Şimdi Ara

BENQ P52 İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İşlemci DUAL CORE AMD Turion 64 X2 Mobility Technology TL-52
    Sistem belleği: 1 GB DDR2 533 MHz
    Ekran Kartı ATI Mobility? Radeon® X1600 512MB Hyper Memory
    Ses Kartı Sound Blaster Pro compatible
    Modem / faks 56 K V92
    Network 10/100/1000 Gigabit Ethernet
    Pcmcia Yok
    Sabit Disk kapasitesi 100 GB 5400 rpm
    Disket Sürücü Yok
    Optik sürücü DVD Yazıcı DL
    Batarya Lithium-Ion battery 6 hücreli 4800 mAh / 3.5 - 4 saat
    Klavye 86 Tuş Q Türkçe
    Ekran 15.4" Ultra Parlak Geniş Ekran - 16 ms. Dünyanın En Hızlı Notebook Paneli WXGA (1280x 800)
    İşletim sistemi Microsoft® Windows® XP Home Türkçe
    Boyutlar 360 X 258 X 29.6 ~ 35.9 mm / 2.54 kg
    Geliştirilmiş Port'lar 4 USB 2.0, VGA, Mic In, Line Out, RJ-11, RJ-45, Lock,5'i 1 arada (MS/MS-Pro/SD/MMC/xD)
    Kablosuz haberleşme Wireless LAN 802.11a/b/g Mini PCI card, Bluetooth
    Aksesuarları Taşıma Çantası Hediye

Bu ürünü almadan önce Acer'in 5112 modelini almayı düşünüyordum. Ama ekran kartının 64 bit olduğunu duyunca vazgeçmiştim. Bu ürünün acer'a göre farkı hem ekran kartı dahili belleği 256 hemde 128 bittir. Ayrıca acer 5112'de AMD TL-50 İşlemci kullanılırken bu P52'de TL-52 işlemci kullanılmış. Ürünün yanında uzaktan kumanda geliyor. P52'nin opsiyonel DVB-T tuneri var ama Türkiye'de satılan modellerde bu yok. Klavyesinin kullanımı çok rahat. Tuş boyutları ve aralıklar çok iyi tutulmuş. Wireless'ı çok güzel çekiyor. Daha önce acer vardı bende aynı mekanda sürekli bağlantı kopyurdu. Ama bu üründe hiç bağlantım kopmadı ve full çekti. Üründe ısınma problemi yok denecek kadar az ve fanı çok sessiz. Benq bu notebook için özel bir soğutma sistemi tasarladığını yazıyor.Alt tarafta test sonuçlarını yazıyorum. Almayı düşünenlere bu ürünü tavsiye ederim. Vatan bilgisayar'da 1103$+kdv'ye 8 taksit yapıyorlar.

PCMark05 skor : 3225
    3DMark05 skor : 3326
    Not: Yukarıdaki testleri ürünün yanında gelen driverlerı ile yapılmıştır.

BENQ P52 İnceleme

BENQ P52 İnceleme

BENQ P52 İnceleme

BENQ P52 İnceleme

BENQ P52 İnceleme

BENQ P52 İnceleme

BENQ P52 İnceleme

BENQ P52 İnceleme

BENQ P52 İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sansar61 -- 23 Şubat 2007; 14:40:16 >

• arkadaşım eline sağlık çok güzel yazmışsın benim bir sorum olacak p52 ile gelmeyen dvb-t tuner i kendimiz alıp kullanabilir miyiz çünkü giriş olarak bulunuyor bir giriş.yani buna uygun bir anten alsak kullanabilirmiyiz bu özelliği
  • Ne yazıkki giriş yeri kapalı. Yani anten takabileceğin herhangi bir soket yok. Bios'tada DVB-T tuneri disable etmişler ve oynama yapamıyorsun. Ama istersen USB DVB-T tunerler satıyorlar onları düşünebilirsin.
  • up desem
  • arkadaşlar ben pazartesi günü vatanbilgisayardan 4 taksitle 1.730 ytl ye satınaldım. iki partitiondan birine hemen lisanslı windows vista ultimate ve office 2007 yi kurdum makina kozmik ve teknik olarak gerçekten mükemmel ses kalitesi acer,asus ve hp kalitesinde. zaten pcworld ocak, hardware ocak-şubat ve chip şubat sayısı vista ekinde hem performans hemde vista için önerilen bir notebook tek eksiği kamera ve dijital tv kartı.

Windows vista ultimate yüklemesinde 5,9 tavan puan üzerinden aldığı puanlar aşağıdadır.

işlemciye 4,6
    RAM'e (1024 MB) 4,5
    Windows Aeroya 4,2
    Oyun grafiğine 4,7
    Harddiske (45 GB) 4,4

Ayrıca; Wi-Fi kalitesi Macbook ayarında ve çekim gücü mükemmel

ilave etmeyi unutttum test ve vista yüklemelerinde ati catalisti kaldırınız. çünkü xp de 3dmark05 puanının düşük çıkmasına, vistada ise media centere kilitliyor. vista zaten otamatik ekran drevirini yüklüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boncuk2004 -- 23 Şubat 2007; 20:50:12 >

• saygıdeger arkadaşlarım.

Benq p52 yi tereddüt etmeden satınalabilirsiniz. Benq p52 gücünü ve özelliğini Windows vistada ortaya çıkarıyor. vistanın ultima serisinde 1024 ram de 5,9 tavanda aldığı puanlar 4.3-4.7 , 3B grafikte aldığı puan 4.7 , bu puanlar ne anlama mı geliyor. inanın bir çok hazır masaüstüpc bu puanı almakta zorlanır. pilini kafaya takmayın 4 saat pil süresi verilen notebooklar bile kullanım süresi 100 dakikayı aşmıyor.mükemmel parlak ekran 170 derecede dahi ekranda kararma göremezsiniz. sıfır ölü piksel garantisi. wi-fi de üstün çekim gücü - apple yakın, siz 3DMARK05 ve PCMARK puanlarını kafanıza takmayınız. kullanmaya başlayınca güç-performans ve sadeligin zevkine varacaksınız. Ayrıca; 1750 ytl.ye diğer markaların ancak centrino serisini satınalabilirsiniz. FİYAT/PERFORMANS bakımından satınalınabilecek en iyi notebook.
  • Benim birkaç sorum olacak.
    1- Ram 1gb tek parçamı 2 parçamı?
    2- Ram 533Mhz. 667Mhz desteklemiyormu. Bunun nedeni AMD işlemci kullanmasımı?
    3- Harddiski sata mı?
    Şimdiden teşekkürler.
  • ram tek parça ve bir slotu daha var, hdd sata. kullanıyorum çok memnunum ama neden vista için sürücü desteği vermiyor benq böyle br makineye anlayamıyorum. ve bu desteği hiç bir zaman vermeyecekler sanırım, zira attığım maile cevap olarak bu modele vista sürücü desteği yoktur dediler.
    quote:

Orjinalden alıntı: kesbi

Benim birkaç sorum olacak.
    1- Ram 1gb tek parçamı 2 parçamı?
    2- Ram 533Mhz. 667Mhz desteklemiyormu. Bunun nedeni AMD işlemci kullanmasımı?
    3- Harddiski sata mı?
    Şimdiden teşekkürler.
  • 2. soruma cevap verebilecek varmı? Alırken destekliyorsa 667Mhz ram almak istiyorumda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sansar61

Ne yazıkki giriş yeri kapalı. Yani anten takabileceğin herhangi bir soket yok. Bios'tada DVB-T tuneri disable etmişler ve oynama yapamıyorsun. Ama istersen USB DVB-T tunerler satıyorlar onları düşünebilirsin.

evet arkadaşlar selam öncelikle herkese

bende bir p52 kullanıcısıyım dvb-t yi takabiliyorsunuz fakat bunun ekstra külfeti var. bunu DVB-T MiniCard portuna port yeri laptop kasasının altında (şu an makine yanımda değil gelsin ben size fotolarını da upload ediceğim) kapak var müdahele edebileceğiniz. o kapağın altında bir minicard yuvası var oraya takılıyor. Avermedia'nın A300 modeli dvb-t cardını takabiliyorsunuz. ben henüz takmadım. çünkü dvb yayınlar 2007 sonunda türkiyede yaygınlaşıcak şu an için 4 frekans test yayınları yapıyor özel kanallar 24 saatlik sürelerde. ve 1 frekansta trt1 sürekli yayında.

A300 için link http://www.avermedia.com/cgi-bin/products_odm_A300.asp
    Fiyat için link A300 Fiyatı

LR354 için lin http://www.afterhours.co.uk/lifeview-lr534-mini-pcie-laptop-tv-tuner-module-p-2161.html?osCsid=be0113eea04e25ace533bf45e065456b

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpooNFinE -- 22 Nisan 2007; 13:32:24 >

• resimler ekte

BENQ P52 İnceleme

MiniCard Girişi

BENQ P52 İnceleme

Dolu olan MiniCard Yuvası

BENQ P52 İnceleme

Boş Olan MiniCard Yuvası

BENQ P52 İnceleme

Minicard Yuvası

BENQ P52 İnceleme

MiniCard Potunun Kasa İçindeki Yeri

Minicardın boyutları 30mm x 51mm'dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpooNFinE -- 22 Nisan 2007; 13:29:23 >

• Arkadaşlar flashla hazırlanmış güzel bir tanıtım buldum. İlgilenenler mutlaka hepsini izlesin.
    Buraya Tıklayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 26 Nisan 2007; 21:05:40 >
  • Uzun süredir kullananlar bizimle deneyimlerini bir daha paylaşabilirlermi acaba. Bugün alsalardı yine P52 alırlarmıydı. Sevdikleri ve sevmedikaeri yanları neler.
    Birde hangi oyunları hangi çözünürlükte rahat oynatıyor. Cevaplarsanız sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.