Şimdi Ara

BENİM İÇİN HONDA CİVİC BİTMİŞTİR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
12.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2013 yılı kasım ayında sıfır model Honda Civic Elegance Eco otomatik LPG li aldım.Bildiğiniz üzere 5 yıl garantili olarak satılıyor bu araçlar.
    Aldığım tarihten itibaren her ne kadar sürüş ve konfor ile ilgili bir sıkıntım olmadıysa da yaşadığım diğer herşeyi burada anlatayım ona göre siz kendi kararınızı verirsiniz yeni bir civic almadan önce!
    YIL 1 ...VARAN BİR:
    -Aldıktan hemen sonra benzin koyduktan sonra benzin göstergesi sapıtıyordu.Bi dolu gösteriyor...bi yarım gösteriyor...bi az gösteriyor.Servise gittim...Servis dedi ki...abi bunlara sonradan LPG takıldığı için böyle benzin göstergesinin yazılımında bi problem var.Maalesef çaresi yok.İyi dedim..tamam ..sonuç itibarı ile sürüş ve konforu etkileyen bişey yok.Araştırdım..EVET BU KRONİK BİR DURUM İMİŞ CİVİC İÇİN herkesde var.Tamam dedim...böyle idare ederiz.Bu kadarcık kadı kızında da olur.Problem etmedim.
    Aradan 1 yıl geçti 2014 kasımdayız...10.000 bakımı yapıldı.Başka bir problemimiz yok.
    YIL 2...VARAN İKİ:
    -İkinci yılın sonuna gelirken yaşadığım en önemli problem aracın aküsünün bitmesi oldu.Hatta hanım yolda kaldı gezici Honda servisini çağırdık geldiler filan.Tekrar servisdeyiz.Ne oldu niye bu akü boşalıyor?E abi bunların aküsü işte bilmem kaç amper ve az geliyor falan filan...mesela dörtlüleri 5 -10 dak stop halinde bırak akü boşalıyor.E kardeşim böyle şey olur mu?A abi böyle yapmışlar ama biz garantiden değiştiricez.İyi..değiştirin.Ve nitekim değiştirdiler garanti kapsamında.ve yine öğrendim ki BU DA CİVİC İÇİN KRONİK Bİ DURUM!
    İkinci yılın sonundayız yine aylardan kasım ve 2015 yılındayız...ve 20.000 km bakımı yapıldı.Başka bir problemimiz yok.
    YIL 3..VARAN ÜÇ:
    -Bu yıl yaşadığım tek problem istanbul silivri yakınlarında park halinde bıraktığım aracın park lambaları açık kaldı.Allahtan akşam üzereydi de fakettim.Hem önden hem arkadan kendi kendine park lambalrı yanıyor.Ne yaptım ne ettiysem yok arka lambalar ve öndeki park lambaları kapanmıyor.Arabayı kilitliyorum çalıştırıyorumçKontağı kapatıyorum hatta 1-2 tur atıyorum.Yok arkadaş deliricem.Arabayı kilitliyorum kendi kendine 2-3 dakika sonra yanıyor.Arabayı bırakamam öyle akü boşalır aradım Honda gezici servisi.Sanırım o gün de pazardı efendim yakınlarda gezici servis yok bugün de pazar en yakındaki servisler de kapalı.E napıcaz?Yarın pazartesi yakınınzdaki çorlu servise getirin bakalım.Bu arada teknik elemana bağladılar yardımcı oldu açtım kaputu buldum bi tornavida akü boşalmasın diye kutup başlarını çıkardık.Ertesi gün de aslında erkenden yola çıkıp Bodruma gidicem ama mecbur önce Çorlu servise gittim.Aldılar 2-3 saat filan tamam dediler yeni yazılımı yükledik problem olmaması lazım.İyi dedim hadi bakalım hayırlısı.tabii araç garanti kapsamında ücret filan almadılar.
    Üçüncü yılın sonundayız bu sefer 1 ay daha erkene aldım servisi ekim 2016 dayız.Ve 30.000 km bakımı geldi ve yapıldı.Başka bir problemimiz yok.
    Ve gördüğünüz üzere yılda yaklaşık 10 bin km yapıyorum.Ve zaten 10 bin km doldursamda doldurmasamda her yıl her zaman her aracımı giderim orjinal servisinde bakımını yaptırırım Ne gerekiyorsa!
    Ve bu sefer de servisde bakımımı yaptırıyorum...e abi bi de ufak tefek rötüşlar var çizikler için onu da yapalım 450 TL...iyi yapalım kardeşim.E arka fren balataları da gitmiş abi tamam değiştirelim.Ve böylece 1600 TL ödedim toplamda.
    Bu yılı da böyle atlattık...derken...
    YIL 4...VARAN 4...
    Ekim 2016 dan sonra 30 bin bakımından sonra aradan 10 ay geçmiş..2017 haziranındayız.Baktım araç kırmızı ışıkta tam kalkışa geçerken stop ediyor.1 değil iki değil.Hanım da aynı şeyi yaşadı birkaç kez..Götürdüm servise..baktılar abi bi daha bak bakalım yapacak mı aynı şeyi.Tamam dedik...aradan birkaç hafta geçti..yok devam ediyor.Gene götürdüm arabayı 1 gün bıraktım...aldım ertesi gün...Aradan zaman geçti.Yok gene devam ediyor...Değişen bişey yok.Bu arada araç henüz 35 binde filan.Ve ben işlerim dolayası ile yırtdışına filan gidip geliyorum vaktim yok servise gitmeye hanım arabayı arada bir kullanıyor.Ağustos geliyor..Ama arada bir gene yapıyor bu stop etmeyi.
    Ve bu arada başka bir problem başlıyor...
    YIL 4 VEEEE VARAN 5...
    Geçen haftalarda uzun bir dönemden sonra şehir dışına çıkıyorum.Ve 80 90 km den sonra frene bastığımda direksiyon komple titriyor...Ön taraftan sesler geliyor...Hanüz 30bin km de yani mayıs sonu gibi lastikleri 4 yeni michelin alarak yenilemiştim...Gidiyorum lastikçiye ya bu balans ayarı filan mı lazım ondan mı yapıyor soruyorum... Yok abi diyor o disklerle alakalı sen bi servise git.
    VEEE ACI GERÇEKLER geliyor...
    Bugün ...yani 7 eylülde gidiyorum servise.Tabii önce konumuz aracın arada bir stop etmesi 2 aydır soruna çözüm yok.2 kez geldim gittim olay devam ediyor.Ayrıca yeni başlayan elbette direksiyonda titreme filan...
    ARACIN STOP ETMESİ:
    -Abi aracın sübap ayarı yapılması lazım.Zaten 40 binde yapılan bi işlem.Zaten bakım zamanı da gelmiş.
    Nasıl bakım zamanı gelmiş kardeşim?Araç daha 37 binde.Geçen yıl ekim ayında 30 binde bakımı yaptırmışım...ve ben 2 aydır yani araç 35 binlerde iken henüz bakım üzerinden 1 yıl geçmemişken bana bunu söylemiyorsunuz şimdi bakım zamanı yaklaşırken söylüyorsunuz.Peki ne kadar bu 30 bin bakımı?
    1750 civarı!OHA!
    VE BAŞKA BİR DERT...ARACIN TİTREMESİ...Dediklerine göre her iki diskte eğrilme var..tornayla düzeltilmeye çalışılacak.Ne kadar tutar?Eğer düzeltilebilirse 200 TL civarı...geldik mi 2000 TL ye..!
    Tabii tornayla düzeltilebilirse..Olmazsa yeni disk..Allah bilir ne kadar...?
    Bu arada sordum ya arkadaş bu disk eğrilmesi neden olur?E işte diskler sıcakken araba yıkanır soğuk gelir ıvır zıvır...Yokuşlu yerlerde ani fren olur şu olur bu olur.Hep ıvır zıvır.Ben Antalyada yaşıyorum kardeşim şehir içinde.Ne yokuşu?Arabayı yılda 10 bin km ya kullanıyoruz ya kullanmıyoruz hepsi bu.
    Araştırdım...MEĞER BU DİSK SORUNU DA KRONİKMİŞ CİVİCLERDE!
    NETİCE....
    Ben şunu anladım ki...Artık bu araba beni gerçekten çok yordu.Masrafı bi tarafa her yıl bi problemle uğraşmaktan sürekli zaman ayırıp servise gitmekten artık sıkıldım.Benim bi de 2011 model Citroen Berlingo Panelvanım var iş için
    kullanıyorum ve yine her yıl düzenli bakımını yaptırırım giderim hala orjinal citroen servisinde yaptırırım bugün bile ...ve bugüne kadar tık demedi!
    Hayatım boyunca hiçbir markanın fanatiği bağımlısı veya önyargılısı olmadım.Şu marka iyidir şu marka kötüdür diye birşey yok bu biraz da şans meselesi.Honda eminim çok iyi bir markadır hiçbir şüphem yok.Ancak belli serilerde belli hatalar olabilir..Allah yapısı değil sonuçta kul yapısı.Dünyanın en önde gelen markaları milyonlarca aracını geri çağırabiliyor.Bu hepsi için geçerli.
    Ama...benim şu Honda Civici aldığım günden beridir yaşadığım problemler artık beni pes ettirdi.Araca ne gerekiyorsa yaptıracağım ve satacağım ve bir daha bu marka araç almayacağım.
    Hatta işin ilginç tarafı...birkaç ay önce Hondaya uğradığımızda bu problemler başlamadan önce yeni kasa CİVİC i çok beğendik hanımla istersen değiştirelim demiştim ama...şu sıralar oğlan üniversite kazandı onun masrafları filan dedik bi yıl sonunu bekleyelim...
    Sonuçta ...Almadık...!
    Konforuna ve sürüş performansına söz söyleyemeceğim bu aracı almayı artık HİÇ düşünmüyorum...
    Siz de kendi değerlednirmenizi yapabilir hatta sizin de yaşadıklarınız varsa paylaşabilirisiniz...

• Pekala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, Honda Civic HB 2015 kullandım yaklaşık 2 sene kadar hiç bir sorunum olmadı. Sorunum olmaması bir yana ben başka birşeye takıldım, büyük bir araç ihtiyacımız oldu ve arkadaşın peugeot partnerini aldık, biliyorsunuz bunlarda citroenle aynı. Aydına gittik, dönüş yolunda araçtan patpat sesler ve duman geliyor kaputtan, saat sabah 4. Aradık servisi, oralarda hiç peugeot servisi yok ancak yarını bekliyiceksiniz ve aracı kendiniz getiriceksiniz Bursa servisine dediler, fakat ben o ara gebzedeyim. Honda gibi bir aracı, citroen, peugeot gibi şirketlerle kıyaslamanız bence yanlış. Diğer bir konuda, LPGli araca zinhar karşıyım, fabrika çıkışlı olsada vs. hiç tasvip etmediğim bir konu. LPG her ne şartta olursa olsun bence aracın doğasına aykırı fakat çok büyük bir tasarruf tabii orasıda ayrı bir konu. Benim kanım lpgli araç alınmamasın dan yana. Ikinci olarakta disklerin eğilmesi sanki kullanıcı hatasıymış gibi görünüyor. Benim aracımın 20 bin bakımı 950 liraya yapılmıştı Maslaktaki serviste, sanırım sizde LPG olduğu için fiyat o kadar fazla çıkmış. Çok geçmiş olsun ama bence Honda dan vazgeçmeyin :)

• 5 civic sahibi oldum.
    Fb7 kasayı 90 bin km / 4 yıl kullandım.
    Oto tamircisiyim.
    Akü garantiye girmez. Doğrudur japon araçlarının akülerinin amper düşük olduğundan, sonradan takılan navigasyon, yada aracın uzun süre çalışmaması akünün boşalmasına sebeptir.
    Ben 1 yaşındayken marşın sesinden huylanip 60 amper akü takmıştım.

Fren disklerinin titremesi, kullanıcı hatasıdır.
    Araç uzun yoldan geldiğinde, dinlenme tesislerine girdiğinde, kullanımdan sonra avm lerdeki yıkama yağlamalarda fren disklerine su değdiği zaman disk çarpılır. Frene bastığınızda direksiyonda pedalda titreme olur. Muhtemelen yıkatmadım diyeceksiniz.

Aracın stop etmesinin ki sebebi var.
    Benzinde kullanırken aynı şeyi yapıyorsa, subap ayarı.
    Sadece lpg de yapıyorsa map sensörü.

Benim 90 bin km kullanmam sonucu; 60 bin km de şanzımanın prizdirek rulmanları bozuldu. Garantiden değişti.
    Sağ far karardı, is yaptı. Garantiye girmedi.
    Sol amortisörden ses geliyordu. Garantiye girmedi.
    30 bin km den beri arka amortisörlerde yağlanma vardı. Garantiye girmedi.

Son göçük problemlerinden sonra soğudum zaten.
    Honda bir vw, asla olamaz.

• Gelmiş geçmiş en sorunlu modellerden biri heralde araba. Allah sabır versin kullananlara. Ben böyle rezillik görmedim. Herkes mağdur arabadan

• Ben de rs aldım malum göçük sıkıntımız var

Ford dan geçmiştim

Şunu rahatca diyebilirim ki ülke piyasasında civic için ciddi bir şişirme varmış .Hondalari dışarıdan iyi biliyordum .Bundan sonra uzay mekiği yapsalar almam

Kesinlikle en kalitesiz japon markasi

• O marka iyi bu marka kötü demicem size kesinlikle.

Geçmiş olsun.

Ama inanın Türkiye'de bir malın satışından sonra ki başınıza gelen olaylar tamamen oranın müdürü/yöneticisi artık kimse onun eline kalıyor.

Emin olun kitabında da yazsa kuralında da yönetmeliğinde de artık ne derseniz deyin yazsa garantiye girmeyecek ürünü garantiye sokarlar.Garantiye girecek parçayı garantiye dahil etmeden kat be kat insanların parasını zamanını psikolojisini sömürürler.

Ne yazık ki...
  • -Aldıktan hemen sonra benzin koyduktan sonra benzin göstergesi sapıtıyordu.Bi dolu gösteriyor...bi yarım gösteriyor...bi az gösteriyor.Servise gittim...Servis dedi ki...abi bunlara sonradan LPG takıldığı için böyle benzin göstergesinin yazılımında bi problem var.Maalesef çaresi yok.

2011 fd6 var, alır almaz kendim prins yağlamalı taktırmıştım, sorun halen yok....

-İkinci yılın sonuna gelirken yaşadığım en önemli problem aracın aküsünün bitmesi oldu.Hatta hanım yolda kaldı gezici Honda servisini çağırdık geldiler filan.

evet akü 45A, küçük geliyor, biz de bir kere yolda kaldık, sonra mutlu 55A olanlarla değiştik, sorun yaşamadık.

-Bu yıl yaşadığım tek problem istanbul silivri yakınlarında park halinde bıraktığım aracın park lambaları açık kaldı.Allahtan akşam üzereydi de fakettim.Hem önden hem arkadan kendi kendine park lambalrı yanıyor.Ne yaptım ne ettiysem yok arka lambalar ve öndeki park lambaları kapanmıyor

bizim versiyonlarda yazılım sorunu yoktu, ablamda sizinkinden vardı, onda da yoktu ama o araba düzenli olarak yetkiliye gidiyordu.

-Ekim 2016 dan sonra 30 bin bakımından sonra aradan 10 ay geçmiş..2017 haziranındayız.Baktım araç kırmızı ışıkta tam kalkışa geçerken stop ediyor.

ya lpg sisteminin dandikliği ya da bakımının yapılmamış olması bence.

-Geçen haftalarda uzun bir dönemden sonra şehir dışına çıkıyorum.Ve 80 90 km den sonra frene bastığımda direksiyon komple titriyor...

titreme işinin kaynağı bizim modelde motor takozu, sizde de o'dur muhtemelen, o değişince sıfır titreme sorunu, ömrü bitiyor kauçuk malzemenin bilmem kaç sene sonra

-Araştırdım...MEĞER BU DİSK SORUNU DA KRONİKMİŞ CİVİCLERDE!

bizim versiyonda öyle bir şey yok, 20.000km civarında fren balataları değişim isteyebilir, bakmak lazım.

• Gözlemlediğim kadarıyla Honda kasa değiştirdiği zaman sorunlarla geliyor, kasayı makyajlarken tüm sorunları çözüyor. Bu yüzden her ne kadar kağıt üzerinde yeni kasa turbo LPG'li daha cazip gelse de ben imkanım olmasına rağmen eski kasa 2021 fc5 tercih ettim. Son kasa makyajlanınca ona geçmeyi düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.