Şimdi Ara

BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
8
Favori
19.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi

Merhaba arkadaşlar,

Bugünkü inceleme konuğumuz, BenQ ' nun başta RTS severler olmak üzere oyuncular için çıkardığı ve Mini İTX sistemimi renklendiren ' Sarı ' renki RL2240HE modeli.

1ms tepkime süresiyle özellikle hızlı yanıt verebilme ve sarı rengiyle dikkat çeken bu monitörün en önemli özelliğiyse fiyatı. RL2240HE inceleme tarihinde 399TL den piyasada rahatlıkla bulunabilen bir model.

Şimdi tabloyla genel özelliklere bir göz atalım ;

BenQ ekibi monitörü geliştirirken daha çok League of Legends ve StarCraft gibi RTS türü yani tam zamanlı strateji severlerini düşünmüş. Bu sebeple monitör 1ms tepkime süresine sahip yani bu da oyuncular için hayaletlenme vb. durumları en aza indirmekten ziyade önlemek için olumlu bir durum. TN panele sahip olan monitörde DVI - Hdmi ve D-Sub girişleri bulunuyor. Tüm bu özellikler ve Sarı renkteki kasası ve Pianoblack yapısıyla, özellikle bütçesi 500TL altı olan oyun severler için oldukça alınabilir bir monitör oluşturulmuş.

Bu arada söylemeyi unutmayalım, RL2240HE 21.5'' lik 1920X1080P FullHD çözünürlükte 250Nat parlaklıkta mat ve yansımasız bir ekrana sahip.

Yakından Bakış

BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi

Söylemeden geçemeyeceğim, kasadaki sarı rengin öyle bir tonu varki , insanı mutlu ediyor Monitörün fiyatına göre güzel özellikler barındırmasının yanı sıra, sarı rengi oldukça cezbedici bir ton ve parlaklıkta. Özellikle PianoBlack kaplamasıyla da muazzam bir uyum yakalanmış. Oldukça kaliteli duruyor. Plastik kalitesiyse fazlasıyla yeterli.

İtiraf etmeliyimki İlyas Salman'ın Sarı Mercedes ' filmini çok sevdiğimden kendisine '' Balkız '' diyorum

BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi

RL2240HE 'de Hdmi / D-Sub ve DVI girişleri bulunuyor. Güç girişi yanına bir de kulaklık çıkışı konumlandırılmış. Monitörde herhangi bir hoparlör düzeneği yok ama Hdmi ' dan aktarılan sesi oyuncuların Kulaklıkla alabilmesi amaçlanmış. Küçük ama güzel bir ayrıntı. Onun dışında sarının tonuna bayıldığımı söylemiştim sanırım

Arka tarafında büyükçe bir BenQ logosu bulunan RL2240HE 'de parlak siyah ayaklık ve çerçeve bulunuyor.

Monitörün sağ tarafında bulunan butonlar dokunmatik özellik taşımıyor. Bu fiyat seviyesindeki bir monitörden de bunu beklemek yanlış olurdu zaten.

İşlerini fazlasıyla iyi yapan butonlar menüler arası geçişlerde büyük kolaylık sağlıyorlar. Parlak siyah çerçevenin tam ortasında BenQ logosu ve barındırdığı diğer özellikler göz yormayacak şekilde yazılmış.

Hareketli bir ayağa sahip olmayan monitör, 10 derece kadar öne ve 25 derece de arkaya doğru yaslanabiliyor. Bir çok oyuncu için yeterli olacaktır bu ayarlama.

Kutu içeriğinden D-Sub kablosu - Dvi Kablosu - Güç Kablosu - Kitapçık ve CD çıkıyor. Kutulama konusunda BenQ gerekeni yapmış, monitör korunaklı bir şekilde geliyor.

Detaylar

Monitörde Gamer 1 - 2 - 3 / RTS 1 - 2 yada RGB Standar vs. gibi bir çok mod bulunuyunuyor. Oyuncu bu modları da kendine göre özelleştirip kaydedebiliyor. Yani BenQ bu monitöre düşük fiyatlı dememiş XL serisi oyun monitörlerinde kullandığı sistemi aynı şekilde kullanmış. Oldukça faydalı ve yararlı bir şey kullanıcının oynadığı oyuna yada oyun türüne göre hazır ayar kullanması.

Flicker Free (Titreşimsiz Ekran) / Düşük Mavi Işık / Black eQualizer

Göz sağlığı önlemi olarak Düşük Mavi Işık

BenQ’nun Düşük Mavi Işık özelliği sayesinde, net, rahat bir görüntü ile uzun saatler boyunca antrenman yapabilir ya da en üst düzeyde görsel kaliteyle oyunlarda rekabete girebilirsiniz. Sıradan bilgisayar ekranlarının ürettiği mavi spektrum ışığı, göz yorgunluğu, baş ağrısı ve uyku düzensizliklerinin önde gelen nedenlerinden biridir. BenQ’nun sunduğu çeşitli ayarlanabilir düşük mavi ışık düzeyleriyle, oyuncular gözlerini daha iyi koruyabilir. Yani artık gözlerinizi korumak için sarı renkli gözlükler takmaya gerek olmadığı gibi, oyunlar da çok daha net, rahat ve sıkıntısız olacak!

BenQ Düşük Mavi Işık Monitörleri hakkında daha fazla bilgi için lütfenhttps://www.youtube.com/BenQGlobal adresini ziyaret edin

Oyunlarda Rahatlık Sağlayan Titreşimsiz Ekran teknolojisi

Profesyonel oyuncularla işbirliği gerçekleştirilerek geliştirilmiş olan RL2240HE , bütün parlaklık seviyelerinde titreşimi yok edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu özellik uzun saatler ekran başından kalkmayan en azılı oyuncular için bile göz yorgunluğunu büyük oranda düşürürken, yüksek ölçüde görsel rahatlıkla, oyun performansını arttırır. Oyunlarda rahatlık sağlayan Titreşimsiz Ekran teknolojisine sahip BenQ Oyun Monitörleri, en zorlu rakiplerinize karşı kullanabileceğiniz efsanevi bir silahtır.

Jilet Keskinliğinde Görüntüler İçin Black eQualizer

Düşük görüntü kalitesinden kaynaklanan yanlış kararlar, en yetenekli oyuncuların bile kaybetmesine neden olabilir. Black eQualizer renk motoru teknolojisi bugüne dek benzeri görülmemiş düzeyde kontrol ve görüş netliği sunmak için tasarlanmıştır. Black eQualizer ile karanlık sahnelerin (aydınlık alanlar aşırı-ışıklandırılmadan) aydınlatılması ve böylelikle hayati önemdeki detayların korunması, oyuncuların kritik önemdeki çarpışmalarda düşmanlarını kolay bir şekilde saptamalarını ve her türlü durumda hızlı bir şekilde tepki vermelerini sağlar.

Son Söz

BenQ , açıkçası çok tatlı bir monitör yapmış ( ). Gerek rengi gerek performansı ve en önemli olarak 399TL lik fiyatı ile sınıfında tek olmaya aday neredeyse alternatifi olmayan bir monitör üretmiş. Renkler ve canlılık olarak standart modda biraz solun gelebilen renkler diğer ayar modlarını kurcalayınca canlandı. Yani burada i kullanıcının kendine uygun renk ve performans seçeneğini seçmesinde bitiyor. Flicker Free ve Black Equalizer özelliklerinin bulunması da bu sınıfta ayrı bir avantaj.

21.5 '' büyüklüğünde Full HD bir ekran arıyorsanız , 399TL lik fiyatı ile mutlaka seçimleriniz arasında bulunmalı.

• Renkli tosbagalara benzettim bir an :)

Fiyaty da fena de?il hani 1 ms bir ürüne göre.

?öyle güzel bir 27" ips incelemesi var my yakynlarda ?
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Dedimya balkız diye sevdim ben :)

Barındırdığı ozellıklere gore güzel urun gerçekten , orta seviye oyun sistemi toplayanlar için de ideal her bakımdan.

27'' ips ihtiyacım yok ama belli olmaz şu durumda kısa zaman içerisinde olmayabilir.
  • İnceleme için teşekkürler.

Kısa ve öz bir inceleme olmuş. Monitörün rengini absürt bulanlar olabilir ama tamamen zevk meselesi.Zaten ön plandan baktığımızda bu detaya fazla takılmıyoruz.

Geri kalan özellikleri ile F/P adı altında anacağımız monitörlerin arasında yerini aldı şimdiden.
  • Az ve öz bir inceleme olmuş elinize sağlık. Oyuncular için düşük bütçeli ve bağlantı seçenekleri ile göz dolduran bir monitör. Sarı renk konusunda ise baya iddialı bir seçenek düşünmüşler. Nitekim göz alıcı olmuş.

Ayrıca kullandığınız TT kasada hangi işlemci soğutucusunu kullanmaktasınız.?
  • @R£DSTON£ @FoxPark inceleme olmasi gerektigi duzeyde oldu aslinda sadece gereksiz fotograflar vs. Yok. Herkesin ablayacagi sekilde yazmaya calistim.

Kasadaki sogutucu amd nin kendi sogutucusu. Sesli calisiyor du ama biostan kisinca ses vs. Yok perfirmansida sorun cikarmadi. (Tabi bu sessizlik durumu oyuna girene kadar :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 27 Ocak 2015; 8:21:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Black equalizer, titreşimsiz ekran ve düşük mavi ışık özellikleri, firmanın iddia ettiği gibi işe yarıyor mu? Bunu denedin mi acaba?
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Farki anlatan bir mod var monitorde onun resmini aksam koyarim. Blackequalizer ise yariyor siyah dengesini degistiriyor yani renkleri cok bozmadan siyahi azaltiyor. Brithness ayarinin gelistirilmis versiyonu gibi. Ayarlar kendinden geliyor.

• Nerden aldın ölü piksel varmı ?
  • 21,5W da başka 1ms ürün yok pazarda bildiğim kadarıyla..
    Zaten gerçek oyun monitörü için tek alternatif, 21,5W alacaklar için en iyi tercih kesinlikle. Fiyatda gayet başarılı.
  • 10 lira yükselmiş fiyat sanırım kurdan dolayı. Sanalmarketimde filanda var ama.

http://www.incehesap.com/benq-rl2240he-monitor-fiyati-25722/

Ölü piksel çıkmadı.
  • gerçekten güzel bir monitör, rengi çok hoş. sarı renk corsair 380T kasa ile çok iyi bir uyum yakalar görsel olarak
  • end0plazmikretikulum kullanıcısına yanıt
    Hocam 380T düşündüm sarısını ama 380T fiyat olarak maşallahı var:) İlerleyen zamanlarda olabilir inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 27 Ocak 2015; 18:47:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Şuan en ucuz hepsiburada da var son 5 ürün diyor ;

http://www.hepsiburada.com/liste/benq-rl2240he-215-1ms-analogdvihdmi-full-hd-led-gaming-monitor/productDetails.aspx?productId=bd802139&categoryId=3002879

Bi tane sipariş verdim.

Konuyu görmem ile sipariş arasında 5 dk vardır en fazla. Gördüm karar verdim aldım. Sarısı cok hosuma gitti. Acıkcası sunu almayı düşünüyordum tam da;

http://www.bizdeuygun.com/Samsung-T22D390EW_217837.html

• Hayırlı olsun, monitörün rengi acayip zaten. Bence güzel atılım olmuş

Fotoğrafları ve yorumları bekliyorum konuya
  • ps4 alıcam sizce bu monitörle nasıl gider arkadaşlar?

• Arkadaşlar bende ps4 sahibiyim ve monitör almam gerekiyor.Bu ürün hakkında ps4 perfonmansı ile ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım? Bilgisi olan varsa yarımcı olabilirseniz sevinirim.Monitörler hakkında pek bilgi sahibi değilim.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-lt22d390ewuf-22-56-cm-full-hd-led-tv.html

bende bu ürünü düşünüyordum tv özelliği olduğu için film izledinizmi monitörde renkler canlımı 2 si arasında bi ms farkı gördüm sizce hangisini almalıyım birde mhl özelliği varmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çetinov -- 28 Ocak 2015; 15:26:23 >
  • BenQ RL2240HE ' de MHL özelliği bulunmuyor. Samsung ile benzer monitörler ama tepkime süresi farkı var. Film açıp denemedim ama TN paneller arasında dağlar kadar fark olur mu bilemiyorum. Kullanıcı renk durumunu kendine göre ayarlamalı ama monitörde bununla ilgili bir çok hazır ayar modu var bunlardan en iyisi denenebilir.

PS konusunda oldukça uzağım hocam maalesef denemedim deneme şansımda yok.

@Boidae @çetinov
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.