Şimdi Ara

Bence Milliyetçilik çokta iyi sağlıklı bir ideoloji değil... (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
2
Favori
10.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hepimiz milliyetçilik yaptığım hatta ırkçılığa geçtiğimiz dönemler yaşamışızdır. Ama milliyetçiliğini yaptığımız toplumun şu anki halini görünce insan bir düşünüyor haliyle. Vatanseverlikle karıştırılmasın tabii, vatanımız için yine can feda.
  • Bence Milliyetçilik çokta iyi sağlıklı bir ideoloji değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 127.0.0.1.q

Bence Milliyetçilik çokta iyi sağlıklı bir ideoloji değil...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lews Therin Telamon kullanıcısına yanıt
    dediğin gibi insanın doğasında vardır. yani mantıklı bişey değil insanların artık bu içgüdüyü baskılaması gerekiyor. mantıklı bişey değil. yıllar sonra insanlar bugünlere bakıp şaşırıcaktır. ya demekki zamanında böyleymiş diyicekler. tıpkı zamanında zencilere yapılan haksızlıklar gibi
  • Keşke biraz daha içini görebilseydin. Avatarımdaki Atatürk değil ünlü bir oyuncu.
  • quote:

Keşke biraz daha içini görebilseydin. Avatarımdaki Atatürk değil ünlü bir oyuncu.

Atatürk'ün sigara içen fotoğrafına benziyor

• Şahsen bende o niyetle indirmiştim
  • adini her ne koyuyorsaniz koyun tüm milliyetçilikler kan ve göz yaşıdır. ben türküm tanrı beni özel olarak yaratmış sen ermenisin tanrı seni istemeden yaratmış gibi söylemler dogru değildir ve her millet kendi duygularina gore milliyetçilik yapar buradaki ergen ırkçılar (mhpliler) kendilerini bir şey sanmasınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

18. yy etnik milliyetçiliği diyorsanız haklısınız.

Atatürk milliyetçiliğinden ne anlıyorsunuz?

Irkçılık mı?

Atatürkün Türk milliyetçiliğinin temeli 60 bin yıllık Türk milliyetçiliğidir. Irkçılık değil doğrudan akıldan yana olan kadim milletin milliyetçiliğidir.

Siz de bunu anlayınız.

atatürk milliyetçiliği ne? tek bir milliyetçilik var hepsi hayaller üzerine kurulu

• Bu kafada gittiğimiz sürece bizden bir yol olmaz. Türkler milleytçilik yaparak diğer ırkları ezip geçsin demiyoruz. Türkler diğer ırkların mensuplarını koruyup kollamalı ama liderlik vasfını kaybetmeden yapmalı diyoruz. Ki Bu zaten böyle süregelmiştir. Mesela bu Osmanlı'da da böyle olmuştur. Osmanlı bünyesinde bulunan diğer ırkları, kavimleri koruyup kollamış ama liderliğinden de ödün vermemiştir. Osmanlı diğer ırkların mensuplarına alın ülkeyi sizde yönetin dememiştir. Ülkeyi tek elden Osmanlı hanedanı yönetmiştir.

Valla artık insanlara laf anlata anlata gına geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfestein -- 24 Mayıs 2017; 22:34:12 >
  • quote:

Şahsen bende o niyetle indirmiştim

İyiymiş

• quote:

Orijinalden alıntı: uçmayıbilmeyenkuş

adini her ne koyuyorsaniz koyun tüm milliyetçilikler kan ve göz yaşıdır. ben türküm tanrı beni özel olarak yaratmış sen ermenisin tanrı seni istemeden yaratmış gibi söylemler dogru değildir ve her millet kendi duygularina gore milliyetçilik yapar buradaki ergen ırkçılar (mhpliler) kendilerini bir şey sanmasınlar

Yazı şeklinden çok cahil olduğun anlaşılıyor. Kültür milliyetçiliği ayrı ırk milliyetçiliği ayrı. İkisini bir tutmak cahilliktir.

Bu arada noktalama işaretleri diye bir şey var. Yazını okurken gözlerim kanadı.

• Beyinsizlik eğitimsizlikle sizlere milliyetçi olduğunu söyleyerek saldıran herkese Türk Milliyetçiliği ile karşılık vermekte mantıken aklen ve ilmen beis yoktur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Irkçılık mı?

Atatürkün Türk milliyetçiliğinin temeli 60 bin yıllık Türk milliyetçiliğidir. Irkçılık değil doğrudan akıldan yana olan kadim milletin milliyetçiliğidir.

Siz de bunu anlayınız.

atatürk milliyetçiliği ne? tek bir milliyetçilik var hepsi hayaller üzerine kurulu

Senin hayalin ne?

Birgün uçmak mı uçamayan kuş?

Bence sen anaokulundan yeniden başla umulur doğrularını bulursun.

• quote:

quote:

quote:

Irkçılık mı?

Siz de bunu anlayınız.

Senin hayalin ne?

Birgün uçmak mı uçamayan kuş?

Bence sen anaokulundan yeniden başla umulur doğrularını bulursun.

islam kardeşliği karsisinda ırk milliyetçiliği ezilmesi gereken böcektir.şu an azınlıkta olan sizlersiniz

• Körüne körüne dincilik varken milliyetçilik dertlerimizin en küçüğü

• Türküm demekten utaniyorlar yazikk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aklinca milliyetciligi kucumseyip her seyi cozdum kafasina varan cakma solculara bayiliyorum. milliyetcilik bos is abi yea dunya o kadar ilerledi ki vs vs. klasik laflar.

oysa milliyetciligin saglam bir altyapısı vardir, ilk mesajdaki arkadas da aciklamis. milliyetcilik hadi kendi kendimize bir sey bulalim diye cikarilmis bir sey degildir. yuzyillar içinde oluşmuştur. dogal sekilde olusmustur. hepimiz insaniz gibi süslü ama içi boş söylemler de her zaman söylemde kalir. cunku bu ulkede en cok milliyetcilik bos is hepimiz insaniz diyenlerin yularını tutanlar kendi ulkelerinin en buyuk milliyetcisidirler.

nerde milletsiz vatansiz tip varsa cia'nin cevher bulmus gibi davranmasi en basit ornek.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.