benq yu sectım..benq nun hazır modları gercekten kötü..ben kendı ayarlarımı yaptım nefıs oldu..x box360 la bagladıgımda 1080i de goruntu cok ıyıydı..kısacası benq derım..ama hp de benq yu aratmaz..ılk kafanıza yatanı alın gıtsın derım..cok dusunecek bısey yok...
  • quote:

x2200wye

Şanssız olabilirsiniz de bu monitörü kötüleyebileceğiniz anlamına gelmiyor malesef. Benim de monitörümde sorun var (ekranın ortasına doğru yukarıdan aşağıyı komple kaplayan kalın piksel bozulması denilebilecek bir çizgi). Ancak garantiye göndermek için aradım ve gayet yardımseverler. Yani BenQ'da, X2200W'da harika...

• quote:

Orjinalden alıntı: Zyrex

Ya arkadaşlar ben bu monitörden almayı düşünüyorum ama benim şu an kullandığım monitör philips 17" 107ES Modeli. Çok eski. Ekran kartımda Ati Radeon X1600pro 512MB. Şimdi ben 1024*768de kullanıyorum. Max 1280*1024 oluyo. Şimdi bu BenQ nun ki 1680*1050 olduğu için benim ekran içinde yamuk felan durur mu yani tam oturur mu ekrana yoksa ekran kartını mı da değiştirmem gerekiyor. Cevaplarsanız sevinirim.

aynı monitörle ati x800 256 mb ekran kartı kullandım hiç sorun yaşamadım.sadece bazı oyunlarda 1680 yapıp oynaman kasabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blacktric

quote:

x2200wye

Şanssız olabilirsiniz de bu monitörü kötüleyebileceğiniz anlamına gelmiyor malesef. Benim de monitörümde sorun var (ekranın ortasına doğru yukarıdan aşağıyı komple kaplayan kalın piksel bozulması denilebilecek bir çizgi). Ancak garantiye göndermek için aradım ve gayet yardımseverler. Yani BenQ'da, X2200W'da harika...

-1

parasını haketmiyor ben 770ytl den indirimle 528ytlye almıştım tabi parası olan alsın ama 560YTL'DEN FAZLA ASLA VERMEYİN HİÇ HAKETMİYOR O PARAYA BERBAT ÖTESİ Bİ MONİTÖR

• benq x2200w da x box oynuyorum.. 16.9 formatı secme ayarı gıbı bısey varmı bu monıtorde kullanların bılgısı varmı acaba.. bırde bu monıtorun ıcınden cıkan cd ısını yuklemek ıstedım ama cd de yuklenecek bısey goremedım setup falan yoktu yanı..yuklenmesı gereken bısey varmı monıtorun cd sınden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi indiana79 -- 2 Temmuz 2008; 21:14:23 >
  • Arkadaşlar bu monitörde PS3 oynarken kumlanma oluyor mu?
    Yoksa çözünürlük tam olarak oturuyor mu PS3 e ?
  • quote:

quote:

quote:

x2200wye

-1

parasını haketmiyor ben 770ytl den indirimle 528ytlye almıştım tabi parası olan alsın ama 560YTL'DEN FAZLA ASLA VERMEYİN HİÇ HAKETMİYOR O PARAYA BERBAT ÖTESİ Bİ MONİTÖR

şimdi yanlış anlamadıysam ilk önce bedava verseler almam demişsiniz sonrada 528 ytl ye aldım demişsiniz, bu monitörü kullandınızmı kullanmadınızmı çözemedim...

bunun yanında hangi beklentinizi karşılamadığını söylerseniz daha tutarlı bir yorum olacağı gibi diğer arkadaşlar için de bilgilendirici olur diye düşünüyorum...

açıkcası ben 4 aydır kullanıyorum, her gören de bayılıyor, hastayım senin şu monitöre vs diyor
    daha iyisi vardır yoktur ayrı konu ben verdiğim paranın son kuruşuna kadar çıkardığımı düşünüyorum..

bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa da elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Saygılarımla

• İnceleme için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: iztech

quote:

quote:

quote:

x2200wye

-1

şimdi yanlış anlamadıysam ilk önce bedava verseler almam demişsiniz sonrada 528 ytl ye aldım demişsiniz, bu monitörü kullandınızmı kullanmadınızmı çözemedim...

bunun yanında hangi beklentinizi karşılamadığını söylerseniz daha tutarlı bir yorum olacağı gibi diğer arkadaşlar için de bilgilendirici olur diye düşünüyorum...

açıkcası ben 4 aydır kullanıyorum, her gören de bayılıyor, hastayım senin şu monitöre vs diyor
    daha iyisi vardır yoktur ayrı konu ben verdiğim paranın son kuruşuna kadar çıkardığımı düşünüyorum..

bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa da elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Saygılarımla

aynı soruyu bende sordum eğer kötü tarafı varsa (internete diğer lcd lerle testte olabilir) söyleyin bizde farkına varalım. hatta başklarıda yeniden almasın dedik ama hiç cevap almadık.demekki sırf laf olsun torba dolsun mantığı var.belkide hiç kullanmamışlar yada yanlış gözlüğü takarak kulanmışlar

• Arkadaşlar 3 gün sonra bu LCD monitörü alıyorum ama konunun hepsini okudum bazı arkadaşlar ölü pixel sorununa dikkat çekiyor yani ben monitörü vatandan alacaktım ama orda kalmamış bende netten almaya karar verdim tek sorun şayet ölü pixel sorunu bende alırsam ve başıma patlarsa netten aldığım için ürünü gönderme yenisini bekleme sorunlarını daha çok yaşayacağımdan korkuyorum şu ölü pixel sorunu bu monitör alan arkadaşların genelinin karşılaştığı bir sorun mu yoksa bu monitörün böyle kötü bir yanımı var.
  • Arkadaşlar laptopumda 5.1 ses çıkışı olmadığı için 5.1 ses sistemimden (z-5300) tam verim alamıyordum.
    Ama bu monitörün ses çıkışı olduğu ve hdmidan bağlanabilme özelliği olduğu için hdmi bağlantısıyla 5.1 ses çıkışında sorun yaşamayacağım öyle mi ?
    PS3 ümü hdmi dan bağlayacağım. Laptopumu ise analogdan. Laptopumu analogdan bağladığım için tabiki 5.1 ses alamayacağım ama gene de monitöre bağladığım ses sisteminden ses alabilecek miyim ?
    Acil cevaplayabilirseniz çok iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Balthier

Arkadaşlar 3 gün sonra bu LCD monitörü alıyorum ama konunun hepsini okudum bazı arkadaşlar ölü pixel sorununa dikkat çekiyor yani ben monitörü vatandan alacaktım ama orda kalmamış bende netten almaya karar verdim tek sorun şayet ölü pixel sorunu bende alırsam ve başıma patlarsa netten aldığım için ürünü gönderme yenisini bekleme sorunlarını daha çok yaşayacağımdan korkuyorum şu ölü pixel sorunu bu monitör alan arkadaşların genelinin karşılaştığı bir sorun mu yoksa bu monitörün böyle kötü bir yanımı var.

valla bu kısmet işi dostum.ben mesela birşey yazmadım bu başlığa nedeni ise basit sorun yaşamadım ayrıca ölü pikselde çıkmadı.eminim benim gibi olan arkadaşlar öyle tahmin ediyorumki oldukça fazladır.

• quote:

Orjinalden alıntı: alperyaman

Arkadaşlar laptopumda 5.1 ses çıkışı olmadığı için 5.1 ses sistemimden (z-5300) tam verim alamıyordum.
    Ama bu monitörün ses çıkışı olduğu ve hdmidan bağlanabilme özelliği olduğu için hdmi bağlantısıyla 5.1 ses çıkışında sorun yaşamayacağım öyle mi ?
    PS3 ümü hdmi dan bağlayacağım. Laptopumu ise analogdan. Laptopumu analogdan bağladığım için tabiki 5.1 ses alamayacağım ama gene de monitöre bağladığım ses sisteminden ses alabilecek miyim ?
    Acil cevaplayabilirseniz çok iyi olur.

ben logitech X-210 2+1 kullanıyorum ama 5+1 de sorun çıkarıcağını sanmam sonuçta ps3 de ses ayarlarında otomatik olarak algılıyor hdmi olarak bağladığında,olmadı manuel olarakda 5+1 ini gösterebilirsin diye düşünüyorum.laptop için de istediğini tam anlamadım ama ps3 u hdmi bağladıktan sonra ses ps3 den gelicek 5.1 laptop uda vga bağladın = ps3 den sen gelicek. sorun bumu

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.