Şimdi Ara

BENİM DE iPhone 5'im YAMULDU!!! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
3
Favori
12.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dbmaster

Bence sadece sanssızlık dostum, bendede 5 var hıc dıkkatlı kullanan bırı deılım telefonarabda pantolon kıc cebınde once bımde ceket cebımde nerde gezdıgı bellı deıl hıc bır problem yasamadım. Gecmıs olsun, işkenceyle sıkıştırırken dıkkat et ekrana komple cam bılıyorsun. Kırılabılır aman dıkkat !

o cam değil... + o ekran kısmı çıkarılıp presleniyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanthn

Bir cihazı hafif yapabilirsin bu çok mühim bir olay değil. Hem hafif hem sağlam yaptığın zaman işte bu bir olaydır. Apple için maalesef amatörce bir hata daha. Toplam Kalite yerlerde geziyor.. Elimde iphone 5 var ve bir gün yamulacak gözüyle bakıyorum. Hayret etmemek mümkün değil. Konuda akıl almaz yorumlar okuyorum. Adam kot pantolonun cebine koyma diyor. Bende sana oha diyorum. Ne demek kotun cebine koyma ya? Sana mı, apple a mı soracaktım? Kot dünya genelinde en çok tercih edilen kıyafetken apple ın buna göre bir dayanıklılık testi yapması gerekmiyormuydu? Bu dandiklik beni değil arkadaşlar apple fırmasını bitirir saçmalamadan konuşalım. Rahmetli Jobs'un bile giymekten vazgeçemediği bir kıyafetten bahsediyoruz. Ve ben rahmetlinin kılıf kullandığını asla düşünmüyorum. Kendi tasarımını mı kapatacak sizce kılıf takıp? Yada kot pantolonunun cebine hiç koyamamış mı telefonunu? Bazı yorum yazanlar akıl tutulması yaşıyorlar farkında değiller.

Kendilerini toplamazlarsa 4 yıldır kullandığım bu Amerikan firmasının ürünlerinden vazgeçeceğim. Cihazlar insanlara göre yapılır, insanlar cihazlara göre hareket etmez. Buna kimsenin izin vermemesi gerekiyor.

Daha ne denebilir ki söylediklerinin üzerine...

• bükülen Fifiyi düzeltmeden önce ekran kısmı çıkarılıyor... o detayı atlamasınlar... ekran dayanımı yüksek diye kırılmaz sanmasınlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevrotikstar

bükülen Fifiyi düzeltmeden önce ekran kısmı çıkarılıyor... o detayı atlamasınlar... ekran dayanımı yüksek diye kırılmaz sanmasınlar...

İsine bak kardeşim, yazma artık su konuya..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

quote:

Orijinalden alıntı: nevrotikstar

bükülen Fifiyi düzeltmeden önce ekran kısmı çıkarılıyor... o detayı atlamasınlar... ekran dayanımı yüksek diye kırılmaz sanmasınlar...

İsine bak kardeşim, yazma artık su konuya..

sana mı soracağım? ekran çıkmazsa kırılır... ekran kaç para baktın mı?

• Bazı şeylerde insanların sabırsızlığından kaynaklanıyor.

İphone 5'in satışa başlandığı gece, Bağdat Caddesi'nde ciddi bir kalabalık vardı. Sanki bedava İphone 5 dağıtıyorlarmış gibi hazırda bekleyen garip bir topluluk mevcuttu. Daha telefon yeni çıkmış, ne olduğunu anlamak için biraz zaman geçmesini beklemek gerekirken, insanlar kıtlıktan çıkmış gibi İphone 5'e saldırmaya başladı ve İphone 5 hakkında saçma sapan sorunlarda kendini göstermeye başladı.

Hiçbir malın ilk partisini almamak gerekir. Malın sorunları kendini gösterince, ilk parti alanlarda kobay konumuna getirilmiş olunur. Bizim milletimizdeki İphone sevdası ve artık İphone'un milletimizin olmazsa olmazı haline gelmesinden sebep, enteresan sorunlarda kendini göstermeye başladı. Halbuki biraz bekleseler, aldıkları malın tam anlamıyla ne olduğu ortaya çıkacak. "İhtiyaç" dediklerinin de temelde "gösteriş" amacını taşıdığının inkarı ise, bambaşka bir konu.

Önümüzdeki günlerde ben de Samsung Galaxy Ace 2 almayı düşünüyorum, hayırlısı.

• @DH-DN

Ben 3 ay Türkiye'ye gelmesini bekledim. 14'unde on siparişle aldım. Daha fazla bekleyemezdim. Ayrıca bize 3 ay gec geldi. Üretim hataları 10 kere kapatılır. Kaldı ki bu sorun ilk partiden kaynaklanan bir sorun degil. Kullanılan materyalle alakalı genel bir sorun, üretilmiş ve üretilecek her iPhone 5'i kapsayan bir sorun, yani her iPhone 5 sahibinin basına gelebilir bu olay. Bu yüzden katılmıyorum dediğinize. Cihaz secimi olarak üzerine bir miktar daha ekleyip iPhone 4 almanızı tavsiye ederim, Ace 2'nin elle tutulur bir yani yok, ekranı bile almamak icin bir sebep..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 17 Mart 2013; 1:31:29 >
  • Alüminyum çelikten daha iyi ısı ileten bi madde ve daha çabuk ısınıyor haliyle.Sağlamlığı ise çelikle kıyaslanamaz.Bu yüzden kot cebinden ufak bi miktar çıkmışsa ki bu doğal cihaz artık daha uzun,oturup kalkarken bile böyle bişey olması muhtemel.Maddelerin uzunluğu arttıkça bükülme direnci azalır.İphone 5 daha ince daha uzun ve malzemesi daha yumuşak bi metal ki ısı iletimi daha yüksek bi metal.Tüm bu olasılıkları göz önünde bulundurunca herşey iphone 5 in bükülmesini kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış.Daha derin cebi olan pantolon almakta fayda var.Dalga geçmiyorum tavsiye olarak söylüyorum.Geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrtrkgvn

Alüminyum çelikten daha iyi ısı ileten bi madde ve daha çabuk ısınıyor haliyle.Sağlamlığı ise çelikle kıyaslanamaz.Bu yüzden kot cebinden ufak bi miktar çıkmışsa ki bu doğal cihaz artık daha uzun,oturup kalkarken bile böyle bişey olması muhtemel.Maddelerin uzunluğu arttıkça bükülme direnci azalır.İphone 5 daha ince daha uzun ve malzemesi daha yumuşak bi metal ki ısı iletimi daha yüksek bi metal.Tüm bu olasılıkları göz önünde bulundurunca herşey iphone 5 in bükülmesini kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış.Daha derin cebi olan pantolon almakta fayda var.Dalga geçmiyorum tavsiye olarak söylüyorum.Geçmiş olsun..

Haklısınız, niye dalga geçtiğinizi düşüneyim. Olayi özetlemişsiniz gercekten. Tum pantolonlarımin cebini buyutturecegim..

• cebi büyütsen ne fark edecek? yanlış aluminyum seçmişler o düzelmeden sorun bitmez... uçaklarda kullanılan tip aluminyum kullanmaları gerekiyor ki bükülmesin... o zaman fiyata + olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

@DH-DN

Ben 3 ay Türkiye'ye gelmesini bekledim. 14'unde on siparişle aldım. Daha fazla bekleyemezdim. Ayrıca bize 3 ay gec geldi. Üretim hataları 10 kere kapatılır. Kaldı ki bu sorun ilk partiden kaynaklanan bir sorun degil. Kullanılan materyalle alakalı genel bir sorun, üretilmiş ve üretilecek her iPhone 5'i kapsayan bir sorun, yani her iPhone 5 sahibinin basına gelebilir bu olay. Bu yüzden katılmıyorum dediğinize. Cihaz secimi olarak üzerine bir miktar daha ekleyip iPhone 4 almanızı tavsiye ederim, Ace 2'nin elle tutulur bir yani yok, ekranı bile almamak icin bir sebep..

Ürünü Teknosa'dan almak zorundayım, iş yerinden 350 TL değerinde hediye çeki verilecek. Bende Samsung Galaxy Ace 2 , Galaxy W arasından Ace seçtim. Sizce vazgeçeyim mi ? Galaxy W önerir misiniz ? Ya da biraz daha fazla verip S3 Mini mi baksam ?

Teknosa'da İphone 4 1400 TL, bütçemi aşıyor. S3 Mini 1.000 TL, 350 TL hediye çeki ve 100 TL benim eski telefonun parasını hesaplarsak, S3 Mini bana 550 TL'ye gelmiş olur.

• bu sorun cebinizde felan oluşmadı 0 aldığınızda da vardı ,bugün aldığımız i5te hafif yamuk ama bence abartılacak sorun değil belli bile olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: countryXJ

bu sorun cebinizde felan oluşmadı 0 aldığınızda da vardı ,bugün aldığımız i5te hafif yamuk ama bence abartılacak sorun değil belli bile olmuyor

servis kabul etmiyor şikayet etsende bir şey değişmez...www.sikayetvar.com adresinde ara gör...
  • telefonu görünce çok şaşırdım. malzemesi ne olursa olsun böyle bişe olmaması lazım. aliminyumu bırak gazoz kapağı bile elle zor eğiliyor. ayrıca telefonun kasası eğilmiş ama board sağlam ekran sağlam. ekran çatlaması dahi dalgalanma yapardı ama o da olmamış boardın da eğilme olan telefonlarda şebeke problemi olur ama sorunsuzca kullanıyorum demişsn. çok geçmiş olsun ne diyelim.
  • Gecmis olsun. Cok kafaya takmamak lazim.

• masada bi itnelik olmasın ben zannetmiyorumm yani yamulcak falan :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: u9ur10

masada bi itnelik olmasın ben zannetmiyorumm yani yamulcak falan :D

Yok yok masa düz arkadaslar, eminim..

• Masan eğridir, ya da sen yamultmuş sundur,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Masan eğridir, ya da sen yamultmuş sundur,

BENİM DE iPhone 5'im YAMULDU!!!

Aynstayn olmemis beyler. Konuyu okumadan cevap yazmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 22 Mart 2013; 12:48:18 >
  • Çok geçmiş olsun dostum. Tüm mesajları okudum şahsi fikrim garanti kapsamındayken şansını deneyebilirsin. Ben olsam mengene vs. gibi işlere girmekten çekinirim. Videodan da gördüğüm öyle çok da risk alınacak bir durumu yok.

Iphone konusunda düşündüklerine tamamen katılıyorum. 2 sene Iphone 4 kullandım. Ekran boyutunu vs. dert ederek Google Nexus aldım. IOS'tan sonra Android çekilecek karın ağrısı değil gerçekten. Fandroidler kağıt üzerinde kıyas yapıp yapıp Samsung vs. telefonlarını en iyisi sanıyorlar, 1 senedir inanılmaz arıyorum iPhone ve IOS'u.

2 Aydır ABD'deyim, Ağustos ortası gibi döneceğim Türkiye'ye, dönerken de bir iPhone5 almayı planlıyorum. Umarım o zamana kadar 5S çıkmış olur da belki hataları düzeltir Apple. Eğer çıkmış olursa iPhone5S alırım ama çıkmamış olursa da tüm bu sorunlarına rağmen iPhone5 almayı planlıyorum. Bu arada ABD'de Verizon'un Android temelli en ucuz modellerinden birini kullanıyorum, Nexus gene üst model, bu giriş modellerinde Android tam bir facia.

SGP'nin şöyle bir koruyucusunu buldum. Ne dersiniz sizce işe yarar mı?
    http://www.spigen.com/cell-phone/apple-iphone/iphone-5-cases/iphone-5-case-slim-armor.html

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.