Şimdi Ara

Benim gibi Amerika'ya gitmek isteyenler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
3.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benimde hayalim..Bu ülkeden gidelim de neresi olursa olsun.Huzur yok abi huzur.Hergün gelecek kaygısını düşünmekten bunalıma giriyoruz..Eğitim desen çöplük gibi,işsizlik ekonomi yerlerde..Bu şartlarda nasıl bir geleceğimiz olabilir kara kara düşünmekteyiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bar0n. -- 10 Mart 2017; 13:43:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam work and travel programi ile gidecegim bu sene.8.95 dolar saatlik ucret alacagim ki bu ortalamanin altidir.genelde 10 dolar civari alir work and travel ogrencileti ve amerikadaki asgari ucretin altinda bir rakamdir bu.

• Scourgeofgod28 S kullanıcısına yanıt
    Hocam duymuştum bu programı öğretmenimin iki öğrencisi bu şekilde hem dünyayı dolaşmış hemde para kazanmışlar. Biraz daha açabilir misiniz? Nedir nasıl olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingMathers -- 10 Mart 2017; 14:3:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drake Ramoray

Bazı Avrupa ülkeleri, özellikle İskandinavya ABD'den daha kaliteli bir yaşam sunuyor. Tek kurtuluş yolu ABD gibi düşünmeyin. Kat-kat daha iyi yerler var.

Daha iyi şartlarda yaşamayı tercih etmeyeceğim anlamını çıkarmayın fakat, güneşsiz ruhsuz soğuk İskandinav topraklarındansa sıradan bir Akdeniz ülkesini tercih ederim. Hayatta herşey maddiyat veya refah yaşam şartları/kaliteli sosyal çevre değil(bence), 7-8 ay karın yerden kalkmadığı memleketlere bu coğrafyanın insanı kolay alışamaz.
  • O ülkeye bu ülkeye gidip kaçmaya çalışan insanlar düşük profilli ve yetersiz insanlardır, başaramayanlardır

Gerçekten kültürlü olanlar ise en azından ülkemi nasıl geliştirebilirim, biz de nasıl onlar gibi oluruz diyip ülkesini daha ileriye götürmeye çalışır.

Green card nedir anlamıyorum üniye kabul alırsın iş telkifi alırsın ya da başvurursun işe de greencard anlamıyorum sizleri

• Drake Ramoray kullanıcısına yanıt
    Onlarin dilini ogrenebilecek misin?Suanda gunumuzde herkes ing. ile en kotu oyunlardan vs asinaligi var

Kim bilecek finceyi isvecceyi

• Tesla_Reyiz kullanıcısına yanıt
    Degil mi?Tipki nickinin oldugu tesla reyiz gibi

Kendisi hic ulkesinden cikmamistir

• quote:

Orijinalden alıntı: WhatIfIWas

Hocam ailem Amerikada yaşıyor her yaz ziyarete gidiyoruz Türkiyeye döndükten sonra en az bir ay depresyona giriyorum sövüyorum sonra alışıyorum. Senelerdir taşınmak için uğraşıyoruz tık yok. Trump ölürse belki biraz daha artar umudumuz...

40 50 yaşında bi kadın bulup evlensene hacıt :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tesla_Reyiz

O ülkeye bu ülkeye gidip kaçmaya çalışan insanlar düşük profilli ve yetersiz insanlardır, başaramayanlardır

Gerçekten kültürlü olanlar ise en azından ülkemi nasıl geliştirebilirim, biz de nasıl onlar gibi oluruz diyip ülkesini daha ileriye götürmeye çalışır.

Green card nedir anlamıyorum üniye kabul alırsın iş telkifi alırsın ya da başvurursun işe de greencard anlamıyorum sizleri

Terbiyesizlik yapmanın lüzumu yok Elon Musk ta düşük profilli öylemi adam Afrika'da doğuyor sonra burda hayat yok deyip Amerika'ya geliyor ve adam öyle bir atağa geçiyorki pazar payını Nissan dan öteye taşıyor şunudu söyleyelim bu iktidar gitmedikçe bu ülke refaha erişemeyecektir en küçük komedi Osmangazi her gün zarar ediyor ve parasını bizler veriyoruz devlet büyükleri değil

• üniversiteden sonra gidip temelli yerleşmeyi düşünüyorum bakalım.
  • sufistike kullanıcısına yanıt
    Hiç olmazsa onu düşünebilirim

• senin gibi amerikaya gitmek istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 10 Mart 2017; 14:53:50 >
  • Trump Mrump hikaye vasıflıysanız zaten Amerika havada kapıyor sizi

• AB veya ABD fark etmez alsalar 1 dk düşünmeden giderdim. Dünya ya bir kere geliyorum insan gibi yaşamak istiyorum.
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle

• amca oğlu gitti ki mesleği ıt mühendisi ağır çalışma şartlarını begenmeyip geri dondu 5 ayda usayı yan gelip yatma keyif çatma yeri sanıyorsan hiç gitme tam bir iş memleketidir mühendisi tr deki gibi masa başı iş yapmaz direk sahaya çıkar karda güneşte çalışır teknisyenlerle...çalışma ssatleride oldukça yoğundur oyle oturarak süper güç olunmuyor yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Mart 2017; 16:0:2 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Kimse yan gelip yatma memleketi demedi zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasUo21 -- 10 Mart 2017; 16:2:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viper13

Gidip ne yapmayı planlıyorsun? Sanki Amerikada herkes bolluk içinde yüzüyor mu sanıyorsun?

asgari ücretler

1500 dolar

tc de 1400 tl

1 dolar = 4 tl

yani amerikadan 4 kat daha pahalıya alıyoruz herşeyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasUo21

Kimse yan gelip yatma memleketi demedi zaten

ona gore git yani adam maslaktaki masa başı işyerine geri dondu ama nasıl olsa burdada 9.000tl kazanıyor zaten.. kendimde turistik amaçlı gittim ama tv den gördüğün gibi hiç değil newyorta gezerken heryerde reklam panoları bir komik geliyor ayrıca metro sistemleri bizden kötü yeminle içersi apış arası sidik kokuyor hijyen 0 kaldığım otelde leş gibiydi resmen eski eski vagonlar eğer ist bulluysan benim gibi skutu hayale uğrayabilrisin...yani ordada parası olana hayat güzel...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Mart 2017; 16:16:58 >

• Green card başvuru tarihini bekliyorum bende

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.