Şimdi Ara

Bende Chevrolet AVEO 1.3 dizel LT. aldım(Bol Resimli)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
58.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aracımı 21 aralık ta teslim aldım.beyaz LT. donanım sedan.bu güne kadar yaklaşık 600 km. yol yaptık.aracımı teslim aldıktan 2 gün sonra klimasından anormal sesler gelmeye başladı.yetkili servise gösterdiğimde klima kompresörünün arızalı olduğu garantiden değişim yapılacağını söylediler.2 gün öncede cebime gelen mesajda parçanın servise geldiğini randevu almamı istediler.yarın servise gideceğim.bu şanssız arıza umarım sadece benim başıma gelmiştir.insan üzülüyor ama yapacak birşey yok.sağlık olsun.
    aracımdan klima arızası haricinde genel olarak çok memnun olduğumu söylemeliyim.motor gayet yeterli ısındıktan sonra sessiz.düşük devirlerde kullanımı ise yokuş yukarı 1. vitesten 2. vitese atarken araçta benden başka kimse yoksa çekiş idare eder fakat araç dolu ise gaza yüklenip deviri 2000 lerin üzerine taşımak gerekiyor aksi takdirde araç gazı köklesende hızlanmıyor.2000 devirin üzerinde 2 ye atarsan sorun yok hızlanma kaldığı yerden devam edebiliyor.zannedersen aracın gücü biraz az olduğu için tek başına kullanımlarda çekiş gayet yeterli olsada, araçta 4-5 kişi olursa özellikle yokuşlardaki kalkış biraz sıkıntılı.stop start sistemi bir tuş vasıtasıyla devre dışı bırakılabiliyor.ben genel olarak bu sistemi başarılı buldum.sistem şöyle işliyor;
    araç durunca vitesi boşa alıp ayağını debriyajdan çektiğin an stop ediyor.hareket etmek isteyince ayağını debriyaja bastığın anda çalışıyor vitese takıp devam edebiliyorsun.sistemin bazı ilginç yönleri var mesela araç henüz sürati sıfır olmadan 20-30 km lerde iken vitesi boşa atıp ayağını debriyajdan çekince çalışmaya devam ediyor frene basıp sürat azalınca 5 km ye düşünce stop ediyor.stop ettiği anda direksiyon sertleşmiyor frenlerde sertleşmiyor farlar klima radyo kapanmıyor sadece motor stop ediyor.bazen klima açıksa stop devreye girmediği oluyor sistem kafasına göre herhalde koruma amaçlı davranıyor.stop devrede iken yokuş aşağı debriyaja basmadan ayağını frenden çekince araç yokuşun etkisiyle hızlanıyor 8 km ye ulaşınca da çalışmaya başlıyor.ayrıca araç stop sistemi devredeyken el frenini çekip aşağıya inmek isterseniz kapıyı açar açmaz çalışmaya başlıyor.
    aracın müzik sistemi görüntüsü gayet iyi fakat ses bayağı yetersiz.aracı stop edip kontak anahtarını yerinden çıkarsanız da sistem devrede kalıyor.kapıyı açtığınız anda ise sistem otomatik olarak kapanıyor.bluetooth özelliği ile,gelen aramaları cevaplarken bir tuşa basmanız yeterli ses kalitesi yeterli.fakat kendiniz arama yapmak isterseniz ses ile kontrol olmadığından zahmetli.menülerde dolanmanız gerekiyor.radio da 3 favori listesi var 3 x 6 istasyon = 18 favori kanal kayıt edebiliyorsunuz.usb vasıtasıyla harici cihazlarınızı sisteme bağlayabiliyorsunuz.bluetooth vasıtasıylada cep telinizin müziklerini sistemden kontrol edebiliyorsunuz.
    cruise control sistemide gayet başarılı bir şekilde görevini yerine getiriyor,direksiyon üzerindeki kumandaların kullanımı kolay,kumandaların gece ışıklandırması ise hem kullanıma hemde görselliğe katkı sağlıyor.
    yakıt tüketimi umduğum gibi olmadı maalesef.katalog verilerini yakalamak, hedefim olmaya devam edecek.şu ana kadar gördüğüm en düşük değer bahçelievler-atatürk havalimanı-başakşehir arası pazar sabahı yollar bomboş vaziyette ki ortalama 4.3 LT/100KM.(bilgisayar verisi)şehir içi trafiğine girince ortalama yükselmeye başlıyor 6.7 LT/100KM. lere tırmanıyor.
    şimdide biraz resimler konuşsun;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lideramca -- 30 Aralık 2011; 15:59:16 >

• .

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lideramca -- 30 Aralık 2011; 16:07:25 >
  • .

• .

• .

• .

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lideramca -- 30 Aralık 2011; 16:05:17 >
  • GULE GULE KULLANIN. ben de ltz otomatik benzınlı aldım. 1.3 araba olması nedeniyle 4-5 kısıde yokusta biraz bayılması cok anormal degil bence. araba sıfır. yakıt dusecektir.

beyaz cok yakısıyor bu arabaya. bir beyazı bir de kırmızıyı cok begendim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankarametinerr

GULE GULE KULLANIN. ben de ltz otomatik benzınlı aldım. 1.3 araba olması nedeniyle 4-5 kısıde yokusta biraz bayılması cok anormal degil bence. araba sıfır. yakıt dusecektir.

teşekkür ederim.bencede beyaz renk yakışıyor bu araca,üstelik 700 TL. daha ucuz diğer renklerden
  • quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

quote:

GULE GULE KULLANIN. ben de ltz otomatik benzınlı aldım. 1.3 araba olması nedeniyle 4-5 kısıde yokusta biraz bayılması cok anormal degil bence. araba sıfır. yakıt dusecektir.

teşekkür ederim.bencede beyaz renk yakışıyor bu araca,üstelik 700 TL. daha ucuz diğer renklerden

kaca aldınız odaktansanırsam:) ben de sizin modelle otomatik arasında gittim geldim. ama cok ınmediler dizelde ondan benzınlı aldım.

• hayırlı olsun.ne kadara aldınız.ltz modelinde ne artılar var.yol tutuş ve yalıtım konusunda da bizi aydınlatabilir misiniz? teşekkür ederim
  • aracımı 35.767TL. ye odak tan aldım.bildiğim kadarıyla LTZ modelinin artıları olarak ****** ve far sensörü, ön far - kapı cam çerçevesi - iç kapı kolları krom görünüm, ön sis farı, 15 yerine 16 inc. alaşım jantlar, motor gücü 75 yerine 95 hp.yakıt tüketimi ise ortalamada 0,5 litre kadar fazla zannedersem.
    yol tutuş ile ilgili probleme rastlamadım.olacağınıda düşünmüyorum esp sisteminin her an devrede olduğunu bilmek ayrı bir güven veriyor.
    yalıtım ise bence aracın zayıf noktası.yalıtımı 2 noktaya ayırmak istiyorum.motor sesi ve yol dan gelen sesler.aveo motor sesini bana gayet iyi yalıtılmış olarak hissettirmesine rağmen yoldan gelen sesleri rahatsız edecek seviyede hissettiriyor.mesela tozlu minik taş parçacıklarının biriktiği bir asfalt kenarından geçerken lastiğin parçacıkları kaldırıp davlumbazlara çarpma sesi içeridekileri rahatsız ediyor.yine yağmur yağarken ıslanan asfaltta ilerleyen lastiklerin içeriye verdiği sürtünme seside hoş değil.kısacası aveo nun yalıtım konusunda biraz daha çalışması hem bizler hemde kendileri için iyi olacaktır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lideramca -- 31 Aralık 2011; 19:05:30 >

• quote:

aracımı 35.767TL. ye odak tan aldım.bildiğim kadarıyla LTZ modelinin artıları olarak yağmur ve far sensörü, ön far - kapı cam çerçevesi - iç kapı kolları krom görünüm, ön sis farı, 15 yerine 16 inc. alaşım jantlar, motor gücü 75 yerine 95 hp.yakıt tüketimi ise ortalamada 0,5 litre kadar fazla zannedersem.
    yol tutuş ile ilgili probleme rastlamadım.olacağınıda düşünmüyorum esp sisteminin her an devrede olduğunu bilmek ayrı bir güven veriyor.
    yalıtım ise bence aracın zayıf noktası.yalıtımı 2 noktaya ayırmak istiyorum.motor sesi ve yol dan gelen sesler.aveo motor sesini bana gayet iyi yalıtılmış olarak hissettirmesine rağmen yoldan gelen sesleri rahatsız edecek seviyede hissettiriyor.mesela tozlu minik taş parçacıklarının biriktiği bir asfalt kenarından geçerken lastiğin parçacıkları kaldırıp davlumbazlara çarpma sesi içeridekileri rahatsız ediyor.yine yağmur yağarken ıslanan asfaltta ilerleyen lastiklerin içeriye verdiği sürtünme seside hoş değil.kısacası aveo nun yalıtım konusunda biraz daha çalışması hem bizler hemde kendileri için iyi olacaktır diye düşünüyorum.

far sensoru var yagmur yok.

• quote:

quote:

aracımı 35.767TL. ye odak tan aldım.bildiğim kadarıyla LTZ modelinin artıları olarak yağmur ve far sensörü, ön far - kapı cam çerçevesi - iç kapı kolları krom görünüm, ön sis farı, 15 yerine 16 inc. alaşım jantlar, motor gücü 75 yerine 95 hp.yakıt tüketimi ise ortalamada 0,5 litre kadar fazla zannedersem.

ok. düzeltelmeniz iyi oldu.

• quote:

quote:

quote:

ben de var biliyordum alırken soylediler olmadıgını. ama far sensoru guzel bisey bence

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben de var biliyordum alırken soylediler olmadıgını. ama far sensoru guzel bisey bence

halbuki genelde diğer firmalar yağmur ve far sensörünü birlikte sunarlar.aveo böyle yapmamış.

• Bende sedan LTZ modelini aldım. İstanbulda bütün bayileri aradım. Sadece Zeytinburnu ve Kartal Bayilerinde 1 er adet beyaz vardı. Zeytinburnu 39000 e bırakmıştı fakat yetişemedim. Ben karar verene kadar satılmış, mecburen 39250 ye kartaldan aldım.

LT ile test sürüşü yaptım. 3 arkadaş teker teker binip test ettik. Hepimizin ortak görüşü çekişinin düşük kaldığıydı. Bu nedenle LTZ aradık. Gerçekten çok fark ediyor. Tabi eski aracımın 1.9Caddy olmasının da bunda etkisi vardı. En azından benzer güçte bir araç istiyor insan.

Hayırlı olsun. Güzel araba. Ben keyif alıyorum. Diğer yönlerden çok bir fark yok Lt ile. Otomatik far güzel bir özellik. Bir de bu aracın otomatik vitesi olsa (ki çıkacaktır eminim) tadından yenmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokoko26

Bende sedan LTZ modelini aldım. İstanbulda bütün bayileri aradım. Sadece Zeytinburnu ve Kartal Bayilerinde 1 er adet beyaz vardı. Zeytinburnu 39000 e bırakmıştı fakat yetişemedim. Ben karar verene kadar satılmış, mecburen 39250 ye kartaldan aldım.

LT ile test sürüşü yaptım. 3 arkadaş teker teker binip test ettik. Hepimizin ortak görüşü çekişinin düşük kaldığıydı. Bu nedenle LTZ aradık. Gerçekten çok fark ediyor. Tabi eski aracımın 1.9Caddy olmasının da bunda etkisi vardı. En azından benzer güçte bir araç istiyor insan.

Hayırlı olsun. Güzel araba. Ben keyif alıyorum. Diğer yönlerden çok bir fark yok Lt ile. Otomatik far güzel bir özellik. Bir de bu aracın otomatik vitesi olsa (ki çıkacaktır eminim) tadından yenmez.

hayırlı uğurlu olsun.çok güzel seçim yapmışsınız.Allah pişman etmesin.
    aracınızı hangi güzergahlarda kullanıyorsunuz tüketim rakamlarını paylaşırmısınız?

• Aracın Caddy'ye göre bir diğer eksiği de anlık yakıt tüketimi ve aracınızı çalıştırdığınızdan itibarenki yakıt tüketimini vermemesi.
    Tüketim sayacını sıfırladıktan sonra sürekli aynı tüketim oranı üzerinden hesaplama yapıyor o yüzden kolay kolay düşmüyor veya yükselmiyor.

Ben Anadolu yakası E-5 ve Tem i sürekli kullanıyorum. Dün bütün gün çok berbat bir avrupa yakası ve köprü trafiğine maruz kaldım. Şu anda 5.3 ortalama da.1-2 gün içerisnde Düzce'ye gidebilirim. Şehirlerarası yol katettiğimde 4.8 gibi değerlere düşebilirim diye düşünüyorum. Ama kesinlikle 4.1-4.3 gibi rakamlar olamaz
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.