Şimdi Ara

BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
8
Favori
19.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: byrcp

quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Arkadaşlar dün bende satın aldım HB dan
    İki saat kadar kullanma fırsatım oldu
    Monitörü kullanan arkadaşlar renk ayarı ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var iyi bir görüntü için ayarlarım nasıl olmalı
    Teşekkürler
    Birde internette veya normalde film izlerken gölgelenme oluyor diye bı kac konu var varmı boyle bı sorunu monıtorun

maalesef hocam bende aynı sorundan bahsetmiştim. çözümü yok sanırım şunu önerebilirim film izlicekseniz indirin splash pro ex- programı var onunla en azından akıcı bi film izleme şansım oluyor. aksi taktirde 1080p bir youtube videosunda bile gölge ve titreme sorunu var. bilen arkadaşlar varsa ayarlardan düzeltelim ben aradım epeyce bulamadım. Oyunlarda gayet akıcı bu nedenle garantiye göndermedim.

hocam iyi günler bende o sorundan müzdariptim sanki ekranın ortası katlanır gibi oluyordu aştım lakin. Ben şöyle aştım sorunu nvidia dan 75 hz yaptım olmadı ancak masaüstüne sağ tıklayıp ekran çözünürlüğü gelişmiş ayarlardan 75hz yapınca titreme gitti.

Bu arada daha önce aoc kullanmıştım ancak bu monitörün oyunlardaki performansı harikaaaaa. Şimdi normal kullanım için en uygun ayarı bulmaya çalışıyorum çünkü yazılar falan biraz yoruyor beni.

Ayrıca başka bir monitörün display pilotunu indirdim rl 2460 bazı ayarlar ortak yapılabiliyor onda deaktif olan menüler sadece FOTOĞRAF modunda aktif oluyor. Sanırım fotoğrafçılıkla alakalı ayarlar gerisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the Melinalist -- 13 Şubat 2016; 3:24:13 >

• fiyatına göre performansı başarılı ama benim kanaatimde o paraya biraz daha ekleyip kesinlikle başka tercihlerden yana kullanın
  • Monitörde 120 hz seçeneği var mıdır acaba ?
  • Oyunlar tamam ancak film ve dizilerde maalesef karelenme tarzı bir sorunla karşı karşıyayım. Genelde ekrana siyah geldiği zaman siyahın üstünde resmen yeşil renkler ve minik gri kareler dans etmekte. Ne yaptıysam çözemedim ve bu yüzden iade edeceğim. Çok üzülüyorum gerçekten oyun performansına bayılmıştım neyse monitör önerisi olan var mı? Bu 1 ms GtG ben pek farketmedim işin açığı o yüzden çok önemli değil, acer dell monitörler nasıldır?
  • Csgo performansı test eden varmı ? Özellikle hızlıca sağ sol falan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun oynamak dışında video film izleyeceksek şayet bu monitör doğru tercih değil midir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the Melinalist

quote:

Orijinalden alıntı: byrcp

quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Arkadaşlar dün bende satın aldım HB dan
    İki saat kadar kullanma fırsatım oldu
    Monitörü kullanan arkadaşlar renk ayarı ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var iyi bir görüntü için ayarlarım nasıl olmalı
    Teşekkürler
    Birde internette veya normalde film izlerken gölgelenme oluyor diye bı kac konu var varmı boyle bı sorunu monıtorun

maalesef hocam bende aynı sorundan bahsetmiştim. çözümü yok sanırım şunu önerebilirim film izlicekseniz indirin splash pro ex- programı var onunla en azından akıcı bi film izleme şansım oluyor. aksi taktirde 1080p bir youtube videosunda bile gölge ve titreme sorunu var. bilen arkadaşlar varsa ayarlardan düzeltelim ben aradım epeyce bulamadım. Oyunlarda gayet akıcı bu nedenle garantiye göndermedim.

hocam iyi günler bende o sorundan müzdariptim sanki ekranın ortası katlanır gibi oluyordu aştım lakin. Ben şöyle aştım sorunu nvidia dan 75 hz yaptım olmadı ancak masaüstüne sağ tıklayıp ekran çözünürlüğü gelişmiş ayarlardan 75hz yapınca titreme gitti.

Bu arada daha önce aoc kullanmıştım ancak bu monitörün oyunlardaki performansı harikaaaaa. Şimdi normal kullanım için en uygun ayarı bulmaya çalışıyorum çünkü yazılar falan biraz yoruyor beni.

Ayrıca başka bir monitörün display pilotunu indirdim rl 2460 bazı ayarlar ortak yapılabiliyor onda deaktif olan menüler sadece FOTOĞRAF modunda aktif oluyor. Sanırım fotoğrafçılıkla alakalı ayarlar gerisi.

1920-1080p çözn. de 75 hz etkin degil valla sorunu filmleri indiirip splash pro ex. diye bi player program var onla izliyorum sorunu çözemedim maalesef.

• Arkadaşlar gerçekten gözümü çok yoruyor.
    Güya senseye
    özel bir ayar yapan var mı
  • 399 tlden 569tlye param olsa alirdim durumlar sıkışık maleesef

• quote:

Orijinalden alıntı: MeTeN

Arkadaşlar gerçekten gözümü çok yoruyor.
    Güya senseye

Aşağıdaki ayarlar internette gezinti, Ofis uygulamaları vs. içindir.
    Oyun için daha parlak modları tavsiye ederim.

Brightness 40
    Contrast 28
    Sharpness 5
    Gamma 3
    Color Temperature: User Mode R:100 G:100 B:100
    Ama: High
    Instant Mode: On

• Bende bu monitörden aldım siyah renk üzerinde gri kareler görmekteyim ve sanki renklerde nasıl anlatsam spreyleşme tarzı bir sıkıntı var. Sorunu bir türlü çözemedim. Ne yapsam olmuyor ve bu sadece film videolarda oluyor oyunda sıkıntı yok. Topraklı, normal ve upsye bağladım birşey değişmedi. Aynı ekran kartıyla başka bir monitörde denedim gayet güzel gösteriyor. Bu arada 75 hz dvi girişinden olmuyor hdmi üzerinden oluyor bende.

Bu karelenme olayının bir yerde panelden kaynaklandığını okumuştum. Garantiye göndermelimiyim ?
  • Artık HESAPLİ değil..
    500 TL altında bulamadim

Edit:444 TL ye N11 den -çek ile-TekmarPc den aldım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 18 Mart 2016; 22:17:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkaneker

quote:

Orijinalden alıntı: MeTeN

Arkadaşlar gerçekten gözümü çok yoruyor.
    Güya senseye

Aşağıdaki ayarlar internette gezinti, Ofis uygulamaları vs. içindir.
    Oyun için daha parlak modları tavsiye ederim.

Brightness 40
    Contrast 28
    Sharpness 5
    Gamma 3
    Color Temperature: User Mode R:100 G:100 B:100
    Ama: High
    Instant Mode: On

Oyun için görüntü modu tavsiyesi var mıdır?
  • Şu an hepsiburada'da 188 lira bu fiyata ihtiyacı olan kaçırmasın
    Link
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperthymestic

Şu an hepsiburada'da 188 lira bu fiyata ihtiyacı olan kaçırmasın
    Link

Hocam bir yanlışlık olmasın. Renk i hiç uygun değil ama bu fiyata attım sepete. Daha büyük bir monitör bakıyordum ama bu fiyata gelirse bu monitör baya düşeş olacak.

Derken sepetteyken fiyat 538 lira oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oscar Heykeli -- 21 Mart 2016; 11:02:23 >
  • Uygun fiyatlı sıfır kapalı kutu isteyen varsa PM ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben bunu almayi dusunuyorum. Gercekten videolarda durum bu derecede kotu mu? 75 hz overclock sorunsuz mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: jvcjvc

Arkadaşlar ben bunu almayi dusunuyorum. Gercekten videolarda durum bu derecede kotu mu? 75 hz overclock sorunsuz mu?
    quote:

Orijinalden alynty: jvcjvc

Arkada?lar ben bunu almayi dusunuyorum. Gercekten videolarda durum bu derecede kotu mu? 75 hz overclock sorunsuz mu?

valla ben alaly 6-7 ay oldu kendim ayar yaptym internette gezinme + film dizi + oyun ayarlary olarak. çok memnunum arkada?laryn bahsetti?i sorunlar olmuyor. zaten gidip 480p film açarsanyz abuk subuk karelenme ya?arsynyz. örnek ayarlary isterseniz eve geçti?imde bakar yardymcy olruum size. bir de bu msi kullandy?y bi program var o da güzel sonuçlar veriyor film için deneyebilirsiniz bence.

• Şu an alınabilitesi var mıdır
    Biraz hort oldu ama

Edit: Böyle bir model de var AOC'nin
    AOC E2470SWH 23.6"
    Link:http://www.hepsiburada.com/aoc-e2470swh-23-6-1ms-analog-dvi-d-hdmi-full-hd-led-monitor-pm-bd805568

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceceli -- 24 Ağustos 2016; 5:57:02 >
  • siyah arka plan pixelleşme sorunu genel bir sorun mu? Sorunsuz bu ekranı kullanan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.