Şimdi Ara

Benim gibi Amerika'ya gitmek isteyenler (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
3.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam başvurabiliyorsunuz diye biliyorum 30eylüle kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: Viper13

Gidip ne yapmayı planlıyorsun? Sanki Amerikada herkes bolluk içinde yüzüyor mu sanıyorsun?

asgari ücretler

1500 dolar

tc de 1400 tl

1 dolar = 4 tl

yani amerikadan 4 kat daha pahalıya alıyoruz herşeyi

Amerikada 50 milyon aç insan var haberin yok galiba, git araştır "Food Insecurity in USA". ASGARI ÜCRET HJEAFLFHA demek kolay, al bi de emoji
  • Viper13 kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de de aç insan var güldürdün beni

• YasUo21 kullanıcısına yanıt
    Vasıfsız adam her yerde öyledir. ABD'de yaşam, iş koşulları vs 1 gram tecrüben olmadığına eminim

Edit: Ne yaparsan yap umrumda değil bu arada, saçma şeyler yazıyorsun diye cevap veriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viper13 -- 10 Mart 2017; 17:30:21 >
    Anlamıyorsun dostum. Başarısızlığımızı iktidara falan yükleyemeyiz. Bu ülke bugün bu halde ise suçlusu biziz.
    Her konuda iktidarmış yok eğitimmiş yok mundar.

Evet ülke iyi durumda değil, ama kaçmaktansa savaşmayı tercih ederim. Ancak böyle düzeliriz, böyle refaha ereriz. Her türlü engeli aşarak...

Yanlış anlaşılmak istemem. Umarım hayallerinize ulaşırsınız. Amerika güzel bir ülke, madem bu kadar kafaya koymuşsunuz bu yolda sizin için hayırlısı ne ise o olsun.

İYİ GÜNLER
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Gidip ne yapmayı planlıyorsun? Sanki Amerikada herkes bolluk içinde yüzüyor mu sanıyorsun?

asgari ücretler

1500 dolar

tc de 1400 tl

1 dolar = 4 tl

yani amerikadan 4 kat daha pahalıya alıyoruz herşeyi

Amerikada 50 milyon aç insan var haberin yok galiba, git araştır "Food Insecurity in USA". ASGARI ÜCRET HJEAFLFHA demek kolay, al bi de emoji

amerikada fakirlik bir tercihtir.

devlet herkese iş teklifi sunuyor ve verilen asgari ücretle orda gayet güzel yaşanır. et-süt-yumurta ucuz arabalar ucuz daha ne ?

evsizler ya uyuşturucu bağımlısı insanlar

ya tembeller ve sistem karşıtları

ya da şirketi-işi vs batmış kovulmuş, hapise düşmüş insanlar.

çalışana abd de ekmek çok.
  • tr pasaportlarınızla zor gidersiniz vize falan filan yazık xd
  • Git kaliteli ırkçılık neymiş bir gör.

• Evet Amerika'ya taşınmayı düşünüyorum. Ama ordada öyle aha şaham iyi bir hayatım olmayacak. Öyle bir hayalim yok. Sadece alım gücüm biraz daha artar belki o kadar. Fazla hayalperest olmaya gerek yok.
  • Aynen hocam zaten bizde elon musk olma hayalini kurmayalım

• Amerika değil de İsviçre'de yaşamak isterdim ama şöyle bir durumda var iş ciddiye binse neresi olursa oraya giderim şuan türkiyeden daha güvensiz bir ülke yok diye düşünüyorum afrika hariç dünya genelinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drake Ramoray

Bazı Avrupa ülkeleri, özellikle İskandinavya ABD'den daha kaliteli bir yaşam sunuyor. Tek kurtuluş yolu ABD gibi düşünmeyin. Kat-kat daha iyi yerler var.

isviçre,norveç en çok yaşamak istediğim ülkeler.Az nüfüslü,konforlu,rahat ve dünyanın en iyi eğitim sisteminin olduğu ülke özellikle isviçre.Bana göre dünya'da bir cennet varsa orasıdır
  • Universite öğrencileri icin olusturulmus 3-3.5 aylik bir calisma-seyehat programidir.

Sponsor sirketler araciligiyla is verenlerle iletisime gecilir ve fuarlar araciligiyla işe alım gerceklesir.sonrasinda vize gorusmesi ardindan amerika yolculugu baslar.3 aya yakin bir sure calisilir ve ardindan 15 20 gunluk seyehat programi baslar.kalici bir etkinlik degildir.3.5 ayin aonunda ulkeye donulmesi zorunludur.

Gidilecek(calisilacak eyalet ve is yeri,sponsor sirketlere gelir ve danisman tarafindan adaylara iletilir.her isin ayri gereksininleri vardir.populer isler:

Lifeguard

Housekeeping

Cook attendant

Ticket attendant

Gibi gibi.

Toplam masrafi 3200-3600 dolar arasi tutmakta.bu miktarin elbette 500 700 doları ucak biletine,800 dolari da cep harcligi olarak gitmektedir.

Kazanilacak olan para miktari gidilen eyalete ve giden kisinin karakterine gore degisim gosterir.

Ama genel olarak utah,arizona,montana,colarado tarzi sakin ve ucuz yerlere gidenler tek iş ile 4000 5000 dolar arasi kazanmakta.ayrica yanlarina aldiklari 800 dolar 3 ay boyunca genelde yetmekte.2 iş yapacak olurlarsa bu miktar 7000 9000 dolar arasinda degisebilir.

Fakat new york,massacuthes,boston,ocean city,rhode island,virginia beach gibi yerlere gidilirse pahaliliktan dolayi bu oran daha az.fakat bu noktalarda da yalilabilinecek oldukca cok sosyal aktivite mevcut.ayrica 2.is imkani cok daha fazla.

Ne demek bu hayat pahaliligi?

Ben mesela haftalik kira 18 dolar verecegim.new yorka giden arkadasim haftalik 150 dolar verecek.ben gidaya ozellikle sebze meyveye cok daha az verecegim vsvs.

Ben arizona utah sinirinda göl kenarinda kurulmus bir otele yat-bot temizleyicisi olarak gideceğim.

Sorulariniz varsa yardimci olmaya calisirim.

• oo Kaliteli yasam alirim bir dal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn -- 11 Mart 2017; 1:9:54 >
  • ABD 'de de 330 milyon nüfusunun yaklaşık yüzde 10 'u 33 milyonu yoksulluk içinde yani bunun içinde evsizleri de var sokaklar da yaşayanı da var senin oraya gitme ihtimalini geçtiğini varsayarak ya yüzde 51 33 milyon içinde olanlardan olacaksın ya da bir vasfa sahip olduğun için misal ABD iyi donanımlı bankacıları sever veya iyi yazılım bilgisi olan birini sever diğer yüzde 49 'un içine alır kendine göre refah ve kaliteli bir hayat sürmüş olursun..
  • Okumak için yüksek bedeller ödenen, sağlık hizmeti için sigortanın şart olduğu, diş veya psikiyatri gibi bölümlere servet ödendiği, gelir adaletsizliğinin rekor düzeyde olduğu, bireysel silahlanmanın serbest, polislerin bu yüzden paranoyak olduğu bir ülkeye gelişmiş diyoruz. Ha bizim ülke çok mu iyi o ayrı. Amerikanın en güzel olayı ifade özgürlüğü. Ama o avrupa ülkelerinde de var. Tabi bu yazdıklarım tamamen genel, her eyalette tüm bu olumsuzluklar olacak diye birşey yok.
  • Ateşli silahların ve arabaların ucuz olmasından dolayı gidilebilir.

Glock19 500 dolar yaw dodge challenger 30.000 dolar.

• Tesla_Reyiz kullanıcısına yanıt
    Neyle savaşacağım din tüccarlarıylamı bak referandum yaklaştı şehit haberi duyuyor musun yada terörist olaylarını şahsen ben duymuyorum bu ülkeyi söndürdüler, demişsin iktidara laf atmaya gerek yok, güldürme beni yarın insanlar ygsye girecek hayatımda gördüğüm en saçma sınav 12sene oku hayatını 160dakika belirlesin çok güzel bir sistem değilmi neymiş eğitim sisteminin hatası yokmuş her şey bizde bitiyormuş hadi ordan ya insanları okumaktan soğut sonra eğitim sistemi iyi tabi kesin öyledir zaten ihracat rakamlarını söyleme gereği bile duymuyorum rezil ötesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasUo21 -- 11 Mart 2017; 12:22:4 >
    Kendi başarısızlığınızı dış etkenlere yüklemeyin. Bütün bunlara rağmen para kazanan, hedeflerine ulaşan insan çok. önemli olan emek ve çaba. Başaran nasıl başarıyor?
    hocam ekimde başlıyor diye biliyorum bende başvurular ekimde başlayıp kasımda bitiyor offical siteden
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.