Şimdi Ara

Beni Türk Hekmilerine Emanet Etmeyin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çöpçü maaşları gündeme gelmiş bir doktorda isyan etmiş kendisi çok emek verdiğinden vs bahsetmiş fakat şunu unutmuş her insan doğuştan aynı şartlarda doğmuyor her insanın durumu farklı şuanda kitap almak isteyen bir insan 50 tl den aşağıya kitap bulamaz çıkıpta ben çok emek verdim vs. zırvadan öteye malesef gitmiyor. bir mesleği yüceltiğ diğerini küçümseyip açlık sınırına layık gören zihniyet gerçekten utanmalı. evinde sıcak çorbası kaynarken babasının rahat maaşıyla kitaplarını alan veletler doktor olup diğer insanları küçümsemeye başlamış.

• Bu çöpçü meselesinde tüm SJW’ler kendilerini belli etti. Kimsenin mesleği küçümsediği falan yok, adam alın teriyle helal parasını kazanıyor kimse buna laf edemez. Bir mesleğin maddi değeri ise yerinin ne kadar çabuk doldurulabileceğine göre belirlenir. Bir endokrin uzmanı işini bırakıyorsa bir beyin cerrahı işini bırakıyorsa sen ne kadar çabuk bulabilirsin istediğin nitelikte birini? Peki ya bir çöpçüyü ya da bir bekçiyi bulman ne kadarını alır? İlan versen anında binlerce başvuru gerçekleşir. Burada mesleği ya da insanı küçümsemek yok. O çöpçü dediğin adam doktorundan, profesöründen katbekat daha kaliteli bir insan olabilir. Burada yapılan sadece maddi bir değer biçmek, buna da mecburuz çünkü kapitalizm ile yönetiliyoruz.

Sorun çöpçünün maaşı değil keşke herkes mümkün olan en yüksek maaşı alabilse ama şu da bir gerçek ki ülkemizde okuyan kesim kesinlikle emeğinin karşılığını alamıyor. Siz böyle SJW’lik yaparak ülkenin okumuş kesimini karşınıza almaya devam edin. Doktorundan mühendisine hepsi yurtdışına çıkmaya çalışıyor, çünkü ne devlet ne de millet değer veriyor okuyan kesime. 10 sene sonra ülkede bazı meslek gruplarının eksikliği görülmeye başlanınca o zaman göreceğim halinizi. Şu an iyi yerlerde okuyan bütün gençler, geleceğin nitelikli ve eğitimli insanları, harıl harıl yurtdışına çıkabilmek için uğraşıyor. 5 sene sonra büyük şehirler hariç cerrah kalmayacak, 10 sene sonra yandalcı kalmayacak. Nitelikli ve kendini geliştirmiş ülkenin en iyi yerlerinden mezun olmuş mühendisi, mimarı ve diğer meslek grupları... Hiçbiri kalmayacak yakın tarihte bu ülkede. SpaceX'in yapay zekasını tasarlayan Türk mühendis burada değil ABD'de olacak, Aşıyı bulan Türk hekim burada değil Almanya'da olacak, Nobel alan Türk bilim insanı burada değil ABD'de olacak. Böyle kişileri kaybetmeye de devam edeceğiz. Hepsinde sizin de katkı payınız var kendinizle gurur duyun, böyle çirkin başlıklar atmaya devam edin tüm sosyal mecralarda ve tüm gençlerin hırsını iyice körükleyin

Hiç kusura bakmayın ama çöpçülük oldukça kolay hiç bir zorluğu olmayan bir meslektir. Bunun yanında doktorluk mühendislik gibi meslekler ciddi emek gerektiren herkesin zekasının yetmediği mesleklerdir.
    Eğer vasifsız bir çöpçü 5 bin tl alacaksa o zaman doktor da 10 bin tl almalı. Yoksa doktor olmanın ayrıcalığı kalmıyor. O zaman doktor olabilecek adam gidip çöpçü olur hayatını yaşar çöpçü olacak adam doktor olur o zaman sonuçlarını hastanede görürsünüz.

Toplumda yetkin işini iyi bilen kişilere yüksek maaş vereceksiniz eğer vermezseniz adam yurtdışına kaçar. Sonra da ağlarsınız neden bizde iyi mühendis yok neden bir şey üretemiyoruz diye.

Ayrıca bu çalışma şevkini de kıran bir durumdur. Senin verdiğin emeğin yüzde birini vermiş birisi senle aynı maaşı alacak? Bu düşünce bile insanın çalışma şevkini kırmasına yeter.

Neyse herkes çöpçü olsunda bir sonraki pandemide çöpçüler aşı vurur ölmek üzere olan insanlara entube takarlar.
    Herkesin yaptığı işte emeği vardır ama tıp uzmanı olmak için lisede tıp kazanmak diğerlerinden ekstra çalıştığın süre+ sonra 6 yıl süren sınıfı geçme mücadelesi + tıpta uzmanlık sınavında başarılı olmak için günde en az 7-8 saat çalışmak üstüne normal tıp fakultesi devam ederken o sınavlara çalışmak (sözlü yazılı)+ tusta kazandigin bölümde asistanlık yapmak 4 yıl boyunca ayda 10 nobetle başlayıp 36 saate kadar sürebilen nöbetler tuttuğun bu 4 yıl üstüne üstlük direk insanla muhattapsın hani bu ticaret gibi değil al gülüm ver gülüm adam orda can çekişiyor ailesinin elinden bir şey gelmiyor o duygu ve hareketle senden bir şeyler bekleniyor yaşadığın stres sıkıntıyı anlatmıyorum bile.
    Sen hala 50 TL lik kitap alamadın diye bahane uydur kendine benim de ailemin durumu iyi değildi lisede herkes dışarda yemek yerken ben evden ekmek arası getirirdim sadece evimiz vardı liseye 50 dk otobusle giderdim günlük 4 yıl boyunca kitaplarımı da fotokopi cektirirdim bir sayfaya 2 bir yaprağa 4 sayfa gelecek şekilde şimdi bana bahane üretme siz zorluk altına girip geleceğinizi dusunmediyseniz diğer insanlara kıskançlık beslemeyin lütfen hiçbir zaman.

Saygılarımla..
  • Adamlar haklı tıp kazanmak yada bitirmek kolay değil. Her babayiğidin harcı değil.

Herkes istediği bölümü okuyabilse dediğine bir nebze katılabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senin bakış açın da doğru değil ama dostum.

• Tıp okuyacak kapasitede birisi sırf imkansızlıktan dolayı çöpçü olmaz

• Bir gelin bakın devlet tıp üniversitelerine herkes zengin mi diye sorun kaç kişi arabayla okula geliyor. Babasının maaşı ile kitap alıp okuyup adam olmuş üstüne bir de suçlu mu olacak? Duyduğum en saçma söz bu olabilir

• Birader ben tıp okuyorum , bu ulkede emeğin karşılığı verilmediği için gelisemioruz
    Çöpçü emek vermiyormu dersin simdi de

• Herkesin yaptığı işte emeği vardır ama tıp uzmanı olmak için lisede tıp kazanmak diğerlerinden ekstra çalıştığın süre+ sonra 6 yıl süren sınıfı geçme mücadelesi + tıpta uzmanlık sınavında başarılı olmak için günde en az 7-8 saat çalışmak üstüne normal tıp fakultesi devam ederken o sınavlara çalışmak (sözlü yazılı)+ tusta kazandigin bölümde asistanlık yapmak 4 yıl boyunca ayda 10 nobetle başlayıp 36 saate kadar sürebilen nöbetler tuttuğun bu 4 yıl üstüne üstlük direk insanla muhattapsın hani bu ticaret gibi değil al gülüm ver gülüm adam orda can çekişiyor ailesinin elinden bir şey gelmiyor o duygu ve hareketle senden bir şeyler bekleniyor yaşadığın stres sıkıntıyı anlatmıyorum bile.
    Sen hala 50 TL lik kitap alamadın diye bahane uydur kendine benim de ailemin durumu iyi değildi lisede herkes dışarda yemek yerken ben evden ekmek arası getirirdim sadece evimiz vardı liseye 50 dk otobusle giderdim günlük 4 yıl boyunca kitaplarımı da fotokopi cektirirdim bir sayfaya 2 bir yaprağa 4 sayfa gelecek şekilde şimdi bana bahane üretme siz zorluk altına girip geleceğinizi dusunmediyseniz diğer insanlara kıskançlık beslemeyin lütfen hiçbir zaman.

Saygılarımla..

• maaşlara zam yaparak alım gücü düzelmez düzelmiyicekte

ekonominin düzelmesi lazım

• burs vs veren yerler var diye biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 120205044 kullanıcısına yanıt

Tıp harici bir çok zor bölüm var. Veterinerlik, dünyaca okunması en zor bölüm olarak kabul görmüş mimarlık vb. Bu meslekler hakettiği parayı alabiliyor mu? Değer görüyor mü? Açıkçası tıp, bizim ülkemizde garanti meslek olarak görülüyor. Okuyalım da nasıl olsa işimiz hazır maaşımız hazır. Böyle azcık değersiz görülünce de ya ben bosuna mı okudum oluyor bazı kesim. Bu kesim severek değil parası için yapıyor mesleği.

• Çöpçüyü ya da bir diğer bireyi küçümseyen varsa haksızdır ama sen de haksızsın çöpçüye yapılanı doktora yapmışsın bir de saçma saçma bahaneler öne sürmüşsün insanlar ne zor şartlarda okuyor haberin yok galiba ülkedeki ekonomik sıkıntı herkes için geçerli. Babası kitap aldı diye hemen doktor olmuyor herkes 3 milyona yakın kişinin girdiği sınavdan ilk 20 bine girmen gerek bu da ilk %0.007 eder.

• Bu çöpçü meselesinde tüm SJW’ler kendilerini belli etti. Kimsenin mesleği küçümsediği falan yok, adam alın teriyle helal parasını kazanıyor kimse buna laf edemez. Bir mesleğin maddi değeri ise yerinin ne kadar çabuk doldurulabileceğine göre belirlenir. Bir endokrin uzmanı işini bırakıyorsa bir beyin cerrahı işini bırakıyorsa sen ne kadar çabuk bulabilirsin istediğin nitelikte birini? Peki ya bir çöpçüyü ya da bir bekçiyi bulman ne kadarını alır? İlan versen anında binlerce başvuru gerçekleşir. Burada mesleği ya da insanı küçümsemek yok. O çöpçü dediğin adam doktorundan, profesöründen katbekat daha kaliteli bir insan olabilir. Burada yapılan sadece maddi bir değer biçmek, buna da mecburuz çünkü kapitalizm ile yönetiliyoruz.

Sorun çöpçünün maaşı değil keşke herkes mümkün olan en yüksek maaşı alabilse ama şu da bir gerçek ki ülkemizde okuyan kesim kesinlikle emeğinin karşılığını alamıyor. Siz böyle SJW’lik yaparak ülkenin okumuş kesimini karşınıza almaya devam edin. Doktorundan mühendisine hepsi yurtdışına çıkmaya çalışıyor, çünkü ne devlet ne de millet değer veriyor okuyan kesime. 10 sene sonra ülkede bazı meslek gruplarının eksikliği görülmeye başlanınca o zaman göreceğim halinizi. Şu an iyi yerlerde okuyan bütün gençler, geleceğin nitelikli ve eğitimli insanları, harıl harıl yurtdışına çıkabilmek için uğraşıyor. 5 sene sonra büyük şehirler hariç cerrah kalmayacak, 10 sene sonra yandalcı kalmayacak. Nitelikli ve kendini geliştirmiş ülkenin en iyi yerlerinden mezun olmuş mühendisi, mimarı ve diğer meslek grupları... Hiçbiri kalmayacak yakın tarihte bu ülkede. SpaceX'in yapay zekasını tasarlayan Türk mühendis burada değil ABD'de olacak, Aşıyı bulan Türk hekim burada değil Almanya'da olacak, Nobel alan Türk bilim insanı burada değil ABD'de olacak. Böyle kişileri kaybetmeye de devam edeceğiz. Hepsinde sizin de katkı payınız var kendinizle gurur duyun, böyle çirkin başlıklar atmaya devam edin tüm sosyal mecralarda ve tüm gençlerin hırsını iyice körükleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xakler -- 1 Mart 2021; 22:27:15 >

• Istediginiz kadar kendinizi yırtın ihale ile milyar dolarlarin "gider - devlet harcamasi" gosterilerek cebe her gun yolsuzluk parasi sokulan bir ulke burasi ustune 6 m suriyeliye para ustune her yerde üniversite ustune gereksiz haddinden fazla nufus memur vs vs vs israf politikasi derken bu ortam da kimse kimse 10 bin tl 20 bin tl kolay kolay vermez veremez.

Gonul ister ki paramizin degeri cok artsın az para ile cok sey yapabilelim ama gerçeklikten uzak bir hayat tarzımız ve yöneticilerimiz oldukça zor.

Donanimhaberin ana sitesinde her gun helikopter iha siha haberi gorunce para degerinin artacagini sanan andavallar dolu bu ulke gercek hayat bu degil.

Ihtiyacin olan bir sey lüks konumuna girdiyse yönetimi sorgulamak bir seyleri degistirmek lazım yoksa forum ortamlarin da tartissak ne tartismasak ne !

Gemi Makinalari ve Endustriyel Makinalar ile ugrasan mekanik yapilandirma sorumlusu etiketini kullanarak parami kazanan yurt disina duzenli giden kendi halinde birisiyim hayatim da pragmatistlik den bu kadar uzak maneviyata takılıp kalmış baska bir ulke daha gormedim.

Ben bu halim de bir şey satin alir iken düşünüyorsam herkes düşünecek.

Silkelenmek ve kafadan tırnağa değişmek gerek mentalite olarak ankaranin işe yaramaz bağnazligin dan isleyis olarak anadolu yobazi kafasindan çıkmak lazim.

Toto ya toto kotuye kotu demek ve bunu seçimde yansitmamiz dan baska bir çare yok. Gelecek yonetim nüfus dagilimi - suriyeli politikasi - din ve devlet islerini ayirma - salak milliyetcilik - paranin doviz karsisinda tutumu gibi radikal fikir ve dusunce icerisin de 2023 de 100.yilimiza girsek ne olur girmesek ne olur koca bir asır boşa geçmiş olur.

Rast gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkan Murat Yıldırım -- 28 Şubat 2021; 11:59:0 >

• Hiç kusura bakmayın ama çöpçülük oldukça kolay hiç bir zorluğu olmayan bir meslektir. Bunun yanında doktorluk mühendislik gibi meslekler ciddi emek gerektiren herkesin zekasının yetmediği mesleklerdir.
    Eğer vasifsız bir çöpçü 5 bin tl alacaksa o zaman doktor da 10 bin tl almalı. Yoksa doktor olmanın ayrıcalığı kalmıyor. O zaman doktor olabilecek adam gidip çöpçü olur hayatını yaşar çöpçü olacak adam doktor olur o zaman sonuçlarını hastanede görürsünüz.

Toplumda yetkin işini iyi bilen kişilere yüksek maaş vereceksiniz eğer vermezseniz adam yurtdışına kaçar. Sonra da ağlarsınız neden bizde iyi mühendis yok neden bir şey üretemiyoruz diye.

Ayrıca bu çalışma şevkini de kıran bir durumdur. Senin verdiğin emeğin yüzde birini vermiş birisi senle aynı maaşı alacak? Bu düşünce bile insanın çalışma şevkini kırmasına yeter.

Neyse herkes çöpçü olsunda bir sonraki pandemide çöpçüler aşı vurur ölmek üzere olan insanlara entube takarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zihnin Geleceği -- 28 Şubat 2021; 12:23:19 >

• Valla hocam size kalsa en yüksek maaşı siz alın sizi kral gibi görelim yok öyle dünya bu ülkede herkes insan gibi yaşayacak hele ki bi mesleği parası için yapan zavallılar olmayacak umarım ilerde bi yerlere gelirseniz sizinle iş yapmak zorunda kalmam
  • en iyisini yapıyorlar doktorlukta para var diye herkes 5 sene mezuna kalıp tıpa hazırlanıyor doktorluk max 8 bin tl olmalı

• rocketraccoon kullanıcısına yanıt

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faber12 -- 7 Mart 2021; 12:32:25 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.